Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dominos pizza ve dolandırıcılık

autoshape

Öne çıkan mesajlar

Abi öyle dominoslar var ki ne işi yaptıklarını, nerde çalıştıklarını bilmiyor personel.

Adama 45 dakika'yı geçti hala getirmedin diyorsun, kaldı ki 30 dakikada gelmesi lazım maksimum diyorum, "BİZ ÖYLE BİR ŞEY DEMEDİK KİİİĞ"

adama aynen dedim ki, pardon da sizin bir internet siteniz var dominos.com.tr adresi de, orada açıp bakarsanız 30 dakika içersinde siparişiniz gelmezse anında bedava yazıyor haberiniz olsun. 5 dk'ya kadar gelmezse pizza size de afiyet olsun dedim, cevap dahi veremedi kapadım suratına telefonu.

Ama cimrileştiler iyice 2 tane orta boy pizza sipariş ediyorsun, pizza baharatından bir tane ekstra koyar mısın diyorsun, adam kutu başına 1 tane malesef diyor şaka gibi, lan baharat lan bir paket allahın cezası.

Lidıl Sizırs varsa etrafınızda uzak durun bunlardan.
Sosyal ağlarda paylaş

ulan her pizza topiğinde birisi gelip lidıl sizırs övüyor, bir yeme kısmetim olmadı.
ankara'da bana çok uzak, gönderi felan yapmıyorlar. izmir'de nerde diye baktım, bizim sokağı dahil etmemişler herhalde, illa 4 km yürüyüp gidip yiyecem yani...
Sosyal ağlarda paylaş

hemen anlatayım.
küçük piç sizırs da 1 litre kola istersin, fiyata full yansır ve pakedin içinden kutu kola çıkar; evet haklısınız bir dahakine bakıp alacağım.

her pizzacıda olduğu gibi pizzalar soğumuş, paket artık ne yaptıysa kutunun bi tarafında yer çekimine karşı verilen savaşın izleri görülebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

ulan her pizza topiğinde birisi gelip lidıl sizırs övüyor, bir yeme kısmetim olmadı.
ankara'da bana çok uzak, gönderi felan yapmıyorlar. izmir'de nerde diye baktım, bizim sokağı dahil etmemişler herhalde, illa 4 km yürüyüp gidip yiyecem yani...

abi bi olayı yok.

1- şans işi

2- zevk meselesi

birini yerin dibine sokan öbürünü yüceltiyor da, dönem dönem, şube şube ikisi de kötü olabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

italya'da en kral pizza restoranına gitsen herhalde ancak bu kadar güzel pizza yersin. yani biraz şans işi bu, iyi idare edilen dominos fena değilmiş.

italya'ya gerek yok, türkiye'de de mezzaluna gibi yerler var çok güzel yapıyorlar.

biz türklerin pizza anlayışı şöyle:
"herhangi bi hamurun üstüne bolca mısır, zeytin, mantar ve sucuk koy.
of of of en mükemmel pizza bu.
hamuru anne yaptıysa (ekmek hamuru gibi) daha da efsaneleşir.
üstüne ketçap ve mayonez de sıktığında değme keyfine."

yani aslında ekmek üstü malzeme gbii görüyoruz biz.

italyanlar ise hamurundan mozzarellasına kadar her şeyi belirli bir kaliteye göre hazırlıyorlar.

bir italyan için pizza:

http://i.imgur.com/zfFqcl.jpg

bir türk için pizza:

http://i.imgur.com/fYGab.jpg

gerçi ağız tadımız buna alışmış, garipsememek de lazım bi yandan...
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

sanirim demek istedigi, ince italyan pizzasini kim yiycek? bir tek bone.

hipsters gonna hips...

gördüğüm kadarıyla türkler "pizza yemek için" pizza yemiyor, daha ziyade "evde bişi yok, eh işte karın doyursun ağa" için pizza yiyor.
ısmarlıyor mesela pizzacıdan, bir alana bir de bedava, kocaman hamur, sırf ekmekle karın doyuruyor, bir yandan da salam mısır felan tadı almış oluyor.

gerçi "turkish pizza" şeklinde satılan pizzalar çok lezzetli olabiliyor.
kıbrıs'ta d&b pizza'da yemiştim mesela öyle bişi, sucuk, kayseri pastırması, kuru soğan, ceviz, domates koyuyordu adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Marty said:

sanirim demek istedigi, ince italyan pizzasini kim yiycek? bir tek bone.

hipsters gonna hips...

gördüğüm kadarıyla türkler "pizza yemek için" pizza yemiyor, daha ziyade "evde bişi yok, eh işte karın doyursun ağa" için pizza yiyor.
ısmarlıyor mesela pizzacıdan, bir alana bir de bedava, kocaman hamur, sırf ekmekle karın doyuruyor, bir yandan da salam mısır felan tadı almış oluyor.

gerçi "turkish pizza" şeklinde satılan pizzalar çok lezzetli olabiliyor.
kıbrıs'ta d&b pizza'da yemiştim mesela öyle bişi, sucuk, kayseri pastırması, kuru soğan, ceviz, domates koyuyordu adamlar.

nası bi genelemme bu ya sdfs

ben kalın hamur sevmem mesela.çok nadir yemişimdir.mısırlı mantarlı ve etli pizza sevmem

genelde ince hamura akdeniz vs yemeyi tercih ediyorum.

bu dediğin belki pizzanın türkiye ye geldiği dönem falan olabilir ama.çok çeşit pizza var artık.öyle salamlı mısırlı yenmiyor sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...