Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

10 şehit daha verildi

Teodor

Öne çıkan mesajlar

adam sanki turkiyenin bir ilcesinde ki turk askerlerini degilde afganistanda ki amerikan askerlerinin durumunu anlatiyor. devlet ve ordunun o bolgede ki acizligi o zamandan beridir degismemis...

kirsalda devlet-ordu yok, usler karakollar 24 saat gozleniyor, operasyon olmadan once teroristler cekilip operasyondan sonra geri yerlesiyor...sonra teror silahla niye bitmedi 30 yildir diye sorarsiniz iste. boyle terorle mucadele mi olur lan?
Sosyal ağlarda paylaş

insanlarin tepkisizlikleri beni cileden cikartiyor. Bir anne babanin bir cocuk uzerinde onca yillik emegi kor kursunlarin icinde yitip gidiyor. Yasanmamis bir hayat,onca yillik emek ve çile topragin altina giriyor. Birde bir amaci ve bir sonucu olsa bu olayin ne yazik ki cahil halk kitleleri ve Şarlatan politikacilar yuzunden bu olaylar cokca tekrar edecek. insana deger verilmedigi bir ulke de daha cok insan genc yasinda topragin altina girer.Pkk ile mucadele silahla kazanilacak bir durum degil masa basinda kazanilacak bir unsur ancak suanki mecliste ki milletvekili tablosu ile anca kahve de ihaleli batak atilir.

Adamlar oy kaybindan baska hicbir sey dusunmuyorlar. Medya organlarinin hepsi sirket menfaatlerine paralel olarak hareket ediyor. Birde sosyal medya uzmanlarini organize etmisler her turlu forum kosesinde ve sozlukte akp lehine durumu nasil cevirebiliriz diye yavsakca bir ruhla hareket ediyorlar.

El- kaide militanlarini boyle ulke icinde beslemeye devam ederlerse de bundan daha beter tablolarla karsi karsiya kalacagimiz kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

AtlaraFisildayan said:

şehit adı altında ölümler yumuşatılmaya çalışıyor. insanları triplemeyi bırakın artık, ya profesyonel ordu ya da bir çözüm yolu bulunmalı artık.

şehit olacaksın teması altında gencecik insanlar bir hiç ugruna ölmesin bilader ya.

her haltı yiyorlar ama bu konuda onların icat ettiği bir şey yok,şehit şehittir. bu aklı fikri amerikan dolarına çalışan hükümet icat etmedi ki şehitlik kavramını. profesyonel ordu lafı da ab fonlarıyla semiren gazetecilerin şişirip bugünlere kadar besleyip getirdiği bir zırvalık. profesyonel ordu adı altında gençlerin vatan sevgisini törpüleyip askerlikten soğutmak amacı izleniyor.bunda bayağı da başarılı olmuşlar, forumlarda belli oluyor bu. insanların pisi pisine şehit olmalarının tabii ki savunulacak bir yanı yok(bak,ben yumuşatmak için kullanmadım,onlar gerçekten de şehit oldukları için böyle dedim)ama profesyonel ordu denen asıl her şeyi daha karıştıracak çözüm, çözüm olmayacaktır. askerlerin araçlarına mayın tuzağı kuruyorlar, intikaldeki askerleri pusuya düşürüyorlar, tam teçhizatlı,silahlı karakollara roketli saldırı yapıp basıyorlar. profesyonel ordu dediğin ordu da etten-kemikten insanlardan oluşacak ve bu hainler eğer bu eylemleri yaparsa yine o profesyonel ordudaki askerlerimiz de şehit olacaklar. profesyonel ordu tv filmlerindeki rambolardan oluşmuyor canım kardeşim. profesyonel ordu terimi baştan itibaren halkı ve özellikle de askerlik çağına gelmiş gençleri askerlikten soğutmak için icat edilmiş ve ortaya atılmıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

vatan sevgisi zorunlu askerlikle gidip teroriste yem olmak midir?

nedeni vatan sevgisi ya da para olsun farketmez ben asker olmak istiyorum. risklerini de kabul ediyorum diyen adamlari alip egitsinler profesyonel ordu yapsinlar.

yok vatan sevgisiydi yok askerlikten sogutmaydi da bilmemne diye ucuz laflara gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

AtlaraFisildayan said:

şehit adı altında ölümler yumuşatılmaya çalışıyor. insanları triplemeyi bırakın artık, ya profesyonel ordu ya da bir çözüm yolu bulunmalı artık.

şehit olacaksın teması altında gencecik insanlar bir hiç ugruna ölmesin bilader ya.

her haltı yiyorlar ama bu konuda onların icat ettiği bir şey yok,şehit şehittir. bu aklı fikri amerikan dolarına çalışan hükümet icat etmedi ki şehitlik kavramını. profesyonel ordu lafı da ab fonlarıyla semiren gazetecilerin şişirip bugünlere kadar besleyip getirdiği bir zırvalık. profesyonel ordu adı altında gençlerin vatan sevgisini törpüleyip askerlikten soğutmak amacı izleniyor.bunda bayağı da başarılı olmuşlar, forumlarda belli oluyor bu. insanların pisi pisine şehit olmalarının tabii ki savunulacak bir yanı yok(bak,ben yumuşatmak için kullanmadım,onlar gerçekten de şehit oldukları için böyle dedim)ama profesyonel ordu denen asıl her şeyi daha karıştıracak çözüm, çözüm olmayacaktır. askerlerin araçlarına mayın tuzağı kuruyorlar, intikaldeki askerleri pusuya düşürüyorlar, tam teçhizatlı,silahlı karakollara roketli saldırı yapıp basıyorlar. profesyonel ordu dediğin ordu da etten-kemikten insanlardan oluşacak ve bu hainler eğer bu eylemleri yaparsa yine o profesyonel ordudaki askerlerimiz de şehit olacaklar. profesyonel ordu tv filmlerindeki rambolardan oluşmuyor canım kardeşim. profesyonel ordu terimi baştan itibaren halkı ve özellikle de askerlik çağına gelmiş gençleri askerlikten soğutmak için icat edilmiş ve ortaya atılmıştır.

Su balonlulara bir standart gelsin artik, caylaklik gibi bir sistem lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

vatan sevgisi zorunlu askerlikle gidip teroriste yem olmak midir?

nedeni vatan sevgisi ya da para olsun farketmez ben asker olmak istiyorum. risklerini de kabul ediyorum diyen adamlari alip egitsinler profesyonel ordu yapsinlar.

yok vatan sevgisiydi yok askerlikten sogutmaydi da bilmemne diye ucuz laflara gerek yok.

PKK Türkleri kızdıracak diye eylem yapmaya karar veriyor, onlarca şehit ölüyor, hükümet repeatte "çok üzüldük çok üzüldük çok üzüldük" sonra da bunun adı vatan sevgisi oluyor heh. Nasıl garip bir mantık bu ya, devletin suçsuz bireylerin hayatı (yaşayıp yaşamamak manasında) üzerine full kontrol sahini olabileceğini düşünmek, birileri manasız bir savaş için ölünce vatan sağolsun falan demek. Öldü arkadaş onlar anlıyor musun? Bir hafta önce düşünen, hisseden geleceğe dair planları olan insanlardı bugün yok oldular. Devlet ve vatan bunun üzerinde bir şey mi? On yıllardır süre gelen beceriksiz sosyal politikaların cezasını bu insanlar niye çekiyor?

PKK ülkeyi işgal etti de, ülkeyi savunurken mi öldüler? Hayır PKK tam olarak zaten askerleri öldürüp ülkedeki insanları iyice galeyana getirmek için saldırdı da o sırada öldüler. PKK amacına ulaştı, olan bu genç insanlara oldu. Çok meraklıysanız bu işlere bırakın işi gücü askere yazılın arkadaş.
Sosyal ağlarda paylaş

@Ardeth

aynen öyle. "vatan sağolsun" şehit ailelerine ilaçtır, kalan insanlara da normalleştirme girişimidir. vatan sağolsun ne? kurtuluş savaşında değiliz, bizim olan topraklar hala bizim ve vatan sağ zaten. sadece genç insanlar ölüyor yetersiz insanlar yüzünden.

olay bu kadar aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

askerde mantık olmaz çünkü emir komuta zinciri vardır, ona uymak elzemdir, mantığı sadece emir verenler kullanır...

bu lüzumsuz açıklamadan sonra, zorunlu askerliğin kalkması ile ufalan ordu ve dolayısı ile daha az sayıda ve kalifiye subay sınıfının eğitilmesi, bir çok sorunu çözecektir askeri olarak,

gerçi özel harekatçılar gelecek analar üzülmeyecek deniyordu, analar toptan gittiler bu sefer, tşk AKP
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...