Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hakkari ne halde?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

insan öldürüp adam gibi talpelerini dile getirmeyen bir örgütün neresini makul görücem allaersen. gecmisi seveplerini gec.

hakkarininde hali belli. daha 1 ay on semdinli olayları ilkc ıktığında acıklama yaptılar, "türkiyeye kendi sehirlerini bombalarıcaz" diye. sehir merkezlerini elde tutup bombalattırsan orduya birleşmiş millletler gelir, bir suriye bir libyada türkiyede yasanır işte.

amac cok acık.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu iş fanatiklik olmuş artık

Fenerbahçeyi real madrid karşısında yeneceğini inanmak gibi birşey arada kaza eseri yener sede ahanda bak sene 1990 da şöyle böyle yaptık demek gibi birşey bu

Evet hakkari elden çıktı hatta pkk ankaranın yanına varmış dikmiş bayraklarını ve istersek alırız diye mesaj yollamışlar
Sosyal ağlarda paylaş

More than 300.000 troops, out of Turkey’s 800.000 armed forces -- NATO’s second most numerous army -- are stationed in Kurdistan, in the eastern part of Turkey. It is at an annual cost of some 8 billion dollars that some kind of order prevails in Kurdistan. PKK fighters can no longer simply walk into villages to get food and clothes and organise political meetings. But contrary to what the army claims, the “terrorist” or “separatist” organisation, the words officially used to qualify the PKK, is far from being decimated. Recent serious incidents, which have included the ambush of a military patrol near Yuksekova, where 15 soldiers and two officers died, have proved that the PKK is still active throughout the region. With mines killing soldiers and village guards across the breadth and length of the region, a mayor kidnapped near Van, a bus burned near Erzurum, clashes in the Dersim it is clear that the guerilla remains active if elusive, in spite of the extraordinary deployment of military forces.
http://www.chris-kutschera.com/A/Hidden%20War.htm

Bakin ecnebi amcalar neler diyor Hakkari olaylari hakkinda. Adamlar dogu turkiyeyi kurdistan olarak goruyor. uc vakte kadar da zulum goren kurt halkini ozgurlestirmek kilifiyla bolerler ulkeyi. Ordunun sert mudahalesini bekliyorlar sureci baslatmak icin.
Sosyal ağlarda paylaş

her ne kadar anlam olarak doğru bir önerme olsa da kürdistan teriminin kullanılması beyinlerde yavaş yavaş yerini almaya başladıkça konu terim olmaktan çıkıp bölgenin gerçekten kürdistan olduğunu kabullenmeye kadar götürüyor insanları.
öyle kullanmamak en iyisi. gerçek başka politika başka.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Ne diyor adam? TÜRKİYE'nin doğusu, kürdistan bölgesi.

http://galeri3.uludagsozluk.com/145/k%C3%BCrdistan_191646.jpg

Böyle yani.

Türkiye'nin sınırlarına dahil olduğunu inkar eden yok ki bölgenin.

Ama Kürtlerin yaşadığı bölgeye kürdistan deniyor sınırlardan bağımsız olarak.

yok marmara bölgesinde bitiyor kürdistan. tarih bilgisi 0 nüfus dağılımı bilgisi 0
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

sipeyskeyk said:

Ne diyor adam? TÜRKİYE'nin doğusu, kürdistan bölgesi.

http://galeri3.uludagsozluk.com/145/k%C3%BCrdistan_191646.jpg

Böyle yani.

Türkiye'nin sınırlarına dahil olduğunu inkar eden yok ki bölgenin.

Ama Kürtlerin yaşadığı bölgeye kürdistan deniyor sınırlardan bağımsız olarak.

yok marmara bölgesinde bitiyor kürdistan. tarih bilgisi 0 nüfus dağılımı bilgisi 0

Arkadaşım haritayı ben mi hazırladım.

Ben Kürdistan kelimesinin içeriğini anlatmaya çalışıyorum, harita doğrudur yanlıştır bana ne. Daha geniş haritalar bile var hatta lol.

Bilinen ilk Kürdistan terimi resmi kaynaklara göre 1000'li 1100' lü yıllara rastlar.[kaynak belirtilmeli] Dönemin Selçuklular hükümdarı çizdirdiği bir haritada Kürdistan ismini kullanmıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...