Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gaziantep'te polis merkezine saldırı

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

Biz hiç kendi sorumluluklarımızdan bahsetmiyoruz.

Aranan bir araç çekiciyle polis karakolunun önüne getiriliyor dakikalarca orda bekliyor içerdeki işe yaramaz adamlardan bir tanesi bile durumdan şüphelenmiyor. Var mı böyle bir şey ya. Bu kadar gevşeklik olabilir mi. Bu kadar polis ne işe yarıyor.

Bu hep, "nasıl olsa burdca olmaz" zihniyetinin ürünü. Asker nöbet yerinde uyur, polis karakolda uyur sonra gelsin ölümler. Suçu da hep başkalarına yükleyelim. Sen göstere göstere gel vur dersen adamda vurur.
Sosyal ağlarda paylaş

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/hpgden-aciklama-antepteki-patlamayla-bir-ilgimiz-yok-haberi-58620

said:
Gaziantep'te dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen bombalı saldırının ardından, HPG'den bugün bir açıklama geldi. Ramazan ayında silahlı çatışmadan kaçınmak yönünde karar aldıklarını vurgulayan açıklamada, Gaziantep'te gerçekleşen bombalı saldırıyla da bir ilgilerinin olmadığı söylendi.

Gaziantep'te dün akşam saatlerinde gerçekleşen ve birçok insanın ölümü ve yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırının ardından, olayın arkasında PKK'nin bulunduğu iddia edilmiş ve patlamadan kısa bir süre sonra BDP'nin Gaziantep'teki binalarına yönelik saldırılar düzenlenmişti.

Konuyla ilgili ANF'ye bugün yazılı bir açıklama gönderen HPG Ana Karargah Komutanlığı saldırıyı üstlenmedi. Açıklamada Gaziantep'de gerçekleşen ve birçok insanın ölümüyle sonuçlanan saldırıyla herhangi bir ilgilerinin olmadığını belirten HPG, “20 Ağustos günü Antep merkezde bir patlama meydana gelmiştir. Hem devlet yetkilileri hem de Türk basını bu olayı hareketimiz üzerine yıkmaya çalışmaktadır. Bu patlama ile güçlerimizin herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Kamuoyu ve halkımız da bilmektedir ki güçlerimizin sivillere yönelik bir girişimi olamaz. Zaten KCK Yürütme Konseyi'nin yaptığı bayramda çatışmalardan kaçınma çağrısına güçlerimiz uymaktadır. Bayram sürecinde operasyonlardan kaynaklı yaşanan çatışmalar dışında güçlerimizin herhangi bir girişimi de olmamıştır” ifadelerini kullandı.
Sosyal ağlarda paylaş

şu teslimiyetçi ver kurtulsuncu politikalar bir işe yaramadığı en az 2 senedir belli.zamanın da güzel şeyler olacak diyenler bugün mastubasyon mu yapıyor çok merak ediyorum.bunun üstüne epic bile hafif kalacak dış politika faillerimiz tuz biber ekti bakın asala bile yıllar sonra bizi tehdit eder oldu.İran suriye bu iş burda bitmez türkiye diyor.kendi meselelerini bitirir bitirmez bize yönelecekler haklı olarak yine olan gariban milletime olacak da hala bu şakirt tayfası,liboşlar,bir kısım uç solcu pkk sempatizanı godoşlar,yine bir kısım eski ülkücüyüm ben diyip akp köpeği olanlar hala anlamadıya ona yanarım...
zamanın abd dış işleri bakanı condalize rice da tee 2000 lerin başında "2012 de bir kaç ülkenin haritası değişecek " demişti ve biz bölünmenin eşiğindeyiz...
son olarak rte nin teyzesi(67) ölmüş ya la başımız sağolsun!
Sosyal ağlarda paylaş

Pirvan'da tutarsızlık yok, görüşü hep kendi içinde tutarlı ve sabit. Kendisi kürt ırkçılığını destekliyor, pati'ye adım attığından beri her konuda Türkiye'nin kayıtsız şartsız teslim olup PKK ne isterse yapmasını istiyor. Kendisi çok "zeki" olduğu için de bunu barış kardeşlik kılıfına sokuyor, böylece biz anlamayacağız, olur da itiraz edersek barış karşıtı gözü dönüş savaş naraları atan bilinçsiz halk olacağız. Aklınca kendini barışla falan savunup tabu yaratmaya, kendine karşıt görüştekileri de tabu karşıtı mimletmeye çalışıyor. Pirvan'a göre PKK ne yaparsa yapsın Türkiye hep öpücük yollamalı, en ufak bir ters hareket yapmamalı, yoksa barış bozulur. Tabii dün ölen yaralanan onlarca kişi için de tepki verilmemeli, yoksa arada barış karşıtı bişeyler olur, başka insanalrın da benzer şekilde haince patlatılıp öldürülmesi engellenir falan ama o hikaye.

Kayıtsız şartsız teslim olup PKK'ya tüm istediklerini ve hatta fazlasını vermediğiniz sürece, en ufak bir itiraz "barış karşıtı savaş narası" olarak mimleniyor zeka küpü Pirvan tarafından. Gidip o kardeşlik türküsünü o bombayı patlatana söylesene dersen de faşistlikle suçlar aman dikkat et. Zaten Türkiye'de yerli yersiz faşist kelimesi kullanımı hakkında geçen başka bi topikte yazmıştım, sert bir şekilde, nerede yazdığımı hatırlayamadım şimdi.

Ha bir de monitör masasının hemen yanında acil durumlar için sakladığı bir sözlük var, olur da bir tartışmada haksızlığı yüzüne çarpılırsa korkusuyla tutuyor, öyle bir durumda hemen açıp oradan birkaç tane 2-3 beden büyük gelen kelime seçip kullanıyor, böylece mantıksızlığını "ben aslında çok sofistikeyim, entelliğimle sizi döverim boşa uğraşmayın, aynı kulvarda değiliz" kalkanlarını açarak kapatmaya çalışıyor. Pati'de hala bu yöntemi uygulayan pek kalmamıştı, o bakımdan bir tarihi eser denebilir. Bir zamanlar çok modaydı bu taktik.
Sosyal ağlarda paylaş

Tenekeadam said:

Benim derdim takiyyecilikle diye motto ( ilginçli kelime) yapacaksın sonra takiyyeciliğin dibine vuracaksın.

Elaborate

edit: Ha bu arada, şu stalker hatırlatınca girdim 7-8 yıl önceki mesajlarıma falan baktım gençliğim gözümün önünden geçti lan gözyaşları sel oldu.
Ne adammışız :) onun bi de öncesi var tabi niyeyse 2002-3 yıllarındaki postları falan göremiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

doğrudur, tartışılan kişinin bu kadar mantıksız, bu kadar provokatif ve bu kadar yalancı olduğunu görünce mavi ekran veriyor insan.

(yalancı tabiri bariz provokatif ve PKK yanlısı düşünceyi yalandan barış kimliği ardından gizlemeye çalışarak insanlara tabu dayatmaya çalışmaktan, dahası burada gerçekten barış yanlısı görüş bildiren ve fikir üreten insanları bile bu fikir işine gelmeyince karşıt göstermeye çalışmaktan ileri geliyor)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya reyiz sen hayatındaki ikinci kitabını bitirince gel tekrar konuşalım sana teori falan anlatıyoruz sen burda PKKLI PKKLI REHÖRERÖH tarzı şeyler yazıyorsun.

Sen ailenden tek şehit vermiş bir adam değilsindir(senin gibi stalker olma iddiam yok o yüzden ihtimalle diyorum)büyük ihtimalle. 3 büyük şehirden birinde yaşa, prada gucci kas, arabana bin, vatanı kurtar.

Direk şu tipsin:
Rehörerö

Beni hiç tanımıyorsun, o nedenle bana burda hulusi kentmen cümleleri kullandırma, nasıl kabul ediyorsan öyle görüver.

Başarısız trollsün yani. Hani salak da değiliz, mantıklı tartışmayı gene derail ettiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

"Beni tanımıyorsun" diyip gelip aynı şekilde benim hakkımda yorum yapmalar?

Kitap okuma olayına hiç girmiyorum, böyle konularda sidik yarıştırmayı pek sevmem. O konuda merakın varsa yeterince okuyorum diyip geçiyorum.

Ailemden şehit vermediğimi iyi tutturmuşsun ama, doğru. Ama istersen "yasadışı terör eyleminden" dolayı kalıcı zarar gören var çevremde. Tabii "şehit" ya da "ölüm" kadar önemli mi senin için orasını bilmiyorum ama çok şükür dün akşam Antep'tekilerden daha şanslıydı. Ve korkum odur ki bu olaylar sürdükçe, PKK'nın şu anda barışla alakası olmadığını da düşünürsek (tartışmanın eski sayfalarında sebepleri farklı kişilerce yazılı) onlar da bir şekilde buna muhtaç ettirilmediği sürece maalesef bu insanların sayısı artacak. Yarın öbür gün senin annen baban çocuğun veya bir akraban da otogarda beklerken, arkadaşlarıyla gezerken, işinden okulundan eve gelirken benzer bir eylem sonucu hayatını kaybedebilir, benimki de, buradaki herkesinki de. Bu eylemler sürdüğü sürece de bu böyle devam edecek. "Şehit vermenin" ya da "kayıp vermenin" tek yolu askeri operasyon değil, hatta çok daha büyük bir ihtimali yanlış zamanda yanlış yerdeki sivil olmak.

Buna ek olarak "adamları ezelim, bombalayalım hepsini öldürelim, vatan millet sakarya" yarzı bir yaklaşımım zaten olmadı, kitaplardan kafanı kaldırıp da tartıştığın fikir belirttiğin konuda insanların yazdığını okusaydın görürdün.

Anlattığın teori de "tecavüz ederlerken pantolonu indirin, adamlara zorluk olmasın"dan öteye gitmiyor. Git biraz daha çalış, öyle tekrar denersin anlatmayı.

Salak olmadığını, en azından belli bir zeka seviyesinde olduğunu tahmin ediyorum zaten. Bu yazıları salaklıktan dolayı değil provokasyon amacı yaptığını söyledim daha önce de. Ama bir konu tartışılırken tüm opsiyonlar, fikirler tartışılırken hiçbir şey anlamadan dinlemeden etmeden hepsini bir kalemde silip, hiçbir şekilde değerlendirmeyip "bu olacak, barış için, diğerleri düşünülemez" dersen en iyi ihtimalle dar görüşlüsün diyebilirim. Barışa giden her yol pasifizmden geçmez. Hatta pasifizm genelde barış getirmez. Ha, bu demek değil ki topu tüfeği alıp önümüze gelene roket füze atalım. Ama istediğin barışa ulaşmak için her opsiyon değerlendirilmeli. Barış ve pasifistlik ayrı şeyler. Ve kitap okuyan biri olarak senin de bunu bildiğini ama işine gelmediği için dile getirmediğini tahmin ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...