Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gaziantep'te polis merkezine saldırı

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

Ya şu "başkası gitsin istiyor" muhabetti nedir?

Sizin kafalar şey gibi, adam resim yapamıyor Picasso'yu eleştiriyor. Bırakın bu kafaları.

Kaldı ki askerlik her sağlıklı türk vatandaşının vermek zorunda olduğu bir hizmet, adam askere gitti savaşmadı ya da savaşıp ölmedi diye suçlu konumuna getiriyorsunuz resmen, komik olmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Kojiroh said:

Kısacası, şu durumda her şey yalan, hem iç hem dış hem de terörist güçlerin şu anda tek işine gelecek olan şey hükümetin değişip yeni dengelerin kurulması.

Bu cümleye kadar yazdıklarına katılıyorum. Ama bu düşüncene kesinlikle katılmıyorum. Mevcut hükümetin şu an ki ortama bilerek ya da bilmeyerek neden olduğunu, bu hükümetin iç ve dış terör destekleyicisi güçler tarafından oldukça beğenildiğini düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Pirvan said:

Ucuz kahramanlık demişken, hani Fatih Terim'in söyledikleri bir nebze haklı ve insancıl ona birşey demiyorum da
Erman Tortor gibi seks partisinde kokain çeken çakallar fırsatı kaçırmayıp hemen gole çevirmeye çalıştılar. Zevkle izledim. Rezidansından çıkıp marinaya BMWsiyle giden zibidiler halk çocuğu falan oldular dün TVlerde, tutmayın küçük abiyi tarzı salladılar babam salladılar.
Hem şöhretlerini, hem gelirlerini artırdılar bir gecede.

Bu zevatı ensesinden tutup Yüksekova'ya koymayan hükümeti kınıyorum.

aoe taunt atilmis
Sosyal ağlarda paylaş

Pirvan said:

Heh geldi bir genius daha

Abicim senin yanında herkes genious, neden "bi tane daha" şaşırdın?

Bugüne kadar şu forumda ne kadar ucuz propoganda varsa hepsini yaptın.

- Manasız ucuz servet düşmanlığı sende.

- Her türlü PKK savunuculuğu sende.

- PKK'ya karşı alınan her sert hamlede "aman insanlık onlara saldırmayalım"cılık, ama PKK'nın yaptığı her ölümlü yaralanmalı eylemde "olur bunlar, ama insanlık barış!"çılık sende.

- Sürekli ağzında çözüm çözüm diye sakız etmiş geziyorsun, daha bir tane çözüm yöntemi, önerisi getirmişliğin yok. Türkiye operasyon düzenlese barışı türkiye bozuyor, PKK bombalı saldırı yapsa Türkler kınadığı için barışı Türkiye bozuyor.

- İnsanlık minsanlık diyip referandumda doğudaki illerde oy vermeye gidenlere molotof kokteyli atılarak canlı canlı yakılmalarını "boykot" olarak betimlemiş insansın zamanında.

Sana sorduğumuzda PKK hep mazlum, PKK hep barış yanlısı ama Türkiye izin vermiyor. Tek suçlu o.
Sosyal ağlarda paylaş

İste abi isteme demiyoruz, ben de istiyorum ordular olmasın, silahlar yok edilsin, insanlar barış içinde yaşasın da olmuyor.

Olmayınca da keklik gibi vururlar karşılık vermezsen.

Kırk defa söylendi, burada adam gibi karşılık verilsin diyen hiç kimse savaş merağından söylemiyor bunları, işin gereği bu artık, biz karşılık vermezsek, görmezden gelirsek adamlar durmayacak, tepemize binecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Ates yanlis yerlere düsüyor. Aslinda cemaatleri hedef alsalar daha bir etkili olur.

Burda veya baska bir yerde;
- Yeter artik bu böyle gitmez, birsey yapilmasi lazim vs.
ile
- Bicak kemige dayandi
arasinda hic bir fark yok. Ikisi de bos laflar. Hic kimse birsey yapamaz/yaptirmazlar.
Fenerbahce baskani yarin öbür gün hapise atilir unutulur bu konu da.
Sosyal ağlarda paylaş

BDP bence kravatlı PKK'lılarla romantik kürtlerin kesişim kümesi. Ayrıca BDP'nin oy toplama şekli çok başka, öyle gidip BDP canıms diye oy vermiyor verenler.

AKP'ye oy veren bir kısım gibi çıkar/iş ilişkisi olanlar var, zorlananlar var (aşiretler/ağalar/PKK'lı akrabalar vs. tarafından) vesaire.

Belki komik gelecek ama bugün Türkiye'de en demokratik oy alan parti MHP; AKP'nin oylarını nasıl aldığını herkes biliyor, AKP'nin antisi diye CHP'ye sürüyle oy gidiyor, BDP'yi anlattık, MHP'yeyse insanlar sadece siyasi ve dünyevi görüşlerine uyuyor diye oy veriyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimsenin savaş naraları attığını, savaşalım patlatalım öldürelim dediğini zannetmiyorum.

Ancak şu anki durumda belli bir müdahalenin gerekli olduğu aşikar. Sorunun bu saatten sonra barışçıl bir çözümü yakın dönemde belli değil. Dediğim gibi PKK zaten şu anda her istediğini elde ediyor, barışa ihtiyacı yok, hatta barış işine bile gelmez. O yüzden daha sert bir müdahaleyle karşı yaptırım şart.

Bu bir istek değil zorunluluk, yoksa aman barış diye tepkisiz kalıp bu eylemlerin sürmesini izlemek gerizekalılık olur ancak.

Ha bir de hala şu anki durumda eylemsizliğin daha doğru olduğunu düşünenler ve onlardan ayrı olarak şu anki durum doğal olarak çok işlerine geldiği ve bir karşı müdahale keyiflerini kaçıracağı için barış güvercini rolü yapan PKK sempatizanları var, aramızda da var hatta. En büyük argüman "sen gideceksen git savaş, bizim çocuklar savaşa gitmesin". Dünkü saldırıdan etkilenen 80 kişinin çoğu asker polis ya da herhangi bir güvenlik gücü değildi. Bir müdahaleyle bu durum atlatılıyorsa evet maalesef risk var, ama bir müdahale olmadıkça yarın öbür gün gezmeye tozmaya ya da akraba ziyaretine giden çocuklarınızın bu müdahale yapılmadığı için azıtan terör örgütünün alakasız bir patlamasında hayatını kaybetme riski çok daha fazla.

Yoksa belli bir mantık çerçevesindeki kimsenin asalım keselim dediğini zannetmiyorum. Ama şu anda bir barış ihtimali olduğunu, ya da PKK'yı barışa zorlayacak bir eylem yapılmadıkça onların bunu isteyeceğini düşünmek aptallık.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

*Çözüm, geçmişte olanlara rağmen, düzgünce masaya oturmak. PKK istemiyorsa bile, onu marjinalleştirmek, idi. Artık geç kalınmıştır zaten bence, mesele artık Türkiye-PKK meselesi değil.

*Servet düşmanı değil, takiyye düşmanıyım. İkiyüzlü, beş paralık adamların çıkıp ucuz kahramanlık yapmasına karşıyım. Kendisi makam arabasından inmez, halkı sokağa dövüşmeye çağırıyor. Meraklıysa milyon dolar parası var, alsın bi 5in 1i, gitsin tetiğe basılı tutsun orda. Bıraksın zaten ümüğü sıkılmış insanları provoke etmeyi.

*Benim savunduğum ve inandığım batı demokrasisini, PKK savunuculuğu, Kürt ırkçılığı olarak nitelemen, tipik bir feodal, üçüncü dünya fundamentalisti olmandan kaynaklanıyor. Ben yalnız Kürt meselesinde değil, Alevi meselesinde, kadın meselesinde, Avrupa Birliği meselesinde, laiklik, türban vs. meselesinde, ifade özgürlüğü, tutuklu generaller/vekiller/gazeteciler meselesinde, hepsinde, aynı çizgideyim. Sen de hepsinde aynı paranoyak, irrasyonel, faşist çizgidesin. O yüzden biriniz bana çıkıp PKK diyor, diğeri ergenekoncu diyor, diğeri liberal, diğeri de gomonist falan diyor. Ben bir grubu değil de demokrasinin genel ilkelerini savunuyorum.

*Boykot olayını hatırlamadım, sen benden iyi hatırlamışsın bir buluver o mesajı kasmayalım.

*Dünyayı siyah beyaz olarak gören anlayış, ilkeldir. Nazilerde de vardı bu, sovyetlerde de, şimdinin rerörecilerinde de var. Ben PKK beyaz devlet siyahtır demiyorum. Siz devlet beyaz PKK siyahtır diyorsunuz. Ben diyorum ki, herkes gridir, farklı tonlarda herkes kirlenmiştir.
Biraz kafayı çalıştırıp bok yoluna gitmeyek diyorum. Fakat, sizde nato kafa nato mermer, sanki forumdan vatanı kurtarıyoz ayrıca. Devam edin, hayatınızı Engelsin dediği gibi medeniyet çizgisinde değil de hayvanlar alemi gibi yaşayın, böyle hurr durr, asak, kesek, ohş garı, vurun öldürün, anam onlar da bize vurdu yandık, daha çok biz vurak, gogo team tarzı yaşayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Kimsenin savaş naraları attığını, savaşalım patlatalım öldürelim dediğini zannetmiyorum.

Ancak şu anki durumda belli bir müdahalenin gerekli olduğu aşikar.

Euphemy. Ne demek olduğunu araştırabilirsin. "Yumuşak" dil yani. Savaşalım değil "operasyon yapalım" diyince iş yumuşamıyor, aynı şey.

said:

Yoksa belli bir mantık çerçevesindeki kimsenin asalım keselim dediğini zannetmiyorum. Ama şu anda bir barış ihtimali olduğunu, ya da PKK'yı barışa zorlayacak bir eylem yapılmadıkça onların bunu isteyeceğini düşünmek aptallık.

Bir çağır bakalım gelmezlerse gene yap "operasyon" unu.
Sosyal ağlarda paylaş

Hemem her gun sehit verilirken "gel hadi barisalim" demek. Cok mantikli gercekten.

Bir ulke icin onur kirici ayni zamanda.

Turk hukumetinin ak kasik oldugunu savunmadim hic bir zaman, hic bir hukumetin oyle oldugunu savunmam, baya aptallik olur da PKK'ya teror orgutu gibi davranmamak, ozellikle su olaylarin ustune gelsinler barisalim, baska care yok demek baya baya omurgasizlik geliyor bana kimse kusura bakmasin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya aslinda simdi bak ne geldi aklima. 90-100 sene once hic bu kadar zahmete girmeyip, nasilsa agzimiza agzimiza vururlar, bas edemeyiz biz bunlarla, hem baskasinin evladini savasa sokmayalim deyip teslim mi olsaydik itilaf devletlerine naapsaydik ?

Cumhuriyet falan kasmisiz baya gereksiz gereksiz. Bir de neymis ? Topragimizi savunmusuz. Baya baya aptallik.
Sosyal ağlarda paylaş

Pirvan, "ben aslında çok entelim, sizi ezerim bakın acaip kelimeler kullanıyorum günlük hayatta, sana üçüncü dünya feodali diyerek kendimi üstün görüyorum" anlayışı pati'de çok uzun zamandır sökmüyor, zorlama olduğu belli oluyor.

Bunun dışında savaş narası atmak "onlar bizi patlattı biz de onları patlatalım, hepsini öldürelim" diye gaza gelmektir. Bunu da çoğu zaman bu ülke yaptı, çoğu pkk terör eyleminden sonra boş dağları bombalayıp fantastik isimli bombalar atarak egomuzu şişirdik, mastürbasyon yaptık. Ama benim kastettiğim bu değil, denilen şey şu: "Bak kardeşim mantıklı olarak bakıyoruz, bu adamlar doğuyu işgal etmiş, kafasına göre vergi alıyo haraç kesiyor, kimlik kontrolü yapıyor, cürete bak. Dahası bu adamlar sivillere saldırıyor, büyük eylemler yapıyor, tüm ülkeye bombalı molotoflu saldırılar yapıyor, onlarca asker sivil farketmeksizin insanın ölümüne sebep oluyorlar. Yetmedi bu adamlar koskoca millet vekilini kaçırdı. Ve karşıt bir eylem yapılmadıkça bu zararları artarak büyüyor. Sen burada aman kimse zarar görmesin diye barışçıl yaklaşmaya çalıştıkça iyice abartıp gittikçe daha çok zarar veren ve insan öldüren eylem yapıyorlar. Demek ki karşıt bir eylem şart, çünkü sen yapmadıkça daha fazla ölüm ve yaralanma olacak, bunlar katlanarak artacak. Adamların derdi barış değil, zaten buna yönelik eylem yapmıyorlar, dahası barış onların işine de gelmiyor bu saatten sonra, ve sen savaştan onların da zararlı çıkacağını göstermedikçe de böyle devam edecek."

Bu savaş narası atmak değil durumu mantıklı şekilde değerlendirmektir. Aradaki farkı görecek seviyede olduğunu mesajların gösteriyor, ama demagoji uğruna aradaki farkı görmene rağmen görmezden gelip aynı kefeye koyacağını hatta bi önceki mesajında koyduğunu da yine aynı mesajların gösteriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ortadoğu'da bu kadar kaypakça bi politika izlersen geleceğin nokta böyle bir kaos olur işte. Mesele gerçekten Türkiye-PKK durumunu çok aştı gibi geliyo bana. Boynumuza kadar bataklığa saplandık.
Pkk'yı bitirmek için gidelim hepsini yok edelim argümanı da çok imkansız geliyo bana artık zira bayağı görünmez bir ortadoğu savaşının içine çekildik gibi. Karşı cephede de pkk yalnız değil. Diğer taraftan bizim yanımızda kim var , kestiremiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Pirvan said:

Suriye+İran+Rusya+Çin+PKK
vs.
Türkiye+NATO

PKK ABD'nin, AB'nin elinde oyuncak.
Geçmişte Saddam ve baba Esat'la işbirliği yaptığı da doğru.
Ancak İran, Rusya, Çin ve hele bugünkü, Suriye ile bir arada düşünmek sadece ve sadece yandaş medyanın yakıştırması olur. Senden daha zekice bir kamplaşma beklerim Pirvan,bu olmamış.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...