Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Troy - Truva

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

Tabii filmde mitolojik öğeleri atınca böyle saçma oluyor tıpkı akhilleus'un (hayır achilles değil akhilleus ;) ) zıplayıp vurma hareketinin abes gözükmesi gibi. (akhilleus rüzgardan hızlı koşar rakibi ne olduğunu bile anlayamadan insan boyundan yükseğe sıçrar, kılıcını vücuduyla beraber indirirdi rakibine.)[signature][hline]Quidquid latine dictum sit, altum viditur.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rewendor, 24 Mayıs 2004 15:18 tarihinde demiş ki:
Tabii filmde mitolojik öğeleri atınca böyle saçma oluyor tıpkı akhilleus'un (hayır achilles değil akhilleus ;) ) zıplayıp vurma hareketinin abes gözükmesi gibi. (akhilleus rüzgardan hızlı koşar rakibi ne olduğunu bile anlayamadan insan boyundan yükseğe sıçrar, kılıcını vücuduyla beraber indirirdi rakibine.)

canım rewe zaten öleydi ki ? karşısındaki eleman 2 metre falandı adam neredeyse onun üstüne çıkıp omzuna sapladı yani neyle izliyorsunuz ki ;)[signature][hline]KinGpiN the striked sazan
Müslüm Gürses: Yumurtaya can veren Allah'ım yeşil biberi nasıl yarattın ?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
AssassiN, 24 Mayıs 2004 21:56 tarihinde demiş ki:
said:
mexinth, 24 Mayıs 2004 02:08 tarihinde demiş ki:
Spartalılar, Anadolu'da bulunan bir şehir devletiydi

anadolu degil, yunanistan yarimadasinin guneyi.

emin misin? Ben sanki doğu anadoluda da bir şehirleri olduğunu hatırlıyorum. Hatta disvocery de göstermişti bayağı uzun bir belgesel olarak.

Bir araştırayım gene de....[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

ya hakkaten bizimkiler bi karamurat çekseler şöle güzel efektlerle kaliteli aslında süper olur hehe

dünyayı kurtaran adam 2 bi çıkmadı zaten

ya savaş filmleri çok ilgi çekiyor ne biliim istanbulun fethini yapsınlar bak bakalım izlenme rekorlarını kırıo mu kırmıo mu tabi savaş çıkabilir film yüzünden o ayrı ehehe
Sosyal ağlarda paylaş

said:
theKingpin, 24 Mayıs 2004 22:03 tarihinde demiş ki:

canım rewe zaten öleydi ki ? karşısındaki eleman 2 metre falandı adam neredeyse onun üstüne çıkıp omzuna sapladı yani neyle izliyorsunuz ki ;)

Yine de normal bir zıplama yüksekliğine zıpladı yani. Ben bile bu cüssemle oraya zıplarım. Normalde adamın 2 metre zıplaması falan ve saatte 60-70km ile koşabilmesi falan lazım ki ne kargı ne başka bir şey ne olduğunu anlamadan uçsun gelsin...[signature][hline]Quidquid latine dictum sit, altum viditur.
Sosyal ağlarda paylaş

film harikaydı ancak yanımda oturan tanımadıgım bir insan yanında 3 kızla beraber gelmiş kızları guldurcem diye bize izletmedi filmi...
simdi diceksınız naıl guldurdu tek tek anlatıyım
yanımdakı adamın konusmaya basladıgı sahne truvanın kapıları onundekı yunan askerlerinin cesetlerini atların arkasına baglayıp gotururken basladı....
tam bu esnada cesedi atın arkasına koyarken yanımdakı adamdan garip bi ses gelmesmi " YEEEEEEEEĞĞĞ" hoppala bi baktım butun sınema gulmekten kırılıo [bu arada sinemada 5 sıra vardı]
daha sonra bi adama cenaze torenı yapıolardı admaın 2 gözüne 2 sikke koyarken yanımdakınden bi ses daha gelmezmı " Lan cumhuriyet altınımı o ha?? " hayda herkez yine gulmekten yerlerde...

varan 3 ise bu akhillasın bu kuzenlerine tepsiyle yemek getirdigi sahne oncesinde yuzunu temizleye calısırken kadın akhillasın elini itmişti fln tepsiyi getirdi yanımdakınden bi ses daha " vur kafasına kahbenin " salon yine yerlerde gitti o sahnede....

varan 4 ... (4. sesden sonra bende güldüm artık dayanamadım ordan sonrasını izleyemedim...)
akhillasın truva kapılarına gelip VIKTOR MIKTOR diye bagırdı sahne adamdan bi ses daha [ses gelmeden once akhillas en az 5 6 kez bagırmıstı o sularda victorda hazırlanıodu =) ] " ulen ne adamsın bekle bes dakka (bi victor die baagırınca) LAN HALA BAARIO LAN BUğ " bndan sonrasını hatırlamıyor bide ekran parise donunce adam haykırıodu " LAN SERREFSIZ HEPSI SENIN BASININ ALTINDA CIKIO BUNLARIN "

acıkcası sımdı pek komık gelmıo ama adam ciddi ciddi bunları soledi asıl komık gelen filmle dalga gecmıodu ciddiydi bunlşarı solerken belkide ondan cok guldum =)

[Bu mesaj Werb tarafından 25 Mayıs 2004 18:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında film güzeldi ama bazı saçmalıklar vardı.
Tabii belki yüzyıllar önce de aynı saçmalıklar olmuştur ama sonuçta filmi tartışıyoruz.

Troy'a 1000 tane gemi geliyor, adamlar gözcü mü dikmemiş ne, "Lan geldiler lan! Kalkın hazırlanın! Lan ölecez be! Çabuuk!!" şeklinde alelacele hazırlandılar saldırıya. Ya da öyle gösterildi.
2. olarak, Achilles'in kuzeninin gırtlağı gidince, (Ki gitmeden önce, adamı koşarken gösteriyordu, onun Brad Pitt olduğundan eminim. Aslında değilim ama öyle hatırlıyorum). Neyse, Hector "Tamam bu günlük bu kadar yeter!" gibi bir laf söylüyor, Yunanlılar da itiraz etmeden öyle bakakalıyorlar. Ne ki şimdi bu? NBe duruyorsunuz? Hadi, adam Achilles'i kesse, tamam şok oldular korktular falan denebilir ama kuzeniş olduğu ortaya çıkınca, en azından Boromir'in (Sean Bean, filmdeki adını unuttum) üzerine çullanıp parçalaması gerekirdi. Hadi onu da geçtim, niye diğer Yunanlılar diğer Troyluları kesmiyor? Düşman komutanı "Yeter lan! Durun!" dese duracak mıyız? :) Belki gerçekte (Tabii öyle bir gerçek varsa. Kesin vardır ama :-P) de böyle olmuş olabilir ama film için çok saçma geldi bana. Asterix: İngiltere Macerası'nın başında da İngilizler ilk önce Romalıları eziyorlar, sonra saat 17.00'da çay saatleri gelince de memur gibi savaşı bırakıyorlar. Hafta sonu tatilinde de Romalılar tüm Britanya'yı istila ediyordu.
3. Troy tamamen din yobazlığından kaybetti savaşı. Bu gerizekalı rahipler adam olsaydı Hector'u dinlerlerdi ve gemileri yakmazlardı. (Gerçi Yunanlılar gemiler yanmasa da saldıracaktı ama neyse) Aptal olmasalardı da Paris'i dinleyip atın içine bakarlardı. Gerçi o zaman da Achilles, Drizzt bilemedin Malkoçoğlu edasıyla tüm Troy'u keserdi. Ya da topuğundan ölürdü belki.
4. Bu Troylular ne kadar şerefsiz ya? Biri kralın kızını kaçırır, diğeri gider duello sırasında kralıı keser! Ama 4-5 gün sonra "Tamam yeter bu kadar!" deyince tüm yunanlılar "Peki abi, yeter ki kızma!" diyerek kamplarına döner.
5. Eric Bana neden öldü nedeeeen!!!!
6. Meydan savaşları sırasında çalan o iğrenç şey ne? Müzik mi? Battal Gazi filmlerindeki gibi "Drınnn drınnn dıınnn" şeklinde bir şey.
7. Filmi kimin kazandığı belli değil. Hadi savaşı Yunanlılar kazandı ama Boromir (Sean Bean) dışında hayatta kalan önemli karakter yok. :) Buna karşın Paris hayatta ama Hector ölmüş, Troy yanmış.. Kimse sevinemiyor, insan filmden buruk bir şekilde çıkıyor. Tam da savaştan çıkılması gerektiği gibi. Hmm... Bunu (+) sayın siz. :D

Filmin iyi yönleri de yok değil tabii. Bir kere duellolar inanılmaz estetik. Buna rağmen çok da güçlü. Yani adamlar kalkan ve mızrakla tüm güçleriyle vuruyorlar, ölümüne dövüşüyorlar. Yine de o kadar zarifler ki filmin sonuna kadar izleyebilirdim o sahneyi. Böylesini hiç beklemiyordum.
O sahnenin bu kadar mükemmel olmasının bir sebebi de izleyicinin (en azından benim) kimsenin tarafını tutamamasıydı. Hecor öldü diye üzüldüm ama Achilles ölseydi de o kadar üzülürdüm. Ama Eric Bana ve Brad Pitt için aynı şey geçerli değil tabi. Adamların hepsi kaslı ama hiçbiri Türk filmerindeki gibi odunca vurmuyor.
Eric Bana: Mükemmeldi. Son derece gerçekçi konuşuyor, "Hah şöyle gün batımına bakiyim, karizma bir laf edeyim!" diye düşünmeden pat pat söylüyor gerçekleri. Söylediği tek kötü söz: "Yeter." Yaptığı tek kötü hareketse, tüm hayatını dövüşmeyi öğrenerek geçirmemiş olması ve Achilles tarafından şehit düşürülmesi.
Brad Pitt: Eric Bana'nın tam aksine sürekli karizma yapıyor. Gemiyle giderken sahili süzüyor, Troy'a gitmeyecekken, son anda Sean Bean'in en son ve en karizmatik cümlesiyle fikri değişiyor.
Orlando Bloom: Savaştan ve diplomasiden anlamayan, bu nasıl prens dedirten bir korkak olmasına ve filmin başlarında sırf artistlik olsun diye "Savaşırım! Keserim! Ölürüm! Ne olcak ki!" demesine rağmen Achilles'i topuğundam mıhlayarak son anda puan kazanıyor. Ha, Orlando süper oynamış, o ayrı.
Sean Bean: Filmde pek rolü yok, ama at numarasını akıl edebilmesi çok iyi oldu. Söyleyecek fazla bir şey yok, güzel oynamış bence.
Helen çok güzel. Liv Tyler (Arwen) kadar olamasa da.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Werb, 25 Mayıs 2004 18:03 tarihinde demiş ki:
akhillasın truva kapılarına gelip VIKTOR MIKTOR diye bagırdı sahne adamdan bi ses daha [ses gelmeden once akhillas en az 5 6 kez bagırmıstı o sularda victorda hazırlanıodu =) ] " ulen ne adamsın bekle bes dakka (bi victor die baagırınca) LAN HALA BAARIO LAN BUğ " bndan sonrasını hatırlamıyor bide ekran parise donunce adam haykırıodu " LAN SERREFSIZ HEPSI SENIN BASININ ALTINDA CIKIO BUNLARIN "

VİKTOR ? MİKTOR ? AKHİLLAS ?
lütfen dikkat edelim. biraz olsun okuyalım . bari önceden yazılmış mesajları okuyalım.[signature][hline]iyi olmak kolaydir, zor olan adil olmaktır.
Mach en Deth
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Eraq, 25 Mayıs 2004 18:23 tarihinde demiş ki:
Troy'a 1000 tane gemi geliyor, adamlar gözcü mü dikmemiş ne, "Lan geldiler lan! Kalkın hazırlanın! Lan ölecez be! Çabuuk!!" şeklinde alelacele hazırlandılar saldırıya. Ya da öyle gösterildi.
2. olarak, Achilles'in kuzeninin gırtlağı gidince, (Ki gitmeden önce, adamı koşarken gösteriyordu, onun Brad Pitt olduğundan eminim. Aslında değilim ama öyle hatırlıyorum). Neyse, Hector "Tamam bu günlük bu kadar yeter!" gibi bir laf söylüyor, Yunanlılar da itiraz etmeden öyle bakakalıyorlar. Ne ki şimdi bu? NBe duruyorsunuz? Hadi, adam Achilles'i kesse, tamam şok oldular korktular falan denebilir ama kuzeniş olduğu ortaya çıkınca, en azından Boromir'in (Sean Bean, filmdeki adını unuttum) üzerine çullanıp parçalaması gerekirdi. Hadi onu da geçtim, niye diğer Yunanlılar diğer Troyluları kesmiyor? Düşman komutanı "Yeter lan! Durun!" dese duracak mıyız? :) Belki gerçekte (Tabii öyle bir gerçek varsa. Kesin vardır ama :-P) de böyle olmuş olabilir ama film için çok saçma geldi bana. Asterix: İngiltere Macerası'nın başında da İngilizler ilk önce Romalıları eziyorlar, sonra saat 17.00'da çay saatleri gelince de memur gibi savaşı bırakıyorlar. Hafta sonu tatilinde de Romalılar tüm Britanya'yı istila ediyordu.
3. Troy tamamen din yobazlığından kaybetti savaşı. Bu gerizekalı rahipler adam olsaydı Hector'u dinlerlerdi ve gemileri yakmazlardı. (Gerçi Yunanlılar gemiler yanmasa da saldıracaktı ama neyse) Aptal olmasalardı da Paris'i dinleyip atın içine bakarlardı. Gerçi o zaman da Achilles, Drizzt bilemedin Malkoçoğlu edasıyla tüm Troy'u keserdi. Ya da topuğundan ölürdü belki.
4. Bu Troylular ne kadar şerefsiz ya? Biri kralın kızını kaçırır, diğeri gider duello sırasında kralıı keser! Ama 4-5 gün sonra "Tamam yeter bu kadar!" deyince tüm yunanlılar "Peki abi, yeter ki kızma!" diyerek kamplarına döner.
5. Eric Bana neden öldü nedeeeen!!!!
6. Meydan savaşları sırasında çalan o iğrenç şey ne? Müzik mi? Battal Gazi filmlerindeki gibi "Drınnn drınnn dıınnn" şeklinde bir şey.
7. Filmi kimin kazandığı belli değil. Hadi savaşı Yunanlılar kazandı ama Boromir (Sean Bean) dışında hayatta kalan önemli karakter yok. :) Buna karşın Paris hayatta ama Hector ölmüş, Troy yanmış.. Kimse sevinemiyor, insan filmden buruk bir şekilde çıkıyor. Tam da savaştan çıkılması gerektiği gibi. Hmm... Bunu (+) sayın siz. :D

bence önce bir ilyada'yı oku. sonra filmi bir daha izle daha sonra bu nedenlerle bir daha kötüleyebiliyorsan kötüle. filmi yanlış izlemişsin kanımca.[signature][hline]iyi olmak kolaydir, zor olan adil olmaktır.
Mach en Deth
Sosyal ağlarda paylaş

truvadaki at elbette fason hoca yani o kadar sene durur mu at mat lol, kaç truva kurulmuş kaçı yıkılmış var sen hesap et

sora ben o atın içine de girdim, en fazla 10 kişi alır ;)

o dediğin okları önceden atmalarının sebebi yunanlıları bir süre geride tutmak olabilir yani aynı anda iki iş yapmış oluyolar, oradan geçerken kıçı başı tutuşma ihtimali de olsun hesabıyla yani :)

[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj BlackRose tarafından 26 Mayıs 2004 21:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya film yanlis degil kardesler kitap yanlis

ben kitabi okumustum 6 sene oluyor hatirliyodum ama bu kadar detay hatirlamiyorum hatta o oddyseeyyyyy bokunuda okumustum neyse simdi sizin akliniz aliyormu 20 tane tarih arsiveri arastirmacisi birlestirip kitabdan bu filmi cikartiyor ve siz diyorsunuzki kardesim bu kitapta boyle degil burasi boyle olmamasi lazim yani hakkaten komik varsa cok buyuk ayip ama olmazki o kadar buyuk rezillik yapamazlar

AYRICA o zaman tarihi yani yazitlari sparta balikcisi yazmadigi, gidip soylulardan ya kralin yazmani hani patasana falan oyle tipler yazdigi icin tarih tarafli, tarafsiz belge yok, yani sn diyosun aslinda oyle degil boylle oyle olabilir ama adamlar onu oyle yansitmak istemiyorum, yani film yanlis degil adaptasyon bu kitap yannis[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

ya seyi merak ediyodum ben hani kıyıya mızrak dizdiya truvalılar hicbi ise yaramadı neden dizdiler onları? denizin dibine yuzlerce yanyana dizseler anlarım gemilerden daha zor cıksınlar diye ama sahilin ortasına aralıklarla koymanın anlami ne tank gecmesin diye mi :)
Sosyal ağlarda paylaş

direk kosamasin yunanlilar diye. direk uzerine kosmak var, bir de o kaziklari gorup yon degistirmek icin yavaslamak icin yapilan duraklama var. o duraklama yetiyor truvalilarin saldirmasi icin.[signature][hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...