Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yeni ilkokul ders sistemi belli mi

Bone

Öne çıkan mesajlar

çok kritik bir süreç yaratılıyor akp tarafından.
ama medya da, muhalefet partileri de bu konuda suskun kalmaktalar.
pek bir şey yazılmıyor, izah edilmiyor, açıklanmıyor, vatandaş da karanlıkta kalıyor.

okulların açılmasına az bir zaman kaldı ve merak ediyorum ben bu yeni ilkokul ders sistemi konusunda ne tip hazırlıklar yapıldı ve müfredatlar belli mi?

4-5-6 yaşlarındaki çocuklara şekilleri, renkleri, 1-10 arasındaki sayıları tanıması ve toplumda bir birey olması öğretilmesi önem taşıyor. bu yüzden bir çok ebeveyn çocuklarını, bu konuları oyunla ve eğlenceyle öğreten anaokullarına yolluyor. basit elişleri ile grup eğitimi sunuyor. özel eğitmen ve pedagoglar eşliğinde, rahat olabilecekleri ortamlarda ve serbest kıyafetlerle öğrenme imkanı oluyor çocuklar için.

bildiğimiz klasik ilkokulları bu kadar şeyi ilk üç sınıftaki öğrencilere sunabilecekler mi?
eski ilkokul sisteminde öğrenciler tek tip kıyafette disiplin altında başlıyorlardı okula. alfabe öğretilip çarpım tablosuna geçilirdi. sonra hayat bilgisi, tarih, geometri gibi daha ağır konular içerirdi.
4-5-6 yaşında eğlenceyle geçiren çocuklar 8-9-10 yaşında karşılaştıkları bu eğitimde pek zorlanmazlardı.

şimdi 5 yaşındaki çocuklara da aynı müfredatı mı uygulayacaklar?
anaokulunda rahat ve eğlenceli bir ortamda olmaları gereken çocukları biz hemen disiplinli ve katı bir eğitim sistemi altına mı koyacağız?

bir de çocukların akıl ve ruh gelişimi kademe kademe gelişir. 8 yaşındaki bir çocukla 5 yaşındaki çocuk arasında hafıza, ezberleme, hayatı algılayabilme, el becerisi, odaklanabilme gibi yetenekler bambaşka oluyor.

imam hatipe ortaokulda başlama (diğer mesleki liselere aynı ayrıcalık tanınmamış) ve mevcut çok okulun imam hatiplere çevrilmesi çok çok çok çok çok büyük bir skandal.
ama liberal medya "yeni chp iyi mi kötü mü, hangi ünlü neresini açtı, acaba X takımının futbolcusu gelecek sezon nerde oynuycak" haberleriyle uğraşmaktan bu ayıbı görmezden geliyor.

büyük endişelerim var 2012-2013'te eğitime başlıycak, 20-25 sonra iş hayatına atılacak yeni kuşak için...

bazı ufak eleştiriler var ama adam gibi bir bilgi bulamadım.

akp'nin bu tip endişeler için sunduğu bilgiler veya müfredatlar var mı hiç?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...