Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SSD Olayı

GERGE

Öne çıkan mesajlar

simdi crystaldisk 250mb/s gibi bir rakam veriyo sequential write icin, 50 kusur de 4k random icin. ama windoz'da sata 3 normal hard disk'ten mesela iso dosyasi atarken 120 mb/s'yi gecmiyor. normal midir bu? yoksa anakart'ta veya hard diskte mi bir sorun var?

wd caviar black sata 3 hard disk'te 60 mb/s ile kendi icerisinde dosya tasiyabiliyor.

anakartta mi bir dandiklik var yoksa normal rakamlar mi bunlar ben mi abartiyorum bilen biri el ativersin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Benim yazdığım her şey SATA II için. Yaptığın en iyi yatırım diyorum bu bilgisayara. 8 GB ram mi yapıyordum diyordun önce ama bu çok daha iyi etti.

Öz olarak oyunların hızı filan aynı ama bekleme olayı kalmadı. İster oyunda olsun, ister dosya kopyalarken, ister program yüklerken, ister tray'dan program açarken, OneNote'u çalıştırırken...

Kullanım kalitesi kat kat arttı. SATA III olsa daha iyi olabilir ama responsiveness olarak bir fark olacağını sanmıyorum çünkü zaten instant her şey neredeyse. 1,1 saniyede olan şey SATA III ile 0,8 saniyede açılır belki. HDD ile 20 saniye ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Artariel said:

batuhan said:

Pff tutamadım kendimi ya gittim aldım Sandisk Extreme vatandan anakartım sata 2 ama olsun.

deneyimlerini yaz mutlaka benim de sata 2 p5q deluxe anakart. almayı düşünüyom

Gidip topkapıdan alabilirdim aslında ama netten aldım gelince yazarım.
şu 3.5 inc e çevirme aleti çıkıyomu içinden acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

ssd'den yeni ssd'ye geçerken böle ufak faklarda dikkate alınabilir ama hdd'den geçerken takmayın fazla. zaten en kötü ssd bile 10 kat hızlı. sata 2 de en fazla %10 etkiler çok etkilemez. zaten 2 ssd arasında yapılmadığı sürece kopyalamalar fln sata 2 sınırlarını zorlamıyor bile.
Sosyal ağlarda paylaş

batuhan said:

Artariel said:

batuhan said:

Pff tutamadım kendimi ya gittim aldım Sandisk Extreme vatandan anakartım sata 2 ama olsun.

Gidip topkapıdan alabilirdim aslında ama netten aldım gelince yazarım.
şu 3.5 inc e çevirme aleti çıkıyomu içinden acaba?

sandiskten çıkmıyor. 2 hafta önce 240 sandisk aldım 510'a, dün eksen'de 240 corsair 470 liraya düşmüştü, vatan'da da 240 sandisk 440'a düşmüştü! gittim bi de 10 liraya çevirici aldım, ohhşş. boşu boşuna 70 lira fazla vermiş olduk
Sosyal ağlarda paylaş

Ssd den hdd ye yada externale dosya yazarken neden dusuk hiz aliyoruz diye uzulmeyin. Cunku asil fark denildigi gibi ssd den ssd ye kopyalamada ortaya cikar.

Bide ben crossair aldim diyemi almiyo kimse. Nette epey arastirip f/p acisindan en iyisi o diye almistim 3 ay once. Varsa bi problemi soyleyinde bende bileyim. Hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

Caddy bulmam lazim benimde. Dvdrom dan vazgectim oraya bi hdd takip kapasiteyi yukseltmem lazim. Ama iste benim laptop Acer Aspire 5741g. Ve bu modele uygun ben bulamadim. Belki baska bi modelin dvd romu benimkiyle ayni boyuttadir. Bi el ativerin bee, su garibe bi yardim... :-)
Sosyal ağlarda paylaş

Artariel said:

batuhan said:

SSD'yi kurdum sonuçlar şöyle.

Sata 2 için iyi sonuç aldığımı düşünüyorum. Tabi üstadlar yorumlarsa daha iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...