Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma - 2

cavanagh

Öne çıkan mesajlar

Her hareketinde geç kalıyor. Hani bunlar sıradan bir futbolcunun bile yapmayacağı hatalar. Biraz güven ve bol çalışma lazım bence. Ayağı uzatıyor 3 saniye geç. Vücudu koyuyor geç. Hani 3 ay halı saha yapmazsınız topu ayağınızdan filan açarsınız, top böyle yabancı gelir ya, Hamit aynen o durumda şu an...
Sosyal ağlarda paylaş

Hamit'in pili bitmiş başka bir derdi yok, o yüzden 4-5 sene kontrat diye tutturdu zaten kendi de biliyordu 2 yıllık yapsa ortada kalacağını. Çok sigara içen ve yıllardır şansa oynarsa hep 90dk'yı bitiremeden değiştirilen bir adam zaten.
Yok iyi oldu ama kendi patlak transferlerine bakmayıp her fırsatta Guiza rerörörö diyenlere
Sosyal ağlarda paylaş

Elano Misimovic ve Lincoln gayet iyi ve faydalı adamlardı, hiçbiri Güiza gibi gelip aylarca şans verilip saç baş yoldurmadı.

Elano saçma sapan ön liberoya çekildi Rijkaard'da, o görevi kaldıramadı, sonra gidip Brezilya'da yine coştu, 2-3 haftada bir golleri şovları geliyordu geçen sezon. GS'de de oynadığı dönem boyunca gayet iyiydi Elano. Ama ön liberoda oynatılınca isyan etti haliyle, yine de o bölgede en iyi alternatifti, o yüzden adamın gideceği garanti olmasına rağmen kesemediler 60 dk oynuyordu.

Misimovic daha oynatılmadan Hagi'nin kaprisine kurban gitti. Hagi saçmalamasa muhtemelen bayağı iş yapacaktı. Güiza'nın kazmalıklarıyla alakası yok, oynatılmış da batırmış olsa tamam diyecem.

Lincoln ise sorunlu morunlu dendi ama tek başına çok maç kazandırdı, bayağı güzel oynadı, attı, attırdı. Hiç Güiza gibi değildi. Sonra sorunlarıyla gitti.

Onun dışında milyonlar saçlarak öyle alınıp da rezalet oynayan adam olmadı. Terim vb dönemindeki gençleri dersen ufak tefek yerliler alınıyor, ya da Carrusca gibi ucuza potansyeller alınıyor, onlar da Güiza gibi yıldız olarak değil "ya tutarsa" diye getiriliyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya Rew başkası olsa sallamam da sen de böyle yapıyorsan
Bak son bikaç seneden;
Pino 3m avro, Riera 3m avro artı öküz gibi maaşı, Çağlar 1-2m avro, Sercan 3m avro, Yiğit 2.5-3m avro, Stancu 5m avro, Culio 2m avro, Yekta 3.5-4m avro, gerisini sen ekle Linderotu, Lincolnü, 8-9m avroluk Misimovici, 7m avroluk Elanosu vsvs

Arada alınıp ziyan edilen Türk gençleri falan da eklersen boşuna Guiza da Guiza diye yırtındığınızı anlarsın, yani 2 takım da gayet güzel bok etti paraları yıllardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Tatar haklı bence bu sefer. Guiza'yı filan geçin, Elano, Misimoviç çok fıs transferler oldu bizim açımızdan. Futbolcu kalitesi önemli değil ki. Adamdan neyi alabildin o önemli. Ben Galatasaray'ın aldığı son 2 yıldaki iyi transferlerde kimin parmağı var onu merak ediyorum açıkçası. Çünkü FT olduğunu zannetmiyorum. Hepsinde en azından.
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız şu takımda misimovic ve elano tertemiz oynardı he

aslında futbolcuların hatası yoktu.yönetim ve td hataları hep

guiza belki daha çok şans buldu.kazmalığını daha çok izledik ama ne fark eder

ha adam tırt cıkmış.ha adamı alıp oynatmadan yollamışsın
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Ya Rew başkası olsa sallamam da sen de böyle yapıyorsan
Bak son bikaç seneden;
Pino 3m avro, Riera 3m avro artı öküz gibi maaşı, Çağlar 1-2m avro, Sercan 3m avro, Yiğit 2.5-3m avro, Stancu 5m avro, Culio 2m avro, Yekta 3.5-4m avro, gerisini sen ekle Linderotu, Lincolnü, 8-9m avroluk Misimovici, 7m avroluk Elanosu vsvs

Arada alınıp ziyan edilen Türk gençleri falan da eklersen boşuna Guiza da Guiza diye yırtındığınızı anlarsın, yani 2 takım da gayet güzel bok etti paraları yıllardır.

Linderoth sakatlandığı için oynayamadı, hayatı boyunca en ağır sakatlığı 2 hafta olan adam bizde böyle patladı, onda yapacak bir şey yok. Lincoln Misi ve Elano hiçbir şekilde Güiza'yla kıyas edilemeyecek adamlar, hepsini yazdım işte. Hele eleştirilen Lincoln gayet net oynadı topunu.

Ufak tefek gençlere 2-3 milyon verip patlamasına laf etmek komik, zaten o yüzden o kadar ucuza alınıyor onlar, alıyorsun 5-6 adam, aradan 1-2 tanesi tutarsa ne güzel. Yarıdan fazlası hala kadroda, bakalım bir şey olacak mı olmayacak mı göreceğiz. Hiçbiri de bir Gökhan Ünal kadar para etmedi ha bu arada. Güiza falanı geç zaten. Aynı klasman kabul etmenin mantığı yok.

O listede eleştirilebilecek tek adam var, Stancu, o da zaten Hagi'nin bize kazığıdır. 5 milyon verdik yanlış hatırlamıyorsam, ağır kazıktı. Güiza gibi dünya çapında adam aldık iddiamız olamdı, ya da bu adam etrafı dağıtacak da demedik. Bonservisi de Güiza'nın 3te 1'i. Dolayısıyla Güiza'yla kıyas kabul etmez. Orada sadece Hagi çok iyi adam dedi iyi dedik parayı bastırıp kazık yedik, öyle bir kazık var.

Aldığımız adamı oynatamamak (Misi ve Elano) yönetim ve teknik idarenin beceriksizliği, onu reddetmedim zaten, ayrı bir konu o. Ama dediğim gibi Elano bile Güiza'dan 10 kat fazla katkı sağladı takımına burada.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuncu iyiymiş kötüymüş bunun bi önemi yok, oyuncu takıma yaramamışsa/nerdeyse hiç bişey vermemişse odur önemli olan, isterse Ronaldo gelsin oynamazsa/oynatılmazsa yatarsa patlak transferdir boşa giden milyonlardır.
Burada asıl bahsettiğimiz Hamitte böyle olmuş gibi duruyor, Nihat gibi Aurelio gibi bitmiş gözüküyor, yani gayette patlamış olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Hamit'ten hemen ümidi kesmemek lazım. Dediğim gibi amatörce oynuyor ancak bence biraz mental, biraz fiziksel olarak toparlarsa eski gücüne kavuşur. Hamit'in kariyeri düşüşteyken gelmedi aslına bakıldığında. Adam Real'e transfer oldu, tamam oynayamadı, ama bir Aurelio gibi, Nihat gibi görmüyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

top kaptırıyor, pas isabetlerinde düşüş var vs. ama halen hem GS'de hemde milli takımda "ne yaptığını bilen adam" havasına sahip tek isim bana kalırsa Hamit. Emre'nin hakkını yemeyelim gerçi, ikisi birlikte diyelim.

Mesela Arda çok formda vs. ama hiçbir zaman top Hamit'in ayağındayken verdiği güveni vermiyor bana,

Hamit bu aralar kötü ama eninde sonunda forma girer, forma girmezse de sonu Nihat'la aynı olur, aklımızda güpgüzel bir anı olarak kalır ne yapalım :(
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...