Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Polis sokak ortasında adam öldürdü

clifff

Öne çıkan mesajlar

taser gun uygulamasına geçilmeli.en azından insanlar ölmez.

polislerin nasıl bir kitleden oluştuğu belli.halk azıcık uyanık olmalı.polis ceza alsa nolur sen bok yoluna öldükten sonra.azıcık sakin davranmayı alttan almayı becemiyorlar şu polislere karşı.

cunku polisler resmen sen bi yanlış yapta aklını alayım diye bekleyen adamlar.teşkilatın %90 ı ağır kompleksli adamlar diyebiliriz.bırak ceza mı yazıcak.yazsın yani
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

yav said:

ya adam ölmüş
bu konuda gelip de ama sandalye ne diye yürüyor sorusunu sormak saf bir faşistlik örneğidir

polis silah çekmeyecekti adamı vurmayacaktı anca o zaman bahsedebilirdik sandalyeden

ki bunun gazı ve elektro şoku var
sandalyeden bahsedenler bi gitsin atlasınlar aşağıya lütfen.

polisin biri işim bokunu çıkarıyor ve adamı öldürüyor. Bu kadar.

Münferit olay diyosun yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Son paragragfda yazdıkların ile bu somut olay arasında hiç bir alaka yok buda senin kısır yorumun olsa gerek.

Okuduğunu algılayamıyorsan yapabilecek bişey yok hehe. Polis devleti kurmaya çalışmanın yan etkileri böyle polislerin ortaya çıkmasıdır diyorum ve bu tarz polislerin sayısının gün geçtikçe arttığını söylüyorum. Tersini gösterecek bir fikir ya da bilgin varsa sun yoksa "ölökösö yök yöö" diye kıvırma heh.

said:
Yani bu tamamen o polis memurunun bence ruhsal sağlığı ile ilgili bir sorun, kapalı kapılar arkasında yargısız infaz olsa anlarımda veya orada adamı dövseler çünkü üstüne sandalye ile yürüyor, çekip adamı vuruyor.

AKP nin güttüğü politika ile ne ilgisi var bu olayın. HErşeyide AKP ye dayatmayın hele sözkonusu böyle bir olayken.

Son geçtiğimiz sene içersinde bir sürü böyle polis haberi çıktı çoğu da apaçilik yapan adam değil polisle tartışan ya da polise karşı koyan (tamam ikincisi suç ona itirazım yok) insanların polis grupları tarafından tartaklanması haberi. Eğer polis teşikilatında ruhsal sağlığı bozuk bu kadar sayıda adam varsa bu teşkilat ve hükümet boyutunda bir sorun ve hatadır bunu anlamak için einstein olmaya gerek yok. Bu durumda bu olayların çok fazla olmadığını savunuyorsun ki bu da ülkeden bir haber olduğunu gösterir. AKPnin polis devleti olmaya çalışması benim iddiam o tabi ki somut kanıtlarla kanıtlaması zor bir iddia o yüzden daha ziyade yorum seviyesinde bir söz o. Ama adamların spesifik bir ajandası olmasa bile polis teşkilatının bu başarız yapılanmasından yine de devlet ve hükümet sorumludur bu durumda bu hala onların suçu oluyor. Benim ya da vatandaşın suçu mu polis teşikilatındaki adamların böyle olması?

Yani gerçekten polis teşkilatındaki yamukluklukları görmemek için süzme saf olmak lazım. Aydın katilleriyle fotoğraf çektiren, insanlara işkence eden, ağaç altında öpüşen gençler kanıma dokunuyor diyen herifler görevden alınmak yerine ya büyük şehirlere tayin ediliyor ya da ilçe güvenlik müdürü falan oluyorlar. Bunun suçlusu ben miyim devlet, hükümet ve teşkilat mı? Bazen olaylara en geniş açıdan en entel şekilde bakacağım derken saçmalıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu olayda öyle. Yoksa elbette polis in AKP iktidarı ile birlikde onun dümen suyunda hareket ettiğini biliyoruz. Daha doğrusu bu hep olan şeydir iktidar değişince.

Bu olayın AKP ile ne ilgisi var. Mahalle arasında olan saçma sapan bir olay. AKP den önce karakollarda falaka, işkence yokmuydu ? Adi suçlulara hırsızlara dayak yokmuydu. Hortumuc süleyman vardı meşhur taksimde travestileri toplar sopalardı o zamandamı AKP vardı ?

Tamam ardeth sen haklısın.

Polis şiddeti AKP ile başladı, güneydoğuda yargısız infazlar olmadı, polis hiç birşey yapmadı hep çok iyidi. AKP geldi bundan dolayı polisler böyle oldu. Trafikde ceza kesseler AKP den bilecekkler. Polis kurumu zaten yamuk bunun aksini demedim ki.

KAfanzıda birşey kuruyorsunuz sonra ona göre cevap veriyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Tamam ardeth sen haklısın.

Polis şiddeti AKP ile başladı, güneydoğuda yargısız infazlar olmadı, polis hiç birşey yapmadı hep çok iyidi. AKP geldi bundan dolayı polisler böyle oldu. Trafikde ceza kesseler AKP den bilecekkler.

Yo devletin emri altındaki kuvvetlerle şiddet AKP ile başlamadı. AKPden önce de bir çok hükümet polisi, jandarmayı ve orduyu kendi işlerine alet etmeye uğraştı. Sağcılara ve en çok solculara yapılan işkenceler bu kurumlar yoluyla yapıldı. Bu konular açıldığı zaman da bu hükümetleri eleştiriyorum zaten.

Ama AKP onlardan farklı değil daha öncekiler yaptı diye AKPyi suçlamamak gibi bir mantık yok. Bir hükümet başa geldiğinde sadece kendi kaynağı olduğu sorunları mı çözmeli, böyle bir bakış açısı olabilir mi? Ülkede herhangi bir sorun varsa onu çözmeye çalışmalıdır ama AKP bu sorunu çözmek yerine ilerletiyorsa bu durumda AKPnin de suç payı vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

sandalyeyle polisin üzerine yürümek yanlış demek.
captain obvious'a teşekkürlerimizi sunalım.

şimdi bu olaya münferit, bir polisin bok yemesi diye bakan insan, polis vazife ve selahiyet kanununda yapılan değişiklikleri hiç sorgulamamıştır. chp ve necdet sezer'in de desteğiyle akp yasa değişikliğini yaptı, polislerin müdahale yetkileri arttırıldı sene 2007'de. sonrasında ise 100'ü aşkın kişi dur ihtarına uymadığı için öldürüldü. çok açık bir gerçek.

içişleri bakanı istifa etmeli demiş de biri komik olmayın allah aşkına. son 10 yıldaki bakanları abdülkadir aksu, idris naim şahin olan ülkeden bahsediyoruz.

yani nedenleri şöyle sıralayalım,
1-hükümetin eblekliği
2-polislerin eğitimsizliği ve şiddetseverliği
3-2007'den beri kamuoyu baskısı kurulamaması
4-sandalyeyle polisin üzerine yürümek yanlış.
Sosyal ağlarda paylaş

clifff said:

yok ölmüş. bu belediyeden yapılan açıklama direk.
ntv falan olayı masumca gösteriyo resmen.

araştırdım: kesin vefat etmiş.

ntv çok y... bi haber zımbırtısı olmuş ya asdsf

"Polis aracı ile bir otomobilin karıştığı kaza sonrası ortam gerildi. İsmi çıklanmayan polis memurunun kendini korumak için havaya ve yere ateş açtığı belirtilirken, mermiler 1'i ağır 4 kişiyi yaraladı."

hadi havaya olanı anladıkta yere???
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Dedigim gibi boyle bir konuda polise sandalye ile yurumeye deginmek fasistligin dik alasidir. Haberi okurken/izlerken bunu dusunduyseniz farkina varip kendinizi terapi etmeye gayret gosterin.

polisleri filan kuruyor diye mamasız mana yüklenmesin diye not düşeyin

ne alakası var, kafadan polis düşmanı/sevici olmayın

bırak polisi, bir insanın üstüne bile sandalye ile vurmaya gitmek suç değil midir? -gerisini de bir zahmet okuyun cevap vermeden-

tamam aynı polis seni beninde vurabilir ama

sana silah çekmiş bir polisin, silah tutan eline vurup kafasına sandalye kaldırsan polisin ne yapması gerekiyor? ve dünyanın neresine gitseniz, norveç de falan bile polis bu adamı vurur, ve ciddi darp eder

kaldı ki silahlı polisin üstüne sandalye v.b. (yakında o varmış onu almış balta falan olsa onu çekecek) bir adam seni beni tenhada görse ne yapar?

kaldı ki, olay abu şekilde ise:
"iddiaya göre devriye görevini yaptıktan sonra yol kenarına park etti. Bu sırada, ehliyetsiz olduğu öğrenilen 17 yaşındaki gencin kullandığı otomobil, ekip otosuna çarptı. Ekip otosundan inen polis memurları, tutanak tutmak istedi. Ceza yazılmasına engel olmak isteyen genç yanındaki ağabeyi Emrah B. ve Faruk Karhan ile polis memurları arasında tartışma başladı."

iki arıza birbirini bulmuş ve silahı kuvvetli olan öbürünü öldürmüş
Sosyal ağlarda paylaş

polis halkı değil sistemi korumak için var zaten, böyle adamların olması çok normal. osmanlı'dan süregelen "devlet baba" kafası hakim olduğu için avrupa ülkelerinde olduğu gibi ayar çekilememiş polise.

izmirdeki polisler bana görece daha iyi geldi, havasından mıdır suyundan mıdır bilmiyorum ama istanbul ile kıyaslanamaz bile. iki kere yol bile verdiler abi, şaştım kaldım resmen
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Dedigim gibi boyle bir konuda polise sandalye ile yurumeye deginmek fasistligin dik alasidir. Haberi okurken/izlerken bunu dusunduyseniz farkina varip kendinizi terapi etmeye gayret gosterin.

Ehliyetsiz araç sür, sonra git polis aracına çarp, polise sandalye ile yürü şaka gibi, şımarıklık ve cahil cesareti. Vatandaş daha neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmiyor yani o polislerden bir farkları yok. Herkes hatalı bu olayda ama. Al birini vur ötekine, böyle ülkeye böyle polis.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...