Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

CryEngine 3

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Hyperrealisim istiyormuyum bilmiyorum ben. Resimde de nefret ederim kendisinden zaten.

Dear Esther'ı zledikten sonra (oynadıktan diyemiyorum) motorun o kadar da önemli olmadığına da karar verdim. Gördüğüm en iyi grafikler o öyküde olsa gerek ama motor asırlık.
Sosyal ağlarda paylaş

crysis 2 de cryengine3 kullanmıyor muydu zaten? en çok onun kadar olur yeni oyunlar. bu demo her zamanki gibi 5 sene sonra olabilecek grafiklerde. o zamana kadar da daha optimize yeni motor çıkar zaten. anlamıyorum bu tech demoları o yüzden.

ayrıca son oynadığım cryengine 3 ile yapılan nexuiz (steam free weekend), grafik olarak sağlam olmasa da maksimum görüntüde crysis2 gibi sistem istiyor. crysis gibi motorun sağladığı her teknolojiyi ve yüksek textureleri de kullanmadıkları için vasat bir görüntülü oyunu hayvan gibi sistemlerle açmak gerekiyor. bu yüzden unreal her zaman daha çok kullanılacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Oski said:

Fly said:

unlimited detail su yunan mitos logolu bir sirketin seyi olan mi ?
baskalari 5 10 yil once yapmisti demoscene'de diye animsiyorum

unlimited detail nedir? yani nasıl unlimited?

normalde oyunlarda kullanilan temel sey poligonlar ; koseler ve kenarlardan ibaret ozunde hersey. tesellation dedigimiz de mesela elindeki basit sekli daha detayli cambazliklar yapabilmek amacli daha kompleks ufak parcalar haline sokmak

bu teknolojinin videosundan aklimda kalan sey ise birbirleriyle baglanan vertexler yerine cismi alalim bir suru nokta seklinde tarayalim ve renderlarken otomatik olarak vertex/edge kumeleri uretilisin mantigi
agacin dibine girdiginde mesela sozkonusu noktalari bodoslama edge cakarak degil de aralara bir matematiksel modele dayanarak (sanirim) ek vertexlerle doldurup oyle birlestiriyor, dikdortgen seklinde olmayan bir agac cikiyor ortaya

diye animsiyorum, yaniliyor olabilirim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...