Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

War Z

Ren

Öne çıkan mesajlar

RaidenXelRu said:

arkadaslar lutfen etrafta saga sola kosturarak item bulmaya calısmayın allahın askına , bakın daha oncede buraya post attım , kucuk bir kasabanın marketine girin , loot -> disconnect -> quick join /tekrar et cantan dolup taşana kadar

Lopeth said:

herkes bug abuse yapacak diye bir kaide yok
Sosyal ağlarda paylaş

GreenPeace77 said:

warz loot map

doğrumudur bilmiyorum merkeze yakın bi loot yeri var orayı bi dolaşmak lazım sopa filan bulurum belki :D

haritanin yarisi yok =[

o haritada gozukmeyen yerlerde baya takildim ben. bir de sadece market post office restaurant kilise gibi buyuk yerlere takilmayin. cok alakasiz yerlerden bulabiliyosunuz silah.
cop kutularininda bazen oluyo, bi kere yerde buldum otomatik tufek, bi tane arabanin yakininda.

server hopping de hic o arkadasin dedigi gibi karli degil, 10 sn disconnect suresi, 5 sn de connect suresi desen 15 snde bir ayni markete giriyosun, oyuna girerken ve cikarken da elin kolun bagli risk. oyle yapicaksaniz en azindan bi bolgeyi tarayip iyice heryere baktiktan sonra server degistirin.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Marty said:

en azindan alphadaki haliyle kimseye guvenmemeye/karsina cikani vurmaya/saklanmaya/surunmeye/gerilime itiyo oyunu. cok da keyifli oluyo.

sonra xaenin mw benzetmesine kızıyo

Ya şurada yazanlardan sadece "karşına çıkanı vurma" mw'ye uyuyor, gerçekten hala mw'ye benzetmeye çalışıyorsun.

Ama öte yandan deux ex'in tutorialını oynayıp oyun hakkında kapsamlı yorumlarını yazmış birisin, beklentileri ona göre ayarlamak lazım hata bende.
Sosyal ağlarda paylaş

DANDIRIK REHBER

Cidden epey kapsamlı bir guide/rehber hazırlıyoruz, aslında hazır sayılır ama yayımlamıyoruz, çünkü devamlı herşey değişiyor oyunda. Releaseden 1 hafta sonra 30yrsOldGamer'da yayımlanacak.

Yinede bunca soruya karşıda, alphanın ilk gününden beri oynayan, çıkacağı duyurulduğu aylardan itibaren takip eden ve kalabalık bir ekiple oynadığımız için kendim birşeyi farketmesem bile diğer arkadaşların farkedebildiği şeyleride bilen biri olarak, loot konusundaki sorulara kayıtsız kalmayım dedim.

Öncelikle şunu bilmeniz gerekir. Silahdan ziyade mermi lootlamanız lazım. Çünkü şu oyunu 2 hafta oynayınca bankanız silahla dolup taşacak ama mermisi olmayan silah hiçbirşeye yaramıyor ve mermi öyle birşey ki, yapacağınız aktiviteye, kuracağınız tuzağa göre yeterli mermiyi üstünde bulundurmanız icap ediyor. Yeri gelecek yanınıza M16 ve 120 mermi almanız icap edecek.

a) Öncelikle bankanızı rare olmayan en iyi lootlar ile doldurmaya çalışmanız gerekmektedir. Eğer oyunda birileri ile çatışmak, karakterinizi bir adım yukarı taşımak istiyorsanız bankanızda bunlardan bolca olacak.

Rare olmayan en iyi lootlar, mermi:
1.Winchester308
2.Stanag 45/30
3.Stanag C Mag (100 mermi)
4.7.62 AKM Clip

Rare olmayan en iyi lootlar, silah:
1.M16
2.M4 türevleri
3.Blaster ve Mauser
4.AKM

Peki bu lootlar nasıl elde edilir?
Stanag C Mag için size en alttaki safezoneun sağ tarafındaki kasabayı tavsiye ederim. Winchester308 için özellikle kasaba etraflarındaki çiftlik evlerini tavsiye ederim. Stanag 30, 45 ve 7.62 içinde kasabaları tavsiye ederim.

Silahlar için en iyi yerler;
1.Polis istasyonları
2.Polis arabaları ve istasyon çevresindeki arabalar
3.Tünel

Bu 3 yerden herhangi birinde 10 hop yapın, mutlaka birşey alırsınız.

Bu lootlari elde etmek için kesinlikle Campos'a ve Dolu bir serverda Clearview'a gitmeyin. Belki lootlayabilirsiniz ama üstünüzde çok durmaz.

b) Bu lootları düzgün birşekilde değerlendirmek, üstlerine yenilerini eklemek ve rare itemlere sahip olmak içinse Player öldürmeniz gerekmektedir. Bununda yolu bu silahlar ile pusu atmaktan geçer.

Öldürdüğünüz adamdan düzgün loot çıksın istiyorsanız aşağıdaki yerlere pusu atabilirsiniz;

1.Tünel
2.Clearview
3.Safezone

Pusunuzun başarılı olabilmesi için bazı şeyler yapmanız gerekiyor.

- 1 Karakteriniz ile Tünel'e pusu atmadan önce en az 2 karakterinizi silahlı bir şekilde Tünel çevresinde bekletin. Olurda ava giderken avlanırsanız, dönüp pusuyu tamamlama ve lootunuzu geri alma şansınız olsun. Postoffice de örneğin pusuya yattıysanız 1 adamınızı içerideki oda da, bir diğerini de dışarısında, güvenli bir yerde silahlı bir şekilde bırakın, duruma göre 2.karakterinizi seçip girin ve yarım kalan işi bitirin.

- Birini öldürüp, lootladıktan sonra, hemen serverdan çıkın.

- Bazen o durumun daha avatajlı olacağına inandığınız durumlarda, adamı lootlamayın, bırakın loot yerde kalsın, başkaları gelip lootlarken, onlarıda öldürün.

Notlar:
- Yiyecek ve içecek ile fazla uraşmayın. İkinci planda tutun. Bırakın aç kalın birşey olmaz, 5dk da 1 bandaj basarsınız geçer.
- Military baselerde hoplarsanız çok iyi rare lootlar elde edebilirsiniz, ama hiç bir zaman tek başınıza hoplamayın, hoplatırlar.
- Ben player öldürmiycem, çatışmaya girmeyecem, player lootlamaya ihtiyacım yok deseniz bile mutlaka çatışmaya gireceksiniz, yukarda yazdığım lootlardan güzel bir bankanız olursa, üzülmezsiniz
- Guerilla chest, MTV chest ve M9 gibi kafalıklar ciddi bir protection sağlıyorlar. Chestler rare loot ama bir M9 kafalık, özelliklede M9 Urban kafalık hem size kamufulaj, hemde bir protection sağlayacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

çünkü başkası senden önce gelip herşeyi alıp şapkaları bırakıyor.

polis istasyonunda henüz şapkadan başka bişey bulamadım mesela ben.

Clearviewda polis istasyonun yanındaki kahverengi arabadan ve polis istasyonun yanındaki tellerle çevrilmiş alandan da loot çıkar, M16 ve Sniper.

Polis istasyonu değilde yani, olaya polis istasyonu ve çevresi olarak bakmak gerekiyor. Aynı şey uçak crashı içinde geçerli. Ve tünel için mesela. Tünel bölgesindeki en iyi loot, tünelin güneyinde terkedilmiş hald duran arabaların en sonundaki kamyonnetten çıkar, M16
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...