Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şemdinli'de 2 haftadır neler oluyor? Bilen, okuyan, duyan var mı?

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

Toprak velip çözülecek bir konumda değil sorun. Hem zaten kime nereyi veriyorsun. Adamlar ülkenin her yerine yayılmış durumdalar. Hani belirli bi bölgede olsalar kesip atalım kanserli yeri de yok yani yayılmış bedene. Bi noktadan vermeye başlarsan ağaç gibi budanırsın.

Bir imparatorluk kalıntısı olarak bu tip kökensel sorunlar ta en başta çözülecekti, yok saydık sonuç bu. Bunlar şimdi federasyon diye ağlıyoarlar ya versen federasyonu bu sefer de bize para verin biz açız diye başlayacaklar. Alışmış adamlar devlet bize baksın moduna.

Ben kesinlikle bunlara bir şey verilince sorunun çözüleceğini düşünmüyorum. Sağolsun devlet de son 10 sene de bu iki halkın birbiriyle kanlı bıçaklı olması için her şeyi yaptı. Şimdi de yanımızda abd güdümlü bir kürt devleti kuruluyor. Politik yollarla çık işin içinden çıkabiliyorsan.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

deadwoll said:

Kaldı ki iddaa ederim 1 tane bile kürt güneydoğuya dönmez hadi devleti kurdunuz gidin orada yaşayın dense. Adamlar salak değil.

Şuna sonuna kadar katılıyorum işte. Kendi ülkemiz özgürlük vs gibi romantik bi gaz var, almışlar gidiyolar ama bir kürdistan kurulsa, hiçbiri TC vatandaşlığını bırakmaz

İşte bunu bildikleri için modernize ediyorlar o toprakları yatırımcılarla. Dükkandı havalimanıydı alışveriş merkeziydi otellerdi ne bileyim hepsini teker teker dikiyorlar cazip bir ekosistem yaratabilmek için.
Sosyal ağlarda paylaş

toprak verelim muhabbetini kim başlattı bilmiyorum da kast ettiğiniz şeyleri akıl almayacak derecede çok basite indirgeyerek ele alıyorsunuz gibi gözüküyor.

kürtler sanki toprak istiyor
yani bunu istediklerini mi düşünüyosunuz harbiden?

---

Feamer said:

osman pamukoğlu, bugün 21:15 de habertürke, fatih altaylıya çıkacakmış

konu başlıkları:

Şemdinle'de PKK'nın amacı ne?
PKK vur kaç taktiğinden vaz mı geçiyor?
PKK'nın Türk ordusu karşısında bu tür bir mücadelede şansı var mı?
Terör örgütü 1990'ların ilk yarısına geri mi dönüyor?
Terörle mücadelede nerede hata yapılıyor?

altan tan'ın tv'de madara ettiği adam değil mi bu yahu? (:P)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=igG7_FNoJN4#t=2010s

Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

toprak verelim muhabbetini kim başlattı bilmiyorum da kast ettiğiniz şeyleri akıl almayacak derecede çok basite indirgeyerek ele alıyorsunuz gibi gözüküyor.

kürtler sanki toprak istiyor
yani bunu istediklerini mi düşünüyosunuz harbiden?

---

Feamer said:

osman pamukoğlu, bugün 21:15 de habertürke, fatih altaylıya çıkacakmış

konu başlıkları:

Şemdinle'de PKK'nın amacı ne?
PKK vur kaç taktiğinden vaz mı geçiyor?
PKK'nın Türk ordusu karşısında bu tür bir mücadelede şansı var mı?
Terör örgütü 1990'ların ilk yarısına geri mi dönüyor?
Terörle mücadelede nerede hata yapılıyor?

altan tan'ın tv'de madara ettiği adam değil mi bu yahu? (:P)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=igG7_FNoJN4#t=2010s

izledim de bi madara durumu yok
Sosyal ağlarda paylaş

ülke cok kötü bir durumda özellikle şu sıralarda
1 saat önce gene bir karakola saldırılmış . ülkenin 4 yanında sabatojdan dolayı ormanlar yanıyor . o bölgede coluk coocuğu askerlik yapan aıleler büyük ihtiamle perişan durumda . haber alınamıyor . askerler öğretmenler doktorlar kaçırılıyor ..

ama hala onun bunun coocuğu iftar davetlerinde suriyenin derdinde .

sinirlerim tepeme cıktı cok fena
Sosyal ağlarda paylaş

Tabi canım. Milletin işgal edeceği toprakların bekçiliği bize düştü zaten. Adamlar kendi karakollarını koruyamıyor her gün askerler ölüp duruyor ama beyefendilerin kafasında "suriye diktatörlükle yönetiliyo, biz oraya girsek alırız, yunanistana girsek ikindi de atinadayız vs." Red Alert oynayan internet kafe çocukları gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

ya beyler bir sakin olun gözünüzü seviyim toprak verelim falan diyor millet trollemeyin bari böyle konuyu. kimin toprağını kime veriyonuz? ucuz iş gücü ne ya? kürt değilim de hani ayıp siz burda bunları söyledikten sonra bunu okuyan adam ne yapacak? ülkenin durumu çok iyi değil belki ama bizim geçmişimiz böyle oyunlara gelmeyecek kadar bilinç katmış olmalı. bakıyorum toplumda ne çok garip insan var ama bunlar sadece ortada gözüken sesi çok çıkan azınlık tipler. ne oluyor niye bölünüyoruz? iç savaş mı var? bişi olduğu yok gidin bir suriyedeki haberlere bakın, sırbistanın geçmişine fln bakın. iç savaş öyle olur böyle değil. bir grup köpek terörist eylem yapıyor. vur kaç vur kaç bu olay. nereye kadar devam edecekler? şuan ideolijileri boş tamamen milletin taşeronu olmuş ezik sürüsü bir grup. koca devleti bölecek gücü yok ama sizin kafalarınızı bulandıracak güçleri var anlaşılan bu maşaları tutan amcaların. kendinize gelin. kürtlerin sorunları mı var, oturalım konuşalım demokrasiyse demokrasi insan haklarıysa insan hakları herkese eşit haklar verilsin. akpli adamı dağa kaçır şehre döndüğünde bdpli mis. ondan sonra özgürlük istiyoruz desinler. bu adamların derdi tamamen para kürtlerin hakkı falan değil. kürtlerin hakkını kürtlerden önce türkler korumalı. türklerin hakkını da kürtler. anadolu o pis güçlerin kontrolüne giremeyecek kadar kutsal bir yer. biraz kendinize ve insanınıza güvenin.
Sosyal ağlarda paylaş

Kürdün ne sorunu varmış ya ben bide bunu anlamıyorum. Özal bu ülkeyi yıllarca yönetti kürdün allahı adam. Savcıda oluyor kürt, hakimde oluyor, profösör de oluyor, albayda oluyor. Ne dertleri ne sorunları var anlamıyorum yıllardır.

Ha bu ülkede birilerine haksızlık yapılıyor mu? yapılıyor. Birilerinin özgürlükleri kısıtlanıyor mu? kısıtlanıyor. Ama hepimiz aynı sorunlardan muzdaripiz.

Durup durup geçmişte asker bize böyle yaptı, özel harekatçılar bize şöyle etti. Öldürdü bizi, linç etti diyip duruyorlar. Bu zulüm bitek onlara olmadı bu ülkede. Benle aynı ideolojiye sahip TC vatandaşları da bu ülkede zamanında, otobüs duraklarında tarandı, bahçelievlerde katliama uğradı. Halen daha polisden dayak yediği halde suçlu bulunan vatandaşlarımız var.

Kimse demiyor ki bu ülke güllük gülistanlık, bu ülkenin devleti herkese adil. Ama bu haksızlıkların kürdü türkü yok.

Her haksızlığa uğrayan dağa çıksaydı bu ülkede vatandaştan çok eşkiya olurdu.

Ana dilde eğitim diye birşey çıkartıyorlar şimdi. Bir ülkenin, bir dili olur. O da vatandaşları iletişim kurabilsinler diye. Bu dilin ne siyasi bir boyutu olur, ne manevi bir boyutu. Dil iletişim içindir. İletişebilmek için herkesin çocuk yaşta aynı dili öğrenmesi gerekir. Bunda gücenecek, gocunacak birşey yoktur. Onlar kendilerine kürt, ben/biz kendimize türk diyorsak eğer. Biz daha 100 yıl öncesine kadar türkçe değil osmanlıca konuşuyorduk. O zaman devletin dili osmanlıcaydı ve herkes biliyordu. Şimdi ülkenin dili türkçe. Her doğan çocuk önce aileden, daha sonra okuldan öğrenecek. Şuan da aileden öğrenemeyenler özellikle okuldan öğrenecek.

Herkes tutturmuş bir kürt sorunu. Biride çıkıp adam gibi diyemiyor şu sorunumuz var. Saydıkları sorunlar ya herkesin sorunu, yada uniter bir ülkede zaten olamayacak istekler.

Bu ülkede kürt sorunu yok. Bende diyorum ki türk sorunu var. Diyarbakırda polisi taşlıyorlar gözaltına bile alınmıyorlar. Varsa bir babayiğit bakırköyde polis arabasına taş atsın, bakalım karakolda yemediği dayak mı kalıyor, bilmem kaç sene içerde yatmadığı günmü kalıyor.

Masal anlatıyorlar ve bu masallar artık uyku getirmiyor, uyku kaçırıyor. Yetti canımıza, oğlunu askere gönderene, evinde kocasını bekleyene. Bu ülkenin kürt sorunundan önce ekonomi sorunu, kalkınma sorunu, refaha ulaşma sorunu, ilim sorunu, özgürlük sorunu var. 20 yıldır kafayı kaldırıp diğer sorunlara bakamaz olduk.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahaha milamber anadolunun kutsallığı ne ya hahahaha niye kutsal olsun toprak bu hepi topu. Allah rızası için şöyle duygusal gaz çıkışlarla gelmeyin elle tutulur bişey öne sürün. Mesela

Mino said:

enerji hattı olduğu için değerlidir demiş olabilir evet. Elden çıkarmamak için bi neden. Bu tür nedenleri ve artılarını eksilerini bir arada tartışmak lazım.

Ülkedeki en büyük etnik azınlık kürtler, ki bazı bölgelerde azınlık değil çoğunluklar ve kürtçe yasak dil. Daha yeni yeni isimlerin, şarkıların önünü açıyorsun kürtçe kaset yüzünden hapiste yatan insanlar var. Kürt sorunu yok demek baya bi at gözlüğü takmak oluyor, diğer sorunların üzerine fazladan bi kürt sorunu var. Okumuş etmiş şivesini düzeltmiş kürtlere karşı baz bi ırkçılık olmaması kürtlere karşı olan önyargıları değiştirmiyor.

Ki bakarsan bende de var önyargı, damarlarındaki kandan değil de yetiştiği ortam yüzünden bildiğin "hayvan" olan adamların çoğunluğu kürttür şu ülkede. Mafya diyorsun kürt geliyor aklıma, kaçakçı diyorsun hapçı diyorsun it uğursuz diyorsun kürt geliyor aklıma. Var tabi bütün bunların tecrübeyle sabit nedenleri de, o nedenlerin kökeninde ne var? Bi yerde kürtlere karşı yapılan hatalı politikalar. Kürt sorunu var yani, bayrampaşayla diyarbakırda polise atılan taşın karşılığının bu kadar farklı olması bile bi kürt sorunu olduğunu gösteriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...