Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Why? Because God did it...

vaperon

Öne çıkan mesajlar

oncekendimi said:

Myshkin said:

haksız o konuda cetin reyiz cidden. ingiliz değil yunan tohumu olurdun.

benim soyum sopum belli cok sukur..yunan tohumu olanlarda belli,yahudi tohumu olanlarda belli.bu ulkenin bel kemikleri olmus da gercek evlatlarina atarlanmislar ve de atarlaniyorlar maalesef

"Bana niye hakaret ediyorsunuz" diye gelip Melis gibi zırlıyorsun. Tezlerini, yapıştırdığın fotoğraflarının balonunu söndürünce hemen pısıyorsun. Atatürk ile ilgili konularda hemen lemur gibi çıkıp, içindeki nefreti kusuyorsun. Kuyruğuna basılınca hemen Kur'an-Muhammed ikilisine sarılıp özüne dönüyorsun. Harbi tam cemaat prototipisin, ama lafa gelince değil. Az kendin ol lan. Olamıyorsan rol yap bari.
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

Aluriel said:

defalarca kere sözde son mesajını attın sonra yine geldin geri. eyv gel tabiki kimsenin karışmaya hakkı yok buna. sonra budist rahip ık bık diye foto koydun alayı yalan çıktı cevap veremedin kayboldun topicten. ayın üzerinde yarık var diye attın tuttun anlatıldı işin aslı yine lafı değiştirdin. mantıklı ettiğin laf yok ki, kanıt diye kuranı sunuyorsun. neyi tartışalım seninle. sonra troll deyince hakaret oluyor he mi?

benim size yazilarini bulup kaynak gostererek sundugum gercekleri,birisi gelip yok oyle birsey ben baktim diyince inanmaniz daha buyuk trolluk degilmi sence?

"Kaynak göstererek sunduğum gerçek" dediğin şey Orbiter arşivlerinde filan yok, direkt arşivlerinin linkini verdim. Var olduğunu iddia ettiğin kanıt "67-1805" numaralı bir fotoğraf ta yok. Direkt olarak verdiğin arşiv numarasıyla aratırsan da şakirt sitelerinden başka sonuç çıkmıyo.

Ayrıca "yok öyle birşey ben baktım" diyip inanmalarını beklemedim, linki koyup direkt "alın siz de bakın" dedim.
Senin de kaynak göstermek gibi bir niyetin olsaydı bir zahmet var olduğunu iddia ettiğin fotoğrafı araştırır arşiv linkini filan verirdin.

Ayrıca sunduğun "gerçek"te 240 km lik yarığın 1700 km yarıçaplı ayı boylu boyunca kuşattığı iddia ediliyor.

ShadowFury said:

oncekendimi said:

4 Mayıs 1967 yılında Florida'daki Cape Kennedy Uzay Üssü'nden fırlatı­lan Orbiter 4 uydusundan çekilen Ay fotoğraflarıyla ister istemez gündeme gelmiştir. Orbiter 4'ün bu çalışmasında, Ay'ın dünyamızdan görülmeyen arka yüzü resimlenmiş ve 3000 km. mesafe­den çekilen yakın plân fotoğraflarıyla. Ay yüzeyinin %95'lik bölümü incelene­bilmiştir. 67-1805 numara ile arşivlenen bu fotoğraflarda, daha önce küçük bölümler halinde çekilen Ay fotoğrafla­rında farkedilemeyen bazı hususlar gö­ze çarpmaktadır. Ay'ın arka yüzeyi, uzunluğu 240 genişliği de yer yer 8 ki­lometreyi bulan bir yarık tarafından boylu boyunca kuşatılmaktadır. (7) Bu çatlağın merkezi, 65 derece güney ve 105 derece doğu olarak belirlenmiştir. Tabii sebeplerle meydana gelen çatlak­lar, dalgalı ve düzensiz bir çizgi oluştur­dukları halde, bu çatlak mükemmel bîr düz çizgi şeklindedir. Özel bir sebebe dayandığı intibaını uyandıran çatlaklar, Ay'a ilk defa ayak basan astronot Neil Armstrong'un da dikkatini çekmiş ve kendi ifadesiyle onu hayrete düşürmüş­tür.

İtalyan gök âlimi Cassini tarafından gü­nümüzden tam 311 sene önce çizilmiş olan bir Ay haritasıdır.

Modern astronomiyle uğrasan ilim adamları tarafından fevkalâde önemli bir kaynak olarak kabul edilen ve ilmî yönü tartışılmadığı için birçok kitapta yer alan bu harita, günümüzde çekilen Ay fotoğraflarıyla da mükemmel bir uyum arz etmektedir. Cassini'nin 311 yıllık bu haritasında, dünyamızdan gö­rülen Ay yüzeyinin tamamını kuşatan ve tesadüflerle meydana gelmeyecek kadar muntazam olan bir çizginin varlı­ğı, son derece açık ve net olarak görül­mektedir.

"KIYAMET YAKLAŞTI VE AY YARILDI. ONLAR BİR ÂYET (MUCiZE) GÖRSELER, ONDAN YÜZ ÇEVÎRlP -'NORMAL BiR SİHİR" DERLER, YA­LAN SÖYLERLER, NEFİSLERİNE UYARLAR." (Kamer Sûresi, l-3.âyet-ler)

"orbiter IV 67-1805" veya "orbiter 4 67-1805" şeklinde arattım, sadece türkçe şakirt siteleri çıkıyo yabancı kaynak yok konuyla ilgili. Onlarda da sadece Cassini nin çizdiği resim var, fotoğraf yok(Cassini nin çizdiği resimde de çatlak bütün ayı kapsamıyo sadece bir tarafında var bu arada)

Cassini

http://galileo.rice.edu/images/things/cassini_moon.gif

Orbiter ın sitesinde şu linki buldum da fay, çatlakla ilgili resim bulamadım. 67-1805 kodlu fotoğraf ta yok haliyle(sitesinde 67-1805 i arattığımda sonuç vermedi, o koda sahip bir fotoğraf filan da görülmüyo hiç)
http://www.lpi.usra.edu/resources/lunarorbiter/mission/?4

Çekilmiş fotoğraflardan şöyle bir kolaj hazırlamışlar da burada da dediğine benzer bi çatlak,kırık, fay vs. görülmüyo.
http://www.lpi.usra.edu/resources/cla/maps/thumbs/

Sosyal ağlarda paylaş

@oncekendimi
valla anne tarafı da baba tarafı da göçmen olduğu için arnavutluktan afganistana her yerdem tohum var bende. bunla ilgili bir problemim de yok. Ermeni de olsam yahudi de olsam bu ülkenin bel kemiği olabilirim, bu ülkeye vergi veren terini burada döken ehrkes bu ülkenin belkemiğidir. gerçek evlatlarrrr diye söylediğin laflar sokağındaki kahvehanede rep toplayabilir ama bu forumda ezilmeye mahkumsun
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

hiç şimdi başkasına çevirmeye çalışma. adam gibi yazdığın şeyleri kabullen ve adam gibi cevap ver.

adam gibi cevap ,karsindakiler adam olursa verilir sizin yaptiginizi yapip yan ciziyorum

bu ulkede damacanin irzina gecip,bu damacanalar mikroplu diyen insanlardan olmadiginizi nerden bileyim?

sfgssassa
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bu konuyu ABD'deki eğitim çarpıklığı ve din öğesinin daha ne olduğunu idrak edemeyecek yaştaki çocuklara dayatılması hakkında konuşmak için açtım.

Gelip konuyu kur'an ve ay yarılma mucizesi ile trolleyen sensin. Sonra neden hede hödö...

Biraz sakin, her konuda da islam üzerine yorum yapmazsan bazı şeylerin değiştiğini kendin de farkedeceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

Editor said:

Yinemi bir islam hakaret konusu daha...
hiristiyanlıktan başlamış ucu yine dayanmış islam a
Güzel afferin size.
Paticiği konu etsem gazetenin bir köşesinde sanırım anında kapatırlar siteyi.

Afferin kardeş buyur konu et.

birde tehdit denen haltında suç unsuru olduğunu biliyorsundur inşallah.

Bu arada ismi lazım degil, türkiyede türk oldugunu iddia eden insanların cogunun x melezi (x yerien şu topraklarda yaşamış herhangi başka bir etnik kökeni kyabilirsiniz) anlatırdımda, gene bir takım troller işin içinden cıvıyıp kaçacak.

O yüzden sadece sunu diyeyim her ırkın belli bir takım fiziksel özellikleri var, saf türk kavimlerinin fiziksel özelliklerini yerel üniversitenizin antropoloji bölümünden öğreninden karşılaştırın bir ne kadar "türk"sünüz görelim.

Tai başka insanları y z t "tohumu" olmakla suçlamakta zannedersem ırkçılığa giriyor, akşama yörüngeye uçarsın zannımca o yüzden iyi yolculuklar sana ayın yanından geçerken bi kaç resim çekiver.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Sparkcaster said:

amerikayla çok bi farkımız yok ortalama halk zekası bakımından sağolsun başımıza gelenler küçük amerika yapmak için çok uğraştı

http://www.11points.com/images/bobjonesscience/ageofthemoon.jpg

abi hristiyanlık daha komik sanırım ya, islam en azından kesin tarih vermiyo shdfsdcaasdfas

Islam ayin yarildigini soyliyor muhammed tarafindan, you cant beat that

ilk tartisma burada baslamis daha 1.sayfa ama isin icine hakaret girer girmez yrtistim.

bide dasaa ben trollsem ,her yazdigim mesaja harun yahya gibi cevap verenler grandmaster troll mu oluyor?
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Bunu yayımlayan da bir yasal üniversite yanlız. Bu kitaba onay vermiş adamlar. Müfredat için de onay almış. Yazık lan.

zaten sonunada "mufredat onayı almak için kitaba bazı bilgiler koyduk, aman yanlıs anlamayın bizim üniversitemizim durusu bellidir. icine bilimsel bilgi koyduran mufredaatlar utansın" diye yazmıslar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...