Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The New iPhone

Teodor

Öne çıkan mesajlar

ne bekliyodunuz diye sorunca;
"nfc olsun"
"wireless sarj olsun"
"cekirdek sayısı 4 olsun"

diyosunuz.

sonra apple bir onceki telefonunda olmayan bi ozelligi getirdiginde;
"yeaaaaaaa adamlar kac senelik seyi yenilik diye getirdiler"

diyosunuz.

apple cep telefonu piyasasına oyle buyuk gelismeler katmıs ki, yeni cıkaracakları her telefondan insanlar inanılmaz seyler bekliyor. ama ne beklediklerini sorunca diger telefonların ozellikleri sayılıyor hep.

ha bi de fiyat/performans karsılastırırken dogru fiyatları karsılastırın. turkiye'deki karaborsa fiyatları degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Önce diğerlerinde olan ve apple'da da olması halinde insanların işini büyük şekilde kolaylaştıracak şeyleri (NFC, bluetooth gibi) koysunlar da ondan sonra başkalarında olmayan şeyler de istenir (örn. FM transmitter).

Kaç senelik şeyi yeni getirmeleri sorun değil de bunu 'ilk kez' oluyormuş gibi göstermeleri sorun. Adam 'bu oyunda ilk kez arkanızı da görebileceksiniz' bile dedi.

Ha, istediğim her özelliği sağlasa Apple alır mıyım? Muhtemelen hayır. Bir çok ortama kolaylıkla uyum sağlayabilen cihazları kullanmak varken gidip elimi kolumu bir çok açıdan bağlayacak şeylere hiç gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

ab, bi gazla söle esti böle dövdü falan diyosunuz dövmüştür etmiştir ilgilendiğim bir piyasa değil hiç ama allaınızı severseniz:

multitaskin eksikliğiyle cıkmıs OS'den inanılmazlığından, dünyadaki bütün elektronik aletlerin kullandığı dedemin kurmalı saatinin kullandığı usb soketi olmıyan donanımın mükemmeliğinden bahsetmek biraz abartılı olmuyormu?
Sosyal ağlarda paylaş

çok komik yorumlar var burada gülesim geliyor. apple fanboy luğu nedir bi kere bilader? ben 4 senedir iphone kullanıyorum hiç böyle fan boi olamadım. var mı bir iksiri birşeyi. olmamış bir şeye olmamış diyebilmek lazım. ellimdeki telefonun az büyümüş az incelmiş halini ben kendi adıma almam. adamlar son çıakrdığı 3 iphonedaki değişikliklere bakarsanız temel problemin ne olduğunu da anlarsınız. Ben iphone 5 ten artık yeni çıkan diğer marka smartphonelar gibi extra özellikler bekliyordum. Ama göremedim. bir iphone kullanıcısı olarak İphone 5 ne yazıkki benim gözümde bir htc x one bir galaxy s3 değil.(piyasadaki telefonlar üzerinden konuşuyorum henüz çıkmamış telefonlara dair yorum yapmayacağım) ben kasaya para vermeyi sevmiyorum. bub enimkendi bakış açım. Ha kendi görüşünüze göre İphone u beğendiyseniz tabii ki bunu belirtebilirsiniz. Ama bunu "yetersiz" argümanlarla ve sırf sebebini bilemediğim bir şekilde ürününü kullandığı markayı korumak adına yapılması komik bir görüntüye düşürüyor bunu yapanları.

Öyle ya da böyle adamlar yapmış beğenen beklentisini karşılıyorsa bu telefon alacak. daha fazla beklentisi daha farklı beklentileri olanlar almayacak. İphone 5 i beğenenlere kisme birşey diyemeceği gibi (çünkü şahıslarının seçimidir) beğenmeyenlere de kimse birşey diyemez. o da onun kendi takdiridir çünkü. Heleki saldırgan bir şekilde ya da fakir paran yetmiyor ftw diye ergen tabirleriyle yapılan yorumlarla şahıslar kendileirni küçültüyor. Adam gibi telefonun özelliklerini tartışmak varken yetersiz yetersiz kavga etmek de hiçkimseye yakışmıyor.

Sonuç kendi adıma ben iphonumu değiştirecektim İphone 5 i bekledim ama ben İphone 5 i beğenmedim benim beklentilerimi karşılamıyor. Başka markalara yöneleceğim artık.

EDIT: fiyat performansı Türkiye'de yaşıyorsam türkiye ile kıyaslayacağım tabii ki? yurtdışından getirtmeyi düşünmüyorum çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

ne bekliyodunuz diye sorunca;
"nfc olsun"
"wireless sarj olsun"
"cekirdek sayısı 4 olsun"

diyosunuz.

bunların tekinin bile olmaması manidar ehueh. size göre "hater" olanlardan yine laf yerdi de böyle dumur olmazdı.

http://kiyas.la/cep-telefonu/karsilastir/Apple-iPhone-5-vs-Samsung-I9300-Galaxy-S-III

S3 Amazon Unlocked UK fiyatı (şu an): 420 stg
iPhone 5 Amazon Unlocked UK tahmini çıkış fiyatı: 540 ~ stg

neyse alacak değilim, yazılım geliştiricisi veya apple app'lerine bağlı bir işte çalışmadığım sürece ve telefonu günlük kullanım amacıyla alacağım için iphone almam. tüketim çılgınlığı yesin sizi.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

şimdi insanlar oturmuş biri bi telefonu beğenmeyince babasının şirketi gibi savunuyor sdfs

Telefonla özdeşim kurmakdan kaynaklanıyor. Sahip olduğu şeyi sanki kişiliğinin, karakterinin bir parçası olarak gördüğü için adamlar doğal olarak o telefona, arabaya, markaya yada işte her neyseye, biri o kötü deyince bunu şahsına yapılmış gibi algılıyor. Şey takıntısıda var aldığıma ürüne kötü dedi, hmmm ben kötü ürün alacak kadar aptalmıyım, demek ki bana aptal dedi. Gibi bir çıkarımada varıyorlar.

Bu adamlara din ver, futbol ver yada başka birşey aynı haltı yapacaklar ve yapıyorlarda zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

@xaty bluetooth var zaten de sen sanırım iphone ile farklı marka telefonun alısverisinden bahsediyosun.

bir de micro usb bekleyenler falan var. hic rol kesemiyolar. micro usb'nin iphone'a hicbir zaman gelmeyecegini bile bile gelip burada "hala micro usb yok, hayal kırıklıgına ugradım" diyebiliyorlar yani.

hızlı bir islemci var telefonda. ama "neden 4 cekirdek degil?" diyebilen var. adamın derdi islemcinin basarılı olup olmaması degil. onun icin onemli olan cekirdek sayısının fazlalıgı.

pil konusu apayrı tartısılması gereken bir olay. hicbir akıllı telefonun sarjı beklentileri karsılamıyor. pil teknolojisinde devrim yapılması lazım. bu devrimi yapan sirket de onumuzdeki yıllarda vurgunu yapacaktır. su anda cozum var bu soruna, hayır yok.

tasarım konusu tamamen kisisel zevkler meselesi. siz her modelde farklı tasarım gormek isteyebilirsiniz. ben mesela tasarımın kesinlikle aynı kalmasını istoyrdum. iphone4'ün en fazla sevdigim yonu fiziksel yapısı. 5 ile birlikte daha ince, daha hafif ve tamamen siyah olması da ayrıca bonus oldu benim icin.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ciddi ciddi söylüyorum. ilk iphonenun çıktığı 3. gün telefonun sahibiydim. şuana kadar 2g, 3gs ve 4 modellerini kullandım ama ne olduysa apple'ın bu saçma sapan pazarlama stratejisinden dolayı 4s çıktığında benim 4ü satıp gittim başka markaya ve üzerimden büyük bir yük kalktı gibi.

dün telefon tanıtılırkende çok yüksek beklentilerim olduğundan belki ama büyük hayal kırıklığına uğradım. hani olurda yine iphone alırmıyım, beni etkilerse diye aylardır yeni telefon alışverişimi erteledim ki o da dün itibariyle son buldu ve s3 siparişimi anında geçtim.

belki iphone 5 olmadı benim için ama artık s3ü bırakıp apple'a tekrar dönmem için "iphone 6" veya "the new iphone"nun bu çok büyük beklentilerimi karşılaması gerekiyor. ha bu merakla bekleyeceğim modellerin arasında iphone 5s yok çünkü tip yine aynı olacak falan fıstık. onu da almaya hiç gerek yok zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Negatifler sayesinde apple aslinda bu kadar cok kazaniyor :)

Belese reklam millet bunca cene calinan neymis diyor eline aliyor uretim kalitesine vurulup aliyor..

Kullanicilarin cook buyuk kisminin umrunda degil cogu yazilan ise yaramaz ust teknolojiler.

Her teknolojiyi koy sonra plastik bok pusur daya millete. Sinir ediyor beni bu tur malliklar.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

hızlı bir islemci var telefonda. ama "neden 4 cekirdek degil?" diyebilen var. adamın derdi islemcinin basarılı olup olmaması degil. onun icin onemli olan cekirdek sayısının fazlalıgı.

Başarılı dediğin işlemci 1.5 - 1.7 ghz quad core işlemcilerden çok daha fazla enerji tüketip pil ömrü diye birşey sunmadan kullanıcısına fellik fellik şarj cihazı aratıyorsa o başarısız bir işlemcidir, başarısız bir telefondur.

Benim kasteddiğim buydu.
Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

toggie said:

Başarılı dediğin işlemci 1.5 - 1.7 ghz quad core işlemcilerden çok daha fazla enerji tüketip pil ömrü diye birşey sunmadan kullanıcısına fellik fellik şarj cihazı aratıyorsa o başarısız bir işlemcidir, başarısız bir telefondur.

Benim kasteddiğim buydu.
Saygılar.

Bu seneki iPad’inde A5X çipini kullanan Apple’ın “A6″ gibi yeni bir işlemciye geçiş yapması bekleniyordu ve sızıntılar da bu yöndeydi. Teknik detaylara çok fazla girmeyi sevmeyen Apple, A6′nın kaç çekirdekli olduğu konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak Apple’a göre A5′den yüzde 22 daha küçük olan çipin CPU ve GPU perfomansı iki kat daha iyi. Apple’ın tanıtımına bakılırsa yeni işlemci, detaylı grafiklerde oldukça iyi görünüyor.

Apple, A6′nın fotoğraf çekmeyi de hızlandırdığına değindi. Şirkete göre A6 işlemcisi sayesinde fotoğrafları yüzde 40 daha hızlı çekebiliyorsunuz.

A6′nın dört çekirdekli olması veya çift çekirdekli yeni bir mimariye sahip olması mümkün. Bununla birlikte A5X çipinin de çıktığında “A5′den iki kat hızlı” sözleriyle tanıtıldığını hatırlatmak istiyoruz. Apple’ın tanıtım sırasında cebinin rakiplerinden daha hızlı olduğunu iddia etmemesi de dikkat çeken detaylardan. İşlemcinin gerçek performansı, hız testleri ve incelemeler sonucunda ortaya çıkacak.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

hızlı işlemci?4s e göre hızlı, diğer telefonlara göre değil
yeni koydukları işlemciler dual a15 olmadığı sürece tabi ki 4 çekirdek istiyeceğiz a9 mimarisinde. çok zor bir şey değil piyasada ki işlemciler belli, performansları belli a9 üzerinde çok rahat quadcore>dualcore diyebiliyoruz yani

a15 koysun canımı yesin
Sosyal ağlarda paylaş

Ben HTC Sensation kullanıyorum. 3G ve H fulltime açık. Sabah 1-1,5 saatlik yolda işe giderken pati açık, hurriyet.com.tr açık browserdan bir tab'de, flash animasyonlar dönüp duruyor işe gelene kadar ve ayrıca müzik dinliyorum. İşe geldim telefon ile günde ortalama 35-40 dakika konuşuyorum. Eve gidiyorum. Aynı kullanıma devam. Eve geldiğimde %30 şarj kalmış oluyor. Gece takıyorum şarja ya da sabah işe geldiğimde tekrar bağlıyorum. İşyerinde bağladıysam %8- %3 arası değişiyor.

Canım sıkılmış oyun oynadıysam NFS Shift falan gece yatarken takıyorum.

Yani kendimce iyi kullanıyorum telefonu ve bir kez olsun tık demeden 40 gün restartsız kullandım androidi. Dokunmatik ekran ile aram da çok çok iyi. Bır sıkıntısını da görmedim.

Haa bir de e-posta yollayacaksam şirkette bile telefona yazdırıyorum konuşarak.

Olay sadece "hey siri" değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...