Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İngiltere'de çalışma vizesi.

Joker

Öne çıkan mesajlar

calimero said:

öyle ha deyince sana şirket kurduracaklarını sanmıyorum avrupa'da. belirli kriterler ve miktarlar vardır. Bu miktarlar da 20-30k falan değildir yani. bir bilen söylesin tabi ama oldukça yüksek bir meblağı gözden çıkarman gerekecek diye düşünüyorum ben. ankara anlaşması da gg zaten, o olsa ingiltere'ye giderdin simitçi açar gibi açardın firmanı.

Bizim arkadaşlar yaptı onu. Etrafından dolandı biraz galiba ama. Türkiye'de şirket kurup sonra orada o şirketi tanıtıp ofis açtılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen ama o zaman da direkt oturum izni verdiler mi örneğin? Bir de hangi ülkede yaptılar bunu o da önemli. Birçok AB ülkesi belirli sayıda eleman çalıştırmanizi şart koşuyor ya da belirli miktarda vergi vereceksin her yıl ağa diyor. Ha bunun da etrafından dolaşırsın, her ay elemanların sigortasını yatirirsin falan ama bu da bir külfet. Mutlaka buradaki şirketin mali verilerini de inceleyip ona göre yapıyorlardır vs. vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Ankara anlaşması ile ilgili de uk AB den çıkmadığı için henüz iptal değil ancak Brexit ten mucizevi şekilde vazgeçilip UK AB de kalmazsa er ya da geç anlaşmayla gelenler etkilenecektir. Şu anda süreç nasıl işliyor ya da daha önce gidenler nelerle karşılaşıyorlar onu bir bilene sormak lazım.

O yüzden

/summon di
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Aynen ama o zaman da direkt oturum izni verdiler mi örneğin? Bir de hangi ülkede yaptılar bunu o da önemli. Birçok AB ülkesi belirli sayıda eleman çalıştırmanizi şart koşuyor ya da belirli miktarda vergi vereceksin her yıl ağa diyor. Ha bunun da etrafından dolaşırsın, her ay elemanların sigortasını yatirirsin falan ama bu da bir külfet. Mutlaka buradaki şirketin mali verilerini de inceleyip ona göre yapıyorlardır vs. vs.

Bu tarafta şirketleri düzenli iş yapıyor zaten. Türkiye'de güzel iş yapacak bir alana girdiler. Avrupa tarafını da ona sormadan anlatmayayım :)
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Ankara anlaşması ile ilgili de uk AB den çıkmadığı için henüz iptal değil ancak Brexit ten mucizevi şekilde vazgeçilip UK AB de kalmazsa er ya da geç anlaşmayla gelenler etkilenecektir. Şu anda süreç nasıl işliyor ya da daha önce gidenler nelerle karşılaşıyorlar onu bir bilene sormak lazım.

O yüzden

/summon di

Kazanilmis hakka dokunmaz kimse. Onumuzdeki iki sene icin ECAA vizesi yerli yerinde duracak o kesin. Bir sekilde kaldirmaya karar verirlerse de mevcut ECAA'liler azalarak bitecek. Oyle birden milletin elinden vizesini falan almayacaklar yani :)
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

öyle ha deyince sana şirket kurduracaklarını sanmıyorum avrupa'da. belirli kriterler ve miktarlar vardır. Bu miktarlar da 20-30k falan değildir yani. bir bilen söylesin tabi ama oldukça yüksek bir meblağı gözden çıkarman gerekecek diye düşünüyorum ben. ankara anlaşması da gg zaten, o olsa ingiltere'ye giderdin simitçi açar gibi açardın firmanı.

Internet ustunden form doldurarak sirket kurabildigin bi memleket burasi.

ECAA (Ankara Anlasmasi) icin nasil olur nasil yapariz diye merak ediyorsaniz gayet guzel anlatiyor adamlarin sitesi;

https://www.gov.uk/turkish-business-person

Sayfanin detaydan uzak olmasina aldanmayin bu arada. Duzgun bir is plani ile basvurmadiginiz takdirde her sekilde yalan oluyosunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni konu açmadan buradan sorayım haydi,

türkiye'de istanbul dışında yaşadığınızı varsayarsanız ne kadar mutlu olabilirsiniz ?

ben mesela akyakada yaşasam inanılmaz mutlu olcağımı düşünüyorum, hani sıkılırım falan ama o da yani şımarıklıktan olur.

ama işte mesela çekincelerim var 10 sene sonra ülkenin nerede olacağını tahmin edemiyorum, avrupanın bir şehrine gidip orada hayatımı sürdürmeye/sürünmeye çalışmak daha mantıklı gibi geliyor ama bir türlü ikisini tartıya koyamıyorum.

ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında ?
Sosyal ağlarda paylaş

abi mutlu olabilirsen git akyaka'da yaşa yani. yurt dışında yaşamanın birçok artısı var ama tr'nin de ucuz olması, işte insanların sıcaklığı vs gibi nevişahsına münhasır özellikleri var. kimisi sallamaz bu özellikleri kimisi için çok önemlidir. Bence gençlik yılları Avrupa'da yaşanmalı, yaşlandıktan sonra yani 40-50 sonrası tr'ye dönülebilir duruma göre işte çoluk çocuk da vatandaşlık aldıktan sonra ama, yani geri dönme şanslarını piç etmeden. Şimdi akyaka'da yaşasan dünya benimdi çük kadar yere sıkıştım kaldım moduna gireceksin, bizim neslin en büyük sorunlarından birisi bu. O yüzden eğer şansın varsa bu yaşlarda (forum ortalamasıyla söylüyorum) Avrupa falan baya mantıklı. Sonra işte parayı vurduktan sonra da aile yapına göre ya tr'ye falan gelir yerleşirsin ya da dünyayı gezersin falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Myrica said:

Ingilterede yasanir mi be?
Biyik alti irkcisi desen bol,kendini *imparatorluk vatandasi* zanneden bol,hava boktan,kadinlari daha da boktan.
Ingilterede yasayan insana acirim.

kendi ülkenin vatandaşları kendilerini hala osmanlı sanıp birilerini padişah yapıyor adamın dediğine bak

zira yine vatandaşların bıyık altı ırkcısı değil full time ırkcı
Sosyal ağlarda paylaş

Myrica said:

Flassh said:

Myrica said:

Ingilterede yasanir mi be?
Biyik alti irkcisi desen bol,kendini *imparatorluk vatandasi* zanneden bol,hava boktan,kadinlari daha da boktan.
Ingilterede yasayan insana acirim.

kendi ülkenin vatandaşları kendilerini hala osmanlı sanıp birilerini padişah yapıyor adamın dediğine bak

zira yine vatandaşların bıyık altı ırkcısı değil full time ırkcı

biz ingilizleri tartışıyoruz,tr'yi değil yalnız.
Bizim insanımız bin kat daha iyidir (D)ingilizlerden.

hehe güldürdün
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...