Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İngiltere'de çalışma vizesi.

Joker

Öne çıkan mesajlar

Agustos civari ankara antlaşmasıyla gitmeyi düşünüyorum, antlaşmayla giden arkadaşım brexit tam anlamıyla gerçekleşene kadar bu antlaşma ile başvurup , process in içine dahil olanların mağdur edilmeyeceğini söyledi.

1yıl + 3 yıl + 1 yıl ile vatandaşlığa kadar gidilebileceğini söyledi bu sürecin ilk yılında bile antlaşma ile gidildiğinde.

Detaylı bilgisi olan varmı konu hakkında aksi yönde?
Sosyal ağlarda paylaş

su anlasmayi reyiz bu gun imzalayabilse peygamber ilan ederlerdi ..

ankara anlasmasi ulkelerin butununu baglar..sonradan uye olanlar dahil..yani dava acsan kazanirsin dedikleri sey bu..cunku bildigin ankara anlasmasini imzaladiktan sonra hayir kardes kabul etmiyoruz bunu biz diyen yok..
Sosyal ağlarda paylaş

lovecraft0Z said:

Ya Hollanda da falan da zor mu ingiltere kadar atıyorum IT sektöründe iş bulmak, yani bir şirketin sponsor olması, vize işlemleri sıkıntı oluyo mu

Abi hollandanın büyük kurumsal şirketleri sponsor olma konusunda vize işlemleri konusunda falan yöneticilere hiç sorun yapmıyor. Benim çalıştığım yer için söyleyeyim en azından, yöneticimin benim getirdiğim ek masraflardan haberi bile yok :D

Önemli olan kendini mülakatta beğendirmek, sonrası kolay. Tabi birde o aşamaya gelebilmek.
Sosyal ağlarda paylaş

lovecraft0Z said:

Ya Hollanda da falan da zor mu ingiltere kadar atıyorum IT sektöründe iş bulmak, yani bir şirketin sponsor olması, vize işlemleri sıkıntı oluyo mu

Hollanda'dan sponsorluk bulmak UK'de bulmaktan daha kolay olabiliyo zira orda hukumet destegi ve vergi indirimi var yanlis bilmiyosam.
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

ortalama ne kadar sürdü ve ne kadar harcadın evet özel değilse.

Bes senede su kadar harcadim bu kadar kazandim gibi bir hesap yapmak cok mumkun degil maalesef ama IT insaniysan nispeten kolay geleceginin, iyi kazanacaginin garantisini verebilirim mevcut market ile.

Kalifiye insan icin kabaca iki cesit Ingiltere yolu var.

1 - Ankara Anlasmasi / ECAA vizesi ( https://www.gov.uk/turkish-business-person )

Ilk sayfada anlattigim gibi gelip burada isini kuruyorsun. Bu vizeye Turkiye'den basvurdugunu ve olumlu sonuclandigini varsayarsak 2-3 haftada vizeni aliyorsun, sonrasinda buraya gelip isine gucune girisiyorsun. Ilk aylar oldukca yorucu geciyor ve biraz masrafli olabiliyor zira memlekette yeni oldugundan ev bulmasi falan dert olabiliyor, haliyle 6 aylik kira + deposit falan vermek durumunda kaliyorsun ama harcadigin parayi cabucak yerine koyuyorsun geri.

Kendimi guvende hissecegim miktar ne dersen, cebine £20K koyup oyle girissen islere tadindan yenmez.

Ha dersenki ben tek basimayim, karim cocugum yok, tek gelicem, evde kalmak zorunda degilim, oda olur, airbnb olur, masrafin cok cok daha az olacaktir. £5-10K yeter de artar bile sana baslangic icin.

2 - Sponsorluk ( https://www.gov.uk/tier-2-general )

Buradan bir sirket seni ise alip sana sponsor olarak gelirsen muhtemelen hemen hic bir masrafin olmayacak zira seni alan sirket bi ihtimal ev bulmana yardimci olacak ve sana re-location icin belli bir butce verecek.

Ilk opsiyona gore dezavantaji, minimum 2-3 ay surecek olmasi ve is vereninden kolay kolay ayrilamayacak olman.
Sosyal ağlarda paylaş

Kredi skoruna bagli olarak alabilirsin ama sinirsiz oturumunu aldiktan sonra basvurman, hatta vatandas olduktan sonra basvurman daha mantikli zira mortgage rate'lerine etkisi var yanlis bilmiyorsam.

Bir de 36 aydir calismiyorsan, son 3 senelik gelirini belgeleyemiyorsan isin zor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...