Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Işık evlerindeki kahkaha tufanı

Teodor

Öne çıkan mesajlar

said:
Henüz 16 yasındaım ama qözLerimi acdıımda annem ve babam RisaLé okuoLardı. Bu yüzden onLar hep bu nimetin şükürsüzLüqüne kapıLacaımızdan korkdu. OkuL çaqımda tatiLLéri kampLarda qeçirdim. KampLar her kamp qibi feyizLi ve cok da qüseL qecdi. AnıLar, yeni kardeşLikLer ve beraberinde biçok qüseL şey.. Edep ve ahLak dairesinde çok şeyLer kazandk. ŞükürLer ossun ki böLé bi nimete qark oLmusuz. Rbbm Layık eyLesin. Hakikaten böLé bi nimetin şükrü nası eda ediLir bLémiorum ki cok zor.. ELimizden qeLeni yabmaya caLısıoruz. DuaLarınzı ve yardımLarınızı bekLioruz. Biz bu dehşedLi zamanın en aciz ve qünahLar içinde korunmaya çaLışan qencLeriz umarım hizmetinize enqeL oLmaız umarım ki hizmetLerinizin karsıLıqında sizi utandırmaız.. Hakkınızı HeLaL edin, ALLh'a emaned oLun, Rbbm hepinizi Hizmetinizde daim edsin ve hepinizden Razı oLsun...

kız bambaşka bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

Çocuklara Kur'an öğretirken talebelerden birinin 5 yaşındaki kardeşi de gelmişti. Biz Kur'an öğretirken o da eline Küçük Sözler kitabını almış, ciddi ciddi okuyor. Baktık ki kitabı ters tutmuş
bu çok hoştu ....bu şekilde örnekler çok saf ve temiz çocuklar nasıl görürlerse o şekilde davranıyorlar örnek önemli.....

hey gidi günler ne güzel günlerdi ....
Sosyal ağlarda paylaş

Bir iki hafta önce ev dersinde bir hatime dersi yaparken iri cüsseli bir abimiz uyumaya başladı. bir müddet sonra hafiften horlamaya başladı. yanımdaki koltukta oturuyordu. ben de ulaşamıyordum şöyle bir dürtiim uyansın diye
onun sesi duyulmasın diye okurken ben biraz sesimi yükseltim. O da horultuyu yükseltti. tabi ben de sesimi yükselttim. böylece ben bağıra bağıra ders okumaya başladım ama nafile onun sesi benimkini bastırdı.

Sonra bir ara cemaate baktım herkes gülüyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hizmette uzun yıllarını vermiş bir abimizin hatırası:

Malumdur dersanelerde okumanın neşvesinden gelen bir şevkle güreş yapılır.

Kardeşler bi okuma programında Süleymaniye Camii ziyareti sırasında Caminin boş ve tenha olduğu bir vakitte içeride güreşmeye başlıyorlar.

Bu arada gelen bir ihtiyar hacı amaca bunlara verip veriştiriyor.
Kardeşim siz hiç nasiyat dinlemediniz mi? Hiç din iman bilmezmisiniz?
diye diye fırçalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Yine uyku hatıralarından

Bir gece ders esnasında. Ders yapan Abimiz şöyle dedi:

...mesela uyumak bile bizim elimizde değil uykuyu biz kendimiz yapamıyoruz. sadece yatağa yatıp uyumayı Allah tan bekliyoruz. Hatta uykumuz kaçtığı zaman okadar uğraşıyoruz gene uyuyamıyoruz. Demek ki uyumak fiili bizim elimizde değil....

Derken arkadan bir itiraz sesi yükseldi:
Olur mu canım!!!

tabi herkes dersin akıcılığına kapıldığından birden irkildi.

İtirazı eden Abi yanındaki Uyuyan Abimizi göserip:

Bak adam heryerde istediği zaman uyuyabiliyor.

dedi tabi bir kahakaha koptu 5 dk. boyunca derse geçemedik.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bir pazar sabahı öğrencileri Eyübe sabah vazifesine götüreceğim.
Akşamdan su böreği almak istedim. Biraz korka korka gittim. Çünkü hem pahalı hem de 110 talebe.
Her ne ise bir pastaneye girdik. Adama söyledim. Dedim yurttanım. İsmini de verdim. 110 talebem var. Ama az param var. Ne verirsin. Adamla biraz hasbihal ettik. Sonra adam kalktı. Tezgaha yöneldi. İki tepsi su böreği verdi yarı fiyatına. Sonra 5 poşet poça ve muhtelif pasta ve çöreklerden doldurdu. Ve dedi ki: Hocam sizlere ihtiyaç var. Dua ediniz. Selametle...

gözlerim dolu dolu çıkmıştım. O günü hiç unutamam. Ertesi günü bereketli bir gün olmuştu...

Elhamdülillah.....
Sosyal ağlarda paylaş

BEN AÇILAN BU KONUNUN YENİ FARKINA VARDIM, NEYSE GEÇ OLMADAN YETİŞMİŞİM ÇOK GÜZEL GERÇEKTEN FIKRALAR BÖLÜMÜNÜ ARATMIYOR..
SİZ KENDİNİZİ ANLATMIŞSINIZ BENDE SİZLERİ ANLATAYIM BARİ AÇ KALAN BİR TALEBE OLARAK,,
BİRKAÇ CÜMLE İLE ABİLERİMİ ÇEKİŞTİREYİM..

ABİMİZDE AKŞAM YEMEĞİNE OTURDUK, YEMEKTE PİRİÇ PİLAVI DA VARDI TABİ VAR GİBİ GÖRÜNÜYOR DU ASLINDA YOKTU YİYİNCE ACEP PİRİNÇ PİLAVI MI YİYORUM YOKSA SÜTLAÇ MI AYRIM YAPMAK BAYAĞI Bİ ZORDU O DEĞİL BİRDE YAPAN ABİ DE HİÇ ÇAKTIRMIYOR SANKİ HİÇ BİRŞEY YOKMUŞ GİBİ GÖTÜRÜYORDU SÜTLAÇLI PİLAVI
BURDAN YEMEK YAPMAYI BECEREMEYEN ABİLERİMİZE DUYRULUR AÇ TALEBELERİNİZ İÇİN ÖĞRENİN ŞU İŞİ NE OLURRRRR..

(ABLALARIMIZ NE GÜZEL YAPIP YEDİRİYORDUR ŞİMDİ) BİZİM NE SUÇUMUZ VAR!!
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlarla oturuyorz. Öğenci evindeyiz. Tek mezun benim. Birgün oturduk kutlu doğum haftasında. Birbirimize dua edeceğiz sırayla. Halka oluşturduk. Bİr iki dua edildi sonra her dua eden tıkandı. ,Tıkanan duanın arkasına kahkahayı patlatıyor. Kime dua etme sırası gelse kahkaha atıyor gayri ihtiyari. Biz anladık ki bizden dua mua edecmeyeceğiz. O zaman duayı bıraktık kahkaya devam ettik.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
aklıma geldi hemen yazayım dedim
bir ramazan günü kendine güvenen kardeşimizden biri tatlı yapmaya karar veriyor, maksadımız da eve yeni taşınmışız, komşularımıza iltifat..hani kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez ya, o misal. neyse kardeşimiz başlıyor yapmaya tek başına. tatlı hazır, başlıyoruz tabaklara koyup binanın en üst katından dağıtmaya. tatlı irmik tatlısı güya ama bi gariplik var görünüşünde diyoruz kendi kendimize,hadi hayırlısı diyip devam ediyoruz dağıtmaya. iftar vakti geldiğinde bide tatlının tadına bide biz bakalım dedik aman Allahım bu nası bi tat arkadaş irmik yerine ince bulguru kullanmış hammadde olarak... ama işin güzel tarafı şu idi komşularımızdan bi tanesi ertesi gün enfes bi irmik tatlısı ile halis niyete cevap vermişti.kursağımızda kalan hevesimizi yutkunabilmiştik bi nebze..

mübarekler anlattıkları şeyler allah bu kullarına nurundan kısmış dedirtiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...