Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Londra Olimpiyatları [2012]

kiymaliborek

Öne çıkan mesajlar

• Admin
İngiltere'de BBC her müsabakayı tv den seçilebilir hale getirdi. Bir kanal açıyorsun sıralama yapıyor. Bisiklet, yelken, etc etc. Seçip izliyorsun istediğini. Günün programına baktım da inanılmaz fazla müsabaka var. 3 tane tv yan yana koyup izlemek lazım. :)

Bu arada geç yazıyorum buraya 2 gündür epey yoğundum da, açılış inanılmaz ötesi idi benim için. Pekin den çok daha iyiydi bence. Trainspotting ve Slumdog Millionaire filmlerinin yönetmeni Danny Boyle açılış seremonisinin yönetmeni idi.

Baştan sonra mükemmel geçti. Görsel şovlar, sahne alan gönüllüler (ki bunların arasında bazı arkadaşlarım da vardı, tek kuruş para almadan aylarca çalışıp pratik yaptılar), seslendirme... hepsi süperdi. Tek sıkıldığım yer milyon tane ülkenin katılımcılarının geçiş töreni oldu açıkcası. Bazıları gayet hoşken bazılarının surata kürekle vurmuşsun gibi ifadeye sahip olmaları ciddi anlamda ne işin var o zaman burda bilader? dedirtti akşam.

İngiltere'de en sevilen sporcu açık ara ile Bolt. Öyle ki İngiliz gibi değer veriliyor hatta sorsan çoğu insan İngiliz der. Eh bayrağı taşırken de zaten gelen desteği duymuşsunuzdur.

Bizim ekip ciddi bayıktı bu arada. Çoğu ülke güzel güzel giyinmiş, epey bir sporcu gülerek dans ederek geçerken bizimkiler devlet dairesi mesai çıkışı gibi yürüdüler. Baydı. Yalnız da değiliz çoğu ülke ekibi benzer şekilde geçiş yapınca uykum geldi izlerken.

Şovun başlarına tekrar dönersem MR BEAN diyorum başka bir şey demeye gerek yok. Suratını gördüğüm andan itibaren attığım kahkaha bir 20 dk devam etti böyle saçma sapan gülmeye başladım.

Bond & Queen olayı da efsane idi. Kraliçeyi nasıl ikna ettiler bunun için, kimse bilmiyor henüz. İngiltere'de en çok merak edilen sorulardan biri şuan. Kraliçe de herhalde gösteri çok geç olduğundan ötürü ve haylice yaşlı olmasından dolayı pek mutlu değildi akşam. Yine de bitişi iyi halletti.

Gösteri sonundaki meşalelerin yanışı ise çok net mükemmel final etkisi yarattı. Görsel olarak verdiği zevk herhalde orgazm olarak adlandırılabilir. Ötesi yok zaten gösteri bitince hemen bi status update çakıp verin kağıtları brit olmaya karar verdim yazdım :p
Sosyal ağlarda paylaş

acılıs guzeldi de pekin'deki acılıs bundan kat kat iyiydi. hem havaifisek gosterileri acısından, hem mesalenin yakılıs sekli acısından ezer gecer yani. stadyum da cok iyiydi pekin'de. londra'da yapılan stadı hic begenmedim ben.

acılısın en guzel yanı mesaleyi genclerin ateslemesi oldu. veliahtlara teslim sırasında falan oldukca heyecanlandım ben, cok guzeldi.
Sosyal ağlarda paylaş

açılışın en güzel yanı müzikleriydi zaten. Dünyanın hiç bir yerinde bundan daha iyi bir playlist olamaz zaten, mantıken. Ama unutulan ya da atlanan o kadar çok grup var ki. Eğlence döneminde bir Judas Priest Living after midnight çalsaydı muhteşem olurdu. Elton John, Ironmaiden, Sting.. baya unutulan atlanan var. Oasis bekledim, ikinci milli marşları çalar dedim ama olmadı. Sonradan öğrendim ki kapanış seromonisin de wonderwall çalacakmış canlı...
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

acılıs guzeldi de pekin'deki acılıs bundan kat kat iyiydi. hem havaifisek gosterileri acısından, hem mesalenin yakılıs sekli acısından ezer gecer yani. stadyum da cok iyiydi pekin'de. londra'da yapılan stadı hic begenmedim ben.

acılısın en guzel yanı mesaleyi genclerin ateslemesi oldu. veliahtlara teslim sırasında falan oldukca heyecanlandım ben, cok guzeldi.

Londra'daki açılış mükemmel bir şovdu. Ama olimpiyat ruhuyla vs. çok az alakası vardı, bir olimpiyat açılışı için uygun değildi bence,

Pekin'in bu olayı çok iyiydi. Gerçekten hem olimpiyat ruhunu çok iyi taşıyordu hemde görsel olarak çok daha görkemliydi.

Londra'da İngiliz tarihine vurgu yapmaktan kıtaların kardeşliği unutuldu resmen asfds
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...