Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ramazanda Oruç durumu

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

@aklaur ortada bi yanlış anlaşılma var ve herkes kafasının dikine gittiği için düzelmiyor. olay "gerçek islam bu değil" değil. adam birisini öldürüyor islama bağlıyosunuz bu da demek oluyor ki bu adam yahudi olsa hadi onu da geçtim dinsiz olsa cinayet işlemeyecekti.yahu adam cahil vicdansız itin teki adamdan dini çıkarınca pırıl pırıl bi insan kalmıyor ki geriye.insanların çoğu böyle zaten hep böyleydi dinlerden önce de herkes kardeş kardeş yaşamıyordu. sorunu insanın kendisinde aramak yerine hep başka bişiyleri suçlama yolundayız.adam "namus için öldürdüm" yerine "yahu çok içmiştim sarhoştum öldürdüm" dese alkolü mü suçlayacaksınız ( ki şakirt dediğiniz tayfa suçluyor) ha tekrar sölüyorum yazıyorum ama kime sizin dediğiniz herşeyi kabul etmediğim sürece her yazdığımla dalga geçeceksiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Din adına öldürüyor ama adam.Sen dini bahane ediyor diyebilirsin benim gözümde din adına yapıyor.Alkol öldürmeye sebep vermez.Cesaret falan verir adrenalin pompalatır belki düşünmeyi zayıflatır ama sebep vermez.

alkol okdurmeye sebep vermezmi? trafik kazalari? aile katliamlari? alkol sebebiyle tecavuz,yagma sporda siddet vs vs eroinde aslinda masum ama icince sapitiyorlar efenim
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:
]

alkol okdurmeye sebep vermezmi? trafik kazalari? aile katliamlari? alkol sebebiyle tecavuz,yagma sporda siddet vs vs eroinde aslinda masum ama icince sapitiyorlar efenim

E sizin tayfa içmeden sapıtıyo işte. Ulan alkozsüz tecavüzde Guinness rekorları var takunyacı tayfanın, hala içki bütün kötülüklerin anası kafasındasınız.
Sosyal ağlarda paylaş

e kendi ağzınla "benim gözümde" diyorsun başkasının gözünde olay farklı ama sizden farklı düşünen insanların varlığını kabul edemiyorsunuz.

ya haydi onu da geçtim devamlı "din için öldürüyorlar" diyorsunuz da çözüm öneriniz nedir onu merak ettim.adam öldürmek suç ben sokakta birisini *din için* öldürsem hapse girerim.şeriatla yönetilen ülkeleri de örnek vermeyin olay güçle ilgili, 10 tane silahlı adam evine girip seni makarna tanrısı için bile öldürebilir.gücü elinde tutmak için dini kullanmak çok eski ve işe yarayan bi taktik zaten.

peki napalım? ciddi ciddi dini kaldıralım diyorsanız zaten tartışılacak bişey yok.ülkenin yönetimindeki insanlar tarafsız,kanunları herşeyden üstün tutan (kanunlar da tarafız olmalı tabi) kişiler olduktan sonra ortada bi sorun kalkmayacaktır (bakınız türkiye lol)

bakınız bi üstteki mesajdaki saldırganlığa "sizin tayfa" diyip "içki bütün kötülüklerin anasıdır kafasındasınız" denmiş . değildir tabi ama din öyledir. sitenin adını güvercinler olarak değiştirelim
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

e kendi ağzınla "benim gözümde" diyorsun başkasının gözünde olay farklı ama sizden farklı düşünen insanların varlığını kabul edemiyorsunuz.

ya haydi onu da geçtim devamlı "din için öldürüyorlar" diyorsunuz da çözüm öneriniz nedir onu merak ettim.adam öldürmek suç ben sokakta birisini *din için* öldürsem hapse girerim.şeriatla yönetilen ülkeleri de örnek vermeyin olay güçle ilgili, 10 tane silahlı adam evine girip seni makarna tanrısı için bile öldürebilir.gücü elinde tutmak için dini kullanmak çok eski ve işe yarayan bi taktik zaten.

peki napalım? ciddi ciddi dini kaldıralım diyorsanız zaten tartışılacak bişey yok.ülkenin yönetimindeki insanlar tarafsız,kanunları herşeyden üstün tutan (kanunlar da tarafız olmalı tabi) kişiler olduktan sonra ortada bi sorun kalkmayacaktır (bakınız türkiye lol)

bakınız bi üstteki mesajdaki saldırganlığa "sizin tayfa" diyip "içki bütün kötülüklerin anasıdır kafasındasınız" denmiş . değildir tabi ama din öyledir. sitenin adını güvercinler olarak değiştirelim

iyi forumlar
Sosyal ağlarda paylaş

ağlama melis. yahu alıntıladığın kısım belki tek doğru yer koca yazıda onla dalga geçiyorsun boş adam demeyim de ne diyeyim.
bi ek daha paticikte allahçılar ( ne demekse artık) daha zeki denmedi hiç ama ateyisler daha zeki tartışması döndü . ya ben sana niye cevap yazıyosam forumdaki en fazla tartışmayı salla milletle dalga geçeyim kafasındaki adamsın bi tane mantıklı yazın da yok ehro teheroy islamlol yok kokuyonuz yok cahilsiniz kafasından bi çık bi cümle düz yazı yaz
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

Ben kimsenin varlığını görmezden gelmedim.Benim gözümde müslümanlık o artık.Bunu değiştirmeye çalışıyorsan çoğunluk ol.Ben seni bireysel alanlarda onlardan ayrı tutarım korkma.Veya benzerlerini.Ki seni de aslında ayrı tutmam tanımıyorum bile de gönlün olsun.

Çözüm sunmak ? Din gibi bir olgu üzerine çözüm önermeye çalışmak çılgın çocuk iso ya göre bana değil.

Başkasının gözünde farklı demişsin de o adamların gözünde değil.Kurban olan benim gözümde değil.Geriye bir tek gerçek müslümanlık bu değil hakkımızı yiyorsunuz diyen sen ve senin gibiler kalıyor.Sizin görüşünüz pek önemli değil şu noktada.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

fransızlar banyo yapmıyor götleri bok kokuyor koltuk altlarını almıyorlar vajinalar zaten belgrad gibi.
bir biz mi kötü kokuyoruz sanıyosunuz !!!!
sarkazm.

olm o ayrı. onu zaten ben her fırsatta söylerim, "g.tünü yıkamayan adamlar ne yazık ki dünyanın kültürel öncülüğünü yapıyor ve bundan bizler ve tüm diğer Müslüman ülkeler utanmalı" derim. Ve hatta avrupalıyı-amerikalıyı bir b.k sanan bazı arkadaşlarımızla yaptığımız tartışmalarda "ama onlar daha fazla tuvalet kağıdı kullanıyorlar" ve "ama onlar daha fazla deodorant kullanıyorlar" ın cevabı olarak örnek veriyorum.

Yalnız bu durum ile senin bu kadar savunmaya geçmen areasında hiçbir ilgi yok. Bizim millet her şeye rağmen en temiz millet, araplardan da, avrupalılardan da daha temiz bir millet bana göre.O zaman oruç tutan adam sahurda dişlerini fırçalasın, ağzını çalkalasın,olsun bitsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

ögle vakti yemek yersem dayak yermiyim ?

Yediğin yere bağlı. Henüz Bağdat Caddesi'nde ya da Etiler'de bir b.k olmaz ama kaza ile Fatih Çarşamba, Eyüp gibi semtlerde isen linç edilirsin, televizyonlarda o akşam "halkın dini duyguları ile dalga geçip aşağılayan genç bu tahrikler karşısında galeyana gelen halk tarafından linç edildi" diye haber olursun. Olmaz lan öyle bir şey diyen <> B)-
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...