Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ramazanda Oruç durumu

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

ginaly said:

copry şöle bşi aldım ben çok memnun kaldım, bayaa beyazlatıyor meret, zararı var mıdır?
http://www.dogalecza.com/images_buyuk/f68/26021613053862649.jpg

dişini çürütüyor,agzına sıçıyor işte... Dişini düzenli fırçalıyorsan ve dişlerin sarıysa yapıcak sağlıklı hiçbirşey yok mlsf... Bende ondan şikayetçiyim insanın ten rengi gibi diş rengi var. Bazı insanlar her boku yiyor bembeyaz imreniyor insan.

çözüm porselen :S yada dişin üstüne birşey yapıştırıyorlar adını unuttum ondan
Sosyal ağlarda paylaş

diş rengi var evet, sarınını genetik olarak daha güçlü olduğunu söylerler.

benim sarımtrak, 1 kere sinirsel bi ağrı yüzünden dişçiye gitmiştim 22 yaşımda.
sonra askerden önce bi gittim kontrole.

en son geçen sene 25 yaşımda, çürümeye başlamışmış 2 tane dolgu yapıverdiler.
günde 1 kere dişlerimi fırçalıorm sadece.

o yüzden sarı daha ii
Sosyal ağlarda paylaş

Eylül gibi yaptıracam beyazlatma işini. Diş tozunu ve diğerlerini denedim, iyi gibi gelsede, uzun vadeli kötü sonuçlar doğuruyor(muş). Kimse tavsiye etmiyor o tarz ürünleri.
2 farklı süreç var dişçimin söylediği;
1) 1 seans süren(2-3 saat sanırım), instant beyazlatma(zararı olabileceğini söyledi)
2) 4 gün süreyle geceleri uyurken günde 8 saat dişlere takılan bir atraksyon. 600 tl fiyat verdi bunun için.

O değilde, konu nasıl diş beyazlatmaya geldi? 8-)
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

o yüzden sarı daha ii

Bildiğim kadarıyla genetik değil de flor yüzünden böyle.
Flor dişin sağlamlığını arttırıyo, yani flor miktarı fazla olan dişler daha sağlam oluyomuş. Ama işte fazlalaştığı zaman dişin rengini sarartıyomuş.
Dişin flor depolama miktarı genetikle ilgili olabilir gerçi, o kısmından emin değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de nerdeyse 6 ayda bir diş temizletmem lazım bu yüzden. Çürük falan yok, zaten ortodontik tedavi gördüğüm için (tel taktım demekten daha karizma lan bu sdf) aksatmadan dişlerimi fırçalarım ama sarılaşmanın önüne geçemiyorum. Bin tane farklı macun denedim ama cık hep taş hep taş.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Benim de nerdeyse 6 ayda bir diş temizletmem lazım bu yüzden. Çürük falan yok, zaten ortodontik tedavi gördüğüm için (tel taktım demekten daha karizma lan bu sdf) aksatmadan dişlerimi fırçalarım ama sarılaşmanın önüne geçemiyorum. Bin tane farklı macun denedim ama cık hep taş hep taş.

diş taşı için diş ipi şart ya ama onun beyazlıkla alakası yok
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

Suark said:

o yüzden sarı daha ii

Bildiğim kadarıyla genetik değil de flor yüzünden böyle.
Flor dişin sağlamlığını arttırıyo, yani flor miktarı fazla olan dişler daha sağlam oluyomuş. Ama işte fazlalaştığı zaman dişin rengini sarartıyomuş.
Dişin flor depolama miktarı genetikle ilgili olabilir gerçi, o kısmından emin değilim.

Hem genetik hem flor hem beslenme sigara vb aliskanliklar asitli icecekler vs. Bir suru etken var dis rengine
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFax said:

sakini misin derken? Evet, bizim mahallede türbe. 5-10 yıl önce türbe ve cevresindeki tüm sokaklarda iğne atsan yere düşmezdi. Son yıllarda baya azalma var gelen sayısında. Fakat yine de kalabalık oluyor

bu sene kratos baba türbesi modaymış.
öyle yazıyordu cemiyet hayatı dergileri. sosyetik türbanlılar nereye gitti, dakika dakika takip ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...