Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerçek islam bu değil !

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Sotto said:

ahmedinejad said:

Sotto said:

ahmedinejad said:

dinlerin geçmişinden çok içerdiği kurallar, emirler ve yasaklar konuşulsa belki bir sonuca varılabilir. böyle bir manası yok.

İyi de onlar daha saçma ki?

kendi içinde hepsinin bir mantığı var.

Çoğunun mantığı yok. Kusura bakma. Dinler tamamen korkutma üzerine kurulu yasaklar topluluğu. Deminki sayfalarda gidip hala peygamberin bilmem kaç tane eşi vardı yı daha ılımlı hale getirmişsin. Bırakın zorlamayı.

1400 sene önce yaşamış birisinin hayatı üzerinde kesin ne sen konuşabilirsin ne ben. o devirden gelen bir sürü kaynak neredeyse hepsi müslüman kaynakları. siyer kitapları vs. e hiç birisi de çıkıp benim peygamberim kötü demez.

o mesajda da dedim, bir yorumu "allah varsa" diye okumakla "allah yoksa" diye okumak arasında çok fark var.

zaten bu başlıkta da tüm tartışmalarda da ortadaki sorun bu. ne allah ne din bilimsel olarak kesin olarak ispatlanamayacağı için, senin "allah yoksa" savıyla müslüman adama getirdiğin tez, o adam bunu "allah varsa" diye okuyacağı ve ona mantıklı olacağı için geçersiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Allahın varlığı ispatlanamaz çünkü ispatlanmasını istemiyor tanrı, o zaman ne anlamı var sınav yeri burası. Ahanda ALLAH var ispatlandı dese sen ne yapacaksın peki ? Her zaman bir bilimeyen kalacak, onu da bulunca bir başkası çıkacak. VE zamanla her bir cevabın değişik bir soruya neden olduğunu fark edeceksin yani bir şüpheye. Allah varlığını ispatlamak istemiyor. Senin ona inanaıp inanmamanda çok umrunda değil. asıl ispat aranması çok saçma, ben kurana uymak istemiyorum uymam için illak ibunu ispatlamanız lazım demek de çok saçma.

Bu bir sınav yeri sadece, zamanı gelince herkes karşılığını alır. koskoca kuran var aç oku diyoruz anlmaya çalış, yetemiyorsan olabilri demek allah seni böyle yaratmış seni böyle sınıyor belkide senin sınavın en azından denedi açıp okudu anlamaya çalışdı şeklindedir.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam basite indireyim kadınların saçlarını kapamasının mantığını söyle lütfen nedir bunun çok mükemmel mantığı? saç la bu!?

ya da allah sizi mükemmel yaratmış vucudunuz harika utanmayın diiyp kaş alınması bile kötü görunurken sünnetin mantığı? gelip hastalıklardan kurtarıyor diye saçmalama ama yalan onların hepsi

şimdi ki modern tıpı da unut şimdiye kadar çocukların sünnetten çektiği acıları düşün (bkz:afrikada sünnet videoları)
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu ahmedinejad, bir Tanrı olup olmamasıyla bir peygamberin 9 tane eşinin olması bilmemne hayatının olması bununla ilgili ayet inmesi o kadar alakasız ki. Ben defalarca bir Tanrı olduğuna inandığımı belirttim. Ama şu söylediklerin örnek o kadar saçma ki. Yok Allah var gözüyle bakarsak farklı olurmuş. Aga, ben hayatta herşeye Allah var gözüyle bakıyorum ama bu dindeki saçma ve tutarsız şeylere inanmamı, onları daha ılımlı görmemi gerektirmiyor...
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

Bir de şu sınav mevzusu var ki o ap ayrı bir konu.

Kusursuz varlıktan, geçmişi geleceği her şeyi bilen bir güçten bahsediyoruz ama ne hikmetse bizi sınava sokup zaten bildiği bir şeyin olmasını bekliyor.

Ha kusura bakmayında böyle boktan bi dünya yaratıp da zaten sonucu bilirken size burada işkence çektiriyorsa pek de düşündüğünüz gibi bir tanrıya tapınmıyorsunuz.

eğer sonunda sonsuz hayat, ki cennette bir el kate uptonda diğeri huride olacaksa, buna inanıp sorumluluklarını yerine getirmek isteyecek bir çok insan bulabilirsin.

ki derviş yunus var bir de, "cennet dedikleri bir kaç köşkle bir kaç huri isteyene ver onları bana seni gerek" diyen.
Sosyal ağlarda paylaş

Abov tamam ya geri aldım lafımı. Hurilere filan geldik. Hala insanlar cennet kavramı ve fiziksel boyutta ödüllendirilmenin farkına varamamış. Nasıl bir sapkınlıksa olaya yine cinsel yönden bakmayı başarabilmiş, eh o zaman annelerimize, kızlarımıza, eşlerimize de erkek huriler gelecektir bol bol Cenette sanırım...

Viktor yazarken konu daha düzgün ve felsefik gidiyordu, ahmedinejad nedense onların saçma olduğunu ve kuralları yasakları (ki bunlar daha rezil durumda) konuşmamız gerektiğini düşündü.
Ben yine çekileyim, Viktor dizsin...
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

Kusursuz varlıktan, geçmişi geleceği her şeyi bilen bir güçten bahsediyoruz ama ne hikmetse bizi sınava sokup zaten bildiği bir şeyin olmasını bekliyor.

Ha kusura bakmayında böyle boktan bi dünya yaratıp da zaten sonucu bilirken size burada işkence çektiriyorsa pek de düşündüğünüz gibi bir tanrıya tapınmıyorsunuz.

Dünya mı boktan ? Neresi boktan hergün bir mucize oluyor görebilene, bu kadar kaotik bir yapının nasıl oluyorda sürebilmesi bile bir mucize. Siz hayata materyalist çerçeveden bakıyorsunuz, para, güç, savaşlar ALLAH bunlarıda yasaklıyor ve lanetliyor. Dünra sadece, sınav, iş haytaı, sevgili sorunları değil ki ? Siz bunun için mücadele edip oraya takılı kaldığınzı için ve başarısız olduğunuz için tabi dünya boktan bir yer. Halbuki dünya çok güzel bir yer tabi görebilene.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

oncekendimi said:

Nako said:

hep göt korkusundan bunlar zaten. bir de allah sevgisi filan, canınız tatlı diye yapıyorsunuz, menfaatçiler. sdf

hasır üstünde son nefesini veren bir peygamberin ümmeti olmaktan utanıyorum,dualarımda hep onu anıyorum,ya rabbi hasır üzerinde krallıkları reddeden,padişah olmayı insanlığına yakıştırmayan,çocukla çocuk olan o peygamberin huyuna suyuna beni benzet diye dua ediyorum,sizce canım çok mu tatlı? yada ölümden korktuğumu mu zannediyorsunuz? yada demagoji?

inancım kadar var olduğuma inanıyorum,sokak da bir yavru kedi görsem hemen gidip süt alan,eve getirip kızımla oynatan bir yapım var,tayyibin yaptığı demagojiden nefret ediyorum ama,yaratılanlara sevgi nazarıyla bakmak da bir marifet...

oglum onca kadınla hasırda sevişilir mi ? hayalgücünüzü kullanın azıcık

sikayet ettim seni saygisiz insan
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

Flameoffear said:

eğer sonunda sonsuz hayat, ki cennette bir el kate uptonda diğeri huride olacaksa, buna inanıp sorumluluklarını yerine getirmek isteyecek bir çok insan bulabilirsin.

ki derviş yunus var bir de, "cennet dedikleri bir kaç köşkle bir kaç huri isteyene ver onları bana seni gerek" diyen.

iyide soru o degil ki. İnsanlarin nasil davranacagini zaten biliyorsa neden sinav var. soru bu.

yani senin ne kadar abaza oldugunu, bi kate upton vaadiyle ölene kadar yat kalk yapacagini biliyorsa sinav niye var
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

tamam basite indireyim kadınların saçlarını kapamasının mantığını söyle lütfen nedir bunun çok mükemmel mantığı? saç la bu!?

ya da allah sizi mükemmel yaratmış vucudunuz harika utanmayın diiyp kaş alınması bile kötü görunurken sünnetin mantığı? gelip hastalıklardan kurtarıyor diye saçmalama ama yalan onların hepsi

şimdi ki modern tıpı da unut şimdiye kadar çocukların sünnetten çektiği acıları düşün (bkz:afrikada sünnet videoları)

afrikadaki çocukların yoksulluğu ve yoksunluğu sünnetin aslında var olmamasını gerektiren bir şey değil. afrika'nın neden o konumda olduğu da haritalarının neden cetvelle çizilmiş olduğunda gizli. (ki afrika ve din mevzusunda şunu yazmış birisiyim. http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=29304753)

sünnet mevzusunun tıbbi açıdan faydası/zararını bilmiyorum, ama her ikisi için de çok da fark ettirdiğini düşünmüyorum. öyle hayati bir mevzu değil yani. ya şöyle bir sorun var, din bir şeyi emrettiyse kesin bir sebebi vardır ve bu sebebi biz bilmeliyiz ki iman etmeliyiz diye bir şey var. dini bilimle açıklama uğraşları da buradan çıktı. böyle mevzular eninde sonunda "allah'ın bir hikmeti vardır bunda" ya gelir ve tıkanır.

adam zaten görmediği ve bilmediği bir yaratıcıya inanmış, sünnetin faydasızlığını mı düşünecek?
Sosyal ağlarda paylaş

İslam kısaca size adam olun der. Bir kediyi sokakda görüp eve alıyorsanız bu sizin hayvanları sevdiğiniz gösterir sevgiden kötülük gelmez sizi olgunlaştırır, eğer kedi bakımam uhtaç, yaralı ve açsa yine yanı şekilde sizin iyi yürekli merhamaet sahibi bir insan osluğunu ortaya koyar.

Yani islamda size bunları telkin ediyor. Adam olun diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Allah sizi sınıyor işte bunlar hep sınama. Sınav yeri burası, şüpheyi de beraberinde veriyor ki Allah sınav olsun. Aksi halde ortaya çıksa mucizelere boğsa sizi o zaman herkes inanır yani sınavın bir anlamı olmaz.

Ama işte şüpheyide beraberinde getiriyor, nasıl ki kötülüğü ve nefsi de yarattığ gibi. Size şehvet veriyor ama kimi azıtıp zina yapıyor kimi tanrının bir sınaması bu deyip helalinden başkasıyla beraber olmuyor.

Tabi kimi insan az iradeli, kimisi yüksek iradeli oluyor. Ama tabi bunların sınavlarıda farklı, herkese derece derece, yaratıldığı kapasiteyle sınav oluyor.

Law said:

Flameoffear said:

Dünya mı boktan ? Neresi boktan hergün bir mucize oluyor görebilene, bu kadar kaotik bir yapının nasıl oluyorda sürebilmesi bile bir mucize. Siz hayata materyalist çerçeveden bakıyorsunuz, para, güç, savaşlar ALLAH bunlarıda yasaklıyor ve lanetliyor. Dünra sadece, sınav, iş haytaı, sevgili sorunları değil ki ? Siz bunun için mücadele edip oraya takılı kaldığınzı için ve başarısız olduğunuz için tabi dünya boktan bir yer. Halbuki dünya çok güzel bir yer tabi görebilene.

asdfasdf
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

İslam kısaca size adam olun der. Bir kediyi sokakda görüp eve alıyorsanız bu sizin hayvanları sevdiğiniz gösterir sevgiden kötülük gelmez sizi olgunlaştırır, eğer kedi bakımam uhtaç, yaralı ve açsa yine yanı şekilde sizin iyi yürekli merhamaet sahibi bir insan osluğunu ortaya koyar.

Yani islamda size bunları telkin ediyor. Adam olun diyor.

Adam olmak için illa senden 1400 yıl önce birinin çıkıp örneklerle "Adam olun" demesini bekliyorduysan üzüldüm senin için...
Sosyal ağlarda paylaş

Belkide zaten adam olduğum için ve kuranda sahip olduğum özellikler ALLAHÇADA övüldüğü ve telikn edildiği için islamiyeti doğru buluyorum. Böyle bir ihimalde var.

Bakın insan var insan var. Allah herkesi farklı farklı yaratıyor, kimisi telikne kılavuza ihityaç duyuyor. Ve kuran her zaman bir kılavuz olarak orada duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Yahu ahmedinejad, bir Tanrı olup olmamasıyla bir peygamberin 9 tane eşinin olması bilmemne hayatının olması bununla ilgili ayet inmesi o kadar alakasız ki. Ben defalarca bir Tanrı olduğuna inandığımı belirttim. Ama şu söylediklerin örnek o kadar saçma ki. Yok Allah var gözüyle bakarsak farklı olurmuş. Aga, ben hayatta herşeye Allah var gözüyle bakıyorum ama bu dindeki saçma ve tutarsız şeylere inanmamı, onları daha ılımlı görmemi gerektirmiyor...

dur sana şöyle anlatayım allah var parantezinde

şimdi bir peygamber var, peygamber allah kelamı olduğunu söylediği bir kitap veriyor insanlara. otomatik olarak o kitap peygamberden de üstün oluyor, çünkü direk allah'ın sözleri, peygamber ise sadece bir insan.

sonra bir allah var, peygamberini çok seviyor, hatta onu miraç vasıtasıyla yanına bile götürmüş, hiç bir meleğin giremeyeceği yerlere çıkarmış, hatta zayıf bir rivayet olsa dahi kainatı onun için yarattığınu söylemiş (ki tekrarlıyorum bu zayıf bir rivayet) e bu allah kendisini temsil eden ve kendisinin de bu kadar değer verdiği birinin aile hayatını da kendisi düzenleyebilir.

bu peygamber evine girip çıkanlardan, kendisini ziyaret edenlerin densizliklerinden bunalmış, ki eviyle cami bitişik, hatta caminin içinde ev. ki cami de öyle büyük falan değil gittim gördüm bizim istanbuldaki ufak camiler kadar boyutu asıl mescidin, sonradan ekleme yapmışlar o ayrı. e peygamber kendisi tüm kaynaklarda kibar bir insan olarak anlatılan bir insan. allah da bu durumu peygamberin de üstünde olan kuran vesilesiyle anlatıyor, hem de misafirlikte nasıl davranılması gerektiğini diğer tüm insanlara bir şekilde bildirmiş oluyor.

allah var parantezini kapat.

şimdi diyeceksin bu da saçma, koskoca allah bunla mı uğraşıyor, e neden uğraşmasın? bu mantıkla müslümanlar allahın gücüyle tüm savaşları kazanıp tüm dünyaya hükmetmeliydi, ama öyle değil.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

afrikadaki çocukların yoksulluğu ve yoksunluğu sünnetin aslında var olmamasını gerektiren bir şey değil. afrika'nın neden o konumda olduğu da haritalarının neden cetvelle çizilmiş olduğunda gizli. (ki afrika ve din mevzusunda şunu yazmış birisiyim. http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=29304753)

afrika da yoksulluktan falan bahsetmedim ben ne alakası var. 2dir çarpıtıyorsun. afrikada ki sünnet videoalrı sadece örnekti ben çocukların allahın emri adına çektiği acılardan bahsediyorum. modern tıbbı unut eskiden tüm cocuklar o videoalrda ki gibi sünnet oluyordu ve büyük acılar çekiyordu

sen demedin mi her şeyin mantığı var diye bunların mantığını soruyorum sana, nedir? kadınların saçlarını kapamasının, erkek çocuklarının sünnet adı altında acılar çekmesinin mantığı nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...