Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerçek islam bu değil !

Feamer

Öne çıkan mesajlar

oncekendimi said:

Nako said:

hep göt korkusundan bunlar zaten. bir de allah sevgisi filan, canınız tatlı diye yapıyorsunuz, menfaatçiler. sdf

hasır üstünde son nefesini veren bir peygamberin ümmeti olmaktan utanıyorum,dualarımda hep onu anıyorum,ya rabbi hasır üzerinde krallıkları reddeden,padişah olmayı insanlığına yakıştırmayan,çocukla çocuk olan o peygamberin huyuna suyuna beni benzet diye dua ediyorum,sizce canım çok mu tatlı? yada ölümden korktuğumu mu zannediyorsunuz? yada demagoji?

inancım kadar var olduğuma inanıyorum,sokak da bir yavru kedi görsem hemen gidip süt alan,eve getirip kızımla oynatan bir yapım var,tayyibin yaptığı demagojiden nefret ediyorum ama,yaratılanlara sevgi nazarıyla bakmak da bir marifet...

oglum onca kadınla hasırda sevişilir mi ? hayalgücünüzü kullanın azıcık
Sosyal ağlarda paylaş

Lelouchshiba said:

Nako said:

hep göt korkusundan bunlar zaten. bir de allah sevgisi filan, canınız tatlı diye yapıyorsunuz, menfaatçiler. sdf

ahahah tamamen katılıyorum. ayrıca bir insan iyi olduğu için değil de sadece bir kitapta yazdığı veya varolduğuna inandığı kişi için bir işi yapıyorsa o insanın insan sıfatını hak edip etmediği tartışmaya açıktır.

Belirli bir yaşa kadr öyle ama sonra Kurandaki telkinlerin zaten aslında insanlık için ve bir insan için ne kadar doğru olduğu nu kavrıyorsun. Kuran sadece bir kılavuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Lelouchshiba said:

herkesin anlamasının istendiğini sanmıyorum. kitapta yazılana inanılması gerektiğini de düşünmüyorum. özgür iradenin veriliş amacı var, kitabı kaale almamamız, tersine gitmemiz gereken noktaların çok fazla olduğunu düşünüyorum. eğer tanrı varsa günde 5 vakit eğilip kalkma expecto patronum deme yerine kişiliğimin, hayatta yaptığım şeylerin yargılamada etkili olacağını düşünüyorum. buna inanıyorum.

o da şöyle oluyor, insanalrın günde 5 vakit namaz kılması allah'a lazım olan bir şey değil, insanlara lazım olan bir şey.

normalde ibadetlerin mantığı da bu zaten.

mesela namaz, günde 5 defa en çok kullandığın uzuvlarını yıkıyorsun ve çeşitli jimnastik hareketleri yapıyorsun, hem de manevi olarak doyuma ulaşıyorsun ki dine göre müslümanın allah'a en yakın olduğu an secde anıdır. daha sonra davranışlarını allah'ın isteklerine göre düzenleme ihtiyacı içinde oluyor vicdanın sen istesen de istemesen de. (tabi 5 vakit namaz kılıp şerefsizlik yapanları saymıyoruz ideal müslümandan bahsediyorum)

mesela oruç; sadece aç kalmak değil, cinsel tüm isteklerinden uzak duruyorsun, nefsinin istediği bir sürü şeyden uzak duruyorsun, kendini terbiye ediyorsun, sırf allah'ın istediği bir şeyi o istedi diye yaparak manevi olarak da gücleniyorsun yine.

mesela hac; hac'da ve umrede insanlar ihram giyiyor. ihram'a girdiğin andan itibaren yalan söyleyemezsin, bir karıncayı bile öldüremezsin, vucudundan tek bir tüy dahi koparamazsın, üstüne dikişi olan kıyafet giyemezsin, mezardaki ölü gibi allah'ın isteklerini yapmak zorundasın o 3-4 gün boyunca.

mesela zekat; sahip olduğun servetin 40'da 1'ini (az buz para değil bu) hem iyilik yapmak için hem de allah emretti diye fakirlere veriyorsun. hem toplumsal bağlar güçleniyor, hem de iyilik yaptığın için bu da bir ibadet olduğu için daha mutlu bir insan oluyorsun.

tüm bu ibadetleri manasını düşünerek uygulayan bir insan kötü bir insan olamaz. kimseye kötülük de yapamaz. ama modern çağın şartları, dini iktidar için kullanan siyasetçiler, insanları kandırmak için kurandaki ayetleri ve hadisleri çarpıtan yavşak şeyhler imamlar yüzünden insanlar neye inanacağını şaşırdı. intihar bombacılığı helaldir diyen de var, allah'ın yarattığı bir canlıya zarar vermek haramdır diyen de var.

hiç kimse tabi ki aslen ibadet etmek zorunda değil, allah'a inanan insan tek bu inancı kalbinde doğru bir şekilde taşırsa kurtulur. ibadet işin cilası, daha da mutlu olma sebebi.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

oncekendimi said:

Nako said:

hasır üstünde son nefesini veren bir peygamberin ümmeti olmaktan utanıyorum,dualarımda hep onu anıyorum,ya rabbi hasır üzerinde krallıkları reddeden,padişah olmayı insanlığına yakıştırmayan,çocukla çocuk olan o peygamberin huyuna suyuna beni benzet diye dua ediyorum,sizce canım çok mu tatlı? yada ölümden korktuğumu mu zannediyorsunuz? yada demagoji?

inancım kadar var olduğuma inanıyorum,sokak da bir yavru kedi görsem hemen gidip süt alan,eve getirip kızımla oynatan bir yapım var,tayyibin yaptığı demagojiden nefret ediyorum ama,yaratılanlara sevgi nazarıyla bakmak da bir marifet...

oglum onca kadınla hasırda sevişilir mi ? hayalgücünüzü kullanın azıcık

peygamberin zenginlik içinde yaşadığını gösteren tek bir kanıt bile yok. dine en karşı adam bile iddia edemez bunu. yaptığın da saygısızlık ayrıca evet.

da neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

Lelouchshiba said:

Nako said:

ahahah tamamen katılıyorum. ayrıca bir insan iyi olduğu için değil de sadece bir kitapta yazdığı veya varolduğuna inandığı kişi için bir işi yapıyorsa o insanın insan sıfatını hak edip etmediği tartışmaya açıktır.

Belirli bir yaşa kadr öyle ama sonra Kurandaki telkinlerin zaten aslında insanlık için ve bir insan için ne kadar doğru olduğu nu kavrıyorsun. Kuran sadece bir kılavuz.

kılavuz olsaydı bu durumda olmazdı müslümanlar. sanmıyorum. ITS A TRAP.
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

Bilimin yaratılış felsefesine ters düşmesine imkan yok dostum,eğer varsa vardır.beni 1 milyon sene önce olanlar da pek ilgilendirmiyor açık konuşayım,bilim enerjisini evrim teorisine bu kadar harcayacağı yerde daha faydalı şeylerle uğraşabilir mesela,inkar etmiyorum...

birincisi bilimin amacı bilim yapmaktır, insanlığa yararlı olmak değil.
ikincisi evrim teorisi biyolojinin temellerinden biridir, sen bilmesen de pek çok şey zaten evrim teorisine göre yapılıyor. O içtiğin ilaçlardan, vurdurduğun aşıdan yediğin yemeklere kadar esasında evrim teorisine göre yaşıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad nereye ne yazsa katılıyorum adama. hani müslümanlık nedir, ne değildire değil; müslümanlık insan için ne olabilire bakıyor adam.

belki müslümanlık tamamen paganizmdir. belki değildir.

hatta eğer paganizm sana fayda sağlıyorsa onu bile kullancaksın arkadaş.
Sosyal ağlarda paylaş

Lelouchshiba said:

Law said:

Lelouchshiba said:

Nako said:

kılavuz olsaydı bu durumda olmazdı müslümanlar. sanmıyorum. ITS A TRAP.

Kılavuzu doğru okuyamayanın suçu hiç mi yok ?. Kuran ın ilk ayeti oku değil mi ? Ama insanlar okumuyor, araştırmıyor, sadece dinliyor ve kendisine yap dediklerini yapıyor. Zaten dine teamül şeklinde yayılmıyor mu , nesilden nesile. Halbuki açıp okumak lazım, ben müslümanım demekler o insan müslüman olmaz, müslüman olması için Kuranın emrettiği gibi yaşıyor mu ona bakmak lazım. Ve çağımızda bu şekilde yaşayan müslüman sayısı çok az. Onlara bakarakda aha islamiyet bu diyemessin, kaynğaına bakman lazım. O kaynağı okuyup yanlış yorumlayan insanlara değil öyle yaptığın vakit asık İTS A TRAP.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

Sotto said:

ahmedinejad said:

dinlerin geçmişinden çok içerdiği kurallar, emirler ve yasaklar konuşulsa belki bir sonuca varılabilir. böyle bir manası yok.

İyi de onlar daha saçma ki?

kendi içinde hepsinin bir mantığı var.

türbanın mantığı? kara çarsafın mantığı?
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad doğru bayağı işe yarıyorlar yalnız dahi bi insanın da yazmış olması olası.
hac olayına bak mesela, suudi arabistana turist getirmekten başka neye yarıyor. yok dikişsiz eşya falan, abi hikaye ya adamlar dikiyor kuleleri hacılardan aldıkları paralarla sen de burada karıncayı incitmiyoz :( diyosun.

ve bir şey uyduralım mesela şöyle bi ibadet olsun ki güneş battığında herkes tuvalete gidip ihtiyaç gidersin. sen bunun sindirim sistemine faydasını, fazlaca tuvalet yapılıp refah seviyesinin gelişmesini, topluluğun kaynaşmasını, insanların aynı seviyede olduğunun hatırlatılmasını, tanrının verdiğini almasını anımsattığını falan söylersin. çok da iyi söylersin ama yani bu onu haklı bi şey yapmaz, tanrıdan geldiğini de göstermez ki abi. tuvalet falan dedim şimdi saygısızlık olmasın aklıma ilk gelen oydu, kötü bi amacım yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de şu sınav mevzusu var ki o ap ayrı bir konu.

Kusursuz varlıktan, geçmişi geleceği her şeyi bilen bir güçten bahsediyoruz ama ne hikmetse bizi sınava sokup zaten bildiği bir şeyin olmasını bekliyor.

Ha kusura bakmayında böyle boktan bi dünya yaratıp da zaten sonucu bilirken size burada işkence çektiriyorsa pek de düşündüğünüz gibi bir tanrıya tapınmıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

Sotto said:

ahmedinejad said:

dinlerin geçmişinden çok içerdiği kurallar, emirler ve yasaklar konuşulsa belki bir sonuca varılabilir. böyle bir manası yok.

Çoğunun mantığı yok. Kusura bakma. Dinler tamamen korkutma üzerine kurulu yasaklar topluluğu. Deminki sayfalarda gidip hala peygamberin bilmem kaç tane eşi vardı yı daha ılımlı hale getirmişsin. Bırakın zorlamayı.
Domuz eti niye günah mesela. Açıkça soruyorum niye günah. Bugün bizim toplumumuzda daha ucuza insanlar daha fazla protein alabilselerdi kötü mü olurdu?
Hayvanın işkembesini, bağırsağını yemeyi biliyorsunuz ama domuz eti daha mı pis?
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

ahmedinejad said:

Sotto said:

ahmedinejad said:

türbanın mantığı? kara çarsafın mantığı?

kara çarşaf emir değil, kültür. anadolu'nun bir sürü yerinde kadınlar sırf kültür olduğu için giyiyor. çarşaf giymeyen örtünmüş sayılmaz diyen hocalar da var onlar konumuz dışında zaten.

türban da kuran'da örtünme emredilmiş bazı kadınlar da bu örtünme emrini bu şekilde uygulamak istiyorlar, bunun kesin bir şekli yok, hani illa başını şu şekilde örteceksin diye bir şey yok. bunların hepsi yorumlarla oluşturulmuş kurallar ve dediğim gibi kültür.

bir de mesela, renk renk örtüler dar kıyafetler giyen türbanlı kız, normal etek gömlek giyen başı açık bir kızdan daha az örtülüdür aslında. örtünmenin amacı şehveti engellemek, örtülü kızlarımız daha çok şehveti çağrıştırıyor bu ara.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...