Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerçek islam bu değil !

Feamer

Öne çıkan mesajlar

oncekendimi said:

"Tatar Ramazan" said:

Adam kendi yazmış-kendi yönetmiş-kendi oynamış, daha Allah'ın yemini Ali'nin lafı kanıt olur diyorlar asdasdasd

sen yapsana tatar?

yada şimdiye kadar dünya tarihine yön vermiş hayatı belirgin olan,sözlerinden dahi bir ilim dalı çıkarılan (hadis)

inandığı hakim-i mutlak yaratıcının sözleri olan kuran-ı kerim'i korumak için bu kadar özen gösteren,dünya üzerinde 1400 yıl üstüste binlerce kez düşman akınlarına sırf dini sebebiyle maruz kalmış bir inanç sistemini gösterebilirmisin?

sen bana 600 yıl ayakta kalıp üç kıtaya yayılan sürekli saldırıya uğramış osmanlıdan başka devlet gösterebilir misin?

gösterememen osmanlıların en iyi yönetim şekline ve insanı en doğru yönlendiren sisteme sahip olduğunu doğrular mı?

bu ne saçma örnekleme.

ek: resmen 1400 yıl saldırmışlar o yüzden sallama olamaz dedi adam ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Senin dinin hristiyan ülkelerin işgal etmek istediği coğrafya üzerinde olduğu için(sende hristiyanların coğrafyasını işgal etmek istediğinden) 1400 senedir savaş durumundasın. Bugün bu coğrafya üzerinde nüdizm dini yayılmış olsa 1400 senedir nüdistlerle hristiyanlar savaşıyor olurdu.

Bu nüdizmi mükemmel bir din yapmaz. 1400 senedir savaş durumunda olunma nedeni de din falan değil zaten. Bildiğin millet iki üç kişi daha fazla toprağı yönetecek diye cahillerin kendisini öldürmesini sağlamak için kullandıkları bahaneden başka bir şey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

"Tatar Ramazan" said:

Adam kendi yazmış-kendi yönetmiş-kendi oynamış, daha Allah'ın yemini Ali'nin lafı kanıt olur diyorlar asdasdasd

sen yapsana tatar?
yada şimdiye kadar dünya tarihine yön vermiş hayatı belirgin olan,sözlerinden dahi bir ilim dalı çıkarılan (hadis)
inandığı hakim-i mutlak yaratıcının sözleri olan kuran-ı kerim'i korumak için bu kadar özen gösteren,dünya üzerinde 1400 yıl üstüste binlerce kez düşman akınlarına sırf dini sebebiyle maruz kalmış bir inanç sistemini gösterebilirmisin?

Allah'ının sözlerini tabii savunacak koruyacak, adamın coğrafyasında peygamberlik çok popüler bir meslek, direk lider oluyor peygamberliğini kabul ettirebilen
O allahı sayesinde önce kabilesinin başına geçti sonra tüm Arabistana hakim oldu.
Eh yanındaki kankaları da bal tutan parmağını yalar misali sıraylan kral oldular falan.

Mekke lideri Ebu-Süfyan'ın oğlu Muaviye ve onun oğlu ise Yezid sıraylan halife yani kral oldular, bunlar peygamberin damadını torunlarını öldürerek müslümanların lideri oldular ve kabul gördüler!

Sırf şu bile tüm olayın kabile/devlet liderliği yani güç olduğunu gösteriyor, adamlar İslamiyetten önce de güçlüydüler ve İslamiyetten sonra da haliylen güçlü oldular, ortada takva sahipliği/adalet/allah dostu olmak şu bu hiç bir kriter yok, tek kriter GÜÇ!

Halkın derdi ise daha çok talan/yağma ve toprak sahibi olmak, din min hikaye herşey duygusal...
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

BlackLabelSociety said:

@hamsipilav

o konuya değinmek bile istemedim. müslüman din adamları bile peygamberlerden bahsederken Hz.Muhammed der ama ne hikmetse ağızlarından hep İsa çıkar babalarının uşaklarıdır ya(!)

insanın içinden gelecek saygı duymak 'abi kitapta yazıyo ben saygı duyuyorum' diyerek olmaz bak konuştukların bile seni ele veriyor

arkadaşım ne kadar yanlısın yahu,ortaçağ da haçlı seferleri için vatikan ve toprak ağalarının kullandığı dili kullanıyorsun,bizim inancımıza göre incil tahrif edilmiştir,sebebi ise binlerce birbirinden farklı nüshası olmasıdır.

hz isa (a.s)'a hazret ve aleyhisselam (Allahın selamı onun üzerine olsun) deriz .problem müslümanlardan kaynaklanmıyor,kutsal kitabı bile yüzlerce değişik varyasyona sokan,bunun için konsüller toplayan,daha sonra ortaya çıkan son peygamber ismi içinde olan incili dahi yalanlayan biz değilizki

her zaman yanlı konuşarak ne yapmaya çalışıyorsun? hz isa Allahın oğlu değildir,sadece onun kulu ve peygamberidir...

dediklerimden neden böyle bir mesaj yazma ihtiyacı duydun anlamadım.

ben günümüzden bahsediyorum bu ülkedeki müslümanlardan. ve aksini ispat edemiyorsunuz ne yazık ki çünkü bu ülkede hristiyan olmak %50 şansla dışlanman demektir. benim yüzüme karşı "aa siz de bize benziyormuşsunuz" diyen oldu bunu diyen gayet yaşını almış biri üstelik.

öte yandan holywood filmleri izleyip hristiyanlık adına yorum yapmayın lütfen herhangi bir hristiyanı al incil değiştirilmişmidir yoksa değiştirilmemişmidir de değişmedi derse o zaten hıyarın önde gidenidir. ayrıca senin yaptığın da saygısızlık oluyor bu durumda çünkü 'sizin inciliniz değiştirilmiş neyin peşindesin'e geliyor lafların. ben bu ülkede hiçbir zaman yanlı olmadım ancak midemi bulandıran çok kişiler oldu buna rağmen hala ermeni asıllı hristiyan Türk vatandaşıyım derim kim sorarsa yanlı olsam türk kelimesini ağzıma bile almam istediğiniz gibi evirip çevirmeyin lafımı.

hele şu son paragrafın saçmalığın daniskası ben boyle bir iddiada mı bulundum? yahu bi tarafınızdan element uydurup demediğim şeyleri demiş gibi iade etmeyin bana kimseyi kırmak değil amacım ancak bu konularda benzeri pek çok kişiyi utandırdım aynı şeyi tekrar yapmak istemiyorum. iyi forumlar size tartışılacak kapasiteyi bulamadım sizde üzgünüm.
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

abi sen ne diyorsun gelip ünide "aa siz ermenistandan mı geliosunuz okula?" diyen kız gördüm ben sdfsdfsfs cehalet level: over 9000

aaa görüyomusun bak bu türklerin hepsi cahil ve zavallı

küçümseme vol:135968392

ayrıca arkadaşım ben kimsenin dini inancıyla,ve inanmamasıyla dalga geçmedim geçemem de kurani yaşamı rehber edinen hiç bir insan da bir başkasıyla dalga geçmez,sözlerimi yanlış anladıysan özür dilerim gerçekten,ermeni olman,süryani olman önemli değil,önemli olan değerlerimize hakaret etmeden bir arada yaşamamız,zaten olmuyorsa ben haçlı seferi derim,sen istanbulun fethi dersin binlerce sene tartışır dururuz,paticikde ki dinsiz din alimleri gibi,tekrardan özür diliyorum kalbini kırdıysam da hakkını helal et diyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

bi de yazik bu domuzdan ne istiyolar, cok tatli bi hayvan (ciftlik versiyonu)

alkol ile domuz etinin kuradan gunah katsayisi farkli degil, ikisi de ayni Bir de alkol kullanip da domuz etine laf etmiyolar mi :)

iste herkesin gercegi farkli, domuz eti yenilen bi toplumda olsaydik, %20-30 ciddi gavur olsaydi, fast food cularda vs domuz etli burger vs olsaydi, onu da bira gibi yiyip icecektik, bi farki olmicakti belki de.
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

hamsilipilav said:

abi sen ne diyorsun gelip ünide "aa siz ermenistandan mı geliosunuz okula?" diyen kız gördüm ben sdfsdfsfs cehalet level: over 9000

aaa görüyomusun bak bu türklerin hepsi cahil ve zavallı

küçümseme vol:135968392

ne alaka olm ben türküm cahil ve zavallı da değilim. >:D<
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

alkol ile domuz etinin kuradan gunah katsayisi farkli degil, ikisi de ayni Bir de alkol kullanip da domuz etine laf etmiyolar mi :)

şöle garip bi istatistik bilgi var sdfsd:

2003 te kişibaşı alkol tüketimi 4.3 litre
2010 da ise toplam 1 milyar 902 milyon litre

7 yılda 5 katına çıkmış lol
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...