Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SVN mi GitHub mı?


Sypro

Öne çıkan mesajlar

mobil proje için soruyorum. svn kullandım daha önce bir süre, çok sorunlu geldi bana. bir de MacOS altında Xcode projesi yarattığınızda zaten local git repo falan yaratma durumu var, github ile daha entegre gibi geliyor o yüzden. şu an dropbox ile idare etmeye çalışıyoruz ama daha yazılım grubu dahil olmadı oraya, işler çirkinleşmeden düzgün bir yöntem bulma çabası içindeyim.
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

bombilo said:

svn mi git mi olacak önce o soru.


blah blah blah. github dışında kullandığım bir git repository'si olmadığı için diğerlerinden bahsetmedim bile Captain Obvious. TortoiseSVN'in mac versiyonu olmadığını hatırladığım için de SVN olarak bırakmayı seçtim, eğer ona da laflar hazırladıysan.

Cd- said:

http://stackoverflow.com/questions/161541/svn-vs-git


teşekkürler, uzun uzadıya anlatmışlar gördüğüm kadarıyla. bakiyim bi, sonra yine gelirim.
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

bombilo said:

lol adam icin svn=tortoisesvn, git=github,tamam öptüm.


evet çünkü benim için browser Opera, torrent client uTorrent ve video player da GOM. hangisi rahat ise o yani. program sormuyorum zaten. method olarak SVN ile mi yoksa git tarzı bişeyle mi çözmek daha mantıklı diye soruyorum. Xcode üzerinden github'a push yapabiliyorum ama SVN ile ilgili bir şey denedim. o yüzden soruyodum ama gerekli cevap geldi. kib bye.
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

senin durumunda centralised bir vcs tercih etmezdim. henüz file system'de (cloud ya da local) kodların falan tutulduğu bir düzen gibi göründü en azından. o yüzden git derim. en azından local repo'ndan kişisel takibin tamamen sana kalır.

eğer windows ortamı desen, direkt mercurial derdim. windows'ta daha gelişmiş bir client app'i ve entegrasyonu var en azından.

toplamda da dvcs'i cvcs'e tercih ederim. dvcs içinde de mercurial'ı git'e. kesinlikle daha pratik.

ama macos'ta ciddi bir fark göremiyorum kullanım açısından. git'in xcode ile entegrasyonu fark yaratıyor biraz.

bir de şuna bak; http://www.sourcetreeapp.com. git, mercurial ya da svn için kullanabileceğin bir client. atlassian, bitbucket'ın sahibi. en popüler mercurial public reposu..
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

Ractamainus said:

toplamda da dvcs'i cvcs'e tercih ederim. dvcs içinde de mercurial'ı git'e. kesinlikle daha pratik.


tabi distributedların yönetimsel zorluğunu da göz önüne almak lazım. demeye çalıştığım sadece sizin kullandığınız bir repo değil daha çok bir ekibin kullandığı bir repo, belli bir noktadan sonra managmentı hayli iş yükü getirebiliyor.

mercurial konusuna katılıyorum, özellikle branch / tag managment vs. konularında oldukça pratik ve windows gui'leri genel anlamda daha iyi (hoş smartgit bu sorunu da son zamanlarda oldukça çözmüş durumda).

ama bariz biçimde distributed'lar arasında hız olarak en iyisi git, özellikle repo size büyükse, git hız açısından çok avantajlı oluyor.

dönem dönem ikisi de kullandım aslına bakılırsa, ikisini de hayır diyemiyorum. ama git'i seçmek için github iyi bir neden, yinede en iyi mercurial hostlarından bitbucker son zamanlarda oldukça aşama kaydetti ve free private repo'da destekliyor, hatta son dönemde git desteğide eklediler.
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...