Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

20 Temmuz 2012 - BWE3 (Son Beta)

enurale

Öne çıkan mesajlar

halbuki ne kadar umutluydum,

lvl 15 guardian a kadar oynadım,quest mantığı güzel yani lvl kasılması gayet eğlenceli, ama pvp ye girdim, ve oyunda pvp üzerine kurulu, zerre zevk almadım, bir kere kalabalık bir guild olarak girmen lazım, guild içinde ciddi bir yönetim lazım , yani herkes pvp de taktiklere uyacak vent de yardımlaşma olacak kafasına göre hareket etmeyecek felan, anca o zaman pvp den zevk alabilirsin bir nebze, o da türk oyuncuları ile imkansız :)ayrıca nereye kadar gider böyle...

4-5 kişi world pvp ye girince zerre zevk almıyorsun kim kime dum duma, hele melee class oynuyorsan neye vuruon kime vuruon ne sana vuruo belli değil, öldünmü waypoint anasının nikahında koş koş dur,

bana uymadı, 3 yıldır felan wow da oynamıyorum, wow danda bıkmıstım ama bunu oynayacağıma wow oynarım daha iyi gibi geliyor, mutlaka beğenenler de vardır ama benim gibi pvp yi pek sevmeyenler adamlar için oynanabilecek oyun değil gibi, ilk lvl 15 de anladığım bu.
Sosyal ağlarda paylaş

valla anca yabancılarla oynanır o şekilde, ben türk guildlerin bu düzenin sağlanabileceğine pek inanmıyorum,

dediğim gibi pvp de zevk alman için mutlaka çok iyi bir guild ve yardımlaşma koordinasyon şart yoksa oyunun zerre tadı çıkmaz. ben böyle bir kalabalık oluşabileceğine inanmadığım için zaten oynanmaz, yani giriyim tek başıma takılıyım oyunu değil kesinlikle
Sosyal ağlarda paylaş

tinu said:

halbuki ne kadar umutluydum,

lvl 15 guardian a kadar oynadım,quest mantığı güzel yani lvl kasılması gayet eğlenceli, ama pvp ye girdim, ve oyunda pvp üzerine kurulu, zerre zevk almadım, bir kere kalabalık bir guild olarak girmen lazım, guild içinde ciddi bir yönetim lazım , yani herkes pvp de taktiklere uyacak vent de yardımlaşma olacak kafasına göre hareket etmeyecek felan, anca o zaman pvp den zevk alabilirsin bir nebze, o da türk oyuncuları ile imkansız :)ayrıca nereye kadar gider böyle...

4-5 kişi world pvp ye girince zerre zevk almıyorsun kim kime dum duma, hele melee class oynuyorsan neye vuruon kime vuruon ne sana vuruo belli değil, öldünmü waypoint anasının nikahında koş koş dur,

bana uymadı, 3 yıldır felan wow da oynamıyorum, wow danda bıkmıstım ama bunu oynayacağıma wow oynarım daha iyi gibi geliyor, mutlaka beğenenler de vardır ama benim gibi pvp yi pek sevmeyenler adamlar için oynanabilecek oyun değil gibi, ilk lvl 15 de anladığım bu.

Daha önce 2 kere daha yazmıştım sıkılmadan yine yaziyim. Class skillerini, Itemları, Traitleri vb birçok şeyi detaylı olarak okursan. Oyun zaten Kalabalık guild sistemine imkan vermiyor.

(50 kişinin bir arada hareket etmesine imkan vermiyor)

WvWvW haritasına tekrar bakarsan. 50 kişilik grubun yanyana durduğu bir mevzu tamamen boşa harcanmış player çöplüğü olur.

İngilizceniz varsa WvWvW'e dair bir çok makale vb şey mevcut competetive guild'ların forumlarından tutun theorycraft sitelerine kadar bulabilirsiniz okursunuz.

Bu ne demek oluyor düz mantık Wow oynarken arathi basin'de 15 kişi yanyana hareket ederseniz kaybedersiniz. Çünkü siz 1 base i aldığınız anda minimum 2 base elinizden gider.

Bu yüzden herkes şu an 10 x ?'lık bir Squad sistemi üzerinde duruyor. Herkes derken competetive oluşumlardan bahsediyorum.

Kaldı ki 10 kişiden oluşan squadlarda dip dibe durmak yerine bölünecektir duruma göre.Bu yüzden biraz ince eleyip sık dokumak lazım. Burda önemli olan senin grubunun sayısından ziyade grubunun içindeki kimya ve oyuncu potansiyelin.

Şimdi bişey yazıcam sakın bahsettiğim oluşumda alınmasın laf sokmak fln değil amacım.Ayrıca bahsediceğim durum sadece PvP için geçerlidir asla Pve potansiyelindende bahsetmiyorum.

Çok iddialı olduğunu gösteren (göstermeye çalışan) bazı guildlar.Öncelikle hatayla başlıyor oyuna. Oynamaya başlayacağımız bu oyun kişisel oyun becerisini en çok gerektiren oyunlardan bir tanesi. Fakat oyuncu alımında önüne geleni alarak kişi sayısını yüksek tutmaya çalışıyorlar. Baştan sona hatadır. Çünkü oyun 10 kişilik bi grubun 20-25 kişiye karşı üstünlük sağlamasına oldukça imkan veriyor. Kuru kalabalık olarak gezmektense daha iyi işler yapabilecek bir grup oluşturabilirlerdi.

İsim vermicem hepsi arkadaşlarım ama;

- Bu oyunda threat damage'la yapılıyormuş (Başka oyun)

WoW Arenada 1400 ratingi geçemeyip sonra gelip bana

- Bizim sorunumuz class seçimlerimizde
(Build: Rogue Mage Priest yani oyunun en etkili 3 v 3 buildi)

- Mage'e Dagger alınca Mage meleemi oluyor

diyen insanları bulundurursanız grubunuz dediğim gibi kuru kalabalık olarak kalır.

PvE'de nerelere gidersiniz bilemem ama Guild Wars 2 Topicindeki 5k+ postun %80 inini elinizde bulundurmayın rica ediyorum çünkü sadece okuyup skype ta gülüyoruz.

Belli başlı makaleler yayınlasanız yine saygı duyarım ama insanlara tavsiyeler vererek yanlış yönlendiriyorsunuz. Akıllarını bulandırıyorsunuz. Bide başbakanlığa giden dilekçe gibi yazılar oluyor.

Kısacası doğrular : şunlardır, bunlardır demektense bence böyle olacak bence şöyle olacak derseniz daha sağlıklı olur çünkü release sonrası nasıl bir sonuç ortaya çıkacağı kendi gözümde aşikardır.

Guild Wars 2 Bölümü artık guild bölümü gibi birşey olduğu için yazdım bikaç şeyi. Sitenizden paylaşırsanız bazı şeyleri zaten merak edenler sitenizden takip eder sizi. Burda reklamınızı sadece kendi topicinizden yaparsanızda daha sağlıklı olur çünkü her topic reklam gibi artık kabak tadı verdi. Bide yanlış bilgi çöplüğünden başka birşey değil.

Hadi şimdi sayın sövün bana.
Sosyal ağlarda paylaş

bende zaten oyun tek basına takılıp eğlenilecek bir oyun değil derken bunu kastetmiştim, yani oyundan zevk almak için guild de olman yetmiyor, iyi bir guild de olacaksın , world pvp de ciddi şekilde eğlenebilmek oyundan zevk almak için guıldler vent de organize olacak gruplara ayrılacak, her grubun bi görevi olacak felan ... anca bu şekilde oynandığında bu oyun çok zevkli olur ama ben bu şekilde oynayacak bir türk guildi olacağını zannetmiyorum, e 3-5 kişilik arkadaş grubu ile de ben zevk alacağımı sanmıyorum oyundan, ama dediğim gibi zevkler değişir , oyun oynanış olarak kesinlikle kötü değil,
Sosyal ağlarda paylaş

Şu konuda haklısın bu oyun tek başına bişey yapabileceğin bir oyun değil ama piyasadaki nerdeyse hiç bir oyunda (mmoda) tek başına çok bişey yapamıyorsun.

İyi bir guild'te olmak zorundada değilsin, şöyle 10-15 kişilik adam gibi oyuncuları bir arada tutabilirsen güzel işler yapabilirsin çünkü bir çok servera ortak iletişim platformu alınıyor (ventrilo, teamspeak) Ve senin grubun bu ortamda bir yerde olmak istiyorsa zaten organize olacak serverlarda görevler alabilirsiniz. Micronuzu siz Macronuzu başkaları yapacak kısacası.

Şu konudada sana katılıyorum. PvE olarak yeterli oyuncu sayısı fazla ama bu 10-15 kişiyi PvP adına yanyana kolay kolay tutamıyorsun. Bu yeterli kişilerinde belli başlı egoları oluyor birinin altına girmek istemiyor kimle konuştuysam bu sonuca geldi.

(Kendini yeterli sanan oyuncular oldukça fazla ama yeterli oyuncu yok)

Bizde zaten bu plandayken zaman içinde vazgeçmek zorunda kaldık. Şu anki communitymiz competetive oynuyor. Beta dışı turnuvaların neredeyse hepsinde yer aldı.

Geçmişinde referans gösterebileceğin birkaç öğe varsa zaten katılabilirsin (tabi ingilizce bilmen gerekiyor çünkü nerdeyse hepsinde 20dk lık bir interview'a giriyorsun) sonuç olarak birşeyler yaptığını hissederek oynuyorsun.Biraz araştırarak kafana yatan bir oluşum bulabilirsin

Ama illa türk oluşumlarda takılıcam dersen allah kolaylık versin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...