Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Niğde Üniversitesi Camii Diyanet İşleri Başkanı tarafından ibadete açıldı

cetoritto

Öne çıkan mesajlar

Turkiye'de yeterince cami var ama yeterince okul yok. Yapilan yatirimlar bosa. Millete gram faydasi yok. Dolayisiyla "AVRUPADA HER OKULDA KILISE VAR!" seklinde dalmanin hic bir mantikli acikalamsi yok zira ne kadar kilise varsa o kadar da okul var.

Kaldi ki buranin en yobazi bile melek gibi kalacak neredeyse bu kafalarin yaninda.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

abi okuduğum okulda kilise yok dedin, adını sordum ben de basit bir soru. hayır ya okuduğun okuldan utanıyorsun, ya da yanlış bir şey söyledin ortaya çıkmasın diye söylemiyorsun.

şimdi de hem camii hem kilise olan okulu seç diyorsun. sen kilise yok dedin okulda, okulunda kilise var mı yok mu buna bakacağım hepsi bu. eğer yoksa evet ben yanlış demişim özür dilerim derim biter gider. bu kadar büyütmenin manası nedir?

ne büyüttüğüm ne de büyütmeye çalıştığım bişi yok.

konu şu: "bir üniversitede öğrenim görenlerin dini ihtiyaçlarına göre ibadet binası inşaa edilmesi, o ülkenin büyüklüğünü gösterir"
ben demişim ki: "benim isveç'te okuduğum okulda camii de kilise de yok, demek ki isveç dandik bi ülke".
sen diyorsun ki: "okuduğun üniversitenin adını ver de bakayım bir yerden çürütürüm belki dediğini".
ben de karşılığında senin işini kolaylaştırmak için isveç'te meşhur okulların adını yazdım.
çin'den, hindistan'dan felan gelen bir sürü öğrenci var mesela. müslüman öğrencilerin ihtiyacını karşılayacak camiili, aynı zamanda hristiyan öğrencilerinin ihtiyacını karşılayacak kiliseli, hatta eğer varsa yahudi öğrenciler için de sinagog inşaa eden yer hiç duymadım. şu 10 üniversiteden birinde varsa böyle bir yer, izah etmiş olursun.

büyütmekle zerre alakası yok, sadece konunun saçma sapan yerlere gitmemesi için uğraşıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto said:

:) buyur...Demokrat mısın, yoksa 90%ın dediği doğrudurcu'musun?

Başka bir soru...Üniversitelerdeki insanların ihtiyaçlarına bu kadar önem veren, devlet dağın başında kurduğu pek çok üniversite kampüsünün içine "bu gençlerin ihtiyacı vardır" diyerek genelev açar mı? Jigolo klüp açar mı? Gay bar, lezbiyen bar açar mı? Kişinin ibadet haklarını düşünen devlet, cinsel ihtiyaçlarını da düşünmemeli mi? Veya "ya bu gençlerin içinde FRP oynayanlar var, FRP klüpler kuralım" mı demeli? Ya da "ya play station oynayan çocuklar var, onları da düşünelim" mi demeli? Ya da aynı devlet neden spora aynı ilgiyi göstermez? Üniversitelerin çoğunda spor yapmak isteyen öğrenciler spor alanları bulamaz. Spor alanları bulsa bu konuda eğitimli öğretim görevlisi bulamaz.
Ben vereyim kendi cevabımı, elbette ki açmamalı. Çünkü orası üniversite, evrenkent. Bilginin ulaşılması gereken bir yer olmalı orası, bilgi üretilen bir yer olmalı. Cinsel ihtiyaçlar, ibadet ihtiyacı, oyun ihtiyacı karşılanacak bir yer değil orası.

demokrat degilim ve insaallah bir omurde olmam elhamdulillah muslumanim.

islamin icinde demokrasi diye bahsettigin boyut degistirerek 1400 yildir uygulaniyor zaten ama komik tarafin hem demokrasi diyip hem cumburiyet mitinglerini savunurssn azinligin cogunluga tahakkumunu benimsemis olursun
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

sorun avrupada her üniversitede kilise olup olmaması değil, bir üniversitede spor salonu olması ne kadar normalse cami/kilise/sinegog olması da o kadar normal. anlaşılmayan bu.

gidip kimya lab. yerine 4 minareli cami yapılsın demiyor zaten kimse.

Hoca bosuna kasiyorsun. Hepimiz biliyoruz derdin ne oldugu ama inatla hersey gulluk gulistanlikmis da biz sikayet ediyormusuz moduna sokmaya calisiyorsun.

Tamamen tarafsiz baktiginda gayet normal, kimsenin itirazi yok ama Turkiye icin gecerli degil iste. Cogu sey islam adi altinda, din alet edilerek ama tam aksine dinden imandan uzak hasta bir zihniyetle yapiliyor ne yapiliyorsa.

Bir suru eksik varken, camiler dolup tasmiyorken gidip cami yapilmasinin anlami yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

cetoritto said:

üniversite kampüsünün içine "bu gençlerin ihtiyacı vardır" diyerek genelev açar mı?

açsın valla, en azından mühendislerimizin cinsel ihtiyaçları da karşılanmış olur.

Bizim universitenin icerisinde degil ama karsisinda vardi genelev.

10 dk mesafede. Ayni sekilde 10 dk mesafade kilisede var.

Universite kampusune dahil olan tek sey 24 saat acik olan ve milyonlarca euro yatirimla kurulmus olan kutuphane.

Kutuphaneden istersen 10 dk da kilisiye istersen 10 dk da kerhanaye gidersin. Belirttigim gibi genelev ve kilisesi kampus disinda, universiteden bagimsiz.

Olurda ustun google skilli ile arastirmak isteyen olursa : Almanya-Karlsruhe yer.

Hatta simdi gordum ekside yillar once yorum yazmislar

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=karlsruhe

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=1547926
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

cetoritto said:

:) buyur...Demokrat mısın, yoksa 90%ın dediği doğrudurcu'musun?

Başka bir soru...Üniversitelerdeki insanların ihtiyaçlarına bu kadar önem veren, devlet dağın başında kurduğu pek çok üniversite kampüsünün içine "bu gençlerin ihtiyacı vardır" diyerek genelev açar mı? Jigolo klüp açar mı? Gay bar, lezbiyen bar açar mı? Kişinin ibadet haklarını düşünen devlet, cinsel ihtiyaçlarını da düşünmemeli mi? Veya "ya bu gençlerin içinde FRP oynayanlar var, FRP klüpler kuralım" mı demeli? Ya da "ya play station oynayan çocuklar var, onları da düşünelim" mi demeli? Ya da aynı devlet neden spora aynı ilgiyi göstermez? Üniversitelerin çoğunda spor yapmak isteyen öğrenciler spor alanları bulamaz. Spor alanları bulsa bu konuda eğitimli öğretim görevlisi bulamaz.
Ben vereyim kendi cevabımı, elbette ki açmamalı. Çünkü orası üniversite, evrenkent. Bilginin ulaşılması gereken bir yer olmalı orası, bilgi üretilen bir yer olmalı. Cinsel ihtiyaçlar, ibadet ihtiyacı, oyun ihtiyacı karşılanacak bir yer değil orası.

islamin icinde demokrasi diye bahsettigin boyut degistirerek 1400 yildir uygulaniyor zaten ama komik tarafin hem demokrasi diyip hem cumburiyet mitinglerini savunurssn azinligin cogunluga tahakkumunu benimsemis olursun

:) anlaşılan sen uzun süredir yazdıklarımı okuyorsun, takip ediyorsun. enteresan tabi...

cumhuriyet mitingleri ile ilgili yazdığım yazılar uzun zaman önceydi canım. o mitingleri son derecede demokratik hak olarak görüyorum. din uyuşturucusu ile uyutulmuş milyonların laik hukuk devletini DEMOKRASİ silahını kullanarak nasıl geriye doğru götürdüğünü gören milyonların haykırışı olarak görüyorum o mitingleri.

üstelik azınlık ne, çoğunluk ne? çoğunluk akepe'ye oy veren 50%'mi? o insanların her zaman akepe'ye bu desteği vereceğinin garantisi var mı? ayrıca de ki "öyle,hep verecekler". peki demokrasi denen şeyin zaten çoğunluğun değil azınlığın da haklarını garanti altına alan bir sistem olduğunu duymadın mı, bilmez misin? senin yaklaşımınla eğer bir parti 50% oyu alırsa, diğer partileri destekleyen insanların artık konuşması, gösteri yapması, kendilerini ifade etmeleri yanlış. Böyle bir şeyi mantığın nasıl alabiliyor?

şimdi senin gibi adamları gördükten sonra tabii ben de gönül rahatlığı ile demokratım diyemiyorum çünkü demokrasiyi amaç değil ARAÇ olarak gören senin gibi adamlar karşısında bizim gibi adamların şansı en azından başlangıçta çok az. Sizin elinizde din uyuşturucusu, bizim elimizde bilimsel gerçekler.

Şurada karşılıklı tartışabiliyorsak bile bunu demokrasiye borçlusun, elhamdülillah müslüman olmana değil...ayrıca hem demokrat değilim, inşallah bir ömür boyu olmam diyip hemen ardından söylediğin cümlede 1400 yıldır islamın içinde boyut değiştirerek uygulanıyor demek de neyin nesi? ne boyutuymuş islamın içinde uygulanan?

şimdi şurada anket yapsam "ben mi komiğim, yoksa bu öncekendimi isimli yurttaş mı?" diye...Ve bu anket seni daha komik bulursa bu acaba demokrasinin zaferi mi olacak, yoksa elhamdülillah müslüman olmanın mı?

sence ben mi daha komiğim, sen mi daha komiksin?
Sosyal ağlarda paylaş

oncekendimi said:

Şu çok fantastik bir kafa.

Demokrat olmanın müslüman olmaya nasıl bir engel teşkil ettiğini anlatabilir misin bana? Ya da aralarında nasıl bir ilişki olduğunu ve bu cümleyi neyi düşünerek kurabildiğini falan bir anlatır mısın?

Konudan tamamen bağımsız merak ettim çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

abi okuduğum okulda kilise yok dedin, adını sordum ben de basit bir soru. hayır ya okuduğun okuldan utanıyorsun, ya da yanlış bir şey söyledin ortaya çıkmasın diye söylemiyorsun.

şimdi de hem camii hem kilise olan okulu seç diyorsun. sen kilise yok dedin okulda, okulunda kilise var mı yok mu buna bakacağım hepsi bu. eğer yoksa evet ben yanlış demişim özür dilerim derim biter gider. bu kadar büyütmenin manası nedir?

ayrıca isveç'te yeterince müslüman öğrenci varsa bir okulda, eğer onlar da ibadet için bir yer isterlerse ben eminim ki onlara ufak bir yer verilir. ha diyelim ki verilmiyor, diyelim ki sen bizzat denedin gördün bunu, isveç'in demokrasi anlayışına göre davranmak zorunda da değil türk devleti.

direk google'a upsala ünviversitesi yazdım karşıma kampüs içindeki katedral çıktı.

http://www.planetware.com/i/pm/uppsala-cathedral-uppsala-s209-thumb.jpg

senin okulun hangisiyse bi upsala değil demek ki.

bu da göteborg üniversitesine özel, öğrencilerle ilgilenen papaz grubunun sitesi. adamlar ta ingiltere kilisesinden gelmişler üniversitede din hizmeti vermek için.

http://www.svenskakyrkan.se/goteborg/studentprasterna

Bu bakış açısında bazı hatalar var. Öncelikle saydığın üniversiteler baya prestijli ve iyi okullar, Avrupadaki en iyi okullardan. Kütüphanesinde kitap yokken okula katedral açan üniversiteler değil. İki onların başındaki hükümetin alanen "müslüman bir nesil yetiştirmek istiyorum" diyen bir başbakana sahip olduğunu sanmıyorum. Bunların hepsi bu duruma şüpheyle yaklaşmak için yeter de artar bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

ahmedinejad said:

ayrıca isveç'te yeterince müslüman öğrenci varsa bir okulda, eğer onlar da ibadet için bir yer isterlerse ben eminim ki onlara ufak bir yer verilir. ha diyelim ki verilmiyor, diyelim ki sen bizzat denedin gördün bunu, isveç'in demokrasi anlayışına göre davranmak zorunda da değil türk devleti.

direk google'a upsala ünviversitesi yazdım karşıma kampüs içindeki katedral çıktı.

bu da göteborg üniversitesine özel, öğrencilerle ilgilenen papaz grubunun sitesi. adamlar ta ingiltere kilisesinden gelmişler üniversitede din hizmeti vermek için.

Bu bakış açısında bazı hatalar var. Öncelikle saydığın üniversiteler baya prestijli ve iyi okullar, Avrupadaki en iyi okullardan. Kütüphanesinde kitap yokken okula katedral açan üniversiteler değil. İki onların başındaki hükümetin alanen "müslüman bir nesil yetiştirmek istiyorum" diyen bir başbakana sahip olduğunu sanmıyorum. Bunların hepsi bu duruma şüpheyle yaklaşmak için yeter de artar bile.

300 sene önce kurulan tarihi katedral a sahip olan üniversite ile tokinin kampusun ortasına başbakanın dindar nesil yetiştircez laflarıyla diktigi camiyi bir tutmak...
Sosyal ağlarda paylaş

almanya da okuyan bir arkadaşım vardı,bu konuyu konuşmuştuk karşılıklı,bir çok üninin kampusunde cok buyuk kliselerin oldugunu,hatta ünileri bu kliselerin sahip oldugu vakıfların ciddi şekilde destekledigini söylemişti,sonra şunu ekledi,oglum adamların rahipleri bizim kemalistlerden daha laik ve bizim kemalistler adamların dincilerinden daha bagnaz,sonra almanya ile tr yi kıyaslamanın sacma oldugunu kanısına vardık,konusma sona erdi
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

ahmedinejad said:

300 sene önce kurulan tarihi katedral a sahip olan üniversite ile tokinin kampusun ortasına başbakanın dindar nesil yetiştircez laflarıyla diktigi camiyi bir tutmak...

AHAHAHAHA
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...