Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İzmirde öldüren kedi için üniversiteliye 3 ay 10 gün hapis verildi

Mayhem

Öne çıkan mesajlar

Trias said:

Suark said:

adamı kediye çevirip öldürsünler mi diosn :p

İyice bir dovsunler diyorum. Bu tur suclarda aile bile cezalandirilmali.

Not: misirda karadan kilometrelerce uzaklikta dalisa gidiyorum ve internet var. Ne guzel birsey

Çok alışma, yakında gidicek o internet...
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Her gün biz yüzlerce hayvan bitki öldürüyoruz çıt yok.

samimiyetsizlik bre

abi iyi de senin dediğin endüstriyel hayvan katli, hani mezbahalarda ne inekler ne tavuklar kesiliyor mantığı. otobanda ezilen gariban kedilere de ağıtlar yakmıyoruz ama bir de amaçsızca öldürmek var. bari onu yapmayalım. öldürdükten sonra yese neyse (?!)
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Her gün biz yüzlerce hayvan bitki öldürüyoruz çıt yok.

samimiyetsizlik bre

Ardeth said:

senko said:

Kedi öldürmek suçsa arı öldürmekte.suç olmalı

Şu arkadaşı kedileri zevk için ya da psikopatlıktan öldüren adamlarla bir sene aynı eve koyun da görsün niye böyle insanlara ceza verilmesi gerektiğini. buna common sense deniyor, şeytanın avukatlığını yapcam derken kaybediyorsunuz bazen hehe. Sanki bütün yasaları belirleyen evrensel objektif gerçekler varmış gibi o zaman arı öldürmek de suç olsun diyorsunuz hehe. Arı öldürmekle kedi öldürmek arasındaki farkı çizen şey toplumsal kabuller zaten, matematiksel denklem mi istiyorsunuz ikisinin neden eşit olmadığını gösteren?

Nasıl ki normal insan cinayetlerinde motivasyon ve toplumsal normlara, bilimsel kabullere vs göre belirlenen bazı anlayışlar önem kazanıyorsa (mesela cinnet geçirmek, tahrik edilmiş olmak, deli olmak, nefsi müdafa vb) bu tarz olaylarda da dikkat edilmesi gereken detaylar var. mesela kediyi ne amaçla öldürmüş zevk için mi psikopatlıktan mı, sahibi var mıymış kedinin bunların hepsi suçun ağırlığını belirleyen şeyler. Şahsen sinir krizine girip de ya da psikopatlıktan kediyi tekmeleyerek öldüren kişinin toplumdan ceza olarak uzaklaştırılması bana normal geliyor. sana anormal gelmiyorsa buccaneers dende hep beraber mutlu mesut yaşayın
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar kediyi böcekle falan bir tutmuş gereksiz tespitlerde bulunmuş.
şimdi hepimiz yüzü olan bize daha çok benzeyen canlılarla empati kuruyoruz ki bu yüzden de onlara daha çok üzülüyoruz. işte arkadaşlar ağaçla ve böcekle kediyi bir tutulmayışının nedeni bu. kediyi öyle öldüren biri pekala insanı da öldürebilir. empati eksikliği yani psikopatlık nedenli bir durum.
özet: ceza mantıklı olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Barajda Ölen İşçilerin Ailelerinden İhmal Tepkisi
Adana'nın Kozan ilçesinde Gökdere barajında kaybolan işçiler için arama kurtarma çalışmaları devam ederken aramalarda cesedine ulaşılan Eyüp Altıntaş (28) ve Cumali Değirmenci (28)'in cesedi Kozan Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı.

yukarıda gördüğünüz ölümler şuç değilmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

ya yüklenilmiş burda yok adam psiokpat falna diye de,
bizde öle deil miyiz? zevk için hayvan öldürüp giyiyoruz
ihtiyacımızdan fazla et tüketip günde fazladan binlerce hayvan öldürüyorz hemde vahşice.

Aynı şeyi bitkilere de yapıyoruz.

Sonra bu olay gözümüzün önünde olunca , aman adamı yakalım ceza verelim hapse atalım vs vs.

sizin bu yaptığınız kendinizi haklı çıkarmaktan başka bişey değil. Üzgünüm, vahşetin sınırını siz değil gerçekler çiziyor ve hiçbirimizin o adamdan çokta bi farkı yok.

Şu adamın, ava çıkıp silahla kuş avlayan, zibilyonlarca balığı dinamitle patlatan veya ağa takan, kendini ısırmayacak böceğin kafasına raidi basan bi adamdan pek bi farkı yok.

Hele ki günde 180-200gr ( artık ihtiyacın neyse ) et tüketen biri iseniz, ve doymanın ötesinde ot yiyorsanız hiç konuşmayın.

sırf size daha çok benziyor diye bir canlıyı diğerlerinden kayırmak iki yüzlülüktür.

Ben vidyoyu izlerken tabiki sinirim bozuldu, ama gözünüm önümde olmayan gerçeğe de açığım ben.Ha adam psikopattır, bunu yapıoken zevk almıştır o zaman ruh ve sinir hastalığı tedavisi görür.
Sosyal ağlarda paylaş

hapis çok gereksiz
piskolojik tedavi kesinlikle şart bide adamda sosyal dışlanmışlık var o çok fena metroda gösterdiler bana bunu herkes eliyle işaret edip bişiler fısıldıyor lan bundan ağır cezamı olur.kesinlikle geri kazanılması lazım topluma 3 ay 10 gün hiçbirşey değiştirmeyecek,cezanında çok caydırıcı bir özelliği yok bu arada petleri gidipte arıyla inekle kıyaslamayın bi zahmet.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...