Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yobaz strikes back, madalyalı atlet

Artariel

Öne çıkan mesajlar

Katibim said:

Seele said:

ünide ramazanda yemek yiyen dayak yemiyor mu?

işte anlatmak istediğim saygı hususu burda kendini gösteriyor

Ramazan ayı içerisinde oruç tutmayabilirsin yemek yiyebilirsin ama sadece bunu oruç tutan insanlara saygı göstererek onların seni göremeyeceği bir yerde yap...

Su içeceksen en azından seni görmedikleri bir yerde iç ve bunu sadece ramazanda yap

Emin ol bunu yaptığın gün gerçekten toplumunda senin hakkında düşünceleri değişecek

madem kendine hakim olamıyorsun,nefsine yenik düşüyorsun,sen kafanı çevir başka yere bak.
ramazan diye oruç tutmayan herkes,fare gibi saklana saklana mı yemek yesin ?
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Aluriel said:

bunu yazan cetintas. ikimiz de biliyoruz açtığı başlıkları, attığı mesajları. throine neyse cetintasta tam zıt kutuplusu işte onun. başka da bişey değil

ya akp karşıtı iş yapanların hali ortada hala ulusalcı maksatla toplumun sinidirilmesinden bahsediyorsun. bi 10 yıl geriden takip ediyorsun sanırım.

başka bulamadım bana sorduğun bişey. varsa yaz yine üşenmezsen, verecek cevabım varsa veririm.

aslında baya uzun yazmıştım bu sonlara ama birden ergenekon tartışmalarını hatırlayıp vazgeçtim yazmaktan. cevap vermeyeceğini biliyorum çünkü. ya bugün yaptığın gibi sen de benim sorduğuma cevap vermedin ama diyeceksin yine ki bulamadım bile bana ne sorduğunu son 5 sayfada. ya da görmezden geleceksin önceden yaptığın gibi.

neyse uzatmaya gerek yok. orda sorduklarıma belli ki verecek cevabın yok.

hadi sana da yazayım da bitsin bu çile artık.

çetintaş'a gelene kadar bu forum ne adamlar gördü, hala burada barınanı da çok. şimdi isimler çıkarıp başıma çorap öremeyeceğim kusura bakma ama 3-4 yıldır konu dışı'nda takılan herkesin görüyor olması lazım. çetintaş artık karikatür kıvamında bir kişilik olduğu için tepki çekiyor, yoksa fikri-zikri yüzünden sataşan azınlıktadır.

10 yıl geriden değil de öncesinden beri takip ediyorum. bu forumdaki "seçimlerde kazanamazsak darbe yapalım, asalım keselim" muhabbetleri ne çabuk unutuldu? daha 2-3 yıl öncesi. bana "darbe yapılsın seni ihbar edicem asılacaksın" diyen adam oldu burada, gazetelerin üçüncü sayfalarına gitmemize gerek yok. bunlar hep kanlı-canlı örnekler, arkadaşımın arkadaşı duymuş ölçeğinde değil.

bir kere "hayır yazdığını okumadım, sen benim yazdığıma cevap ver" demek bir tartışmada hakaret etmeden yapılabilecek en büyük saygısızlıklardan biri. bu saygısızlığı fütürsuzca yapmışken hala daha "sen böyle böylesin" diyebilmek de ÖEH dedirtiyor cidden.

iyi de abi önce ben sordum sana bi soru. ayrıca senin bana bireysel bi sorun olmadı benim gördüğüm kadarıyla. olduysa ve ben kaçırdıysam sor yine verecek cevabım varsa vereyim diyorum. ki baktım yine göremedim yanı benden önce bana yönelttiğin bi soruyu.

bu arada "yazdığını okumadım/okuyamadım daha" ile "yazdığını okumadım, sen bana cevap ver" arasındaki farkı anlayabiliyorsundur umarım.

malesef forumda diğer insanlarla yaşadığın problemler beni bağlamaz. ben sana hakaret etmem, tehditler savurmam. çünkü siyasi görüşün, düşüncen, fikrin ne olursa olsun bi sürü çeşitli sebepte saygı duyduğum insanlardansın şu forumdaki. en fazla dediğim diyeceğim "klasik işine gelmeyene cevap vermekten kaçınıyorsun" olur ki kızma ama yapmadığın iş değil önceden de.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

sam, sonuc olarak cehaaaaape zihniyeti hala bu ulkenin ilerlemesini engelliyor, hala muslumanlar baski altinda degil mi :(

dun soyleyeydin bunlari daha etkili olurdu ama, sunni olmadigi icin oldurulen vatandaslarin yildonumunde daha etkili olurdu bunlar.

yok da cehaaaaape zihniyeti hala devam ediyor, baskının kendisi değil kimin yapıldığı sorun bu zihniyet için. forum veritabanının wow veya garbage'a ait olmayan kısmının çoğunda gözlemlemek mümkün heh.

sivas kartını öne sürmek kusura bakma ama "holocaust yüzünden biz bugün ne yapsak haklıyız" diyen israil mantığı olmuş bayağı.
Supradyn said:

Sam said:

daha 2-3 yıl öncesi. bana "darbe yapılsın seni ihbar edicem asılacaksın" diyen adam oldu burada

AHEAUHEAUHAEUHAHU abi bu kim öm pls

ya hatırlamıyorum da silinmemişti, arasam çıkar herhalde de vaktim yok şimdi heh.
Sosyal ağlarda paylaş

sivas yalnizca bir ornek. ramazan ayi gelsin sana 100 ornek daha surerim, 'holocaust' benzetmen uzerinden diyorum, bu ulkenin %99'u hala nazi.

bu forum bu ulkenin %1'ini falan temsil ediyor, kalan %99'unda senin CEHAAAAPEEEE'nin baskisi var bu sefer. hani cok baski yiyorduk, cok baski yiyorduk diyosun ya, bu sefer gecen sefer baski yapan kesim, hem baski hem dayak yiyor. arada bir de olduruluyor iste sabun falan.
Sosyal ağlarda paylaş

yaa arkadaşlar işte böyle ....

Beni farklı algılamayın yada yobaz bağnaz zihniyetle bir görmeyin

Ben bu ülkede insanların kardeşçe yaşadığı birbirlerine saygı duyduğu ve ahlakın üst düzeyde olduğu bir anlayış istiyorum (ütopyaa dediğinizi duyar gibiyim)

Atatürkçüyüm Demokratik Laik ve Müslümanım

Sizin gördüğünüz o magazin müslümanları ile tecavüz eden meşale ile kovalayan zihniyet provakatör zihniyettir amacı bugünkü yaptığımız tartışmaları çıkarıp toplumu ayrıştırmaktadır ve 20 sayfada da bu adamlara hizmet ettiğimiz açık....
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Sam said:

Aluriel said:

ayrıca kandil topiği açsan ve altında biri dalga geçse büyük ihtimalle direk uçar yörüngeye. denemesi bedava.

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH

of lol, son 5-6 yıldır foruma bakmıyoruz galiba?

şikayet ettin de gereği yapılmadı mı?
Sam said:

bu fesbuk sayfasındaki kabzımal dangozlara sizin en az sizin sövdüğünüz kadar sövüyorum da burada yaptığınız "İSRAYİL FİLİSTİNDE MÜSLÜMAN KESEYOR" diye galeyana gelip yahudi mahallesine saldıran güruhun yaptığı direkt. üçüncü şahıstan gaza gelip yanınızdaki suçsuz adama dalıyorsunuz.

şu dediğinin bin türlüsünü izledik, okuduk, gördük.

gericiysek gericiyik diye böğürerek belgesel çekimini durduran mı istersin yoksa müslüman olanla olmayan aynı mahallede yaşayamaz diyen profesör mü istersin. profesör demişken dekolte giyene tecavüz edilir diye savunan bi tip vardı dimi. profesördü dimi kendisi yine. saymakla bitmez bu tarz beyinsizlik abidesi. o haç ordan inecek diye kilise yakıyor adam ya. dahası varmı? sonra genele vurma 3-5 kişinin yaptığını diyorsun. kenar mahallede yaşayan, eğitimsiz tipler onlar diyorsun. eğitimlisinin ondan pek bi aşağı kalır tarafını göremedim ben malesef.

bunlar sadece senin ülkende olanlar. bi çıkalım bakalım dışarı neler neler var. kot pantolon giydi diye kadını kırbaçlıyor ya. tecavüze uğradı diye hapse atıyor kadını, tecavüzcüsüyle evlendiriyor zorla. filmde oynadı diye bütün sanatsal aktivitelere katılmasını yasaklıyor, yurt dışına çıkmasını engelliyor. hep güzel şeyler dimi bunlar?

sayfalarca yazsam hiçbişey değişmez. buna da cevap vermezsin zaten büyük ihtimalle.

bunu diyorsun galiba? cevap verdim diye hatırlıyorum ama forumun antika sistemi yüzünden 4-5 tab'den alıntıları açıp copy pasta ile birleştirip piramit olmasın diye elle eski kısımları silmekle uğraştığım için bir yerden sonra karışıyor hızlı ilerlerken başlık. cevap verdim diye hatırlıyorum çünkü kot pantolon vs okudum yani. neyse vermemişsem vereyim madem.

benim ülkemde olan bin çeşit olay var, şurada yazdığın örneklerin de hepsinde herhalde hemfikiriz diye tahmin ediyorum. her gün 15 tanesinde (10 tanesini çetoritto, sg-1, fedaykin açar(dı) zaten) recme katılmıyorsam bunun iki ana nedeni var:

- ölü atı tekmelemek at cidden cesedi bile parçalanmayı hakedecek kadar kötü değilse uğraşıma/vaktime değmiyor
- recme katılırken aradan ben de taş yiyorum elindekileri hedefe atarken başka kime çarpıyor diye umursamayanlar yüzünden

yoksa din adına saçmalayanlar sizi şaşırtacak belki ama dine yakın olanları genelde daha çok rahatsız ediyor çünkü bu 11 eylül sonrası amerikalı kafası sendromuna maruz kalan en çok biz oluyoruz, o fundamentalistler zaten kendi izole ortamlarında olduğu için muhatap bile olmak zorunda kalmıyorlar heh.
Sosyal ağlarda paylaş

insanlar çok manyak lan

herkesten farklı olmak istiyor, sonra çevresindekileri kendine benzetmeye çalışıyor
bir konuda tartışmaya giriyor, tartışmanın amacı kesinlikle bir yere varmak değil; evrensel bir olay üzerinde tamamen subjektif konuşuyor.

bazı şeylerin tek bir cevabı olmaz gençler. mesela foton hem dalgadır, hem parçacık.

tartışmaları evet sen haklısın, ancak şurada ben haklıyım temasında yaparsak 10 sayfa sonra aya gidicez zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

sivas yalnizca bir ornek. ramazan ayi gelsin sana 100 ornek daha surerim, 'holocaust' benzetmen uzerinden diyorum, bu ulkenin %99'u hala nazi.

bu forum bu ulkenin %1'ini falan temsil ediyor, kalan %99'unda senin CEHAAAAPEEEE'nin baskisi var bu sefer. hani cok baski yiyorduk, cok baski yiyorduk diyosun ya, bu sefer gecen sefer baski yapan kesim, hem baski hem dayak yiyor. arada bir de olduruluyor iste sabun falan.

o %99 içinde cehape kafası da var işte fiz. bu forumun da büyük kısmı var. birisi fötr öbürü takke giymiş farketmiyor yani konulara yaklaşım. "onlar bizi temizlemeden biz onları temizleyelim" ile "kısasa kısas" arasında gelip giden bir zihniyeti paylaşmaları açısından birbirlerinden aslında ayrı değiller.

cehape mantığı bu forumda rl'de eziyorken de eziyordu, bugünün hıncı çıkarılmıyor daha yeni yeni. 6-7 yıl öncesinin başlıklarında gözlemlenmeye başlanabilir. rüzgar eken fırtına biçiyorsa buna üzülmem biraz zor.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

mahalle baskisini simdi doverek, oldurerek iade ediyoruz, ve uzulmuyorum diyosun. hmmm, yarin soykirim olsa SORRY MATE diye meme konacak buraya yani. bravo, bu kafada yasamaya devam.

hayır öyle birşey demiyorum. hangi dövmeye hangi öldürmeye onay vermişim? kim öldürüldü kim dövüldü, bunu kim yapıyor zaten ayrı olaylar.

üzülmediğim şey "DARBE YAPALIM HEPSİNİ ASALIM" diyen kafanın hergün "BU DA MI ERGENEKON" diye ağlaması. nasıl dövmeyi, öldürmeyi (!) bana malettin cidden anlamadım lol.
Sosyal ağlarda paylaş

cunku asiri musluman kesimle asiri laik kesim arasindaki fark, biri mahalle baskisi uygularken digeir mahalle baskisinin yaninda yakmak, dovmek, oldurmek gibi eylemlere girisebiliyor. sen 2012 yilinda hala laikler yuzunden basortusu takamiyorduk :( diye aglayacak olursan kusura bakma ama iki yuzlulukten baska birsey yapmiyor olursun.
Sosyal ağlarda paylaş

Teodor said:

chp mantığı dediğin sosyal demokrasiyi benimsemiş batıya yakın insanlar. diğerleri ise doğuyu temsil ediyor. siyaset görüşler savaşıdır batıya yakınsan sana en yakın chp bu ülkede iyi-kötü partidir orası başka.

chp'nin batıya en yakın olduğu yer 1936 almanya'sı.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

cunku asiri musluman kesimle asiri laik kesim arasindaki fark, biri mahalle baskisi uygularken digeir mahalle baskisinin yaninda yakmak, dovmek, oldurmek gibi eylemlere girisebiliyor. sen 2012 yilinda hala laikler yuzunden basortusu takamiyorduk :( diye aglayacak olursan kusura bakma ama iki yuzlulukten baska birsey yapmiyor olursun.

şimdi bir kere ben ne başörtüsü takıyorum, :p ne de takan tanıdığım/yakınım/eşim dostum var. aslında türbanla başörtüsü de ayrı olaylar ya neyse, oralara dalmayayım şimdi.

mahalle baskısı yok sadece, "darbe yapılsın idam edilsinler" diyenlerden "bir iç savaş çıkmalı ve bunların hepsini temizlemeliyiz" (modluk yaptı yıllarca, paşam generalim dendi eli eteği öpüldü) diyene kadar uzanan bir yelpaze şuradaki eğitimli ve kültürlü (varoştaki imam hatip terk adamın kapasitesine denk görüyorsanız bizim forumun operaya gidenini zaten orada bir sorun var) diyenine, kendi canı tehlikeye girmesin ama uzaktan şiddet uygulansın rakip görüşe de içinin yağları erisin kafasında olan ÇOK insan var.

öyle tarif ettiğin gibi masumane (!) sadece mahalle baskısı değil yani. almanya'da da herkes gidip ziklon'u kendi eliyle salmadı. iki kişi yaparken diğer herkes oturup seyretti.
Sosyal ağlarda paylaş

1. ic savas cikti mi, bu adamlar darbe yapilip olduruldu mu, turkiye sinirlari dahilinde ramazan ayinda veya disinda oruc tuttugu icin oldurulen biri oldu mu ? bana bu sorularin cevabini hala vermiyorsun, hala dolambaclar. bizim forumda musluman olmayan da ramazan ayinda gitsin dolaba girip onun icinde yemek yesin diyen de var. forum dedigin ortam cok nezih birsey degil. asiri dincisi de geliyor, asiri fasisti de. kurtlerin hepsini yakalim diyen de geliyor, zencilerin hepsini kole zanneden de.

2. iyi ya iste, su an sen izliyorsun. 10 yildir mahalle baskisi, fiziksel baskiya donustu diyorum. ona cit cikarmak yok. niye ? senin aleyhinde degil. iki yuzluluk bu iste. senin aleyhinde olmus olan, fakat bitmis, sadece konusma veya fikir duzeyinde olan seyler hakkinda mantikli cumleler kurabildigin andan itibaren konus, fakat senin aleyhinde olmayan seyler hakkinda iki tane cumle kurma. bu iki yuzluluk degil de cicek bocek sevgisi mi, nedir bilemedim ben. acikla da bileyim, lutfen.

Sam said:
şimdi bir kere ben ne başörtüsü takıyorum, :p ne de takan tanıdığım/yakınım/eşim dostum var. aslında türbanla başörtüsü de ayrı olaylar ya neyse, oralara dalmayayım şimdi.

mahalle baskısı yok sadece, "darbe yapılsın idam edilsinler" diyenlerden "bir iç savaş çıkmalı ve bunların hepsini temizlemeliyiz" (modluk yaptı yıllarca, paşam generalim dendi eli eteği öpüldü) diyene kadar uzanan bir yelpaze şuradaki eğitimli ve kültürlü (varoştaki imam hatip terk adamın kapasitesine denk görüyorsanız bizim forumun operaya gidenini zaten orada bir sorun var) diyenine, kendi canı tehlikeye girmesin ama uzaktan şiddet uygulansın rakip görüşe de içinin yağları erisin kafasında olan ÇOK insan var.

öyle tarif ettiğin gibi masumane (!) sadece mahalle baskısı değil yani. almanya'da da herkes gidip ziklon'u kendi eliyle salmadı. iki kişi yaparken diğer herkes oturup seyretti.
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

mahalle baskisi yüzünden. ramazanda geceleri kalkip isik yakan insanlar taniyorum. düsün adam ise gidecek. bazi beyinsizler yüzünden gece kalkip isik yakiyor uykusundan vs oluyor.

ezan ve ramazan davulu olayları da ayrı bi mevzu,inanmasa bile herkes saygı duyacak kardeşim ramazan davuluna.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...