Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avrupa'dan Futbol 2012-2013

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Barcelona nasıl mali sıkıntı içinde olur yahu, anlamak mümkün değil.

İspanya liginden gelen gelirlerin %35-40'ı zaten ceplerine giriyor, ilk iki takım götürüyo parayı orada. Yetmezmiş gibi adamlar gün aşırı CL kazanıyor. Her sene korkunç gelirleri var. Tüm dünya hasta oldu, sırf İspanya içi değil tüm dünyaya taraftar eşyası forması satıyorlar, bende bile kulüp mağazasından alınma bira bardağı var. Sponsorlar zaten gırla. Giderlere baksan, adamların kadrosunun neredeyse tamamı altyapıdan. Dahası, ilk 11 dışında düzgün yedekleri de yok çok para yiyen, ilk 11'de bile Valdez, Pedro gibi kazmalar oynuyor, takımda biri sakatlansa yerine adam koyamıyorlar. Zorunluluktan Mascherano'dan stoper falan yaptılar.

Şu takım bütün bunlara rağmen mali sıkıntı içindeyse kulüp hakkaten rezalet yönetiliyor demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Nuri'nin Dortmund'a dönmesi çok iyi olmuş. Tutunamayanları oynuyodu gideli beri. Tekrar öyle Real seviyesine sıçrama yapmasa bile şu anki takımın önemli bi parçası haline gelirse canavar gibi olur.

Valdes de senelerdir haram para aldım, hak etmedim diyip vicdan yapmış bence. Başka türlü açıklayamadım, cevab veremedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Barca'da sorun zaten kazanılan paralar vs. değil, kulüp değeri 1 milyar dolara ulaşacak birkaç sene içerisinde ama asıl sorun dediğiniz gibi boktan yönetim,

Gelir-gider tablosu bir türlü tutturulamıyor. Geçen sene hatırlarsanız beyzbol şubesini mi rugby şubesini mi ne kapattılar para yok diye de taraftarlar isyan etmişti "nasıl para yok lan? kapatmayacaksınız" vs. diye

Basketbol takımını zamanında ayırmamış olsalardı eminim onu da kapatmaya çalışırdı bu mallar, yönetim gerçekten çok rezil.

Guardiola'nın bu gidişe dur demek için takımı baştan yenileceği, bir nevi Beşiktaş reseti atmak istediği için çok baskı yediği ve bu yüzden bıraktığı söyleniyor işte. Göndermek istediği isimlerin başında Dani Alves, Fabregas, Pique gibi isimler olunca tabii başkan yediremedi.

Bu sezon son 7 yılın en düşük transfer harcamasını yaptı Barcelona, gerekte yokmuş gerçi gördük ama genelde ne olursa olsun para saçmayı seven bir kulüptü :) Son 10 sezonda yıllık ortalama 70 milyona mı ne geliyor harcama da, bu sezon 33 milyon euro işte yanılmıyorsam.

Ha birde unutmadan Avrupa'daki mali kriz yüzünden de biraz zor durumdalar, herkes gibi takımları da vurdu. Real Madrid'de mesela Barca durumuna düşmemek için harcamaları minimumda tutuyor. Bir takımın başında Mourinho olacak ve sezonu tek transferle kapatacaklar ha :)
Sosyal ağlarda paylaş

Birde Barcelona'da giderlerin çok büyük bir kısmını oyuncu ve teknik ekip maaşları götürüyor. O kadar aptalca kontratlar imzalanıyor ki Yıldırım Demirören yönetiminden farkı yok. Gerçi o oyuncuları elde tutmak için mecburen vermek zorundasın, o adamların yarısı Katalan oldukları veya kulübü sevdikleri için değil yüksek maaşlar için kalıyor.

210 milyon euro futbolcu maaşı ödüyorlar her yıl, oyuncu başına vurduğunda 8 milyon euro falan ediyordu sanırım. Tüm spor dallarında en çok maaş ödeyen spor takımı Barcelona :D Ardından 195 milyon euro ile Real Madrid geliyor. Ama Real'in hiçbir sorunu yok, Barca'nın 2 katı ticari geliri var halen ve herşeyden önemlisi kulüp değeri 1.3 milyon euroyu geçmek üzereye.

Şampiyonlar Ligi'ni kazanan takım totalde kasasına 60 milyon euro koyuyor, TV gelirleri vs. dahil. Chelsea o kadar kazandı geçen yıl yani, Barça'nın durumunu bunun üzerinden düşünün işte
Sosyal ağlarda paylaş

Barça'nın transfer politikası hep yanlıştı zaten.

İbrahimoviç için Eto'o'yu yollamak bir hata, sonra daha ısınamadan İbra'yı yollamak içinci hata.

Aynı mevkide Xavi ve Iniesta varken Fabregas'a o kadar para saçılmazdı, bekler sözleşmesi bitmeye yakınken ucuza kaparsın, aceleye gerek yok. Sanchez'e çok kızamıyorum, Villa'nın sakatlık yüzünden mecbur oldu o.

ama çok düşük bütçeye şu anki durumu kurtaracak çok geniş kadro kurabilirdi. İlk 11 zaten 1-2 mevki hariç kusursuz, Yaşlı ve teknik bir yedek stoper (mesela Lucio, tam Barça'lık adam), bir ortasaha göbeği (Fabregas yerine daha mütevazı, ama sırıtmayacakbir adam) alsalar, Sanchez yerine de Villa iyileşene kadar bi adam kiralasalar, şart değil ama el değmişken Valdez yerine bi kaleci alsalar, üstüne bi tane de genç iyi adam transfer etseler gayet şu anki durumlarında olurlardı çok daha az harcamayla.
Sosyal ağlarda paylaş

ya transferlerden değil o kayıpları daha çok oyunculara ödenen paralardan.yıllık ortalama 70 mil transfer çok değil barcelona ayarında ki bir takım için, ki satılanda oluyor sonuçta.

onun dışında üst düzey takımlardan alt yapısından a takıma bu kadar oyuncu katan başka bir takımda yoktur.

çok para veriyorlar ama işte elde tutabilmek için, birazda vergi oranlarından vs çünkü 10m yıllık kazansa oyuncunun eline geçen para max 5.5 milyon ispanyada
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...