Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ucagimiz Suriye karasularının 8 mil açığına düştü

Editor

Öne çıkan mesajlar

e dün şey dedi gk başkanı
- füzeyle düşürülmedi, uçaklar algılardı yoksa
- uçak uluslar arası hava sularında düşürüldü.

neyde düşürdüler acaba

ben hala ortada uçak falan olmadığını düşünüyorum. Bizimkiler bi oyun yaptılar.
Esadda çıkıp bilmiyorum bi bilgim yok biz vurmadık dıyemedı, çünkü bilio erdoğan pişkin çıkıp "adama bah daha vurduğunu bilmio" falan dicek.
Sosyal ağlarda paylaş

geçen hafta birileri rus gemisi ateş açtı diyordu kimse üstüne gitmedi unutuldu yada unutturuldu rusların modern donanımlı 6 savaş gemisi var suriyede, ortada füze yoksa 18 km den uçak düşürücek uçaksavar varmı dünyada? askeri uzmanlara göre barut ateşlemeli mermilerin 4000mt den sonra uçak düşürücek enerjisi kalmıyormuş.

ortada büyük oyun dönüyor işte plan tıkır tıkır işliyo, büyük israil projesi, pardon büyük ortadoğu projesi demek istedim...

benim kafamı kurcalıyan soru su basıncı ne kadar bir etki yapabilir insan üzerinde? ki botlar ve kask takılı olduğu yerden ayrılsın su yüzeyine çıksın sualtındaki basınçla vucüt ne kadar küçülebilirki yumuşak dokular basınçla hacmi küçülse bile kemikler var ? bence bi terslik var pilotların kullandığı malzemelerin su yüzeyinde bulunması ?
Sosyal ağlarda paylaş

rus gemisinden füze veya uçaksavar ateşi açılmış olması teorisi gayet güçlü aslında, tamam füze ile vurulduğuna dair bir belirti yok diyorlar halen ama, şimdi de man operated missile gibi bişeler gevelemeye başladılar haberlerde

orada birçok rus gemisi olduğu hatta üssü olduğunu biliyoruz, işin bu kadar örtbas edilmesinin, Tay-yeap'in ve amerikalı dostlarının "detayları biliyoruz ama söylemeyiz" triplerine girmelerinin sebebi de bu olabilir

karşılıklı görüşmeler ve restleşmeler olmuş olabilir biz o mu bu mu derken...
Sosyal ağlarda paylaş

Banu Avar sayfasında bunu yayınlamış,

Kan Dondurucu Okur Mektubu:

said:
Banu hanim, bu hesap sahte degilse; dusen ucagimiz ve sehitlerimizle ilgili birkac bilgi verecegim. Hatay sahil guvenlikte calisan bir personelim, Kamuoyuyla paylasmaniz dilegiyle. Kasklar ve botlar once bulundu. Fakat resmen inceleme yapilmamasi icin temizlenmis bi sekilde bulundu. Kasklardan birinde yanma izi vardi o da tiner vb bir maddeyle temizlenerek geldi. Ayri bir bacak bulundu ve naaslar gonderilirken bulunan kopuk bacak konmadi. Nautilus'daki lakayt Amerikalilar naaslara kopek muamelesi yaptilar, ceset torbalarina konurken naaslardan birinin boynu kirildi. Sas komandolarimiza aldirmadilar naaslari. ... Simdiye kadar cok kez ceset aldim.1 haftalik cesetler dagilir gider normalde. Naaslar 1200 metrede bozulmadan cikmisti. Birkac darbe disinda. Umarim anlamissinizdir demek istedigimi. Naaslar ucak dustukten hemen sonra bulundugu ve daha sonra denize agirliklarla beraber atildigi bilgisi suriyeli balikcilar tarafindan tarafimiza rapor edilmesine ragmen bununla ilgili bir rapor gondertilmedi. Saygilarimi sunarim.
Sosyal ağlarda paylaş

BlackRose said:

rus gemisinden füze veya uçaksavar ateşi açılmış olması teorisi gayet güçlü aslında, tamam füze ile vurulduğuna dair bir belirti yok diyorlar halen ama, şimdi de man operated missile gibi bişeler gevelemeye başladılar haberlerde

orada birçok rus gemisi olduğu hatta üssü olduğunu biliyoruz, işin bu kadar örtbas edilmesinin, Tay-yeap'in ve amerikalı dostlarının "detayları biliyoruz ama söylemeyiz" triplerine girmelerinin sebebi de bu olabilir

karşılıklı görüşmeler ve restleşmeler olmuş olabilir biz o mu bu mu derken...

omuzdan atılan füzeyle vurulmuşsa ya ısı güdümlü ya lazer güdümlüdür. Isı güdümlü olsa egzos içinde veya hemen dışında patlaması gerekir ve görüntülerde olduğu gibi motor sağlam çıkmaz. Laser güdümlü Suriye'nin elinde varmıdır bilmiyorum. Olduğunu sanmıyorum olsa bile sağlam operatör gerekiyor ileri teknoloji olanlarının devamlı hava aracını işaretlemesi gerekmese bile.
Sosyal ağlarda paylaş

"Uçak uluslararası sularda mı, Suriye karasularında mı vuruldu? Füzeyle mi vuruldu, uçaksavar ateşiyle mi ne fark eder. Sonuçta bizim için müttefiğimizin bir uçağının vurulmuş olması önemli. Türkiye, bu konuda ne kadar çok yüksek sesle konuşursa o kadar inandırıcı olacağını düşündü. Sanırım o yüzden Başbakan’a açıklama yaptırdılar. Bu tıpkı İngilizce bilmeyen birine bağırarak konuşan Amerikalıların durumuna benziyor. Ancak biz, bu tartışılan konularda hiçbir detayı açıklamayacağız..."

Al işte... Amerika ezmiş yine bizi böyle açıklamamı olur ?

http://www.hurriyet.com.tr/​planet/20957617.asp
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...