Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

aptal ve bağnaz insanları ne yapsak lan

Ren

Öne çıkan mesajlar

ShadowFury said:

Ya hep diyorum böyle topluca yaşamak filan overrated. Zerre faydası yok, üstüne bir de birsürü angutla uğraşıyoruz.

Ayıralım ülkeleri herkes rahat etsin. Mesela şehir devletler kurulsun IQ su 110 un 120 nin altında olanlar alınmasın filan. Şeriatçısı, faşisti, moronu da kendi halinde yaşasın işte, doğru düzgün insanlara bulaşmayacakları bir sistem yaratılsın yeter.

amerikadaki eyalet sistemi işte? IQ falan değil ama tabi ama her eyaletin kendine tarz az çok bir yaşam biçimi var, eyalet yasaları da bu açıdan baya farklılık gösterebiliyor.

gerçi bizde eyalet sistemi bile olsa daha muhafazakar eyaletler daha rahat olanlara falan baya laf eder. California gibi bir eyaletin türkiyede olduğunu düşünüyorum da her gün yeni şafak haberini yapar o eyaletin utanmaz reziller diye sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Eyalet hem gözüme biraz fazla büyük gözüktü(gerçi büyük olması uygulanabilirlik açısından sorun değil ama işte troll potansiyeli artabilir diye düşündüm) hem de benim istediğim kadar kesin sınırlar yok, sadece yasaları filan farklı.
Benim kastettiğim böyle yaşam tarzı/sosyal statüsü birbirine yakın insanlardan oluşan topluluklar.

Gerçi evet benim düşüncem de fazla abartılı, ona kıyasla eyalet sistemi daha iyi işleyebilir(daha iyi denmese bile daha sorunsuz en azından). Yani faşist/şeriatçı/angut vs... birisinin California gibi bir eyalette yaşamaması için bir sebep yok aslında, başkalarına baskı uygulamaması yeterli. O da gayet eyalet yasalarıyla sağlanabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

Eyalet hem gözüme biraz fazla büyük gözüktü(gerçi büyük olması uygulanabilirlik açısından sorun değil ama işte troll potansiyeli artabilir diye düşündüm) hem de benim istediğim kadar kesin sınırlar yok, sadece yasaları filan farklı.
Benim kastettiğim böyle yaşam tarzı/sosyal statüsü birbirine yakın insanlardan oluşan topluluklar.

Gerçi evet benim düşüncem de fazla abartılı, ona kıyasla eyalet sistemi daha iyi işleyebilir(daha iyi denmese bile daha sorunsuz en azından). Yani faşist/şeriatçı/angut vs... birisinin California gibi bir eyalette yaşamaması için bir sebep yok aslında, başkalarına baskı uygulamaması yeterli. O da gayet eyalet yasalarıyla sağlanabilir.

yani işte şeriatçı adam californiaya gitmez, gitse zaten orda sahilde herkes cıbıl hangi birine kızacak? bütün bu genelde ideolojisini zorla yaymak isteyen insanların diğer insanlarla %50 %50 veya daha fazla karışmasından meydana geliyor. Californianın %5i muhafazakar olsa bile bişey yapmaya cesaret edemezler yani.
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

Ya hep diyorum böyle topluca yaşamak filan overrated. Zerre faydası yok, üstüne bir de birsürü angutla uğraşıyoruz.

Ayıralım ülkeleri herkes rahat etsin. Mesela şehir devletler kurulsun IQ su 110 un 120 nin altında olanlar alınmasın filan. Şeriatçısı, faşisti, moronu da kendi halinde yaşasın işte, doğru düzgün insanlara bulaşmayacakları bir sistem yaratılsın yeter.

abi çok güzel bir ütopya da düşünsene gerçek olduğunu. belli bir süre sonra milliyetciler gaza gelip diğer eyalete dalıyor falan ahahah ırkcılar kan testi yapıp tutmayanların kurşuna dizmesi asdgas
Sosyal ağlarda paylaş

Kan veya DNA testi yaparak ırkçılık kasıcak olanları çok güzel sürprizler bekliyo eheh. Özellikle Anadolu, Amerika ve Avrupada böyle bir işe kalkışılsa ırkçılık 1-2 haftada biter zaten ^^
(Avrupadan o kadar emin değilim de diğer ikisinin bayağı komik olacağı kesin)

Eyaletlerin birbirine dalmasını engellemek için UN/NATO tarzında uluslararası örgütler kurulması filan gerekecektir zaten
(Şimdiki düzende bile ipini koparanın komşuya binmemesi için bu organizasyonlar kilit nokta, ülkeleri daha bi böldüğümüzde askeri güçlerini de böleceğimiz için karışıklığa daha yatkın olma ihtimali doğal bir sonuç. Tabii askeri güçler de homojen bir şekilde bölünürse şimdikinden çok daha stabil olması da mümkün ancak ona pek ihtimal veremiyorum)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...