Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nintendo 3DS?

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

gerge yazmıs zaten en iyileri

3ds yeni toparlamaya başladı bide, şu son 6 ay içinde hızlanmaya başladı ki ben bile almak istemiyordum bi donem

şu an çok iyi gidiyor ki 3ds abisi olan wiiu yu baya baya ezdi geçti

sam sen nmisal psp yi çok geç aldın, oynadığın oyunlarında ezici çoğunluğu portlar ve remakeler, psp almasan ble bi şekil oynayabilirdin çoğunu

nintendo oyunları oyle değil ama, DS emulatoru var tamamda touchscreen olmadan anlamı yok ki 3d eklediler şimdide. Online ozelliklerini saymıyorum bile

http://www.youtube.com/watch?v=xMnwB6neGlY

şu direk kult olucak misal, hem okuz gibi innovate etmişler hemde 3ds in butun ozellıklerini kullanıcak gene (ki pokemon oyunları çıktığı konsolun en ufak ozellıgıne kadar somurmesi ile meşhurdur zaten)
Sosyal ağlarda paylaş

2008 sonunda almıştım psp'yi, 2009-2011 gibi çıktı en iyi oyunlar aslında. remake'ler genelde art vs yenilenmiş, ilave içerik konmuş olduğu için eski hallerinden daha iyiydi.

burada da ona güveniyorum, olmazsa büyük infilak sözkonusu mevcut içerikle çünkü. fire emblem'i oynayınca 3ds'te "aha şunu oynasam" diyeceğim birşey kalmayacak gibi. remake olayı zaten hem psp hem ds'in düzgün srpg'lerinin %75'i filan zaten, tür yok gibi birşey modern platformlarda. "fire emblem gibi yeni oyun önerin" diyor adam gugıl'da, herkes fix valkyria chronicles öneriyor. o denli kıtlık var. 3ds için de geçerli durum, arıyorum bakıyorum hep gba hep nes oyunları böyle fire emblem gibi.

evet touchscreen emülatör olayı dediğin gibi, neyse bakalım artık. abd fiyatına alabilseydim makineyi bu kadar kıllanmazdım herhalde ama alet de pahalı, oyunları da pahalı. bir de üstüne anlaşmazlık yüzünden daha da pahalıya geldi. shopto'da filan da daha eski oyunlar yok zaten. ebay'de filan paketli bakacağım artık herhalde.

bir de genel olarak platformun "çocuk oyunu" medyası olarak hedeflenme sıkıntısı var, demin mesela ffta2'ye bakıyordum. fft torment'se bu susam sokağı kalmış. bir tactics ogre gibi yugoslav iç savaşı esintili setting bulmak zor olacak herhalde.

neyse bakalım artık, iade şansım yok ama şu anki aklım olsa iade edip 2 yıl daha beklerdim sonraki revizyonu en azından.
Sosyal ağlarda paylaş

yaaa işte bu forum birbirimize destek için var, gamerın halinden gamer anlıyor çunki ehuehu. ole kendi başına acele iş yaparsan kazığı yersin bole :p

cidden isteyene yollıcam burdan dedim ve sozumun arkasındada duruyorum yani, oyun filan isteyen olursa onuda getiririm ki ikinci el vs guzel çeşit var burda

new vegas collectors aldım geçen gun jelatinide, baltazara inat bi ara resmini çekip koyucam. Pazartesi gittiğimde teneke kutuda half life 2 collector vardı, hala civ5 collector var açılmamış vs vs

skyrim collector istiyorum asılda ama mumkun değil onu taşımam
Sosyal ağlarda paylaş

450 lira burda 3ds xl, cidden ole aman aman bi para diil tr fiyatları ile kıyaslanınca

smt ne zaman çıkıcak? temmuz ortası donmeyi dusunuyorum ben o zaman mecburen shoptodan alıcam heuehu, allahsız shopto kendime aldığım iki oyunu combine etmiyor, dragons dogma yanında indirimden bişiler alıyım dedim çaktı hemen 7 pound shippingi (burda tracksiz alamıyorum, çalıyorlar direk)
Sosyal ağlarda paylaş

disgaea'yı anlatayım, forumda en çok oynayan insanım sanırım seriyi ehu

konu ve setting tek kelimeyle özetlemek gerekirse "wacky". ağırlıkla geyik, ciddi bir konu bile olsa alıp geyik şekilde işliyorlar. karakterlere alışınca o geyik eğlendirmeye başlıyor, biraz gintama gibi o bakımdan. ama konu beklentisiyle girme, gameplay önplandadır.

gameplay ise tam anlamıyla sınırsız. istediğin kadar new cycle oynayabildiğin gibi bütün eşyaların ve karakterlerin kendi random-generated dungeonlarında sıkılıp bayana kadar oynayabiliyorsun. benim disgaea2'de en son 200-250 saatteydi savegame.

oynanış olarak da fire emblem'e videolardan gördüğüm kadarıyla fundamental olarak benziyor. karakterleri izometrik olarak yukardan görüp, seçip, hareket ettirip aksiyonlarını seçiyorsun.

etrian odyssey ise videolardan gördüğüm kadarıyla bu ikisinden ayrı, devil survivor'lar ve shin megami tensei'ler gibi. daha eski köken olarak wizardry'e, might&magic'e benziyor anladığım. parti var ama first-person görüyorsun düşmanları, partini göremiyorsun. gene menülerden aksiyon seçiyorsun ama savaş meydanı ve üzerinde hareket etmek yok gördüğüm. videolarına bak biraz çünkü farklı bayağı oynanış şekli. ben partimi görüp hareketlerini seyredemeyince hoşuma gitmiyor mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bu arada Sam DS'nin cok az bilinen gemlerinden biri:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/c3/Izuna_cover_art.jpg

Benden baska oynamis birini tanimadim daha. Oynadin mi Viktor?

Roguelike ile normal RPG karisimi, hos ama cok.

Cult following filan denir oyun icin.
Sosyal ağlarda paylaş

ah sam ah sana ogrettik DS oyunlarının nasıl oynandığını :3

izunayı oynadımda çok sarmamıştı, malum nedenlerden DS de 50-60 oyun filan var begenipte daha oynayamadığım, yanımda dolaştırıyorum hala

meanwhile

order of ecclesia yı ucuncuye bitirdim

http://fc09.deviantart.net/fs70/f/2011/082/7/2/shanoa_vector_by_anubis55-d3cbqpm.png

laurelin den sonra en cok kullandığım nickin shanoa olması tesaduf diil :p
Sosyal ağlarda paylaş

nintendo turkiyenin canı cehenneme dostum!

cidden eskiden dikkat ediyordumda turkiye nintendo battıktan sonraki tutumları ve butun turk oyuncuları yuz ustu bırakmaları bardagı tasıran son damla oldu

gameboy advance mikro yu releaseden 8 sene sonra hala 400tl ye satmaya çalışıyorlardı ki oyun fiyatlarına girmiyorum bile, avaturku batıran zengin çocucugu gamer kişi sagolsun nintendoyuda batırdı burda, mal satmaya kasıcagına oyun basınıyla kavga etti "wii ye hanna montanah oyunu cıkarıyoruz niye reviewı yok bakıyım?" diye. sonra gidip kendi dergisini çıkarmaya kastı, butun basını karşısına aldı, urun filan yollamadı vs vs

inşallah yeni projesi EA turkiye studyosu filan olur ehueheu
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Uzulerek korsan kullandigimi soylemeliyim ama ben. Fiziksel kartus olmadan oynanmiyor bu oyunlar ki cogu zaman bulamiyorum fiziksel olarak asiri paralar vermeden. Almaya calisiyorum alabildigim kadar ama olmuyor. Ama 3DS'den sonra gelecekle tam digital dagitima gecerler belki. Iki seneye hakim cikarsam ama iyi para yatiririm, atayacaklari kucuk yerlerde neye para gidecekki zaten?
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Uzulerek korsan kullandigimi soylemeliyim ama ben. Fiziksel kartus olmadan oynanmiyor bu oyunlar ki cogu zaman bulamiyorum fiziksel olarak asiri paralar vermeden. Almaya calisiyorum alabildigim kadar ama olmuyor. Ama 3DS'den sonra gelecekle tam digital dagitima gecerler belki. Iki seneye hakim cikarsam ama iyi para yatiririm, atayacaklari kucuk yerlerde neye para gidecekki zaten?

sırasıyla lustral, prozac, seroquel ve zanax
Sosyal ağlarda paylaş

ya psn de kötü ama orada region olayı yok, $ veriyoruz € yerine. adam 40$'lık oyunu 45€'dan koymuş. ben fiyatların öyle olduğunu farketsem abd'den aldırmayı denerdim çünkü burada o kadar ucuzlayınca oyun zaten stokta kalmamış, bitmiş oluyor. ama bir yandan da bakıyorum, eshop'ta o oyun yok, bu oyun yok. gugıl'da araştırdıkça eskisinden daha çok tiksindim, oyunlar ÇOK tatmin etmezse ağır bombalayacağım burada.
http://hejibits.com/comics/2011-03-28-the-waiting-game.png
şunu geçen gün görmeliydim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...