Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hakimlik sınavında kopya

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

"Teğmen Aşikar" said:

Troll değil sosyal deney adamı. Sizi kobay olarak görüyor, aşırı uç düşünceleri desteklemese de bu yönde argümanları savunup asıl fikri olan liberal düşüncenin haklılığını ve sizin nefret söyleminizin haksızlığını ön plana çıkarmaya çalışıyor.

Throine işin gücün yok mu hacı?
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

"Teğmen Aşikar" said:

Troll değil sosyal deney adamı. Sizi kobay olarak görüyor, aşırı uç düşünceleri desteklemese de bu yönde argümanları savunup asıl fikri olan liberal düşüncenin haklılığını ve sizin nefret söyleminizin haksızlığını ön plana çıkarmaya çalışıyor.

Throine işin gücün yok mu hacı?

ahah abi söylemeden geçemem;
şu postla cidden diğerlerine kıyasla sen bu forum için baya zamanının ötesinde kalıyorsun. darısı diğerlerinin başına. :)

troll konusuna gelirsek. forumda şu kelimenin anlamını bilen ve yerinde kullanabilen kişi sayısı cidden az. biri bir şeye troll diyor diğerleri de peşine takılıyor genelde.

Buradaki yaygın zihniyetin aksine benim savunduğum şeyler Edirne'nin de ötesinde itibar gören evrensel değerler.

Mesela damarlarında dolaşan asil kanda bir kudretin olduğunu iddia edip kendini üstün görmek Edirne'den öte itibar görmeyen bir düşünce. Bunun gibi Türkiye'de yüceltilen ama dünyada itibar görmeyen çok şey var.

Böyle bir düşünce (artık nasıl bir hayal gücüyse) bu ülkede "aşırı uç" olarak nitelendirilmezken, tam tersi yani "damarlarımdaki kanın asil olmayıp içinde bana özel hiç bir kudret olmadığını sadece yaşamsal önemi olan bir sıvı olduğu" gibi evrensel geçerliliği olan ve Edirne'nin de ötesinde kabul edilen bir şeyi dile getirince nedense bu düşünce bu forumda "aşırı uç" olarak nitelendiriliyor.

Yani bu ve bunun gibi resmi ideolojiye ve forumdaki yaygın görüşün dışında bir şey söylediğinizde troll oluyorsunuz. Tam olarak olan bu.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Mesela damarlarında dolaşan asil kanda bir kudretin olduğunu iddia edip kendini üstün görmek Edirne'den öte itibar görmeyen bir düşünce. Bunun gibi Türkiye'de yüceltilen ama dünyada itibar görmeyen çok şey var.

Böyle bir düşünce (artık nasıl bir hayal gücüyse) bu ülkede "aşırı uç" olarak nitelendirilmezken, tam tersi yani "damarlarımdaki kanın asil olmayıp içinde bana özel hiç bir kudret olmadığını sadece yaşamsal önemi olan bir sıvı olduğu" gibi evrensel geçerliliği olan ve Edirne'nin de ötesinde kabul edilen bir şeyi dile getirince nedense bu düşünce bu forumda "aşırı uç" olarak nitelendiriliyor.

Edirne'nin ötesinde senin Allahın da itibar görmüyor, buna ne diyosun?
Sosyal ağlarda paylaş

yahu Deniz Feneri davası savcıları görevden alındı, deliller karartıldı, AKP'nin canını sıkan savcılar görevden alındı, sürgün edildi. Muhalefet şerhi koyan hakimler emekliliklerini istemek zorunda kaldılar, zorlandılar. İşte kapı işte sapı dendi. Bu sınav öncesi kimin kazanacağı biliniyordu zaten. Artık gizleme, saklama gereği bile duymuyorlar. Kimi kime şikayet edecen.
Sosyal ağlarda paylaş

yok merak etme sen trollün falan ne olduğunu gayet iyi biliyoruz. anlamlar uydurup lafı çevirmeyelim. adebayor gs'de diyip wiki linki veren tip gibisin heheh

gerçi ahmet altan yazıları verip adam döktürmüş diyen birini ciddiye alıyorum. 10 senedir söylediklerimizi onlar yazınca değere biniyor heralde. neyse gün gelecek herşey için çok geç olacak. o gün de wot döşersin umarım
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

chp'ye kemalistlere, ulusalcılara falan karşı olmanı anlayabiliyorum da,

1)sınav 1.'si ve 2.'ncisi; a.k. 93.5 ? a.n.k 93.2 puan alıyorlar. evli oldukları anlaşılıyor, akp merzifon belediye meclisi üyesi?

2) sınav 16 ve 17'ncisi; m.k 89.9 ? m. k 89.6 puan alıyorlar. evli oldukları anlaşılıyor, erzurum'daaynı adreste avukatlık yapıyorlar?

3) sınav 50'ncisi; b.m.s 85.6 puan alıyor. yukarıda 2. sırada sözü edilen erzurum adresiyle aynı adreste oldukları görülüyor? asıl işisarraflık ? avukatlık ile ilgisi yok? tanıyanlar memurlar net de "uyap'ta adına dava kaydı dahi yok" şeklinde not düşmüşler. aynı bürodan 3 kişi sınavı kazanıyor.

4)a.k ve n.k'nın konumu; a.k 86,8 - n.k ise 81.7 puan almışlar. kahramanmaraş'ta aynı adreste görünen bu kişilerin muhtemelen kardeş oldukları anlaşılmaktadır.

5) h.b ve o.b'nin konumu; h.b 83.4 - o.b ise 82.1 puan almış görünüyor. adres istanbul, büro adresleri aynı muhtemelen evli oldukları anlaşılıyor.

6) f.ç ve a.ç'nin konumu; f.ç 81.6 ? a.ç ise 82.9 puan almışlar. evli oldukları biliniyor, adres erzurum olarak görünüyor.

7) t.a ve s.k'nın konumu; t.a 82.5 ? s.k 87.2 puan alıyorlar. konya'da aynı büroda çalışıyorlar.

8) s.a 'nın konumu ; 93 puan almış görünüyor, kahramanmaraş akp merkez ilçe yönetim kurulu üyesi?.

9) h.k'nun konumu; 92.8 puan almış görünüyor. kahramanmaraş ? twitter hesabının cemaat bağlantılarıyla dolu olduğu tespiti var.

10) m.s.ö ile ö.m.e'nin konumu; m.s.ö 92.5 puan alıyor. ö.m.e 92.2 puan alıyor.
her ikisi de samsun güven tahkim ve hukuk derneği üyesi.

11)e.g'nin konumu; e.g 91.7 puan almış görünüyor. akp amasya ? suluova belediye başkan adayı?

12) s.k ile t.k'nın konumu; s.k 88.6 puan, t.k ise 80.9 puan alıyor. konya denge hukukçular derneğinde birisi genel sekreter, diğeri ise sayman?"

şunu okuyup, böyle bir devirde, daha önce bu kadar örneği varken,

tesadüftür ya, ehe diyecek kadar gerizekalı ya da yavşak olmanı anlamıyorum.

anlamadığım için soruyorum hangisisin :SSSS
Sosyal ağlarda paylaş

Benim için kanıt önemli. doğru düzgün ispatlasın tamamdır kopya çekmişler deriz.

Ama burada yapılan resmen siyasi linç. Bir insanın hangi partiye, derneğe üye olup nerede çalıştıklarına bakılarak sınavda kopya çekip çekmediğine bakılıyor. Aralarında korelasyon varmış gibi.

Ben de bunun objektifliğini sorgularım.
Sosyal ağlarda paylaş

'benim icin ispat onemli' diyen insan, daha hicbirsey kesinlesmeden, hatta delillerin bir cogunun yalan oldugu kesinlesmisken iceridekileri 'darbeci' diye yaftalamakta beis gormuyor.

hayir sonra liberaller sozunun eridir diyenler oluyor, gecen bunu dedim de benim kopek boyle guldu bak:

http://sfsblog.co.uk/wp-content/uploads/2012/04/laughing_dog.jpeg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...