Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tacizciyi döverek öldürdü.

Bella

Öne çıkan mesajlar

Bella said:

adamı öldürecek kadar cinnet geçirdiyse kesin kötü birşey görmüştür.

normal düşünen adama öldüresiye dövmez, cinnet hali o.

ya baba manyaksa? oğlu uyuyduğu için telefonu açmadı diye işten çıkıp evine gelip bambam kapıya vuran babalar gördüm ben hayatımda (oğluma bişey oldu sanıp panik olmuş)
Sosyal ağlarda paylaş

o da olabilir tabi,

o süpermarkette rafa kaldırması mantıklı bir örnek değil ama,

ne tatlıymış diyip yanağını sıktı diye delirip sapık muhabbeti yapıyosa yazık olmuş tabi adama.

ama çok fazla pedo var amerikada, gerçekten sapık olma ihtimali de yüksek yani.
Sosyal ağlarda paylaş

ne saçma adalet anlayışınız var ya sonra başka konulara gidip de kuzey avrupadaki ülkeler şöyle medeni, kuzey avrupadaki ülkeler şöyle gelişmiş, insanlar çok kültürlü, Türkiye türk halkı yüzünden onlar gibi olamadı falan diyorsunuz. o halkın baya baya içindesiniz.

Bi yanda Norveç dünyaya adalet ve medeniyet dersi veriyor diğer yanda siz korku ve baskı devletini savunuyorsunuz, herhangi bir vatandaşın başkasını öldürmesini destekliyorsunuz falan.

başka bi konuda "avrupa şöyle medeni canım tabi, bizim halkımız hayatta öyle olamaz" dediğinizi görürsem ensenize tokadı basarım.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu arkadaşım ben adamın tutuklanmasını savunmuyorum da yaptığı hareket saçma olmuş, neye yetişmeye çalışıyosa onu verseymiş daha mantıklıymış. çeşit çeşit insan var yani hoşlanmayabilir herkes bu davranıştan, sana ne var ki bunda diye gelebilir başkası rahatsız olur.

4 yaşındaki çocuğu gerçekten taciz etmiş ise, babası da bu durumu görmüşse ben olsam ben de cinnet geçiririm. yani değerlendirme kriterin ilginçmiş, ihtimallere girersek o adam çok kötü birşey görmüş olabilirden kıldan tüyden nem kapara kadar aralığı var bunun. bunun senin yazdıklarınla ne alakası var şimdi?
Sosyal ağlarda paylaş

işte ihtimallerden hangisini seçeceğine karar veren mekanizma o yüzden var. o mekanizmaya güvenmiyorsan o mekanizmanın durumunu eleştir, iyileştirilmesi için elinden geleni yap. ama halk kendi adaletini dağıtmaya başlarsa sıçtığımızın resmidir. özellikle türkiye gibi bir ülkede. teksasın da çok farklı olduğunu sanmıyorum bu açıdan tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

korku ve baskı devletini savunuyorsunuz dediğim çocuğu rafa kaldıranın hapse atılması başkasının çocuğa taciz etmesinden iyidir bu işte. adalet sadece sadece suçluluları değil, suçsuzları da suç unsuru içermeyen davranışlarından ötürü korkutmaya başlarsa bu korku devletidir.
Sosyal ağlarda paylaş

üstelik bir de ölmüş bir adam söz konusu, adamın kendini savunma hakkı elinden alınmış bulunuyor yani. medeniyetin bittiği nokta bu zaten. norveçin de sizden ve türkiyeden farkı bu, Andersın savunması ne kadar saçma ve sinirlendirici olursa olsun adamlar oturup dinliyor önce.

tacizci ve tecavüzcü gördüğümde ben de sinirlenirim benim başıma gelse muhtemelen ben de adama dalarım (devamında ne olur bilemiyorum tabi). ortada gerçek bir taciz varsa babayı suçlamak mümkün değil bence de. Ama olaya dışardan bakan aklı selim insanlar olarak bunu desteklemek doğru değil.
Sosyal ağlarda paylaş

ya öldürmek ancak "ya sen ya o" gibi durumlarda savunulabilir, gece evine girip bıçak çeker, o zaman öldürürsün yapacak birşey yok. sadece taciz için (hayır küçümsemiyorum ama cinayet yanında hiçbir şey sayılır, tecavüz bile değil) adam öldürmek evet cezalandırılması gereken bir durum. hafifletilebilir ceza ama ardeth'in dediği gibi ölen adamın kendini savunma şansı bile kalmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

üstelik bir de ölmüş bir adam söz konusu, adamın kendini savunma hakkı elinden alınmış bulunuyor yani. medeniyetin bittiği nokta bu zaten. norveçin de sizden ve türkiyeden farkı bu, Andersın savunması ne kadar saçma ve sinirlendirici olursa olsun adamlar oturup dinliyor önce.

tacizci ve tecavüzcü gördüğümde ben de sinirlenirim benim başıma gelse muhtemelen ben de adama dalarım (devamında ne olur bilemiyorum tabi). ortada gerçek bir taciz varsa babayı suçlamak mümkün değil bence de. Ama olaya dışardan bakan aklı selim insanlar olarak bunu desteklemek doğru değil.

ortada bir savunma yok, adam vururken birşeyler dediyse haberde yok bilemeyiz, adamın manyak olma ihtimali kadar ortada gerçek bir taciz olma ihtimali de var. ve o ihtimalde, insanın kendini tutması çok zor, onu da geçtim 4 yaşında bir çocuğa taciz edilmesi kabul edilebilir birşey değil. bunun medeniyetle alakası yok, insan kendi çocuğunu o halde görse kim tutabilir bilemiyorum, herkes öldürür demiyorum fakat cinnet geçirebilir insanlar, doğal. içgüdü. Norveç olayı farklı, o adam manyak. ayrıca tutuklanmış birisi, dinlemeyip napıaklar? o da çok zor bir durum o kadar çocuğunu kaybetmiş aile için.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

olabilir burda mesele zaten dalıp dalmaması değil.

suçlu olduğu iddia edilen birinin kendini savunma hakkının olmaması doğru karşılanıyorsa padişahlık sistemine de geri dönebiliriz çok farklı değil. bella geçsin başa iyi olmuş iyi olmamış diye karar versin.

ya ne kadar tek taraflı bakıyorsun sen.
belki de savunulamayacak bir durumda gördü nerden bilebilirsin? hepimiz ihtimaller kapsamında konuşuyoruz.
babanın kötü bir durumla karşı karşıya kalıp cinnet geçirme ihtimali hiç de azımsanıcak bir oran değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

ortada bir savunma yok,

Sorun bu zaten, suçlu olduğu iddia edilen bir insanın kendini savunma hakkı yok mu? Var.

Bella said:
adamın manyak olma ihtimali kadar ortada gerçek bir taciz olma ihtimali de var.

Var olmasına var da bunun hangisinin doğru olduğuna sen mi karar vereceksin ya da ben mi?

said:
insanın kendini tutması çok zor, onu da geçtim 4 yaşında bir çocuğa taciz edilmesi kabul edilebilir birşey değil. bunun medeniyetle alakası yok, insan kendi çocuğunu o halde görse kim tutabilir bilemiyorum, herkes öldürür demiyorum fakat cinnet geçirebilir insanlar, doğal. içgüdü.

Cinnet geçirebilir doğal bunda bir gariplik yok, garip olan adamın kendini savunmadan ölmüş olmasını desteklemek.

said:

Norveç olayı farklı, o adam manyak. ayrıca tutuklanmış birisi, dinlemeyip napıaklar? o da çok zor bir durum o kadar çocuğunu kaybetmiş aile için.

Senin anlayış çerçevende bu adamı dinlemeden hapiste falan öldürmeleri gerekirdi ki adamın bu olayı yaptığı kesin kendi de itiraf etmiş, savunması da zaten önceden biliniyordu, adam yaptığı şeylerle gurur duyuyor. Buna rağmen adamlar dinliyorlar herifi heh. Yani açıkçası bir tecavüzcü/tacizci dayak yediğinde benim de içimin yağları erir erimez değil ama burda olan olay desteklenecek bir şey değil. Hele teksasın olaya tepkisi "tutuklamayız adamı herhalde" daha da korkunç. Bir insanın kendini savunma hakkının elinden alınması en hafif tabirle rezalet.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...