Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ücretsiz Bedelli Askerlik Geliyor !!!

Editor

Öne çıkan mesajlar

Mortis said:

ben şimdi seneye mezun oluorum 27 yaşında olacam , 1 sene de tecilim olacak masterdan 28 yaşında oldum tecilim bitti, ben OKİCAM diip 1 sene daha uzatabilio muyum yani bu mu?

Bitirdigin diplomanin bir ustune baslarsan uzuyor ama Master bittikten sonra ben bi uni daha okucam dersen sen gel boyle bir genc diyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bedelsiz bedelli askerlik mi olur lan , askerliğin zorunluluk olmasını kaldırıyorum diyin bari.

Ayrıca sistem baştan hatalı ztn , 11.990 TL kazanan para vermicek , 12.010 TL kazanan mal gibi para mı vericek ?

CHP'nin yaptığı sistem de bu akdar olur zaten.

Bence yaş sınırı olmadan sabit bir fiyatla bedelli gelsin işte , bir süre cahil kısım tepki gösterir sonra unutulur birşey olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

Ben 20 temmuz 1984 doğumluyum abi , nezaman beni zorla askere alırlar?

Doktora yapmıyorsan , 29 yaşında olması lazım. 2012 de alırlar heralde tahminen .

Ben şunu merak ediyorum , bir bilen beri gelip cevaplasın.

Cuma günü şubeye gittim , durum raporu almak için , baya bir bedelli için başvuruda bulunan vardı.

Başvuran adamlarda pek öyle master yapmış , doktora yapmış adamlar gibi durmuyorlardı açıkçası .

Bu adamlar nasıl kaçtı ulan yıllarca okumadan ?
Sosyal ağlarda paylaş

kithnos_1 said:

Bedelsiz bedelli askerlik mi olur lan , askerliğin zorunluluk olmasını kaldırıyorum diyin bari.

Ayrıca sistem baştan hatalı ztn , 11.990 TL kazanan para vermicek , 12.010 TL kazanan mal gibi para mı vericek ?

Bence yaş sınırı olmadan sabit bir fiyatla bedelli gelsin işte , bir süre cahil kısım tepki gösterir sonra unutulur birşey olmaz.

e aralığı nasıl belirtecekler ki abi..
lol

o kadar saçma bi laf ki şu dediğin.
Sosyal ağlarda paylaş

kithnos_1 said:

ahaha çok komik abi. 330 değilde 329 puan alırsan istediğin bölüme giremeyebilirsin, 119 değil 120 yaparsan hız sınırından ceza yiyebilirsin, 28 değil 29 yaşındaysan zorla askere alınırsın, 18 lik lolitayla yiyişip sevişebilirsin, ama bir ay/ 1 gün eksik olursa ne olacağını sende biliyorsun.

hayatın her alanında bu böyle..
Sosyal ağlarda paylaş

kithnos_1 said:

E abi hiç mi devlete işin düşmüyor , yerini yurdunu kaydını bulmuyorlar ?

Veya bir trafik çevirmesine , GBT kontrolüne falan gelmiyorlar mı?

gbt de cıkmıo sanırım. Bisürü büyükçe devre kayybı arkadasım vardı ıcerde,uzun dönem yani bunlar. "bize gelmedi ondan yapmadık" diyolardı.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

kithnos_1 said:

e aralığı nasıl belirtecekler ki abi..
lol

o kadar saçma bi laf ki şu dediğin.

Neresi saçma ? Aralık belirlensin gibi birşey mi dedim ben ?
Anlıyamadın heralde , aynı şeyi diyoruz , aralık belirlenmesi saçma olduğu için , chp nin önerisi saçma dedim işte. % li bir sistemle gelseler bi derece daha iyi olurdu (yıllık gelirinin 50% sini verin bedel olarak gibi ) , ama o da yalan olur , kimin ne kazandığı belli değil memlekette.

Sabit bir fiyatla bütün yaşlara uygulansın dedim o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

kithnos_1 said:

ahaha çok komik abi. 330 değilde 329 puan alırsan istediğin bölüme giremeyebilirsin, 119 değil 120 yaparsan hız sınırından ceza yiyebilirsin, 28 değil 29 yaşındaysan zorla askere alınırsın, 18 lik lolitayla yiyişip sevişebilirsin, ama bir ay/ 1 gün eksik olursa ne olacağını sende biliyorsun.

hayatın her alanında bu böyle..

Ne alakası var , hayatın bazı alanlarında öyle diye , burda da mı saçma bir sistem kursunlar ?

Ya tamamen zorunluluğu kaldırıcaksın ya da dediğim gibi sabit fiyat , yaştan bağımsız yapıcaksın.

Ya da en son uygulanan gibi işte , şu yaş üstü , şu kadar TL , bu bile birşeydir.

Ama maddi durumu iyi olmayanlar kızmasın , onların yanındaymışız gibi gösterelim çabası yüzünden , bedelsiz bedelli getirmeye çalışmak en saçması bence
Sosyal ağlarda paylaş

% bilmem kaç ile olmaz o iş.

yap 20-30k bedeli neyse verilsin, askere gitsin o para da. en azından bi boka yarasın işte.

yaş veya eğitim durumu olayı da şart zaten. askere gidip gitmemesi önemsiz olanları almamış olacaksın.

eğitimli adamdan daha farklı yerlerde yararlandın, parasını da aldın. oldu bitti.

win win
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...