Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Sezaryene Karşıyım" - RTE

Fistan

Öne çıkan mesajlar

erucalavera said:

TBMM sağlık komisyonu başkanı Cevdet Erdöl demiş ki;
''Uludere benzetmesini garipseyenler oldu. Uludere de terörist sanılarak öldürüldüler. Kürtajda tamamen masum bir canlıyı öldürüyosunuz bu Uludere den daha beterdir''

oha lan.

sınırdan kaçak geçmesinler o zaman abi, bana mı sordular geçerken. o sınır süs olsun diye koyulmadı oraya!

spermden bahsediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Burada iki sorun var;

Ya destek veren insanlar sevişmenin sadece üremek için olduğunu zannediyor, yada kürtajın bir doğum kontrol yöntemi olduğunu. Tabi ikisi de yanlış.

Kürtaj son çaredir arkadaşlar. Kişi tecavüze uğramış olabilir, doğum kontrol yöntemleri işe yaramamış olabilir yada meryem ana olabilir bunu bilemeyiz. Bunun içinde yasal olarak 2 aylık bir süre var. Teknik olarak insan ilk ay anlayamaz hamile olduğunu muhtemelen. Kürtaj için de 1 ay süresi kalıyor ki gayet makul.

Yeni sistem de ne olacak deniyor, ya toptan yasaklanacak, yada bu süre 1 aya indirilecek. E arkadaş kişi hamile kaldığını öğrenemeden kürtaj hakkı elinden alınıyor. Yani yasaklanmasıyla aynı olaya denk.

Sonuçta ne olacak, bu iş yasal yollarla değil merdiven altı yerlerde sağlıksız koşullarda yapılacak. Ölenler ölecek, tabi bunları biz bilmeyeceğiz. Sonuçta doğurmak istemeyen insana zorla doğurtturmaya çalışmak bu yapılan.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

kadının en doğal hakkı kürtaj olmak mı?

tecavüze uğruyan kadının kürtaj olması tamamen ayrı mesele de,
bi de bu işi "moda ya bu" diyip yaptıran kişilerle "nasılsa para kazanıyoruz" diyip umursamayan doktorlar bulunuyor.

kürtajla sezaryeni karıştırıyor olmayasın? hehe moda diye kürtaj ilk defa senden duyuyorum, sezaryen de modadan ziyade tatlı canlılıktan
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

Yeni sistem de ne olacak deniyor, ya toptan yasaklanacak, yada bu süre 1 aya indirilecek. E arkadaş kişi hamile kaldığını öğrenemeden kürtaj hakkı elinden alınıyor. Yani yasaklanmasıyla aynı olaya denk.

AKP kafası bu direk 1 ay'a indirip e ama yasaklamadık ki, bu durumda 2 aylık çocuğun yaşam hakkı da var, isteyenin kürtaj olma hakkı da, deyip işin içinden haklı çıkarlar yine. "filtre bir seçim hakkıdır" deyip herkese manuel olarak filtre koymak gibi yani heheh. çok iyi çarpıtıyor adamlar bu özgürlük, hak ve demokrasi kavramlarını.

kürtaj hakkında dediklerin ise tamamen doğru heh. doğum kontrol gibi kürtaj yapanlar vardır yok değil ama çoğu insan için kürtaj da yeterince istenmedik ve korkutucu bir olay. kürtajı yasaklayacağına, doğum kontrol yöntemlerini daha yaygınlaştır. ama tabi adamlar evlilik dışı ilişki istemediği için, evlenildiği zaman da çocuk yapılmasını istediği için bunları empoze etmenin bir yolu olarak görüyor kürtajı kaldırmayı. sonra da millet destekliyor saf saf
Sosyal ağlarda paylaş

Sezeryan olayı saçma sapan yorum bile yapmaya gerek yok zaten. Ancak kürtaj olayı çocuk oluşumundan sonra olduğu için teknik olarak bir insanı öldürmüş oluyorsun bu konu çok tartışmaya açık. Her şeyi geçtim kişilerin dikkat etmesi lazım madem bu tarz bir olay yaşamak istemiyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

e zaten kazara vs oluyor. Bide üzerine tecavüz durumu veya sepetci kadın sendromu var.

Ki öldürmüş falan olmuyorsun bişeyi, o zaten henüz "hayatta" değil. Yani onu canlı olarak ele alıcaksak, boşa boşalmayı ve her ay ziyan olan yumurtaları da hesap etmek gerekicek.

Sonra tabi yediğimiz yiyeceklerdeki potansiyel yavrularıda kanuna dahil etmek, hatta soluduğumuz havada ki o çocukları içeriye almak gerekicek.
Sosyal ağlarda paylaş

İleri demokrasi muhtemel projelerini ne güzel yazmışsın yahu :)
Suark said:

Ki öldürmüş falan olmuyorsun bişeyi, o zaten henüz "hayatta" değil. Yani onu canlı olarak ele alıcaksak, boşa boşalmayı ve her ay ziyan olan yumurtaları da hesap etmek gerekicek.

Sonra tabi yediğimiz yiyeceklerdeki potansiyel yavrularıda kanuna dahil etmek, hatta soluduğumuz havada ki o çocukları içeriye almak gerekicek.

Ya "kahrolsun mastürbasyon zulmü, boşa giden milyonlarca sperme son" şeklinde bir çıkış bekleyebiliriz yakın gelecekte.
Sosyal ağlarda paylaş

abi amerikanınki mantıklıymış
24 haftaya kadar serbest
cunku 24 haftadan önce tek başına yaşıyamıyomuş

24 hafta çok da 18 hafta iyidir ya

onu geçtim hamile kaldıktan 3 hafta sonraya kadar testlerle anlaşılmıyo diye biliyorum ben hamilelik
ki çogu kadının da hamileliğini 5-6 haftadan önce ögrendigini sanmam
iş işten geçiyo olucak demekki bundan sonra
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

1 ayda anlasilmazin yani sira 1 aylik fetus cok cok kucuk ve operasyonu zordur , parca kalir kist olusur saglik acisindan da zararli.

dis. regl gecikince bi kan testiyle anlaşılabilir idrar garanti olmasa da hadi 1 aya indirdiler desek bile, ama işte 1 aylık fetusu almak tehlikeli bi olay.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

bir de şu kimseyi yargılamak sana düşmez kafası. çocuk musunuz nesiniz? gerçek dünyaya inince görürsünüz herkes herkesi nasıl yargılıyor, aynı beyefendilerin beni yargılayıp primitif ve terbiyesiz ilan etmeleri gibi hehe

okuduğunu anlamamışsın.
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

1 ayda anlasilmazin yani sira 1 aylik fetus cok cok kucuk ve operasyonu zordur , parca kalir kist olusur saglik acisindan da zararli.

tv'ye çıkan bir doktor da
4.hafta yapılan operasyonla kürtajın başarılı bir şekilde gerçekleşmeme ihtimali yüksek olur gebelik devam edebilir demişti
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...