Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Sezaryene Karşıyım" - RTE

Fistan

Öne çıkan mesajlar

Örnek:

Ludwig van Beethoven 1770 yılında Bonn’da 8 oğlu olan, fakat bunların hepsinin de engelli olduğu bir ailenin çocuğudur. Babası çok sert ve alkolik bir adammış. Annesi ise ona hamileyken tifo hastalığına yakalanmış ve çevresindekiler bu sebeple çocuğu düşürmesini tavsiye etmiş ancak o yine de doğurmuştur. Tüm çocukluğu hasta annesi ile agresif babasının bitmek tükenmek bilmeyen kavgalarıyla oldukça mutsuz geçmiş. Ailesine maddi olarak yardım etmek için küçük yaşta kilisede piyano çalmaya başlamış vs.

Şu an bu kişinin Beethoven olmasını geçtim koskoca batı kültürü üzerinde muazzam bir etkisi olmuştur.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi kabul ediyorum zaten basit cevabı olan bir sorunsal değil. Bir yandan kadının hakkı muhakkak var ama diğer düşünceyi benimseyen biri için kadının hakkıyla ceninin geleceği çatışıyor ve sıkıntılı bir durum oluşuyor. Çünkü normalde devlet kişilerin vücut bütünlüğünü kendilerine karşı dahi korumakla yükümlüdür (dünyanın her yerinde). Burada sıkıntı hukuki bir sorunsal, ceninin ayrı bir kişi olarak kabul edilip edilmeyeceği ve dolayısıyla yaşam hakkı olup olmadığı sorusu. Medeni kanunda kişi olarak kabul edilmez ama neticede kimi insanlar bu kuralın isabetli olmadığını düşünüyor. Ben böyle düşünenlerin illa "yobaz takunyalı sakalından salyalar akan dinci" olmayabileceğini zannediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ben acikcasi boyle dusunenlerin, hadi tamami olmasin ama %99unun "yobaz takunyalı sakalından salyalar akan dinci" oldugunu dusunuyorum.
ayni amerikadakiler gibi. olay cenin buyuyucek beethoven olacak degil, olay tanrinin isine karisilmaz.

cenin gelisip bir insan olucak diye, gercek bir insan olan kadinin kendi vucudu ustundeki haklarini elinden almayi sadece o kadini damizlik olarak goren biri mantikli bulabilir.
bildigin bizim yobazlar.

yazarken arada ara verince garip oldu, ne yazicaktim hatirlamiyorum bile, neyse.

isin ozeti iyi niyetli olan, dogum kontrolu, gencleri egitmeyi falan dusunur. gidip de ben buna karsiyim, bunu yasakliyoruz demez.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

ben acikcasi boyle dusunenlerin, hadi tamami olmasin ama %99unun "yobaz takunyalı sakalından salyalar akan dinci" oldugunu dusunuyorum.
ayni amerikadakiler gibi. olay cenin buyuyucek beethoven olacak degil, olay tanrinin isine karisilmaz.

cenin gelisip bir insan olucak diye, gercek bir insan olan kadinin kendi vucudu ustundeki haklarini elinden almayi sadece o kadini damizlik olarak goren biri mantikli bulabilir.
bildigin bizim yobazlar.

yazarken arada ara verince garip oldu, ne yazicaktim hatirlamiyorum bile, neyse.

isin ozeti iyi niyetli olan, dogum kontrolu, gencleri egitmeyi falan dusunur. gidip de ben buna karsiyim, bunu yasakliyoruz demez.

güzel bir özet olmuş
Sosyal ağlarda paylaş

Seleph said:

Ben buna sadece guluyorum ,guldugum konuda 70y yil isi gucu birakip milletin buyuk cogunlugunu yabancisi oldugu bir medeniyete adapte etmeye calisirsan ilk firsatda 10 sene icinde 100 sene onceki haline doner sadece guluyorum ve elimde sigaramla izliyorum,onada zam geliyor galiba icmem olur biter yada kacaga vururum

medeniyet dediğin uygarlığın ortak birikimi, gelişimidir. Sen medeniyet ile kültürü karıştırıyorsun. Medeniyet her toplum için sahip olunması, ulaşılması gerekendir. 70 yıl işi gücü bırakmakla suçladığın adamlar Atatürk ve arkadaşlarıdır. Delikanlı gibi isim vererek konuş. Kıvırtma. Atatürk'e karşıysan Atatürk'e ve yaptıklarına karşıyım de. Her türlü hakareti her yerden ve bu sayfalardan edip ondan sonra da HAKLI VE MAĞDUR ROLÜnü oynamaktan vazgeçin. Yemiyoruz kardeşim. Cumhuriyeti kuran Atatürk, onun çalışma arkadaşları şeyhlerin, dervişlerin, tarikatçilerin kölesi olan insan yığınlarını adam etmeye çalıştı. Ama insanlar köleliği seçmekte ısrar ederse bu memlekete 10 tane Atatürk gelse de bir şey fayda etmez. Sen gülmeye ve elindeki sigarayı çekmeye devam et. Ağzındaki gülücüğü nasıl yutmak zorunda kalacağını birlikte göreceğiz. Sigarayı da bırak, o günü görmeden ölmeni istemem çünkü.

Seleph said:

O yuzde 50 sandigin oy orani yuzde 75 lere firlamamasi icin tek bir neden soyleyin bana?

yoook, bu kadar beynini kiraya vermiş insan yığınının olduğu bir ülkede 50% de çıkar, 75%'de, 85% de...Hee, ama bu çoğunluğun haklı olduğu anlamına gelir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

aslında seleph bir noktada haklı biz demokrasiyi veya laikliği uğrunda savaşarak kazanmadık, kurtuluş savaşının sekonder kazanımıydı. yani türk tarihinde hiç bir zaman "uğruna savaşarak kazanılmış" bir fransız ihtilali veya rönesans-reform yaşanmadı...

teokrasi ile yönetilmeye alışık "tebaa" da zaten 12 eylül referandumunda kendine bol gelen demokrasiyi üzerinden çıkartıp attı.
Sosyal ağlarda paylaş

mardox said:

aslında seleph bir noktada haklı biz demokrasiyi veya laikliği uğrunda savaşarak kazanmadık, kurtuluş savaşının sekonder kazanımıydı. yani türk tarihinde hiç bir zaman "uğruna savaşarak kazanılmış" bir fransız ihtilali veya rönesans-reform yaşanmadı...

teokrasi ile yönetilmeye alışık "tebaa" da zaten 12 eylül referandumunda kendine bol gelen demokrasiyi üzerinden çıkartıp attı.

Ben zaten bunu diyorum,ceto reis neden patladin anlamiyorumki ,sadece gozlemlerimi soyluyorum,ak parti secmende degilim,baska parti scmenide,isci party si gibi baraji atladik geliyoruz diyip,0.5oy oraniyla baraj kapagina sikisanlar gibi konusuyorsun,hayir bide her cevabin tehdit kokuyor.napicaksiniz fikrinize uymayAnlarin cukunumu keseceksiniz? O zaman fikirlerine karsi ciktiginiz yuzde elliden ne farkiniz kalir? Ben diyorumki demokrasiye inanmiyorum,islamda ki utopik devlet kavramina inaniyorum,simdi hemen ceto suud ve irani ornek gosterecek,sakirt diyecek ama emin ol senin o sakirtlerden gordugun zararin dahafazlasini ben gordum simdiye kadar
Sosyal ağlarda paylaş

uzun yıllar tıp/medikal sektöründe doktorlarla iç içe çalışan birisi olarak sezeryana iyidir diyemiyorum. Doktorlar tarafından ticari olarak kullanılan, hastanın sağlığı düşünülmeyen bir operasyon. Dünya ortalamalarına bakıldığında bizde 2-3 kat olduğu görülebilir.

Ancak herkes seçimlerinde özgürdür. tıbbı gereklilik (kim nasıl ölçücek bilemiyorum) olmadığı sürece ssk bu ödemeleri yapmamalıdır.

Kürtaj konusu zaten dini olarak da bellidir (Kuran da bahsetmez) Mesheplere göre kürtaj yapılma süreleri de belirtilmişdir.

akp yapamayacağı şeyleri trollüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

%50 deil %47 bu arada ve giderek düşüyor gayet.
Adamlar herkesin karşısında çünkü, sadece ellerinde medya var yaygara yapıolar o kadar

Şu on senede olanlara baktığımda ne kadar çok krallık sistemine dönersek, ne kadar çok özgürlük elimizden alınırsa bu adamlar o çok oy alıyor gibi görünüyor. En başta insanlar çok mutluydu. Eskiden her şey bu kadar tartışılamıyordu vs. diyorlardı. Şimdi başbakanın "canı istemediği" için kürtajı yasaklayan yasa çıkarmaya başladılar. Artık istediğiniz kadar boş boş tartışabiliriz bu konuları ama sonuç değişmiyor. Ve herkesin keyfi yerinde yani. İnsanlar 100 senedir bir kralın ayağının altında yaşamayı, nasıl yaşayacaklarının onlara emredilmesini bekliyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

türkiyede dindar oy oranı sandığınız kadar yüksek değil %50 nin içerisinde taş çatlasa %10 u dindar olduğunu düşündüğü için oy veriyor. geri kalan %40 ın çoğu esnaf ve tek parti hükümeti olsunda ister akp ister türkiye yıkılsın partisi gelsin çünkü tek parti demek sıcak paranın gelmesi demek, yabancı sermayeyi çekmek demek, az kriz demek.
Sosyal ağlarda paylaş

Giovanni said:

Örnek:

Ludwig van Beethoven 1770 yılında Bonn’da 8 oğlu olan, fakat bunların hepsinin de engelli olduğu bir ailenin çocuğudur. Babası çok sert ve alkolik bir adammış. Annesi ise ona hamileyken tifo hastalığına yakalanmış ve çevresindekiler bu sebeple çocuğu düşürmesini tavsiye etmiş ancak o yine de doğurmuştur. Tüm çocukluğu hasta annesi ile agresif babasının bitmek tükenmek bilmeyen kavgalarıyla oldukça mutsuz geçmiş. Ailesine maddi olarak yardım etmek için küçük yaşta kilisede piyano çalmaya başlamış vs.

Şu an bu kişinin Beethoven olmasını geçtim koskoca batı kültürü üzerinde muazzam bir etkisi olmuştur.

Uç örnekler vererek bu işi savunamazsın. Bu tip dahiler toplumun geneline mal edilemez. Binde belki on binde birlik dilimdeki insanlar. Buna karşılık yüzlerce kötü örnek çıkar.
Sosyal ağlarda paylaş

Dindar ve yalakalarin arasinda bir de gerizekalilar var.

Adama TCMB'nin sitesinden alinmis grafikleri gosteriyorsun "aha bak ekonomi bu halde, iyiye gitmiyor" diye, "nerden uydurdun onlari gotunle mi cizdin?" diyor. Direkt bu forumda yasanmis bir olay bu. Diyen tip de hala buralarda muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

Lilith said:

Feamer said:

zaten %50 gerçek yüzde ellide değil ki, farklı bir oranın sonucu %50

40 milyon seçmenin 50%si işte.Bu 20 milyon kişinin yarısı yalaka yarısı dindar desek.20 milyonun 80 milyona çektirdiği eziyet diyelim özetle^^

toplam seçmen sayısı 50 M. AKPnin aldığı oy sayısı 21 M. %40'ını aldı esasında yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...