Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Sezaryene Karşıyım" - RTE

Fistan

Öne çıkan mesajlar

10 hafta olmalı minimum sınır. 1 ay çok çok az.

insanlara zorla istemediği çocuğu doğurtmak ne kafası bilmiyorum. devlet mi büyütecekmiş cami kapılarına bırakılan çocukları?

bak büyümüş böyle olmuş.

http://www.youtube.com/watch?v=PuvP3_ZcWCU

daha pıhtıdan ibaret hücre kümesini insan saymak anca katolik kafası.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bir de tbmm sağlık komisyon bilmemne başkanı çıktı tv'ye diyor ki

bu bir cinayettir uluderede bile insanlar terörist sanılarak öldürdü kürtaj daha bi fenadır
++
belki o çocuuk astronot olacak, doktor öğretmen olacak, nasıl yaşama hakkını elden alırsınız?

ulan istenmeyen çocuk nasıl adam olsun
adamın dediklerini neresinden tutsan elde kalır
nasıl bir zihniyet bu
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

kadının en doğal hakkı kürtaj olmak mı?

tecavüze uğruyan kadının kürtaj olması tamamen ayrı mesele de,
bi de bu işi "moda ya bu" diyip yaptıran kişilerle "nasılsa para kazanıyoruz" diyip umursamayan doktorlar bulunuyor.

Moda diye kim yaptırmış abi? Yaptıran varsa psikologa gitsin zaten.
En basit örnek liselerde yaşanıyor bu olaylar, 2 ergen hata yaptı kız hamile kaldı. Önünde 3 yol var;
O çocuğu doğurucak ve hayatını karartıcak,kendi imkanları ile düşürmeye çalışıcak hayatını kaybedicek,yada gidip kürtaj yaptırıcak ve yaptığı mallığın (korunmasız ve 18den önce seks -yasal değil abi hehe-) farkına varıp ders çıkarıcak.

Ülkenin ekonomik durumu belli,kocası çalışmayıp gündeliğe giden kadınlar var hali hazırda çocuk sahibi, böyle bir aileye gelecek çocuk benim gözümde gelmese daha iyi.

Başbakanımız çok yaşa 3 çocuk diyor ama 2 asgari maaş hatta tek maaşla kirada oturup yaşamaya çalışanların çok olduğu bir ülke burası.

Bir arkadaş ağızın başka amaçlarla kullanılmasının günah olduğunu söylemiş ; evet bu tarz saçma sapan açıklamaları yapmak günahtır lolol
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

huun said:

bir de şu kimseyi yargılamak sana düşmez kafası. çocuk musunuz nesiniz? gerçek dünyaya inince görürsünüz herkes herkesi nasıl yargılıyor, aynı beyefendilerin beni yargılayıp primitif ve terbiyesiz ilan etmeleri gibi hehe

okuduğunu anlamamışsın.

huun : kırmızı hap mıydı mavi hapmıydı hacı? tam matrix kafası.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

ulan istenmeyen çocuk nasıl adam olsun
adamın dediklerini neresinden tutsan elde kalır
nasıl bir zihniyet bu

İşin en kritik noktası da bu aslında. Population boost diye yırtınıp o çocuğu zorla doğurtturucan da ne olucak?
Annesi çalışmayı planlıyorsa kariyerine balta inecek, 1 sene hamilelik desen, çocuk anaokuluna gönderilecek olsa bile 3-4 yaşına kadar baksan çalışmayı amaçlayan bir kadın için 4-5 sene çok büyük bir kayıp(hele öğrenci/yeni mezun olup kariyerinin başlarındaysa 4-5 sene kaybedip 26-27 yaşında işe başlamaya kalkarsa tutunması neredeyse imkansız).
Orta veya altı bir ekonomik sınıftaki bir ailedelerse babası ya daha ağır bir iş bulmak zorunda kalacak ya da harcamalar yüzünden yaşam standartlarını düşürmek zorunda kalacak. Bunu direkt çocuğun yüzüne vurmasalar bile çocuğu hep yük olarak görecekler, çocuk hayatı boyunca istenmeyen çocuk olarak kalıcak -yüzüne vuranları da çıkabilir, bilerek ve isteyerek çocuk yapan ailelerde bile bu borçlandırma psikolojisiyle baskı uygulanıyor ben şu fedakarlıkları yaptım hedehödö filan diye-
Sosyal ağlarda paylaş

copry said:

Adam doğum kontrolünü sağlamaya falan çalışmıyor yalnız öyle bir durum var . Daha çok çocuk daha çok oy daha iyi bir gelecek ve ileri demokrasi için yapıyor bunları.

evet ben yakında bekliyorum prezervatif cinayettir onca sperm ölüyor yasaklıycaz prezervatifi gibi açıklamalar sdfsd adam köye geri dönüş yaşıyor resmen. amerika mıdır avrupa mıdır bilmem ama birileri Türkiyeyi çin gibi bir işçi ve yan sanayi kaynağı olması için kafalıyor bence. 10-20 sene hayatlarını yabancıların fabrikalarından çıkmadan geçiren insanlar görmeye başlayabiliriz
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

gene numunelik yorumlar var her zamanki gibi. ben fikrimi söylemişim şampiyonlar. kürtaj yapanın, yaptıranın çırasını yakalım, anasını ağlatalım demişim gibi konuşmayalım.

bir de şu kimseyi yargılamak sana düşmez kafası. çocuk musunuz nesiniz? gerçek dünyaya inince görürsünüz herkes herkesi nasıl yargılıyor, aynı beyefendilerin beni yargılayıp primitif ve terbiyesiz ilan etmeleri gibi hehe

bilae adamlarda idrak sorunu var, siyahla beyazın arasını idrak edemiyolar. sen yine yırtmışsın ki "rte" dememişler sana. şimdi eğer yasaklanacak olursa ben de karşısında olacağım ama yetolar yine anlamayacak. tersini düşünürüm fikrimi söylerim ama kimseye dayatmam ve dayatılmasının da karşısında dururum. bunu anlamaya kodlanmamışlar, architect'te suç.
Sosyal ağlarda paylaş

sana bırakmazlar o işi. zaten bizim doktorlar hemen kayar yunanistan'a, bulgaristan'a, artık çevrede ne kadar komşu ülke varsa oralara. kürtaj olacak olanlar da tabi bu ülkelere....

hee, o zaman hükümet milletin karnındaki bebeğin çetelesini de tutmaya başlar mı? vallahi sanırım başlar. havaalanlarında çıkarken kadınlar hamile mi, değil mi kontrol ederler, bu durumu da kayıt altına alırlar sanki.

ulan şaka maka neler konuşur hale geldik. bu ülkede sanki ekonomi mükemmel, işsizlik çok düşük, terör sorunu yok, hayat standatlarımız çok yüksek?!?! vay arkadaş yaaa?!???!??
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

Sağlık bakanı: Tecavüze uğrayan doğursun gerekirse devlet bakar

ekşi said:

bizim devletin baktığı üstdüzey bürokratlardır, milletvekilleridir. ömürlerinin sonuna kadar bakar bunlara. onlara bakılacağı gibi bakılacağına söz versin bakan ben gidip kendime tecavüz edicem götümden doğurucam

lol
Sosyal ağlarda paylaş

Ahanda demiş bakan valla buyrun;
http://www.aa.com.tr/tr/manset/54765--kurtaj-duzenlemesi-icin-sure-verdi
said:
Akdağ, ''Bazen 'Annenin başına kötü bir şey gelmişse ne olacak?' deniyor. Gerekirse öyle bir bebeğe devlet bakar. Böyle bir yasa çıkarılıp da kürtajla ilgili daha ciddi kısıtlamalar getireceksek mutlaka onun yan tedbirlerini de almak durumdayız'' diye konuştu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

copry said:

Adam doğum kontrolünü sağlamaya falan çalışmıyor yalnız öyle bir durum var . Daha çok çocuk daha çok oy daha iyi bir gelecek ve ileri demokrasi için yapıyor bunları.

evet ben yakında bekliyorum prezervatif cinayettir onca sperm ölüyor yasaklıycaz prezervatifi gibi açıklamalar sdfsd adam köye geri dönüş yaşıyor resmen. amerika mıdır avrupa mıdır bilmem ama birileri Türkiyeyi çin gibi bir işçi ve yan sanayi kaynağı olması için kafalıyor bence. 10-20 sene hayatlarını yabancıların fabrikalarından çıkmadan geçiren insanlar görmeye başlayabiliriz
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/p480x480/551705_245763445529575_239288966177023_382567_1062835383_n.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Sparkcaster said:

Sağlık bakanı: Tecavüze uğrayan doğursun gerekirse devlet bakar

ekşi said:

bizim devletin baktığı üstdüzey bürokratlardır, milletvekilleridir. ömürlerinin sonuna kadar bakar bunlara. onlara bakılacağı gibi bakılacağına söz versin bakan ben gidip kendime tecavüz edicem götümden doğurucam

lol

adama bak ya

yok cidden türkiye de siyaset bitti artık
Sosyal ağlarda paylaş

yahu bu devletin bakanlarında falan hiç had kalmadı.

bu nasıl bir zihniyet ya?
inşallah ölür bu akdağ.
tecavüz bir kadının başına gelebilecek en kötü şey. o zaten başlı başına bir tramvayken, bi de elinden o bebeği aldırma hakkının alınması, zorla o çocuğu doğurtmak nasıl bir canilik ya.

gerekirse devlet bakarmış.
gerizekalı herif.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...