Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İsrail Kıbrıs'a 20bin komando yerleştiriyor...

Seleph

Öne çıkan mesajlar

İnanmıcak bişi yokki gerçekte olan bu. Suriyenin Akdeniz ile olan iletişimini kesmek için konumlandırıldılar. Ruslarda buna karşı 2 uçak gemisini yerleştirdiler. Baya sinir harbi oluyor.
Seleph said:

Absolut said:

Kıbrısa yerleştirilen askerin sebebi İran ve Suriye, yani bizimle direk alakası yok.

Sende buna inaniyorsun yani;) rum siyasetci bile demiski ;bunlara elimizi verirsek kolumuzu kaptiririz.
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

israil höt dese türkiye zaten gg. bunu üzerine konusmaya degmez.

pek öyle denemez

israilin hava üstünlüğü olduğunu doğru kabul edersek, bizim israile karşı deniz veya kara saldırımızın başarılı olamayacağını söyleye biliriz.

öte taraftan israil hava kuvvetlerimizi işlevsiz hale getirse bile, türkiye ye yönelik her hangi bir kara harekatında, kara kuvvetlerimizi domine edecek kadar hava üstünlüğü olmadığı/olamayacağını idda edebilrim, zaten çok büyük lojistik sorunlar var, mısır çöllerinde tank sürmek gibi olmaz.

öte yandan kendi topraklarına bir saldırı olmayacağı için kendi topraklarına bu kadar yakına nükleer atamayacaklarını da idda edebilirim, ama fanatik yahudilerin ne yapacağı belli olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Alt%C4%B1_G%C3%BCn_Sava%C5%9F%C4%B1

nüke yersin kafana cok rahat.

amerikan uçak ve tank dileneceğine, nüke de atabilirdi o savaşlarda?

ama o kadar kolay değil atmak sağa sola.

şöyle olur sen israili işgal edersen idda ediyorum adamlar %80 atarlar o bombayı, kuduse bile atarlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Soimyr said:

TD)Pentagram said:

haha kaç askeri var zaten 20bini gönderiyo haha.bu israil tatava ülke ya. birisi hot dese alsa sana toto dicek.hizbullah bile ağzını burnunu kırdı bunun, biz akşam yemeğini yeriz telaviv de.

lütfen biri ironi desin.

ironidir ya.. gerçi bayağı inanarak söylemiş arkadaş sanırım. komik.

bu arada adaya aşağı yukarı 50 bin kişi gelecek. Yahudilerin aşağı yukarı ne konularda ne kadar başarılı olduğunu biliyoruz. 20 seneye Rum yönetimini piyon eder adamlar. En azından şunu söyleyeyim, adamların attığı bu adım önümüzdeki 30 yıl için bazı şeyleri garantilemek üzerine atılmış. Ha siyasi güç kazanmak için mi, stratejik cıkar mı, ekonomik mi bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

liberal said:

Soimyr said:

TD)Pentagram said:

haha kaç askeri var zaten 20bini gönderiyo haha.bu israil tatava ülke ya. birisi hot dese alsa sana toto dicek.hizbullah bile ağzını burnunu kırdı bunun, biz akşam yemeğini yeriz telaviv de.

lütfen biri ironi desin.

ironidir ya.. gerçi bayağı inanarak söylemiş arkadaş sanırım. komik.

bu arada adaya aşağı yukarı 50 bin kişi gelecek. Yahudilerin aşağı yukarı ne konularda ne kadar başarılı olduğunu biliyoruz. 20 seneye Rum yönetimini piyon eder adamlar. En azından şunu söyleyeyim, adamların attığı bu adım önümüzdeki 30 yıl için bazı şeyleri garantilemek üzerine atılmış. Ha siyasi güç kazanmak için mi, stratejik cıkar mı, ekonomik mi bilemiyorum.

yoo gayette doğru, israil ordusu aman aman ordu değil ki.anca israili koruma üzerine yapılandırılmış ordu. tr ordusuna kıyasla tartışılamıyacak kadar çapsız. her israil askerini mossad ajanı sanmayın ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...