Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Windows Phone Uygulamaları

reyou

Öne çıkan mesajlar

Borastus said:

valequenta tam benim yapmak istediğimi gerçekleştirmiş, bende windows 8 tabletlerin gelmesini bekliyorum onlarla birlikte onlarca farklı tablet çıkacak falan bende app falan birşeyler yaparım diyordum.

Ben su an windows 8 icin app yaziyorum, bu sefer hobi icin degil de is icin. Windows 8 Consumer indirip kurabilirsin ( bedava, VS 2011 beta da geliyor bedava tabi), simulator var zaten touch screen olmasa da hazir edersin applicationlarini. Hatta simdiden markete submit edebiliyorsun, gold rush'i kacirma derim boyle bir amacin varsa.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Biraz yanlış anlaşılma olmuş yukarda öyleyse ama benim başki bir derdim var Microsoft ile, sen Preview diyince hatırladım yine.

Nereden çıktı Consumer Preview adı yahu? Ballmer Peak'den düşmüşler yine sanırım. Beta bu, hazır değil, kararsız. Consumer Preview denirse insanlar düzgün, kararlı bir şey yanarlar. Paralı sürümün denemesi, preview'ı sanarlar. Doğru değil.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Biraz yanlış anlaşılma olmuş yukarda öyleyse ama benim başki bir derdim var Microsoft ile, sen Preview diyince hatırladım yine.

Nereden çıktı Consumer Preview adı yahu? Ballmer Peak'den düşmüşler yine sanırım. Beta bu, hazır değil, kararsız. Consumer Preview denirse insanlar düzgün, kararlı bir şey yanarlar. Paralı sürümün denemesi, preview'ı sanarlar. Doğru değil.

Yani MS zaten benim de soyledigim gibi isimlendirmelerde hep fail malesef. Bir XBOX basariliydi herhalde. xPhone falan olsa Windows Phone daha ilgi cekici olurdu illa ki :)

Consumer Preview aslinda beta gibi ama amac test ettirmek degil de tepkileri gormek; en basitinden kaldirilan Windows tusuna cok tepki geldi mesela, muhtemelen geri gelir.
Sacma yani evet.
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:

bide sey sorucam, mesela application live olduktan sonra ne kadar siklikla update yapabiliyour? bi sinirlamasi varmi?

bide her update edisimizde app yine reviewden geciyomu?

Limit yok istedigin kadar update edersin.

Reviewdan geciyor her update evet.

Bu arada bazi ulkelerden app submit edemiyorsun, bunun icin bazi araci kuruluslar var, sanirim Turkie'yi kapsayan http://www.yallaapps.com . Kendi ucretlendirmesi var bunun da ayrica :( Yanlisim olabilir belki degismistir ama boyleydi bir kac ay once. Ben USA'de yasadigim icin direk gonderebiliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Co-founder of Apple, Steve Wozniak chooses the Lumia 900 over Android, calls Windows Phone "intuitive and beautiful"

We reported recently that co-founder of Apple and all around cool geek Steve Wozniak was looking to purchase a Nokia Lumia 900 (WPCentral review) The info came via his Twitter feed where he posted from Foursquare. At the time, he was waiting for the AT&T store to open to check out the flagship Windows Phone.

As it turns out, he carries around multiple Android phones and a couple of iPhones too and while he still ultimately prefers the iPhone (due to all the apps), he had nothing but praise for the Windows Phone OS and the Lumia 900. Here are a few choice quotes:

"Just for looks and beauty I definitely favor the Windows Phone over Android"

"....I'm just shocked, I haven't seen anything yet that isn't more beautiful than the other platforms"

"Intuitive and beautiful"

"it's makes me feel 'Oh my gosh, I'm with a friend not a tool'" (In regards to the animations and graphics)

"I just really like the experience and will be carrying the Windows Phone everywhere"

He also notes how apps look just "more beautiful than on Android or iPhone"

Aha

Konu nasıl olduysa gene WP vs. all olmuş. WP kendisine pay ediniyor artık pazarda bu bir gerçek. Ve iyi bir işletim sistemi.

Marketplace'in yetersiz olduğunu düşünenler internetten girsin baksın lütfen. Çok çılgın cevherler var markette. Özellikle lumialar ile daha da arttı.
Sosyal ağlarda paylaş

ios tam olarak bi kapsam birazda windows phone bakacam da oncelikle alan sayisina bakmam lazim.

Cep telefonu nufusunun %3-4 hitap edecek bir sey icin kasmak istemiyorum ki su ana kadar hicbir sitede olumlu bir satis rakamina raslamadim. al bak mesela simdi engadgette gordum. http://www.engadget.com/2012/05/26/steve-ballmer-windows-8-rig-measures-80-inches/
"perhaps compensation for those lagging Windows Phone sales."

Windows phone hem open source degil hem iphone gibi marka albenisi yok. O yuzden satislari bekliyorum biraz artsin ogrenecegim sonucta mobilden para kazaniyorum. herseye ragmen ufku acmak icin ogrenmek lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

Çıkar çıkmaz satış rekorları kırıp piyasayı sallamadı doğrudur. İlk nesil telefonlar hiç satmadı bile denebilir. Hatta o kadar kötü rakamları vardı ki LG biz bi süre android takılalım dedi.

Burada dikkat edilmesi gereken ilk nesil Nokia'ların iyi satması ve gelecek nesil için Samsung'un "iyi" cihazlar çıkarma hazırlığı içinde olması. HTC zaten Titan 2 ile pazarda. Pay kapması için zaman geçmesi gerekiyor ki bu açıdan bakarsan WP iyi yolda diyebilirsin.

said:
The other day we made note that the AT&T Nokia Lumia 900 was selling strong based on the rankings over at Amazon.com. Today, it appears the strong sales numbers are based on the availability or un-availability of the Lumia 900 in AT&T's retail stores.

Bide burda bahsi geçmedi. Apple düzeltmeden önce siri de aynı fikirdeydi (:P)

Sosyal ağlarda paylaş

Windows Phone'un pazar payinin dusuk olmasinin tek sebebi yarisa cok gec girmesi. Baska bir neden yok. iPhone'un open source oldugunu ilk defa duyuyorum. Degil gerci :)

Windows 8 in release'i ve daha sonra Windows Phone 8 ile WP'nin popularitesi cok daha fazla artacak 2012 sonuna dogru. Yani oyle ongoruluyor en azindan.
Sosyal ağlarda paylaş

valequenta said:

Windows Phone'un pazar payinin dusuk olmasinin tek sebebi yarisa cok gec girmesi. Baska bir neden yok. iPhone'un open source oldugunu ilk defa duyuyorum. Degil gerci :)

Windows 8 in release'i ve daha sonra Windows Phone 8 ile WP'nin popularitesi cok daha fazla artacak 2012 sonuna dogru. Yani oyle ongoruluyor en azindan.

Windows phone hem open source degil hem iphone gibi marka albenisi yok.

Burda open source olan android abi... Hayir nasil bi microsoft evangelistligi ile okuyupta boyle anladiysan...
Nokia bu sirada batmaktan kurtulamayacagi konusuluyor eger tabii microsoft 2 bir hibe yapmazsa kendilerine. Buyrun okuyun http://www.reuters.com/article/2012/05/18/us-nokia-cash-idUSBRE84H0BD20120518
Windows 8 ilk ciktigi gibi gececek olanlar yeni pc alanlar. Kimse birakmaz su an gayet stabil ve iyi olan wondows 7'yi. Bu sirada windows phone 8 backward compability var mi ayni senkronlugu windows 7 ile yapabiliyor mu bilmiyorum. Ama'in yapamiyorsa gayet satmaz.
Bide microsoftun bu ayaklarini biliyoruz kendiler windows phone 7 icin iphoneun cenazesini ( http://www.engadget.com/2010/09/10/microsoft-celebrates-windows-phone-7-rtm-with-funeral-parade-for/ )kaldirmis adamlardir. Bi cikin kendisini gostersin sonra konusuruz ne kadar iyi oldugunu. Su an RIMde sikintida cok karli cikabilir bu isten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Windows Phone 8 tek başına ayak duramıyorum diyor resmen. Windows 8 gelecek de, onu kullanarak popüler olacak da... Bir sürü eksiği de var bu arada, tek eksiği geç çıkması olacak demek yanlış. Android'i bırak, iOS ile kıyaslandığında bile bir sürü eksiği var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Windows Phone'un kendi fansitesinde yazanlar: http://allaboutwindowsphone.com/features/item/14684_Top_Twenty_Missing_Features_of.php

Temel özelliklerden eksik çok son WP7'de, hepsi Android'de mümkün:

(Third-party ile ya da Mango'ya yapılan yeni güncellemelerle düzeliyorsa bilmem ama bunlar AOSP ICS'de mümkün)

Wireless system updates
Guest Mode
Per application runtime modifiable permissions
WiFi tethering sınırlı
True multitasking
Offline TTS
SSH
Screenshot
VPN
VoIP için program yüklemek gerekiyor
Direct file transfer
USB keyboard
Bluetooth keyboard
Media Scrubbing
Flac
Interchangeable external memory cards
USB On-The-Go
Sound recorder
Kamerası epey ilkel red-eye, rotation, exif, crop gibi eksiklerle
Separate volume for Ringtone and Media
Private Browsing mode
Text Reflow
Find on Page
Multiple Mobile Phones per Contact
Call log duration
Local Full backup
Encrypted sync
On-device encryption
Search multiple internal applications at once
Per application network data usage auditing
Fine grained storage usage
x86 ve MIPS desteği

Aralarında kapatılmış olanlar olabilir ama yine de daha ne eksik olsun diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerge WP8 eksikleri diyorsun mangonun kapadığı eksikleri yazıyorsun. Ama yazdıkların içinde hala eksik olanlar mevcırt haklısın. Bunların kaçı günümüz telefon kullanıcıları için elzem bilemiyorum. Telefonun konumlandırıldığı yere göre eleştirirsen daha mantıklı saptamalar yapabileceğini düşünüyorum.

GERGE said:

Wireless system updates
Guest Mode
Per application runtime modifiable permissions
WiFi tethering sınırlı
True multitasking
Offline TTS
SSH
Screenshot
VPN
VoIP için program yüklemek gerekiyor
Direct file transfer
USB keyboard
Bluetooth keyboard
Media Scrubbing
Flac
Interchangeable external memory cards
USB On-The-Go
Sound recorder
Kamerası epey ilkel red-eye, rotation, exif, crop gibi eksiklerle
Separate volume for Ringtone and Media
Private Browsing mode
Text Reflow
Find on Page
Multiple Mobile Phones per Contact
Call log duration
Local Full backup
Encrypted sync
On-device encryption
Search multiple internal applications at once
Per application network data usage auditing
Fine grained storage usage
x86 ve MIPS desteği

Burada WP ile yapabileceğin pek çok şey mevcırt.

Multiple Mobile Phones per Contact- Bu ne ya. Utanmasalar rehber yok yazacaklar.
VOIP için program yüklemek lazım diyip eksikler içerisine sokmak ne derece mantıklı? Sound recorder da aynı mantık.
Wireless update'i dert etmek? tercih meselesi. Update var hacı bağla bilgisayara diye uyarıyor ama eheh.
Kamerası ilkel??? Söylediğin mevzular gayet mevcut. Linkteki foto HTC Titan ile çekilmiş.
Find on page ilk sürüm telefonlarda bile vardı ne maksatla yazılmış bilmiyorum.
Wi-Fİ tethering kısıtlı değil vs. vs.

WP8 tek başına ayakta duramayacak demek bütün bu yazdıklarını karşılamıyor. Ama dersin ki şu eksikleriyle benim işimi görmüyor kimse sana vay arkadaş demez. Androidden rahat kullanımı ve güzel tasarımıyla benim için eksiklerini kapatıyor. Zune gayet başarılı. WP8 için Nokia ile çalışıyorlar ve daha da iyi cihazlar gelecek, hatta senin saydığın eksiklerin de büyük bir kısmı kapanacak -başta VPN Çinliler çok istiyor sdf-

Artıları yerine eksilere takılmayın yahu. İstediğinizi kullanın. Dert etmeyin. Başlık "Windows Phone appleri" ayrıca. O kadar dert ediyorsanız açalım bi başlık orda giydirin "Ne kadar kötü lan bu OS. Öğk kusucam lan" diye.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Windows Phone 8 tek başına ayak duramıyorum diyor resmen. Windows 8 gelecek de, onu kullanarak popüler olacak da... Bir sürü eksiği de var bu arada, tek eksiği geç çıkması olacak demek yanlış. Android'i bırak, iOS ile kıyaslandığında bile bir sürü eksiği var.

WP'nin tek eksigi demedim ben;

"Windows Phone'un pazar payinin dusuk olmasinin tek sebebi yarisa cok gec girmesi. "

demistim.

Acikcasi listeledigin eksiklerin bir kac tanesini okuyup devamini getirmedim. Anlayamadim acikcasi..

Mesela neden bu ikisi farkli listelenmis? Fazla gozukmesi icin mi?
"USB On-The-Go
USB keyboard"

Telefonuma klavye baglayamadigim icin eksikligini hissetmiyorum acikcasi :) Olursa guzel ozellikmis.

"VoIP için program yüklemek gerekiyor" demissin. e yukarida ki usb keyboard da direk tak calistir degil? Her gun 10 larca program yuklemiyor muyuz zaten? BIr program yuklemek ne kadar negatif bir sebep olabilir ki?

"WiFi tethering sınırlı." - Degil?

"Kamerası epey ilkel red-eye, rotation, exif, crop gibi eksiklerle" - Kamerasi mi ilkel, kamera softwareimi ilkel? Kamerasi ilkel dersen olmaz, factory softwarei ilkel dersen yine olmaz ama eksikleri olabilir. Carl Zeiss 8MP kamera var benim Lumia'da, abuk subuk bir suru de ozelligi var cok anlamam.

"Search multiple internal applications at once" - Bunu koyan android ya da iphone fanboy, dizayna gore feature gereksinimi iliskisini kurmasini bilmesi lazim. Windows Phone'da applicationlar iconlarla gosterilmiyor, Tile screen disinda bir de butun applicationlarin bulundugu, alfabetik siralamaya gore liste var, burada zaten search de yapabiliyorsunuz, harf'e gore filtreleyebiliyorsunuz filan.

"Multiple Mobile Phones per Contact" - Bunu gordum artik durdum zaten.

Burada ki ozelliklerin bir cogunun iPhone'da olmadigini, bir bu kadar daha ozelligin iPhone ve Android'e de yazilabilecegini belirtmek istiyorum. Benim "tek sebebi yarisa gec girmesidir" dememde ki sebepte budur.

WP7'i koru korune desteklemiyorum, eksikleri var bunu en bastan beri soyledim. Ama artilari da var.

Ve cikipta "multiple mobile phones per contact" yok abii derse biri bence son noktadir tartismada.
Sosyal ağlarda paylaş

abi yarışa geç girmek falan yok tutmadı windows phone serisi. Bu adamlar wp7 içinde boyle gazdılar hatta şu yukarda linkini verdiğim cenaze olayı 2010 da.

Tutmadı, yapamadılar, olamadı...

Şimdi metro ui ve nokia ile iyi bir atak yapacaklardı. Ama lumia 900 bile çift çekirdekli değil galiba şu ana kadar çıkan en güçlü telefonları htc titan 2...

pazar payı koparmalı önce, kendini kanıtlamalı sonra ne kadar über olduğunu konuşuruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Çift çekirdekli olmaması neden bu kadar sorun peki? Lumia 900 vs. xxxx videolarına bakarsan internetten pekala çift çekirdekli cihazlardan daha hızlı olduğu pek çok konu var.

Cenaze mevzusu... Ses getirdi mi? Evet.

Pazar payı kapma konusunda burada atıp tutmak veya MS karşıtlığı yapıp "Abi bitik o ya" demek kolay. Bitik olsa geleceği olmadığı görülse bu işe para yatırılmaz mevzu WP7-WP7.5-WP8 şeklinde uzatılmaz kanımca. Microsoft'un Kin diye bir telefonu vardı hatırlarsın 6 ay satışta kaldı sadece. Şu anda Wp satışları Amerika'da RIM'ı geçmiş durumda. Ufak bir kullanıcı altyapısı oluştu. Çılgın rakamlar mı? Değil ama iyi.

Ayakta duramayacak WP8 gelsin ona göre konuşalım. Daha ortada bir tane SS bile yokken her gün fatiha okuyosunuz burda ondan sonra vay efendim hani ayfon kilırdı. Niye kilır olsun canım rekabet iyidir. WP kullanmaktan baya baya memnun insanlar var farkında değilsiniz. Yukarda Steve Woz. ne demiş ile ilgili post var. Adama "Oha WP mi kullanıyosun artıkın" diye sormuşlar. Oda cevap vermiş

"Steve Wozniak" said:

"Wrong. iPhone is my favorite phone. I did give my opinion that the Windows 7 phone had superior visual appearance and operation cues that were also more attractive. In my opinion, it sets the mark for user interface. I would recommend it over my Android phones given that it doesn’t yet have the breadth of apps. I surmise that Microsoft hired someone from Apple and put money into having a role in the UI and appearance of some key apps. I also surmised that Steve Jobs might have been reincarnated at MS due to a lot of what I see and feel with this phone making me think of a lot of great Apple things."

Adam demek istedğimi açıklamış baya. Sen istediğini kullan ama büyük bir ihtimal hiç kullanmadığın bir OS'u satış rakamları az diye yerme. Bitecek o triplerine girme. Yada gir lan banane sanki ben yaptım ahah.
Sosyal ağlarda paylaş

abi neden devamli biseyler soyleyip sonra babane diyorsun?
beyininle elin arasinda lag mi var ?

Birincisi donanim her zaman insanlarin dikkatini çeker sen degil misin Titanin 16 megapixel kamerasi var diye savunan. Bende diyorumki cift cekirdegi yok. Eger kamera islemciden daha onemli dersen git bi DSLR al bence.

Samsung nasil bu kadar satiyor abi sence ? Dizaynlarini sevmiyorum mesela samsungun ama adamlar galaxy serisi ile uçuk telefonlar yapiyor. Bi iki hafta onceye kadar htc one alacaktim ki s3 ile allak bullak ettiler ortami. Buna pazarlama stratejisi diyor. Ha haberin olsun soyleyeyim cift cekirdekli WPler WP8 ile beraber satisa sunulacakmiş. Adamlarda islemci gucu eksikliginin farkindaymis.

O zaman biraz developper olarak konusalim senle. Birincisi Visual Studio falso... Parali meret, adam gibi resharper falanda alayim desen baya saglam girer. Bunun yaninda mac ile beraber gelen bedava xcode ve heryerde calisan her yerde bedava Eclipse...

Metro UI gelirsek dizayn isim degil ama cidden cok gereksiz geliyor bana. Tamam goze hos orasi kesinde kullanissiz. Koskoca sayfada 6 ila 8 tus sacma geldi bana.

bu sirada su bahsettigin RIM'i gecme konusu arastirdim evet gecti ama biraz rakam konusalim. http://www.wpcentral.com/windows-phone-sales-nearly-double-us-passing-rim-according-kantar-worldpanel e gore
The data suggests a strong increase in sales of Windows Phone in the United States where sales jumped from 1.9% in 2011 to 3.6% during the same time frame in 2012

rakamlara bak sen karar ver.

Ama nokianin durumu hala muallak.

Ama Microsoft diretecek cunku her zaman diretti sidewinderlarda bile diretti. Diretsin ama %10dan fazla pazar payi yakalayamaz bence.

Tutup bu datalar elinde iken hala basarili diyorsan bir telefona fecii Microsoft Evangelistisin demektir. Vakti zamaninin MSPsi olarak biliyorum bu ayaklari. Al sana okuyabilecegin ic karartici bi haber daha...

http://www.theverge.com/2012/5/29/3050839/windows-phones-tango-app-compatibility
Sosyal ağlarda paylaş

abi telefon isterse 256 cekirdekli olsun, developer multithread application yazmadiktan sonra bi halta yaramazki neyin kavgasini yapiyorsunuz?

lumia 900, cogu cift cekirdekli androide gore cok daha hizli, zart diye aciliyo applicationlar zort diye kapaniyo, browser ie olmasina ragmen ki nefret ederim baya baya hizli
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...