Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma

vaperon

Öne çıkan mesajlar

Direk vizyon kaybediyor, bir çok yorumcununda dediği gibi 3. lüğe oynuyoruz onuda beceremiyoruz.

Metin Aki Feyyaz ve o iyi eğitimli birbirleriyle uyumlu kadronun gelmesi kolay mı? O dönemdeki yabancılara bakın , şimdi gelenlere bakın bir zahmet. Devir değişti , siz ayak uyduramazsanız geri kalırsınız bu kadar basit. Alt yapıdan adam çıkartacağım şampiyonluğa oynayıp barcelona gibi olacağım tarzı hayaller ne kadar gerçekçi? Bırak yeni adam almayı kadrodakileri yolla yolla, bazılarını aldıkları ücretleri düşürmüyorlar diye kadro dışı bırak sonra da bir yerlere kolayca gelmeyi bekle. Bu kadar kolay değilmiş demek değil mi? Bu haftada yenilince düşme potasında görürseniz takımımızı şaşırmayın.

Bu takım taraftar kaybetmez, insanlar amatör lige bile düşse desteklemeye devam eder bir şekilde, gelen başarılar anca yeni jenerasyondan taraftar kazandırır zaten.

Adamlar onu yapacağım bunu yapacağım diye diye olumlu birşey yaptıkları yok. Bakkal hesabıyla klüp yönetiyorlar, bunu bir yöneticinin çıkıp ben ona 50-100bin vereceğime şu borçlarımı kapatırım demesinden belli zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

beşiktaş vizyon falan kaybetmiyor arkadaş.. sizi bi küçülme telaşına düştünüz gittiniz. zaten bunuda ilk kim dedi hala belli bile değil.

küçülmekten de korkmayın bu kadar bak göztepeye yıllardı adamlar amatörlere kadar gitmedikleri yer kalmadı hala taraftar sayısında bir azalma varmı ?
sevgi saygı budur.. ki kaldıki bu beşiktaş bee

kalkmışsın göztepe örneğini veriyorsun, bu nasıl bır mantık yahu, amatör kümeye gitmiş göztepe taraftarı azalmamış, bu mudur yani!!!

beşiktaş 3 ncü lige düşse tabiki gerçek beşiktaşlı takımının yanında olur stadı doldurur bu başka bir olay, ne işi var beşiktaş'ın 3 ncü ligde, neden rakipler artık beşiktaş'dan çekinmiyor, sen bunları sorgula önce!

koskaca beşiktaş sıradan bir takım haline geliyor diyorum, sen diyorsun ki olsun biz yanında olalım! nasıl mantık bu yahu,

neden sıradan bir takım olacakmış beşiktaş
neden yeteneksiz futbolcuların formasını giydiği bir takım olacakmış
neden takımın başında vizyonu olmayan hedefi olmayan kukla bir teknik direktörü kabul edecekmişim.

q7 olmazsa kombine almam diyen 10 15 yaşında ergenler , sen ne sanıyorsun ki anlamadım! q7 dönsün diyen ben ve benim gibiler babamızın oğlu diye dönsün demiyoruz, çok sevdiğimizden de demiyoruz, takımda kaliteli oyuncun 2 tane var, o 2 tane oyuncuyla sen anca ilk 5 girmişsin geçen sene , bu sene kalkıyorsun o 2 yetenekli oyuncundan bir tanesını kadro dısı bırakıyorsun, üstüne defansta ve orta sahada geçen sene diğerlerine göre çok daha başarılı olan 2 önemli futbolcunu da gönderip takımın kalitesini iyice düşürüyorsun, biz buna karşı çıkıncada ya tinerci ya ergen yada q7sporlu oluyoruz.

q7 ernst egemen 'i göndererek ne kazandı beşiktaş!!!! söyleyin bana kabul edicem. ne kazandı!!!! prestijmi kazandı , duruşmu kazandı, paramı kazandı!! ne oldu gönderdi de! hiç durup baktınızmı yahu biz bu adamları gönderdik ama ne geçti elimize diye!
Sosyal ağlarda paylaş

tinu q7 geldiği sene ligi kaçıncı bitidik?
2. sene kaçıncı bitrdik ?
bu sene gelse kaçıncı bitiririz.

vizyon vizyon diyosunuz bir q7 gelincemi vizyonumuz düzeldcek . öyleyse vay halimize .
ayrıca
egemeni gönderdik en azından artık kendi kalemize gol atmıyoruz .
Sosyal ağlarda paylaş

beşiktaş son 10 yıldır sıradan bir takım haline geldi..
bunun etkisi beşiktaşı yönetenler yada sporcuları değil medyadır..

benim çocukluğumda 4 büyük diye bahsediyorlardı sonra 3 e indi şimdi trabzonun anadolu takımlarından farkı ne gazatelerde. şimdi de durum beşiktaş için yapılıyor
gazetelerde yarım sayfa ya var ya yok ama 2 sayfa fenerin haberini görebiliyorsun...
Sosyal ağlarda paylaş

PZero said:

tinu q7 geldiği sene ligi kaçıncı bitidik?
2. sene kaçıncı bitrdik ?
bu sene gelse kaçıncı bitiririz.

vizyon vizyon diyosunuz bir q7 gelincemi vizyonumuz düzeldcek . öyleyse vay halimize .
ayrıca
egemeni gönderdik en azından artık kendi kalemize gol atmıyoruz .

asdakfhlajdka ahaha iste bunu diyorum hocam, q7 varken ligi anca 5 nci bitiriyorsun , e q7 egemen ernst gibi adamları gönderip yerine ugur boral, olcay holosko ile anca böyle ilk 10 a girmek için uğraşırsın diyorum.

vizyon dediğin şey takımın hedefi olur, başkan çıkar her yerde ağlamaz ne kadar battıysada bunu basınla konuşmaz biz beşiktaşız der kapatır, takımın başına vizyon sahibi hedefleri olan bir teknik direktör getirir, aman beşiktaş'a teknik direktör olayımda gerisi önemli değil diyen birini değil.

benim elimde selcuk ınan gibi, arda gibi, gökhan gönül gibi ,alex gibi, kuyt , cristian vb , veli necip holosko ugur olcay gibi adamlar 2 kat daha üst futbolcular olsa , q7 varya o q7 cehennemin dibine gitsin.

ama yok hocam elinde fernandes dışında yetenkli oyunu değiştirecek adamın yok, bir tek q7 var , 2 sene boyunca q7 ve fernandes toplam 40-50 asist 25-30 civarında gol üretmiş sadece bu ikisi, q7 2 sene boyunca koşmamış sımarmış defanse gelmemiş 3 tane kırmızı görmüş ama 27 asist yapmıs 18 gol atmış sen bunlarla maç kazanmışmısın kazanmışsın, fernandes ın yaptığı ortaların çoğu q7 e atılan tekmelerden, bunu anlatmaya çalşıyorum kadron yetersiz elinde 2 tane adam var bi şeyler değiştirebilecek ve sen kalkıyorsun 1 tanesini para verdiğin halde oynatmıyorsun, ver parasını kullan bu arada arkada gençleri yavas yavas alıştır, durumlarına bak sene sonu gönder gitsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Taraftar tabii ki amatör ligde bile oynansa yanında olur da neden böyle olsun, soru o. Yönetimin icraatlarından bahsederken böyle saçma sapan gaz konuşmalara gerek yok.

Quaresma kadar gereksiz abartılan adam Türkiye'ye sayılı gelmiştir, ama bu şimdiki yönetimin tavırlarını haklı çıkarmıyor, tinu haklı yani. Adama parasında indirim teklif ediyorsun, kabul etmek zorunda değil ve etmiyor. Bu durumda satabiliyorsan satarsın, satamıyorsan da pahalı da olsa en azından oynatırsın, hem takıma faydası olur hem de belki alıcısı çıkar. Birebir aynı parayı verip "indirimi kabul etmedin ben de oynatmıyorum o zaman otur öyle" demek ne yani, tüpçü bile yapmadı bu kadarını.

Takımın başına Yılmaz Vural'dan hallice, zamanında tribünlerin zehir zemberek pankartlar açtığı bir adam getiriyorsun. Her yerde her şartta "yandık bittik valla küme düşmesek yeter, şöyle fakiriz böyle dolandırılmışız eski yönetim falanca sıçmış" gibi vır vır konuşuyorsun. Sırf suçu kendinden atmak ve olası rezaletlere önlem almak adına Beşiktaş'ın marka değerini, vizyonunu, onurunu hiçe sayıyorsun, takımı orta sıra takımı haline getiriyorsun. Bence hata böyle küçük davranışlar, yakışmıyor yani.

Her şey mali olarak düzelmek değil. Beşiktaş gibi bir kulübün mali durumu rezil olma pahasına 3 senede düzeltilmez, başarıyı biraz kısıp mümkün olduğunca çaktırmayarak 8-10 senede düzeltilir. Yönetimin hatası orada bence.
Sosyal ağlarda paylaş

ben fikret ormanı ntvsporda izledim.çok iyi konşuyor falan da 2 lafından biri prensip.kusura bakmasın ama harcarlar fikret ormanı

gariban edebiyatı değil gerçekleri konusuyorum.hayal edebiyatı yapmıyorum dedi

5 dakka sonra beşiktaş türkiyenin en büyük klubu.dunya'nın en buyuk kluplerinden biri dedi.

bizde beşiktaşı böyle klup yapacaz şöyle klup yapacaz hayallerini anlattı.

futbolda takım iyi değilse istediği kadar prensip desin beşiktaşlılık duruşu desin.camia acımaz.

ha adamın suçu yok tabi.demirören bitirdi klubu.ama arada fikret orman kaynar gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Fikret Orman güzel dedi ama Quaresma konusunda. İki türlü bir zarar. Hatta menejerleri de sayarsak üç taraflı zarar. Adam biz diyetimizi öderiz, o da oynamadığı için sezon sonu açıkta kalır diyor resmen. Ve bu paraların yarısını bile alamaz Avrupa'da. Anca Rusya veya Arap ülkeleri ona bu kadar para verir.
Sosyal ağlarda paylaş

sezon sonu nasıl açıkta kalacak q7 anlamadım ben, adam bu sezon 3.7 milyon alacak garanti, 1 sene oynamadı diyelim portekizden bir takım a gider seneye , 1 milyondan 2 milyon dan her neyse imza atsa zarar mı görmüş olacak.

bizimkiler kendi kendilere triplere girmişler evet 3.7 veriyoruz ama bak 1 sene top oynatmıycaz diye, adam daha 27 yasında.

sporting 'e gider muhtemelen

aklıma geldi, bu adam inter'de 1 sezonda 6-7 maç oynadı yada oynamadı, sene sonu bize 3.7 milyona imza attı :)
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbulspor gibi bir takim oldu Besiktas. Sonu hayirli degil. Kimse cikip yonetimi savunmasin. Sube kapatmakla takima kar ettirdigini dusunen ama yok pahasina da olsa hic oynatmayacagi adami satip onun maasindan kar etmeyi dusunmeye adamlarin yonettigi klup oldu. Neden taraftar cebinden para verip bunun cefasini cekmeliymis anlamadim.
Sosyal ağlarda paylaş

Nedir bu sportif basari olmazsa vizyon bilmem ne olur tatavasi kulube sebadan beri civi cakan yok tasima suyla donuo degirmen patladi sonunda gelmis bik bik vizyon diosunuz, ekonomik olarak kuculdugu icin vizyon kuculuguo, sportif basaridan gelen paralar yetmez klub icin birde GS mi sportif olarak basarili yada FBmi birakin bu isleri.

Adam kurumsal bir sistem oturtmaya calisio prensip dedigi seyler aslinda ilerde kurulucak sistem icin atilan temeller kimin ne maas aldigi belli degil futbolcular ismine gore maas alio icraatina gore degil adam bunun onune gecmeye calisio bu surecte risk aldi quarezma gibi adamlar kulubu somuruo yillardir belli bir duzende maas verilmio fubolculara sistem yok o yuzden surekli karmasa var.

3 mac seri maglubiyet geldigi icin 6 aylik baskani TDyi gonderip sonra sihirli degnekle isleri duzelticek adamlarin gelmesini istio taraftar ok.
Sosyal ağlarda paylaş

tinu said:

sezon sonu nasıl açıkta kalacak q7 anlamadım ben, adam bu sezon 3.7 milyon alacak garanti, 1 sene oynamadı diyelim portekizden bir takım a gider seneye , 1 milyondan 2 milyon dan her neyse imza atsa zarar mı görmüş olacak.

bizimkiler kendi kendilere triplere girmişler evet 3.7 veriyoruz ama bak 1 sene top oynatmıycaz diye, adam daha 27 yasında.

sporting 'e gider muhtemelen

aklıma geldi, bu adam inter'de 1 sezonda 6-7 maç oynadı yada oynamadı, sene sonu bize 3.7 milyona imza attı :)

Oynamadığı için öyle her klüp almaz. Portekiz'de hiç bir klüp bu arkadaşa 2m veremez, vermez. Türk takımları enayi olduğu için bayılıyor deli paralar. Avrupada 1 milyon anca alacak adam burada rahat 2m kazanıyor. Avrupa takımlarının durumu pek iç açıcı değil. 3.750'den 3'e inmeyen adam sence 1.5'a filan oynar mı bir klüpte?

Oynamadığı için hamlayacak vs vs. Şu an bir sonraki sezon kotasından da yiyor
Sosyal ağlarda paylaş

adam 27 yaşında, yani sanki 33 yaşında adamda açıkta kalacak, bu sene kimse almadı çünkü bizimkiler bonservis istiyordu, 1 sene sonra serbest kalacak adama hangi manyak bonservis verir! seneye serbest kaldığında dunya kadar teklif alır q7 , hep beraber görürüz.

he tabiki 3 milyon euro alamaz, ama en az 1.5 milyon alır.
Sosyal ağlarda paylaş

bak herifin tarafından bak olaya, bu sene 3.7 garanti dimi, onu attı cebe 1 sene oynamadı, seneye en kötü 1.5 dan sözleşme yapsa, toplamda zaten 5 milyonun üstünde kazanıyor.

başkanın bu cocuk oyuncağımı lafına karşı acıklama yapmış guya, 750 bin indirdim 3 milyona 2 senelik sözleşme yapalım ben sürekli oynamak istiyorum dedim, beni dışladınız ocak ayına kadar kadro dışısın dediniz, 10 gün sonra beni geri çağırdınız , evet bu çocuk oyuncağımı kabul etmiyorum 3.7 verin 1 sene sözleşmemin gerektirdiği şekilde oynayım demiş.
Sosyal ağlarda paylaş

fikret orman futbolun başına ceo getirmeyi planlıyormuş , eğer yaparsa gerçekten alkışlarım ama tabi o getireceği ceo nun kim olduğuda önemli,

bu arada q7 olayı bitti diyorlarda trabzon maçından sonra olabilecek bir teknik direktör değişikliğinde gene geri hortlayabilir bu olay.

bildiğim kadarıyla van gaal olsun mustafa denizli olsun bu samet den önce konuşulan teknik adamlar , kalacak dediği için olmadı dıye bılıyorum, olurda samet giderse, yeni adam q7 'i takımda görmek isteyebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

http://skorer.milliyet.com.tr/seyit-ates-ten-q7-aciklamasi-/besiktas/detay/1610835/default.htm

Yonetim her onune geleni konusturursa, yalanlasan ne olur yalanlamasan.

Yonetimdeki ben para verdim, istedigim zaman basina konusurum tayfasindan kurtulmak lazim. Bir basin sozcun konusur, bir de baskanin bitti gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...