Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

Dostum aynı özelliklerde pcim var sadece ekran kartı r9 280, yıllardır amd kullanıyorum artık değiştirme zamanı geldi, mümkünse i7 al ve güzel bi anakart, ekran kartın baya iyi, cpu power önemli, misal ben arma 3 e sardım bu aralar multiplayer, amd resmen sıçık core bazında single core kullanıyor oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

Cok soylendi ama tekrar belirtelim.

Yeni nesillerden i5'lerle oynanilan oyun CPU-heavy olmadigi surece bottleneck pek yasanmaz. Az biraz OC'la her turlu 2-way SLI setup'i dahi calistirir i5'ler.

Oyun PC'si topluyorsaniz i5 alin, 16 gig ram alin, ssd alin. Gidip i7'ye bosu bosuna para harcamayin. Fazla sayida core'a duzgun sekilde optimize edilmis oyun sayisi zaten oldukca az.
Sosyal ağlarda paylaş

Cons said:

ya ekran kartını preorderladım amazondan gerisi kaldı
oc falan yapmam heralde ona göre bişeyler söylesenize. aşşada yazdıklarım kafamdakiler, varsa daha iyi f/p olanlar söyleyin pls

EVGA GTX 970 ACX 1.0 Superclocked 4GB GDDR5 256bit
Samsung 120GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 410MB) SSD
ZALMAN Z12 PLUS MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
CORSAIR VS SERİSİ 550W GÜÇ KAYNAĞI
GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
Intel Core i7 4790 Soket 1150 3.6GHz 8MB Cache 22nm İşlemci
WD 3.5" 2TB Caviar Green Sata 3.0 64MB Cache intellipower Harddisk

anakart lazım bide işte. ne aliyim?

zalman kasalarla ilgili bir bilgi vereyim. psunun altındaki hava girişlerinde tasarım hatası var. fanı dışarıdan taze hava çekecek şekilde takarsan, hava girişleri yeterli hava sağlayamadığı için psu fanı yük altında aşırı çalışarak gürültü yapıyor. elimle kontrol ettim resmen hava falan çekemiyordu.

eğer alırsan psu fanı yukarı bakacak şekilde tak ve kasanın altındaki yuvaya bir tane fan ekle.
Sosyal ağlarda paylaş

eVGA Gtx 970
Kasa
HDD
Ram : 2x4 Corsair XMS3 1600MHz CL9 -halihazırda kullandığım ramler bunlar-
Anakart -hali hazırda kullandığım anakart-
İşlemci olarak anakartı değiştirmezsem şunu düşünüyorum
FX x8 9590
Anakartı değiştir intel al derseniz işlemci ve anakart önerinizi bekliyorum (i5 fiyat aralığında)

Güç kaynağı olarak 80+ 500W yeterli gelir mi burasını bilmiyorum. Öneriye açığım.
Sosyal ağlarda paylaş

son durum:

Intel Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Cache 22nm İşlemci
MSI Z97 PC Mate Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart
8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
Sapphire R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
Kingston 120GB HyperX FURY Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 500MB)
XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS 600W GÜÇ KAYNAĞI
ZALMAN Z5 PLUS SIYAH KASA

ayrıca eski sistemimden kalma soundblaster xtremegamer ses kartı ve 500gb samsung hdd var onları taktıracam

eksenin sabit kur kampanyası var mail attım bakalım ne fiyat verecekler.
Sosyal ağlarda paylaş

laptoptan illallah geldi desktop pc toplayacagim, fakat piyasadan bayagi uzak kaldim. oyle cok uber ultra grafikli oynayacagim diye bir derdim yok oyunlari.

su indirime girmis mesela nasildir islemci olarak http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=19-113-285

bir de nvidia 750 ekran karti olarak nasil olur? 130 dolar civari. islemci ve ekran karti karar verdikten sonra ona gore anakart/ps falan alicam.
Sosyal ağlarda paylaş

http://i.imgur.com/VoYOurT.jpg

parçaları belirledim tee topkapı vatana gittim bu trafikte şu sistemin aynısına adam mağazada 3 bin lira fiyat çekti site ile magaza arasında bu kadar fiyat uçurumu olması normal mi ya garibime gitti

herneyse 1.5 saat eve dönüş sonrasında siteden verdim siparişi, montaj sorunu kaldı şimdi ben beceremem nasıl yaparız düzgün bi kurulum için eve çagırabilecegimiz servis vs var mıdır beşiktaş/mköy civarı?
Sosyal ağlarda paylaş

Buradan sorayım konu açmanın manası yok. 2 sene evvel bir sistem toplamıştım. Anakartı sata 3 değil 2 takmışlar. SSD aldıktan sonra farkına vardım. RAM lerde mhz olarak düşük takmışlar anakart desteklemediği için.

Anakart
http://www.asus.com/Motherboards/P8H61USB3/

İşlemci i5 2500k gtx 570 ekran kartı 700w psu thermaltake 8GB RAM var.

Adam gibi anakart var mı bu spec için 300-400 arası ? Bir de farkeder mi performans olarak ? Değer mi almaya ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...