Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

hahah niye drama yaratmaya çalışıyorsun bilmiyorum ama hdd sen seç yazmışım zaten. işlemciye 300 ver demişim ben zaten amd işlemci 300 lira.cooler niye lol bilmiyorum belki kötüdür olabilir. ram ben de dedim niye böle baktım vatandan o modelde 1866 vardı bakmadım diğer modellere.anakartın yanına da fiyatı iyi araştırmadım yazmışım benim tavsiyem amd destekli olandı çünkü.çeşit olsun diye intel için de yazdım yanlışmış demekki.

ben ucuza oyun pc toplama olayı için yazdım bunları hemen koş al demedim zaten sırf burda biri yazmış diye araştırmadan kim alır ki.hatta dur sileyim şimdi gidip birisi alır malır.bisürü edit.
Sosyal ağlarda paylaş

Giovanni said:

jonq said:

Sistemi nerden topladın bilemedim, anakartı Asrock yada MSI olarak degiştir bence. SSD'i de samsung yapabilirsin.

Abi hiç anlamıyorum ya güzel bir orta direk gaming yazabilir misin ki istirham etsem? Bütçe ~2000 diyelim. Her oyunu 3 sene full ayarlarda en az 30-40 fps çalıştırsın yeter.

Çook teşekkürler

dolar uctu 2000 tl ise zor.
Sosyal ağlarda paylaş

ahah bide posta koymuş bilmiyorsan yazmayacaksın diye abicim bilim dalı filan değil ya bu. paran varsa o kadar zor değil iyi pc toplamak.hesaplı bişiler -hele dolar bu kadar yüksekken- toplayıp ondan verim alabilmek için uraşmak lazım sadece.

sen her ay yaz buraya bi toplama pc biz hiç bişiy yazmayalım istersen sorun değil yeterki kızma böle ufacık şeyler için.
Sosyal ağlarda paylaş

dedigin kadar kolay degil. paran varsa aldıgın en pahalı urun sana en iyi performansı vermiyor. ne icin alacagın onemli. buraya zaten parasını cope atacak adam gelmiyor, o yuzden elindeki butce ile nasıl en iyi performansı elde edecek donanımı bir araya getirilim diye ugrasıyor.

bilim degil evet, ama bilmiyorsan insanları buyuk zarara ugratman mumkun.
Sosyal ağlarda paylaş

@Giovanni,

Çok zorladım ama 2000 TL in altında kalamadım.

INTEL Core i5 4570 Soket 1150 3.2GHz 6MB Cache 22nm İşlemci 506 TL
MSI H87M-G43 Intel H87 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI 252 TL
CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram 202 TL
SAMSUNG 120GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 410MB) SSD 276 TL
SEAGATE 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk 167 TL
POWERCOLOR R9 270X GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı 538 TL
CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 200R MidT ATX SİYAH KASA 160 TL
CORSAIR CX SERİSİ 80PLUS 600W GÜÇ KAYNAĞI 196 TL

Toplam: 2297

Sen vatandan bakmışsın sanırım bu yüzden bende oradan baktım.
Öncelikle işlemci de 4440 ile 4570 arasında 40 TL oynuyor. 40 TL için alt performansı almak iyi durmayabilir.

Toggie'in de dediği gibi dolar felaket uçtu. Satıcı firmalar bile satış yapmak için ucuz ürünleri piyasaya sokmaya başlamışlar. Misal şu an B serisi chipsetli INTEL anakartlarda bir artış var. Sorun şu ki B ( Business ) serisi chipsetli anakartlar daha düşük teknik özelliklere sahip olduklarından gaming konusunda performanslarını bilemiyorum. Belki Kharon'un bu konuda bilgisi vardır. Bu nedenden yine Z ler çok pahalı olduğundan H serisi bir anakart seçtim.

Diğer parçalara alınabilecek minimum parçalar zaten. Daha altı yok. Belki bütçeyi zorlamamak açısından SSD'i ilk başta eleyip onuda eline para geçtiğinde alabilirsin.

Asıl mesele ise seni 1-2 sene full ayarlarda götürecek ekran kartlarının ortalama fiyatı 700 TL den başlıyor. Şu an içinse bütçeyi sarsmayacak orta seviye bir kart ekledim listeye.Çoğu oyunu yüksek seviyede oynatır ancak 3 sene götürebilir mi bilinmez.

Kısaca Doların artışından dolayı artık 3 senelik bir makine için biraz daha fazla bütçe gerekiyor. Yukarıdaki sistem en azından bir fikir oluşturabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu yazdığım sistem kötü bile değildi ki, amd işlemcili pc tavsiye etmişim en altına da intel işlemci ekledim bulunsun diye yanına yazdım hatta bunu araştırmadım diye.

zaten oyun amacıyla yazılıyor bütün pc ler burda.ben de 2 tane ofis içinde kullanılacak pc aldım bu hafta.buraya yazsam gülersiniz ama adamlara fazla fazla yetiyor hem de ucuz.

. ram 1866 ymış ee
. ssd yokmuş yav hdd kendin seç demişim
. psu firması batmış ,firmayı alma o zaman. fiyat olarak uygundu.
. işlemci pahalıymış ben amd işlemci tavsiye ettim o da 300 lira ucuz işte
. lol cooler demiş .cooler master evo212 yazmıştım doğru olabilir kötüdür belki ben internette çok tavsiye ediliyor diye yazdım.

ya herşeyin ucuz olanlarını yazmaya çalışınca olur öle.neyi tartışıyoruz bilmiyorum bile bf4 oynayacam full ayarda diyen adam zaten benim yazdığımı beğenmez ki.

en az yazılan konulardan birisindeyiz zaten fikir vermek yerine "bilmiyorsan yazma" diye atarlanmak tuhaf geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

@jonq
B85 vs H87 de soyle bi durum var;

aralarinda connectivity, raid ve SSD SRT haric bi fark olmamasina ragmen H87 fatality ile gaming icin kullanilabilecek orta karar bi b85 in arasinda 20 lira gibi bi fark var. Hic degmez yani.
Genelde B package larda 80db alti kotu ses kartlari, baya kotu NIC ler vs de cabasi. Tek olay chipset degil yani.

@osuran_boga
Hala daha uzatmani anlamadim ama ozetleyeyim belki daha acik olur;

en basta makul olmaktan cok uzak bisey yazdin.
Sonra zaten onun kendi fikrin olmadigini, baska bi yerden aldigini soyledin.
Sonraki argumanin ise zaten buraya yazilan seyi kimse arastirmadan alicak kadar mal degildir di.
Bilmiyorsan yazma o zaman diyince de bilim dali degil bu herkes yapar dedin.

milletin okurken ayirdigi zamana degecek fikri olan herkes her zaman hos karsilandi forum capinda, kimse aksini soylemez eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

bütçe 3500tl
kasa monitör klavye her şeyi almak istiyo arkadaşım (laptop kullancısı şu an)
pişman olmayayım sonradan keşke şunu alsaydım diye dedi bugün.

nakit alıcak ve yarın almayı planlıyoruz birlikte. benim kafamda exa var şu ana kadar hep ordan topladım bilgisayarlarımı. yardımcı olsanıza biraz(bayaa pls), teşekkürler.

yer istanbul
Sosyal ağlarda paylaş

INTEL CORE I5 4670K SOKET 1150 3.4GHZ 6MB CACHE 22NM İŞLEMCI 700tl

ASUS Z87-A INTEL Z87 SOKET 1150 DDR3 3000MHZ(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI ANAKART 500tl

CORSAIR 16GB (2X8GB) VENGEANCE PRO DDR3 1600MHZ CL9 SIYAH SOĞUTUCULU RAM 560tl

SAPPHIRE R9 280X TOXIC GDDR5 3GB 384BIT AMD RADEON DX11.2 EKRAN KARTI 1000tl

COOLER MASTER HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W MIDT ATX SİYAH KASA 570tl

ZOTAC GTX780 GDDR5 3GB 384BIT NVIDIA GEFORCE DX11.1 EKRAN KARTI 1550tl

4200tl (1200ü kk ile tek çekim).
ssd(sadece os) ve hdd önerin plx
monitör 23-24" (ne kadar para ayırmamız lazım buna?)
psu falan da hariçten yazmadık kasada var diye.

hangi parçayı neyle değiştirebiliriz bütçe dediğim gibi.

çift ekran kartı yazdım bu arada, bütçe yetiyo gibi alttakine, onu tercih edicez yukarda da dendiği gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

5senelik laptopta 4. kere ekran kartı işlem gördü artık masaüstümü toplamaya karar verdim haftasonu gidip toplamayı düşünüyorum. Ancak hiçbirşey anlamıyorum monitör ve kasa dahil 2-3k arası bir makine arıyorum.

Gereksinimlerim oyun oynama (bi bf4 güzel olur mesela =) ) birde tasarım ki ram istiyor ama 16yeterli olur gayet.

vatandan toplamayı düşünüyorum kendim toplayamıyacağımdan ne önerirsiniz. önceki sflara baktım ama anneye anlatır gibi anlatın liste çıkartın gidip alayım =)

monitör samsung alacam ama 24inch olur büyük ihtimal.

Birde en büyük isteğim kasada 2hdmi çıkışı olsun multi tasking hesabı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...