Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

[x]Asus F1A75-M LE DDR3 1866MHz S+V+GL+RAID+16X FM 194,00 USD
[x]AMD FX Series 8120 (3.1 GHz) 16MB 32nm AM3+ 175,00 USD
[x]Asus VGA HD7850-DC2 2 GB 256Bit GDDR5 16X 299,00 USD
[x]Inwin Maelstrom Full ATX Gaming Kasa Siyah/PSU YOK 135,00 USD
[x]Hi-Level 240GB SSD Disk - SATA3 Turbo Series 269,00 USD
[x]HI-LEVEL 8 GB 1600 MHz DDR3 RAM (Soğutuculu)69,00 USD
[x]HI-LEVEL 8 GB 1600 MHz DDR3 RAM (Soğutuculu)

şuna bana bi yorum yaparmısınız iyimidir kötümüdür? + bide bunların yanına başka ne alıcam ben ekstradan? fan bilmemne falan ne almalıyım. board + işlemci + ekran kartı + ram + ssd hdd + kasa. başka ekstra ne var aklıma gelmedi.
Sosyal ağlarda paylaş

max 4-4.5 liraya desktop kurmayı planlıyorum, 1 hafta çalışmaktan geriye kalan tek günümde açıkçası adam gibi oyunumu oynamak istiyorum. vatan computer olacak kesinlikle (indirim taksit zart zurt yüzünden). bu işlerden gerçekten anlamıyorum, o yüzden ilk sayfada yazanları okumama rağmen pek birşey anlamadım :), o yüzden direk sorayım sorularımı;

-i7 olsun istiyorum, ama mesela 3.4 ghz olanı ile 3.5 ghz olanı arasında baya bir fiyat farkı var, değer mi sizce?
-ssd ramler biraz pahalı, iş için kullandığım notebook bile 8gb ram, o yüzden 16 gb ram falan mı alsam? ssd çok pahalı ve oyun için gerekli mi bilemedim.
-ilk sayfadaki gibi tier 5-6 arası birşey istiyorum, şu anki bütçem ile mümkün mü? 5+1 ses sistemi falan olmasa da olur, 2 hoparlör yeter bana mesela, oralardan kısarsam t6'lık bir makine kurar mıyım?
-ekran kartı fiyatlarının da ayarı kaçmış, ona ne kadarlık bir bütçe ayarliim sizce?

teşekkürler şimdiden.
Sosyal ağlarda paylaş

Helcaraxe said:

30-40 channel audio ile cpu sorunu yasatmasin bana onemli olan o?

SSD eklersem, OS icin falan daha iyi olur mu 2TB'a ek olarak?

30-40 channel real time okutucam işlemciden endişem olmasın falan diyorsan bence bi önceki nesilden 1366 socket i7 970, i7 980 veya i7 980x ya da yeni nesil 2011 socket i7 3930 veya i7 3960 falan bişeyler bak bence. 3960 gereksiz pahalı ama 3930 gayet makul görünüyor. multithread ile 12 core gibi çalışır bunlar. senin bahsettiğin işlemci 4 core ve multithread yok. bu konulara ne kadar hakimsin bilmiyorum da bahsettiğim olay şu:

sendeki işlemcide toplam 4 core olacak. işlemci işi bu çekirdeklere dağıtır. ne kadar çok çekirdek olursa dağıtılabilen çok parçalı işlemlerde o kadar çok performans sağlanır.

bi de 30-40 ses dosyasının okunması işlemi ssd'den yapılabilse ne mükemmel bişey olur da... parası da mükemmel olur öyle bişeyin.

bu arada söylediğim 1366 socket işlemcileri bulabilmek için netten satış yapan yerlere bakman gerekebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

gtx 560 ti ile normali arasındaki fark nedir?

bide ekran kartımı yenileyim ufaktan diyorum ama bütcem baya kısıtlı 400tl gibi elimde HD6850 OC'li versiyonu var

yeni kart alıp ki gtx 560 ti alayım diyorum bu kartıda satıp onun parasıylada HDD alacağım.

kart önerisi yapabilecek olursa sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

ti yeni gpu mimarisi uzerine kurulu daha basarili bi kart.

bulundugu fiyat araligi ve sundugu performansa gore asiri basarili bi ekran karti.

ama full hd ustu cozunurluklerde AA acmak gibi bir niyetin yoksa 1000p civari icin 6850 herturlu yeterli, ozellikle kisitli butceyle dusunmesi cok mantiksiz bir upgrade olur.

ssd en mantikli hareket.
Sosyal ağlarda paylaş

merhaba kadim dostlarım

yeni mütevazi bir kasa yapıyorum bi kaç sorum var

pcde hiç fazla yere ihtiyacım olmaz dolayısıyla sadece SSD alsam bi problem olur mu? çünkü 120gb gayet işimi görücek

problem olmazsa SSD olarak http://www.vatanbilgisayar.com/ocz-agt3-25sat3-120g-120gb-agility-3-serisi-sata-30-ssd-(525mb-okuma-500mb-yazma)/productdetails.aspx?I_ID=56519 nasıldır? iyi değilse aynı fiyar grubundan başka ssd tavsiyesi süper olur

bi de bana anakart + işlemci tavsiyesi lazım ikisine max 800lira ayırabilirim. amd / intel savaşı ne durumda hiç bilmiyorum

bi de çoğunlukla dota 2 oynayan insanım onun için şimdilik eski kasamdaki 8800GTyi takıcam bu sisteme bi problem olmaz di mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Sonun sipariş safhasına gelebildim bende 6 ayın sonunda :P Limitim 2000TL belki 250TL fln üstüne çıkabilirim çok abartı fark yaratacak şeyler olur ise. Alacaklarım şuan şu şekilde;

Kasa: Aerocool Strike X One Advance
Power Sup: Seasonic X-760W 80+ Plus Gold Tek 12V Kanalı
İşlemci: INTEL Core i5-2500K LGA 1155 6MB 3.3GHz
Anakart: Asus P8Z68-V Pro Intel 1155 Soket DDR3 USB3 SATA3 (B3 Revizyon)
Ram: Geil Enhance Corsa 8GB 1600MHz CL9 Dual Channel (2x4)
HDD: WD Caviar Black 1,5TB 7200rpm
SSD: Team Xtreem S2 120GB 550-500MB/sn SandForce Kontrolcülü 2.5" Sata3

Ekimde yeni kasa geliyor onun fiyatına göre kasada değişiklik yapabilirim ama şimdilik bu. Yukarıdakiler 2000TL ediyor. Şu olsa daha iyi dediğiniz birşey var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...