Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bayila bayila oynanacak abandonware dos oyunlari

di

Öne çıkan mesajlar

abandonware oyun olmuş diyorsun da, abandonware, terkedilmiş, desteği sonlandırılmış yazılım demek.

gog, oyunun esas sahipleriyle anlaşıyor, copyright haklarını felan alıyor.
bu yüzden o oyun artık "abandonware" olmaktan çıkıyor. "abandonware oyuna 3 kuruş bile koklatmam" diyorsun da, o oyun abandonware değil zaten.

gog, oyunun şirketine para veriyor, site ve download servislerine para veriyor, oyun düzgün çalışsın diye ince ayar çekiyor, bazen yamalıyarak yayınlıyor, wallpaper, harita, müzik arşivi gibi şeyler ekliyor.
bunları beleşe yapmalarını beklemiyordun herhalde di?
ya da "idrak sorunların var" diye hakarete başvurup kestirip atman da mümkün tabii.

her gün abuk sabuk şeylere para harcıyoruz, sonra gelip zevk alarak oynayacağımız bir oyuna "3 dolar fahiş fiyat" demek gülünç oluyor.
tabii şöyle bişi var,
"en ucuza nerden bulabiliyorsam onu alırım panpa" şeklinde "hazır beleşi varken neden para ödeyim, enayi miyim?" diyorsak, sonra da gelip
"oyun firmaları bize korsancı diyor, hep korsan kullanıyorlar diyor, şu oyunun pc versiyonunu çıkarmayacaklarını açıkladılar" diye QQ'leme hakkımız yok bizim.

bir de benim açımdan oyunun yeni-eski olmasının bir önemi yok.
bir oyun istediği kadar yeni olsun, o oyun bana zevk vermiycekse neden 100 dolara alayım? bir oyun istediği kadar eski olsun, o oyun bana zevk verecekse, alırken 3 dolar olmasını niye sorgulayayım?
örneğin, skyrim "yeni oyun" diye gidip 75 dolar vereceğime, gidip gog'dan planescape torment'i 10 dolara alırım, bilgisayarımda kurulu olur, her ay baştan oynarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Yazdigin her seye cevap yaziyordum da cidden vakit kaybi zira -idrak sorunun yoksa- okumadan atliyorsun ya da isine oyle geliyor, laf olsun diye cevap yaziyorsun demektir. Yazdigin tek bir seye cevap vereyim, geri kalanlarina cevaplari konu icerisinden kendin bul, onceki mesajlarimda mevcut cevaplar.

Sevdigim begendigim hemen herseyin parasini veriyorum. Iddia ettiginin aksine korsani varken niye para vereyim olayi yok hayatimda. Ustelik senin aksine, ben kazandigim parayi harcayarak yapiyorum bunu. Haliyle senden cok daha iyi biliyorum bunun ne demek oldugunu.

Bir de super carpittigin yer var onu da ekleyelim;

GoG'un bir cok oyununun o kadar etmeyecegini ve o yuzden de 3-5 dolar bile vermeyecegimi soyluyorum. Senin cevirdiginin aksine GoG'dan belese servis sunmalarini beklemiyorum, en fazla daha makul fiyatla pack sunmalarini beklerim. Sirf senin gibi bir zipcikti gelip bik bik edecek diye abandonware diye ekledim basliga, engel olamadim.

Bu arada cok sasiracaksin ama, senin gibi forumdaki en iyi ingilizceye sahip olmasak da cogumuzun abandonware'in anlamini bildigine eminim. lol.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

cidden vakit kaybi zira -idrak sorunun yoksa- okumadan atliyorsun ya da isine oyle geliyor

Ustelik senin aksine, ben kazandigim parayi harcayarak yapiyorum bunu. Haliyle senden cok daha iyi biliyorum bunun ne demek oldugunu.

senin gibi forumdaki en iyi ingilizceye sahip olmasak da cogumuzun abandonware'in anlamini bildigine eminim. lol.

forumda tartışmaya değmez bir kişi olduğunu bir daha gördüm di, kusura bakma.
yanlışlıkla adam yerine koymuşum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...