Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme

AthleT

Öne çıkan mesajlar

tiLi said:

beginnerlar için basit, linear progressiona yönelik bi program yazsak da sticky gibi her sorana versek iyi olcak artık. starting strength gibi.

http://www.muscleandstrength.com/workouts/dumbbell-barbell-mass-workout.html

http://www.muscleandstrength.com/workouts/dumbbell-only-home-or-gym-fullbody-workout.html
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

forearm demişsin bu back çıktı derken video yüklendi :3
kadın one arm rowu benle aynı kiloyla yapıyo oha, zıplatıyo nizami yapmıyo. olsun

Bu eleman da zıplatıyor. Harekete adamın adını vermişler Kroc Rows diye. Belini sabit tutup bir yerlerini sakatlamadığın sürece gayet de etkili bir yöntem diye tahmin ediyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=D7jAIdoORxI
Sosyal ağlarda paylaş

veya biraz güç kavramından konuşalım mesela bir barfiks bile çekemeyen adama klasik vücut geliştirme programı yapmasının bir anlamı varmı. Mesela bende barfiks çekemiyorum ama 4 senedir vücut geliştirme yapan kasları birazda belirgin hale gelmiş arkadaşım da çekemiyor.
Yani olay hipertrofi tipi diye biliyorum ama bu işin birde atletik performans boyutu var. Onu nasıl halledecez
Kardiyovasküler sistem içinde antrenman yapmanın tek yolu koşma mıdır mesela şamanlar gibi zıplasak dans etsek bu da böyle bir antrenman olmaz mı
Sosyal ağlarda paylaş

ben 1 tane şınav çekebiliyordum şimdi 10 tane çekebiliyom :P

en baba hareket bence barfiks. Ama bugüne kadar hep rock rambo filmlerindede gördüğüm avuçların yüze doğru olduğu barfiksti. Salonda hafif elips bir bar var avuçlar ileri doğru çekiyo. 3 tane falan çekebiliyorum :D

Vücut geliştiren adamın güçlü olacak diye bir olayı yok. Güç ve patlama antremanı yapmak lazım onun için.
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:

tiLi said:

forearm demişsin bu back çıktı derken video yüklendi :3
kadın one arm rowu benle aynı kiloyla yapıyo oha, zıplatıyo nizami yapmıyo. olsun

Bu eleman da zıplatıyor. Harekete adamın adını vermişler Kroc Rows diye. Belini sabit tutup bir yerlerini sakatlamadığın sürece gayet de etkili bir yöntem diye tahmin ediyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=D7jAIdoORxI

Kroc rowsu bilmez miyim, bi aralar yapıyodum. Sonra omzumu sakatladım. Yalnız Kroc az zıplatıyor, kadın bildiğin beliyle zıplatıp sonra yakalıyor ağırlığı. Zaten zıplatmak çok kaka bir şeydir diye demedim onu. Kadının benle aynı ağırlıkta çalışmasına bi bahane bulmaya çalıştım :)
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Bi mide bulantisi sorunum var. Anlatayim, yardim alayim mumkunse.

Daha once gitmedigim bir branch'a gittim, haliyle program yoktu, hemen cikaramicaklarmis, ben de cardio yapayim cikayim diye dusunup daldim aletlere.

Kosu bandi yok salonda. Kurek ve su eliptik aletlerin baya bi gelismis olanlarindan var. Boyle lastik gibi biseyle sarkiyor asagiya, haliyle hareket yonunu degistirebiliyosun diledigin gibi ve normal yuruyusten kosudan cok daha fazla yoruyor.

Neyse, oturdum bosta olan kurek makinasina. Isinmistim zaten yuruyerek gidince, 1000 metreden sonra sirtim agrimaya basladi, hafif zorlayarak 1500 metrede biraktim.

Kalktim yerimden, baktim bacaklar falan yorulmus farkinda olmadan. Neyse bisey olmaz deyip gectim o eliptik alete, basladim. Abi sadece 3 dk gecirdim aletin ustunde sadece 3. Baktim baya baya yoruldum, gecip oturayim dedim. Aletten indim gectim oturdum, inanilmaz bi mide bulantisi basladi. Arkama yaslaniyorum, nefes aliyorum derin derin, bana misin demedi. En son kalktim tuvalete gittim kusayim bari diye, o da olmadi. Bi 10 dk ha yigildim yigilicam diye cebellesip kendime geldim.

Simdi midem dolu degildi, 3'e dogru yemistim, gittigimde saat 5,5 civariydi. Hafif geniz akintisi disinda bi rahatsizligim da yoktu. Sadece hamlik vardi.

Buna gore neden olur bu, nasil engellenir acep bu ?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...