Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme

AthleT

Öne çıkan mesajlar

German Volume Training. Ciddi anlamda yuksek set sayilari olan bir program. Fascia stretch icin ve glikojen depolarini bosaltmak icin tercih edilebilir. Daha bolgesel alternatif olarak kullanilabilecek buna benzer fst7 var. Alman idmani fena ama. Ilk yapanlar hep bas donmesi midebulantisini falan yasiyor. Alman dedin mi hardcore :D
Sosyal ağlarda paylaş

gene her türlü tavsiyeye açık bir şekilde geldim:
spliti değiştirdim ama bu da denyo oldu sanki :D
1. - 3. gün : göğüs-omuz-triceps : 3er hareket x 3er set x 10-12
2. - 4. gün : sırt-traps-biceps : 3er hareket x 3er set x 10-12
hergün : 4x15 decline crunch, 4x15 leg raise
diyet de günlük 90-100gr protein, total kalori 1800-2000,
karb/yağ oranı allaha emanet.

bu arada bazı hareketleri yüksek kilolarla bazılarını çok düşük kilolarla yapabiliyorum bi orantısızlık var gibi ? ya da bana mı öyle geliyo kestiremedim. sanki bazı yerlerim çok güçsüz bi de siz bakın kiloları vereyim. 1.80e 71kg yim, hala güçsüzüm.
bar ağırlıkları da dahil:
benchpress : 55kg (kasıyor sonlarda)
ez bar biceps curl : 25kg
triceps pushdown : 30kg
lat pull down : 40kg
shoulder side laterals : 7.5kg (dumbell'in teki) (kasıyor sonlarda)
skullcrasher : 15kg (bar toplam kg)
shoulder press : 15kg ( bar toplam kg)
Sosyal ağlarda paylaş

skullcrusher ve özellikle shoulder presste orantısızlık var. bi gün göğüsle başlayıp diğer gün omuzla başla. bi de ilk hareket 6 tekrar olsun diyorum ısrarla. farklı tekrar aralıklarını çalışmış ol

ha bi de GVT tavsiye etmiyorum ya. bacak hariç özellikle
Sosyal ağlarda paylaş

Ben squatda ısınma dışında 3 set 5 tekrarı geçmem oda 80-90% da. Deadliftdede öyle bunlar baba hareketler. Adamın valla tansiyonunu düşürür.

Birde Perfecte ekleme yapalım pahalı gelmiyorsa cevizde yiyebilirsiniz arkadaşlar omega 3 için. Pahalı geliyorsa semizotu yiyebilirsiniz ama çiğ yiyin salata şeklinde ben öyle yapıyorum. Kuruyemişide doldurdum baya bi 1 ay almam resmen.
Birde cevizi yerken eğer taze kırmıyorsanız suda bekletin şöyle en az 2-3 saat öyle yiyin.
Sosyal ağlarda paylaş

BaaL canın sıkılmassa ;
Muscle hypertrophy
Bunu okuyabilirsin.

Yaptığın hareketleri tam olarak bilmiyorum ancak düzgün bir düzenleme ile maximum fayda edebilirsin.Ağırlıkların farklı ve dengesiz olmasının nedeni yaptığın bi hareketin primary olarak etkidiği bir kas grubu ile secondary olarak etkidiği bir kas grubu var.Bu yüzden bench press yaptıktan sonra arka kol performansın düşer.
Bu tarz programlarda(set sayısıx 10-12 ) dikkat etmen gereken ve çok önemli olan set araları sürelerini çok kısa tutman(45 saniye-1 dakika).Tam olarak set miktarını bilmesem de yaptığın hareket sayısı çok fazla olarak tahmin ediyorum.Bu yüzden 2000 kalori az(1.8m - 70 kg zaten zayıfsın beslen beslenebildiğin kadar.)
Ne kadar süredir gittiğini bilmiyorum ama tavsiyem bu tarz bi programı en az 3-6 ay arasında uygulaman.Daha sonra 5-6 tekrarlı setlere geçmeni öneririm.
Bana daha detaylı bi şekilde tam programını yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.Kolay gelsin şimdiden :)
Sosyal ağlarda paylaş

bu sefer de siz cevap verin. zor bir soru geliyor. deminki videoyu görünce aklıma geldi.

Beli sakat birinin glute ve bacaklarını nasıl geliştiririz? Glute çalıştırmayan bacak hareketi istemiyorum(leg extension gibi).

Cevabı çok aslında, mesela tek bacaklı hareketlerle çalışılabilir, bulgarian split squat, lunge vb. Onlar da acaip üşendiriyo ya tek bacak tek bacak
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Hand said:

bacakları toparlayacağız derken popomuzu şişirmeyelim videosu

http://www.youtube.com/watch?v=yP6x-cpqjYA

bunu gorunce bir olay aklima geldi.

Su sabahlari cikan kadin programlarindan birine denk gelmistim issiz bir zamanimda. Konukta uzman diyetisyenin biri. Neyse kadinin biri baglandi yayina telefonla sunu soruyor. "Ben sabahlari kahvalti etmeden once cikip yarim saat falan yuruyorum, sonrasinda kahvalti ediyorum. Ama bana yürüdükten sonra hemen kahvalti edince kas yapar 1-2 saat sonra ye dediler bende oyle yapiyorum dogru mu yapiyorum sizce" gibisinden birsey sordu ben koptum tabi izlerken :) kahvaltida da simit peynir falan yiyormus.

ugrasmayan baya kolay saniyor bu hacim yapma isini yav.

konuya donersek; kalcalari daha az calistirmak icin full squatdan kacinirsiniz olur.

lunge bende cook uzun suredir yapmiyorum. Bacak calismak yeterince stresli birde tek tek yapinca hic bitmiyor. Daha hafif agirlik full squat yapiyorum ben smith te
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...