Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme

AthleT

Öne çıkan mesajlar

ya ben zaten kilo verme anlamında ciddi yol katettim. 90 kilo ile baslamıstım spora bu sabah 85 cıktım tartıda. kardiyo kilo verme anlamında ise yaramıs ayrıca beslenme konusunda da becerebilmisim gibi gorunuyor. 1 ay kardiyo yeterli artık agırlık ile calısmaya baslıyorum bu haftadan itibaren.
Sosyal ağlarda paylaş

AtlaraFisildayan said:

Perfectionist said:

En saglikli kilo verme sekli agirlik calismasiyla ve uygulanan dogru diyetle olandir. O yuzden sahsen anormal ve asiri bir kilon yok ise (hareketlerini sinirlayacak kadar) agirlik calismasi ile cok daah iyi olur.

this.

ama bunu millete anlatmak çok zor.

adamların gözü önünde yaklaşık 6 ayda 30-35 kilo verdim. ne bir bisiklete binmişliğim var ne koşu bandına çıkmışlığım. gayette free yedim uzun bir süre tatlı tuzlu alkoldur eksik etmememe rağmen yani. halen önce 20 dakka koşu bandıdır, 15 dakka uzay bisikletine biner iyi ter attım diye sevinir. sonra bakar göbek gitmiyor sporu bırakır, seneye yaz gelmeden aynı döngüyü başka salonda dener.

adamlar bir gün düşünmedi sadece squat yapıp gitti bu neden diye.

after fotosu bu, sanırım 118 lik halimin resmi yok.

118 den 89 a + kas aldım

http://b1205.hizliresim.com/x/8/5hppz.jpg

10 kere dedim bunu burda
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

ben şimdi yeni yazılıcam bi yere, 170 boya 75 kio olduğumdan muhtemelen başta koşu bandı ve bisiklet kastırıp, az ağırlık kaldırma vericekler. yanlış mı ki bu yani? sizin dediklerinizden o çıkıyor :D

bir de şey sorayım, arkadaş ara vermezsen, hiç ağırlık kaldırmamış biri olarak 3 ay içerisinde baya ciddi farkeder dedi. ama ara vermek 1 veya 2 antrenman aksatmaktır dedi, 4 gün gitmezsen büyük zede verirsin gelişimine dedi. benim de 1 haftalık falan bir dönemde gitmem pek mümkün değil 1-2 ay sonra. çok mu ciddi etkiler ki bu 1 hafta?
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

OO çok iyi olmuşun. Bayadır yoktun. Selamlar.

Yağ yakma olayı tamamen beslenme ile alakalı. Ama kardiyovasküler sağlıkda önemli o yüzden mal gibi koşu bandında koşmaktan eliptikalden vs vs ziyade şöyle açık havada bol güneşle yürüyüş çok çok iyi bence. 2 yıldır salona gidiyorum 4-5 kere koşu bandına ya çıktım ya çıkmadım.

eyvallah. 6 ay değil aslında öncesi var ama 1.5 sene gibi bir ara vermiştim.

beslenme ile alakası çok ama kaslı vücutta yağ yakmak ve istediğin gibi yiyebilmek çok rahat.

bildiğin pizzadır, tatlıdır, gece 11 de double quarter yıye yıye zayıfladım.

bu arada protein tozu kullanmadım nerdeyse hiç onun yerıne direk et yiyordum aynı hesaba gelsin manasında.

yağ yakıcı olarak ventolin takıldım bır sure o kadar. ( yağ yakıcı tavsiyesi olarak baz alınmasın lütfen)
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

sabonis said:

ben şimdi yeni yazılıcam bi yere, 170 boya 75 kio olduğumdan muhtemelen başta koşu bandı ve bisiklet kastırıp, az ağırlık kaldırma vericekler. yanlış mı ki bu yani? sizin dediklerinizden o çıkıyor :D

bir de şey sorayım, arkadaş ara vermezsen, hiç ağırlık kaldırmamış biri olarak 3 ay içerisinde baya ciddi farkeder dedi. ama ara vermek 1 veya 2 antrenman aksatmaktır dedi, 4 gün gitmezsen büyük zede verirsin gelişimine dedi. benim de 1 haftalık falan bir dönemde gitmem pek mümkün değil 1-2 ay sonra. çok mu ciddi etkiler ki bu 1 hafta?

o haftadan önceki günler çalışabildiğin kadar sık çalış, 6 gün ard arda mesela, dinlendiğin hafta gelişirsin
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

kilo nasil alicam 178/60 kilo. yemek yiyin demeyin. alternatif cözümlerle gelin bana.

haftada 3 ağırlık çalış. ama bicepsin iç kısmına da vurayım ön omuza abanayım şeklinde değil. compound hareketlerden oluşsun program, salona gittiğinde böyle söylersen yardımcı olurlar(umarım). set aralarında ne kadar yeterli geliyosa o kadar dinlen, acele etme.

Bu çalışma acıkmanı sağlıycak, daha çok yemek yiyebilceksin. Yediklerin de yağ değil kas olarak gelicek.

Spor yaptığın günler karbonhidrata aban, yapmadığın günler o kadar abanmana gerek yok. Fındık, fıstık, ceviz vb ye bol bol her gün. Paticikte gezinirken önünde hep bulunsun bunlardan.

Fıstık ezmesi al(ben Calvé smooth alıyorum, şekersiz olduğu için). Her öğünden sonra biraz fıstık ezmesi ve bir muz ye. Günde 4-5 öğün ye. Akşam yemeğinden 2 saat sonra 1 litre süt, 3 yumurta, biraz peynir ye. Her öğünde yoğurt ye.

tl;dr yemek ye
Sosyal ağlarda paylaş

baal, tili eyvallah cevap için.

bu arada bugün yazıldım salona. ilk gün diye zorlamıcaz dedi adam. bu arada bugün yazıldım, 25 dakka 5 km ile yürüdüm, 20 dakka bisiklet yaptım, 15 dakka da airwalker mı ney ondan yaptım.

şimdiden bir diyete başlamam lazım mı benim? cevap evetse de hayırsa da, spor öncesi ve sonrası ne yemem lazım. genel olarak neleri kesmem lazım biri yazabilirse sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

Seele said:

kilo nasil alicam 178/60 kilo. yemek yiyin demeyin. alternatif cözümlerle gelin bana.

haftada 3 ağırlık çalış. ama bicepsin iç kısmına da vurayım ön omuza abanayım şeklinde değil. compound hareketlerden oluşsun program, salona gittiğinde böyle söylersen yardımcı olurlar(umarım). set aralarında ne kadar yeterli geliyosa o kadar dinlen, acele etme.

Bu çalışma acıkmanı sağlıycak, daha çok yemek yiyebilceksin. Yediklerin de yağ değil kas olarak gelicek.

Spor yaptığın günler karbonhidrata aban, yapmadığın günler o kadar abanmana gerek yok. Fındık, fıstık, ceviz vb ye bol bol her gün. Paticikte gezinirken önünde hep bulunsun bunlardan.

Fıstık ezmesi al(ben Calvé smooth alıyorum, şekersiz olduğu için). Her öğünden sonra biraz fıstık ezmesi ve bir muz ye. Günde 4-5 öğün ye. Akşam yemeğinden 2 saat sonra 1 litre süt, 3 yumurta, biraz peynir ye. Her öğünde yoğurt ye.

tl;dr yemek ye

cok tesekkürler baslangic olarak haftanin 3 günü icin bir program hazirlasan cok süper olur. belki ihtiyaci olan baskalarida vardir.hani 1. gün 3 set sunu yap 2. gün sunu vs vs diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Pazartesi salı başlangıç programıyla uzun süre devam etmesini temenni ettiğim vücut geliştirme serüvenine başlamış olduk. Çarşamba günü dinlenme yaptım bu akşam tekrar gideceğim. Yarın dinlenme yapıp cumartesi pazar devam edeceğim bu öyle öyle devam edecek. İki kolumu da düz hale getiremiyorum çok ağrıyor çünkü, bu akşam da gitmesem mi? Zararı olur mu acaba.

Birde antrenmanlardan önce ve sonra 3 tane o kocaman aminoasit hapından içiyorum. (toplam 6 tane) Akşam yemeklerinden sonra da 500 ml sütle protein tozunu karıştırıp içiyorum. Creatine henüz başlamadım onu nasıl yapalım tavsiyesi olan var mıdır?
Sosyal ağlarda paylaş

kozyatağı taraflarında oturup, yeni açılan spora'ya gidecek olan var mı? 5 senedir bir tanıdığımla beraber fitness/body'e gidebilmişliğim yok, herkes yarı yolda sattı lol.

BEN DE BENCH PRESS YAPARKEN ARKADAŞIM 'HADİ KANKA' DESIN ISTIYORUM, YENİ AĞIRLIKLARDA İKİ EL ATSIN İSTİYORUM
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...