Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Perfectionist said:

clifff said:

ben içiyorum uyumadan önce light süt.

ama bence lor peyniri yemek daha iyi.

Türkiye'deki lor dediğimiz peynir aslında yüksek oranda whey içeriyor. Kazein değil. O yüzden aslında sabah kahvaltısında tüketime daha uygun. Yumurtalı lorlu omlet çok besleyici olur.

Soris said:

Akşamları yatmadan önce süt değilde yoğurt veya kefir için 2 saat önce. Hele kefir. İnanılmaz birşey. Kazein proteinine 10 basar.

Olm kefirde de kazein yok mu zaten? 10 basan tarafı ne? :)

Ayrıca yatmadan 30-40gr kazein almak için litreyle kefir içmek lazım. Bunun içinde karbı var yağı var.

Benim favorim sütaş light beyaz peynir. 100gr'da 25gr protein, 5gr karb, 7gr yağ. Yağından zarar gelmez zaten, önemli olan karbın düşük olması benim için. 100-150gr çakıyorum yatarken. Mis. :)

arkadaşın biri gh'yi etkiliyo dedi. hatta 2 arkadaş dedi. kazein için mi dedi süt için mi genel olarak hatırlamıyorum ama yanlış olmasın.

Hatta bitanesi yatmadan önce alınan şeyler gh'yi etkiliyo dedi. salgısını azaltıyomuş sanırım.

what do you think?

ben de yatmadan light süt içiyorum 1 bardak sdfk az tabi
Sosyal ağlarda paylaş

Bildigim kadarihla gh ile insulin ters sekilde calisiyor. Bu yuzden yatmadan once mumkun oldugunca sifir karb almak lazim. Hem gh i sekteye ugratabilir hem de ekstra yag demek. yaglarin glisemik endeksi sifir oldgu icin yag alinabilir ama oni da abartmamak lazim hem uyurken mideyi rahatsiz edebilir hem de ekstra kalori. Ama ne derler bilirsin. If it fits your macros eat that shit :D

Ama hani dogrudan kazein de gh tetikler demek dogru degil. Bence sadece gece uzun sure vucut ac kalmasin diye veriyoruz. Hani buyurken vucut aminoasit ister belki diye. Hos, bir arastirmaya gore alinan ogundeki aminoasitler 24saat sonra bile kanda rastlanabiliyor. Yani ogun zamanlamasinin ne kadar etkisiz oldugunu gosteriyor. Cunku hicbir zaman kanda aminoasitler sifira inmiyor.

Yine de vucutcu abilerin dedigini dinlemekte fayda var. Yatmadan once kazeinimi aliyorum ben genelde 30gr kadar. :) karb ve yag yemiyorum. Belki bazen azcik badem.

Sut konusunda kesin birsey diyemiyorum. Cekimserim. Iciyorum ama sinirladim oyle diyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Hacılar siz bi kefir için antrenman yaptığınız gün yatmadan önce bi yarım litre çakın. Sonra sabaha bakın bakalım. Bu arada perfecte katılıyorum benimde bildiğime göre akşam karb çok az almak gerek. Bende yürüyüşten geliyom şimdi 10 km yürümüşümdür rahat. Şimdi yoğurt yer yatarım.
Sosyal ağlarda paylaş

10 günlük full body alıştırma evresinin bitimiyle
dün ilk göğüs günümdü, şöyle oldu :
3 x 12 chest press machine 45-45-45 kg
3 x 12 incline chest press machine 40-40-40 kg
3 x 12 dumbell fly 17.5-17.5-12.5 kg (son sette artık kaldıracak gücüm kalmadığını fark ettim)
3 x 12 göğüs kapama aleti (butterfly mıydı) 30-30-30 kg
bu noktada göğüs değil ama omuz ve tripcepsler tamamen bitti
3 x 12 barbell bench press 35-35-35kg (artık 45-50 kg kaldıramazdım xsen)

iyi gibiydi sanki böyle. son bench press i yapmıycaktım ama dedim kastırayım. hareketleri 4 sete çıkarıp 4 harekete mi indirsem. napsam bilemedim.
benim en çok geliştirmek istediğim kas grubu göğüs.
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

anacım kefir almış tase ne iyi

bunun tadı nasıl oluyo ya? ilk defa içicem.son kullanma tarihi dün geçmiş gffdg keşi tadı biraz sanki

çok güzel değil tadı. ben de 3 - 4 defa içmiştim. bağırsakları çok güzel temizliyor da, keyifle içilecek bir şey değil yani. keyifle içiyorum diyen varsa da manyaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

kosayim dedim de depar-kosu arasi tempoda toplam 4 dk falan kosabildim yuru-kos seklinde 3 tekrara, 20 dk sonra eve donmem gerekti cok feci agriyordu sag tarafim

ani mi yuklenmisim aylardir adam gibi kosmadigimdan
bir de hava 15 20 derece ruzgarliydi, etkisi olur mu onun

yoksa oluyor muyum :(
Sosyal ağlarda paylaş

Frostbite said:

abiler kafeini idmandan kaç dk/saat önce içmek lazım? birde tabletler pahalı direk bir kupa kremasız nescafe ihtiyacı karşılarmı sizce??

1 kupa sert kahve 200mg caffeine ihtiva ediyor yaklasik olarak. Idmandan 30-45dk once 1 kupa icilebilir. Yetmezse arttirabilirsin. Gun icinde 400-600mg araligi genelde normal kabul ediliyor.

Sekersiz kremasiz icersen daha iyi. Ben sut ile iciyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...